es
Feedback
⚔️ Сучасна Українська Поезія (СУП)

⚔️ Сучасна Українська Поезія (СУП)

Ir al canal en Telegram

🍷 Розвиваємо та популяризуємо українську поезію. 📖 Поетичні вечори @ursus_poetry 🏴‍☠️ Критика віршів @litflib і @tanok_salamandr 🩸 Донори крові @ursus_donor 🦕 Батько @pasha_pishe 📹 Прямі ефіри facebook.com/ukrainepoets

Mostrar más
3 673
Suscriptores
+224 horas
Sin datos7 días
-1830 días
Atraer Suscriptores
junio '26
junio '26
+39
en 0 canales
mayo '26
+29
en 0 canales
Get PRO
abril '26
+28
en 3 canales
Get PRO
marzo '26
+33
en 6 canales
Get PRO
febrero '26
+37
en 0 canales
Get PRO
enero '26
+28
en 1 canales
Get PRO
diciembre '25
+37
en 4 canales
Get PRO
noviembre '25
+43
en 1 canales
Get PRO
octubre '25
+26
en 3 canales
Get PRO
septiembre '25
+35
en 6 canales
Get PRO
agosto '25
+35
en 1 canales
Get PRO
julio '25
+52
en 4 canales
Get PRO
junio '25
+30
en 4 canales
Get PRO
mayo '25
+42
en 2 canales
Get PRO
abril '25
+36
en 4 canales
Get PRO
marzo '25
+44
en 5 canales
Get PRO
febrero '25
+32
en 5 canales
Get PRO
enero '25
+62
en 3 canales
Get PRO
diciembre '24
+45
en 2 canales
Get PRO
noviembre '24
+56
en 6 canales
Get PRO
octubre '24
+58
en 5 canales
Get PRO
septiembre '24
+81
en 6 canales
Get PRO
agosto '24
+188
en 11 canales
Get PRO
julio '24
+101
en 8 canales
Get PRO
junio '24
+74
en 8 canales
Get PRO
mayo '24
+70
en 5 canales
Get PRO
abril '24
+88
en 7 canales
Get PRO
marzo '24
+106
en 11 canales
Get PRO
febrero '24
+78
en 6 canales
Get PRO
enero '24
+117
en 9 canales
Get PRO
diciembre '23
+77
en 7 canales
Get PRO
noviembre '23
+95
en 10 canales
Get PRO
octubre '23
+115
en 6 canales
Get PRO
septiembre '23
+124
en 0 canales
Get PRO
agosto '23
+145
en 0 canales
Get PRO
julio '23
+159
en 0 canales
Get PRO
junio '23
+153
en 0 canales
Get PRO
mayo '23
+118
en 0 canales
Get PRO
abril '23
+145
en 0 canales
Get PRO
marzo '23
+209
en 0 canales
Get PRO
febrero '23
+515
en 0 canales
Get PRO
enero '23
+280
en 0 canales
Get PRO
diciembre '22
+1 999
en 0 canales
Get PRO
noviembre '22
+1 494
en 0 canales
Get PRO
octubre '22
+981
en 0 canales
Get PRO
septiembre '22
+553
en 0 canales
Get PRO
agosto '22
+140
en 0 canales
Get PRO
julio '22
+179
en 0 canales
Get PRO
junio '22
+133
en 0 canales
Get PRO
mayo '22
+250
en 0 canales
Get PRO
abril '22
+427
en 0 canales
Get PRO
marzo '22
+21
en 0 canales
Get PRO
febrero '22
+8
en 0 canales
Get PRO
enero '22
+13
en 0 canales
Get PRO
diciembre '21
+6
en 0 canales
Get PRO
noviembre '21
+11
en 0 canales
Get PRO
octubre '21
+7
en 0 canales
Get PRO
septiembre '21
+10
en 0 canales
Get PRO
agosto '21
+4
en 0 canales
Get PRO
julio '21
+15
en 0 canales
Get PRO
junio '21
+8
en 0 canales
Get PRO
mayo '21
+5
en 0 canales
Get PRO
abril '21
+5
en 0 canales
Get PRO
marzo '210
en 0 canales
Get PRO
febrero '21
+6
en 0 canales
Get PRO
enero '21
+9
en 0 canales
Get PRO
diciembre '20
+415
en 0 canales
Fecha
Crecimiento de Suscriptores
Menciones
Canales
25 junio0
24 junio+3
23 junio+7
22 junio0
21 junio+1
20 junio+1
19 junio+1
18 junio+2
17 junio+1
16 junio+1
15 junio0
14 junio+3
13 junio+1
12 junio0
11 junio0
10 junio+2
09 junio+3
08 junio0
07 junio0
06 junio+5
05 junio+2
04 junio+2
03 junio+1
02 junio+3
01 junio0
Publicaciones del Canal
2
//У вас буває так, що ні з того ні з сього накочує сум за якимись теплими спогадами? І стає трохи боляче від думки, що це вже в минулому й більше ніколи не повториться. Що поробиш - життя таке. Навіть одні з найважливіших людей у нашому житті можуть піти своєю дорогою. І наше завдання - дозволити цьому бути. Не повертати, не переконувати, не тиснути на людину. Але іноді так хочеться написати: «Ти як?» - і почути у відповідь щось хороше. Бо між вами не сталося нічого поганого. Просто так склалися обставини. І, мабуть, найсумніше в таких історіях не те, що людина пішла. А те, що разом із нею пішла ціла частина життя: спільні жарти, звички, розмови, місця й відчуття, що хтось є поруч. Напевно, тому ми інколи сумуємо не лише за людьми. Ми сумуємо за собою поруч із ними.
78
3
Коли сумно тобі і ти кажеш: "Ой, леле!" – Горобець дістає із штанів укулеле. Якщо раптом порожнім став рим карабін, Ти просто скажи: "Поможи мені, пінгвін!" І пінгвін із горобцем уже летять на допомогу, І на тебе вже чекають поетичні перемоги! І по тілу розливається поезії мед – UrsusPoetry огортає нас, немов бабусин плед. Канал з усіма піснями 📀 📷 instagram 🪙 patreon ✍️ threads 🌐 facebook
99
4
Грубіло небо за вікном Брунатні вишні плями крові І в них вгризалися у змові Шпаки немовби за столом Проснулось захмеліле віття Лежить загублено перо Думки написані крилом Розчиняться у пісні світу Нестримна хвиля ніжних трав Забувши заточити косу Замісто висохлих покосів Майбутність росяних заграв Змішались різні відчуття І сум і біль і щира радість В такі моменти безпорадність Приносить фарби у життя Артем Коломієць
150
5
#тредс
#тредс
136
6
ва
1
7
Зупинитися... Пустити своє коріння у самотнє старе крісло. Обдумати про все, що давно над головою зависло. Зізнатися в коханні буденності, яка потребує уваги. Від експресивних коливань естетики втрачати рівновагу. Торкатись цнотливого повітря, без вкраплень урбанізацій. Віддатися повністю задушливим обіймам прокрастинацій. З'їсти подвійну порцію тривожної тривоги на вечір. Туманно дивитись, як сонце готується до запланованої втечі. Встати... Піти... Облитися осінніми винними поцілунками. Не заперечувати павукам огортати юне тіло малюнками. Обвити обличчя абсурдними емоціями, покинути місце розрядки. Наздоганяти у сні покалічене щастя, шукати душевний порядок... Ольга Далабожак 06/07 вересня 2024
145
8
Деканонізація Якщо твоя віра у мене була би гріхом, То ти б вже давно був зачислений в лик найсвятіших. Черствий поводир, що направив тернистим шляхом, А я сподівалась наївно, що буде лиш ліпше. Ти зводив для себе величні пусті вівтарі, Поклав мою душу на них, ніби жертву Всевишнім. Молився старанно до того, хто там нагорі, Та его своєму молився у сотні раз більше. Тобі не потрібне кохання — лиши пієтет, Сліпе поклоніння твоїм "невичерпним стражданням". Ти виліпив ідола з власних потворних прикмет І тим, хто не слідує, — жорстко несеш покарання. Я вірила в казку про себе і втрачений рай, Про те, що я Єва і винна у гріхопадінні. Я вийшла із культу, сказавши останнє "прощай", Повірила в себе і це залишиться незмінним. Валерія Кропівна 17.06.2026
135
9
На осонні, уздовж підвіконня, де бабуся дивилась на світ, тихо сохне під оком ікони чебрецевий розкошланий цвіт, – ​збирачева
На осонні, уздовж підвіконня, де бабуся дивилась на світ, тихо сохне під оком ікони чебрецевий розкошланий цвіт, – ​збирачева невидима праця, степовий запашистий привіт. Простяглись рівним шаром в два пальці сонми сотень невидимих літ. ​Наче глипає пращур прабузький, давній грек, кіммерієць чи скит крізь рожево-бузкові пелюстки на покуття святі образки. ​А бува, що в духмяному дусі, як забуду про час і про світ, позирає на мене бабуся з килимка чебрецевих суцвіть... ​🗣️ Сашко Обрій. Поезія 20.06.2022
148
10
Що в нас було? Любов і літо. Любов і літо без тривог. Оце і все. А взагалі-то не так і мало, як на двох. (с) Ліна Костенко
134
11
природа світла — рух неперервний, що лине крізь зелень посадки, шмаття землі та уламків в повітрі, що вирує гармонією всіх почуттів, спокоєм з заставки віндовз ікспі відомому лише декільком сотнями тисяч обраних; там, де світло стигне у механіці досконалості — смерть співає свою колискову: двійковим кодом, дзигом дрона, смішками коригувальника, контрастом білого в сіряку лімба; тексту епілепсія нітковидна ніби пасмо яке прибираєш з обличчя, а його хвиля тривала все лине крізь вирви часу, великі і не дуже вибухи: як ти я чотири пʼять нуль нормально як ти моє світло неперервність якого існує лише для такого ж вічного спостерігача чаша ця: не відводити погляд, вирок — стати оком, що не бачить себе самого. 20.06.2026
147
12
#тредс
#тредс
159
13
П’ю каву ароматну в час дощу, Вмостившись зручно в кріслі на терасі. Я думаю, смакую і мовчу - Про те, що вчасно, й те, що «не на часі». Вібрує небо - десь далеко грім, Свинцеві хмари мій дзеркалять настрій. Цей дощ уже всередині. А втім Я каву п’ю, живу - і це прекрасно. Оркестр грозовий бере акорд, Поглиблює мій настрій ностальгічний. Цей дощ в мені - від вен і до аорт, І я у ньому теж, хоч це й незвично… Вікторія Чорній 2022
191
14
Полісся 3.0 Коники звисають з кольорових ниток, Дзвоники блищать, проганяють смуток. Місячне тепло від розмов щоночі — ти ста
Полісся 3.0 Коники звисають з кольорових ниток, Дзвоники блищать, проганяють смуток. Місячне тепло від розмов щоночі — ти стаєш собою, відкриваєш очі. Веселкові люди ділять гарні миті, Затанцюють в колі, сонцем оповиті. Ватра зажевріє ластовинням світлим, Тим, що змалку пахне чимось дуже рідним. Чимось справді дружнім, де зовсім не страшно Стрибати з каміння — щиро і відважно. Із піску та глини... Забруднивши тіло, Радісно сміятись й почуватись вільно. Де строката стрічка захопила гілку — зупинись на мить, не біжи, як білка, Що летить за часом і біжить в нікуди. Постривай, будь ласка... Хай побудуть люди — На скелястих схилах, по рясних стежинах, Де зоря скупалась в запашних полинах. Гомін сосен давніх, дихання Полісся... Тут дороги наші в спільності зійшлися.
162
15
ВІЙНА Життя стає дешевше, ніж слова, Яких іще немає у народі. Сумні розумні, п’яні, як трава, Дурні веселі, як чорти в природі. Хотів я душу тілом захистить, Померти в золотому сні без болю, Але душі назначено рости Ще в цьому світі, щоби стать собою. Її шліфують сильні вороги, Яким я вдячний, за яких молюся. Листки паперу, чисті, мов сніги, Лежать, чекають, доки повернуся І напишу про все, що тут застав, Натер до крові, Подробив, мов кістку, І вуличне, й величне, й пустота... Новини добрі і смертельну звістку. Коли війна кругом і у мені, Не хочеться вставати, дню радіти, Освячене лежить, як у труні. Освічене гребе отруйні квіти. Пасу до горизонту кураї. І хочеться гонимих почитати... В мені мої і пекла, і раї. Нікого аз не хочу проклинати. Як сіль морська землі, іскрить печаль У світі, що розтління повен, злоби. І падає з небесного куща Зоря чиясь роденівської проби. Вона красива, як летюче все, Вона трагічна, як усе, що пада. Бажання загадає: Секс і сенс... Й пішла до біса політична влада. Хмарки летять скоріше, аніж кров У жилах циркулює золотистих. Я знову у собі себе знайшов, Мов зернятко в калиновім намисті. Люблю осінню воскову журбу, Христовим шляхом йти і йти до світла. Дивитись, як тече до Бога Буг, Йому назустріч – відьмочки на мітлах. Небесний хор осінніх журавлів Голосить над церквами нетутешньо. І куля у ворожому стволі Для мене дозріває, мов черешня. Тому шукаю місце, де лягти, Щоб вічним сном заснути тут, не бути. В глибинах я шукаю висоти, Де юна радість, де нема отрути. Душа – як лист осінній у дуплі, А я зерно легенди розсипаю. І пастки всі на мене замалі, Хоч я вписався в лебедину зграю. А музика текла в мені, як час. Дерева муркотіли, мов котята. Тримала пам’ять шрами від меча, Жінки від мене прагнули почати... А я за дно тримався і горів. І смерть ставала Музою моєю. Там, угорі, як в лисячій норі... В суспільстві ж – як в кіосках «Лотерея». Хранитель-ангел тут зі мною є І мама з Того світу... як сльозина. У монастир чи на війну, Чи п’єм Майбутнє – Мов горілку із графина? Душевно хворий пес за мною йде. Малинові меди світань зоріють. А я бреду від Бога до людей, Яких прощати й причащати вмію. Я не до м’яса, до кісток люблю Одну красиву і набожну жінку. В записочці «За здравіє» «Павлюк» Вона, я знаю, пише, наче фінкою На корах пишуть, Що «Ми тут були», Ішли до себе важко і солоно: То як орли, то часто як воли, В могилу йшли – Як в материнське лоно. Іскриться космос у твоїх очах? Та нічого, скажу я вам, гордиться. Так свічечка нічого не втрача, Коли від неї інша загориться. Не книжник я, не фарисей… поет. Хоча уже й не хочу буть поетом... Бо світиться в мені пекучий мед, Який не описали ще газети. Холоне попіл молодих багать, В яких картоплю пік я з дружбанами... І хочеться все заново почать, Обвішавшись столітніми хрестами. Ігор Павлюк
174
16
#вірші
#вірші
169
17
ТАКЕ ДАВНЄ І ТАКЕ НИНІШНЄ... Такі до неба довжелезні дні, Такі сади, немов коліна в саднах... Тумани зупинились при вікні Чи просто мама постелили рЯдна? Сховався час в дзигарку на стіні - Дитині кожній по дитячій вірі... А тато знов розказує мені, Що возить грім Ілько на Божій фірі... І так гримить собі на всі світи, Що аж у хмари поховались гори, А будеш чемний, то покажем ти', Як ніч на день ховають до комори, В коморі темно, бо живе там ніч, Щоднини снить собі людськими снами, Як ми вночі ховаємось на піч, То що тоді буває, мамо, з днями?.. А, тату, Бог святіший, чи наш дід, Коли стоїть у церкві на колінах? А, мамо, скільки зим і скільки літ Жиє вогонь в нарубаних полінах? Хто в небі носить воду в решеті, Коли такі дощі, що аж не видко? А шо то значить, шо роки в житті - Лишень вспівай за ними - дим та й нитка?.. А, тату, а чому лиш до Різдва? А, мамо, шо то означає - Стрітень? А, тату, мамо, шо то за слова, Шо люди їх говорять на Великдень? А, мамо... Мамо, то болить чи ні, Коли в долоні забивають цвяхи? А, тату...Тату, шо ми за одні, Шо били нас і москалі, і ляхи?.. А, мамо...Мамо, шо то за книжки Сховали тато в причандалах шевських? Ну добре, добре, всипте три паски- Лишень скажіть, а хто він, той Грушевський? А кілько, мамо, треба трудоднів, Аби зібрати нас троїх до школи?.. ...А скільки, бУло, мамо, тих жалів, Шо вже про них не взнаємо ніколи? Ми, тату, виросли, бо ми - росли... Під що могли, під то підклали плечі... Бо мали в хаті клуб "Що?Де?Коли?" Коли з комори вибирався вечір... Богдан Томенчук
175
18
#тредс
#тредс
147
19
#історія_одної_пісні *я нікуди далі дому* осінь 2021. власна українізація відбувалась поступово. першочерговою мотивацією було бажання стати частиною саме української культури, адже російська мова розмиває національну приналежність коли пишеш поезію, дуже важливо вигадувати панчі, каламбури, небанальні рими, мовні звороти і робити все це швидко та влучно. не можна використати "очі-ночі" чи "спалені мости" і зробити вигляд, що ти дофіга новатор чи оригінальний автор. а бути оригінальним і майстерним неможливо без того, щоби думати тією мовою, якою пишеш десь у період мого життя, коли сни почали вже приходити українською, а рос розкладки вже не було на клавіатурі, я вертався з роботи і вигадав жартівливий віршик про апатію. мене завжди захоплювало, коли про найжахливіші речі розповідають з іронією, під незвичними кутами. а повторюваний рядок "я нікуди далі дому" звучав дуже впевнено, заряджено та незаїжджено. а мій низький рівень скілів призвів до використання простих рим, від чого віршик вийшов ще й досить мило-наївним у той же період я намагався вигадати послідовність акордів, яка би порушувала ті шаблони, які я як новачок помітив в піснях, які розбирав на гітарі. хотілося бути нетакусею, і в цьому мені також допомогла випадковість: коли я спробував зіграти цю ж гармонію на паверкордах, переплутав один акорд. вийшло нахабно та претензійно. і більше того – не зовсім зрозуміло в якій тональності. як виявилось, ця гармонія чудово застакалась із написаним віршем потім почалась повномасштабне. я намагався грати разом зі своїми друзями з енергодару. ми довигадували структуру треку, вписали в нього мною вигаданий риф, який став сигнатурним для цієї пісні. його я також вигадав у спробах зробити щось небанальне. але гурту у нас так і не вийшло пізніше я спробував грати цей трек з денчиком, що зрештою призвело до формування гурту. вигадав для лід-гітари не менш нахабну партію, яку денис доповнив. запросив із нами пограти на драмах наталі – вона теж вигадала собі партію. запросив мишка пограти на басу – і він теж написав свою партію. все клеєлось, вихоидло цікаво. пісню вже знали в різних тусовках але ніяк не виходило записати і звести трек так, щоби це влаштовувало, відповідало вайбу живих відтворень. мікс пережив чотири ітерації, зокрема і спробу мишка зробити своє зведення. вокал теж записувався незліченну кількість спроб. зрештою, зупинилися на версії, яка далека від майстерності, але чудово передає енергію п'ять років тому це був жартівливий віршик про апатію, придуманий дорогою з роботи. 19 червня цього року "я нікуди далі дому" нарешті вийшла на всі стрімінґові платформи і її можна прослухати за посиланням
178
20
"Якби можна було..." якби можна було повісити себе, як випраний одяг, на дріт щоби стікати мертвими мріями щоби вицвітали гріхи щоби перетворюватись на діряву шмату, обстріляну сонцем щоби птахи обсирали, а не люди щоби втрачати запах реалій зсихатись висіти доки прищепки не з'їдять волосся доки не вигойдаються сподівання бути знайденою зціленою... гойда-да, гойда-да, гойда-да, гойда-да... пора впасти гнилою сливою отруїти ґрунт скнінням стражданням і вічним "якщо б можна було..." Ольга Далабожак 19/20.06.26
193