ru
Feedback
creators.prjctr | spizh week

creators.prjctr | spizh week

Открыть в Telegram

Живий і цікавий канал від спільноти Projector для тих, хто створює. 🔹Обрати свій курс — https://prjctr.com/courses/graphics Зарядити канал — https://t.me/boost/creators_prjctr

Больше
3 799
Подписчики
-124 часа
+287 дней
+4230 день
Архив постов
Видеосообщение00:59

Видеосообщение01:00

Остання частина про цей проєкт: діджитальні пошуки Насправді, початок комп'ютерної фази не означає завершення малювання рукам
+8
Остання частина про цей проєкт: діджитальні пошуки Насправді, початок комп'ютерної фази не означає завершення малювання руками. Особливо у проєктах такого характеру, коли немає чіткого бачення результату. Я дуже довго пробивався через стіну Cooper Black. Всі мої пошуки приводили до чогось схожого на цей кульовий шрифт (друга картинка). І це ок, але не те, що я шукав. Коли я прийшов до ідеї поєднання двох естетик, я довго намагався реалізувати це через інтерполяцію*. Це привело мене до цікавих форм, до яких я теж колись хочу повернутися, але не дало результату для цього проєкту. Тоді, розмірковуючи над дизайн-простором** шрифту я подумав, що круто було б в якості курсиву зробити скрипт***. Таким чином я мав би історію як на останньому слайді, дисплейне пряме накреслення, скриптовий курсив і текстовий нарис, який би вирізнявся гостротою, але мав би спільні ознаки з перших двох (останній слайд). Всі ці гіпотези супроводжувалися діджитальними пошуками. А що вийшло в результаті, видно у передпопередньому дописі. * Якщо для вас нові слова з зірочками — у коментах я додав роз’яснення.

Процес проєкту з попереднього допису: пошукаова стадія Мені буде важко коротко переповісти в чому суть всих цих пошуків. Але
+8
Процес проєкту з попереднього допису: пошукаова стадія Мені буде важко коротко переповісти в чому суть всих цих пошуків. Але я скоро планую коротку лекцію на платформі Антона Іванова (CREVV / Propaganda Institute) де детально розповім про процес. Анонс буде у мене в інстаграмі. Покищо скажу, що процес був досить насичений, плутаний і інтуїтивний. Я почав з каліграфії і летерінгу. Тоді пробував різні медіуми, вирізав літери у дуже маленькому розмірі на ліноліумі, щоб зрозуміти, які елементи будуть спрощуватися в першу чергу (спойлер, це був глухий кут). Тоді було дуже багато підходів діджиталізації, ще декілька глухих кутів. Покажу це у наступному дописі. На першому слайді, це те до чого я прийшов врешті решт — ідейний фундамент проєкту. Я намагався поєднати дві різні естетики, які оточували мене у дитинстві. Ну і на двох останніх слайдах — це теж метафори на цю тему.

Також, сьогодні протягом дня я ділитимуся своїми роботами Знайомтеся, це Bibubator. Проєкт почався як дипломна робота на курс
+4
Також, сьогодні протягом дня я ділитимуся своїми роботами Знайомтеся, це Bibubator. Проєкт почався як дипломна робота на курсі TypeMedia. І до речі, це приклад власного проєкту коли була початкова ідея і не було жооодного уявлення, чим це все закінчиться. По суті я хотів зробити шрифт рлюс-мінус якось пов'язаний з дитячою літературою, або для дітей. В процесі я дуже швидко зрозумів, що я точно не хочу заглиблюватися псевдо-наукову історію спрйняття тексту дітьми і оце все. Врешті решт, проєкт перетворився у художнє дослідження того, як моє власне дитинство і оточення вплинуло на мій художній смак і я зробив шрифт для себе маленького, або від імені себе маленького. Зараз шрифт можна придбати на FutureFonts. У наступному оновленні вже буде кирилиця. Протягом навчання, я дуже довго підбирався до самої ідеї, і коли я нарешті знайшов потрібні мені форми, у мене лишалося дуже мало часу, обираючи як їм розпорядитися, я думав що зробити: курсив, кирилицю, або ще щось... І я зробив дерев’яний конструктор :) Це я називаю грамотно розпорядитися часом.

Хочете помалювати? Це роботи людей зі шрифтового чату, зроблені за короткий термін як короткі завдання на тему різних референ
+8
Хочете помалювати? Це роботи людей зі шрифтового чату, зроблені за короткий термін як короткі завдання на тему різних референсів. І це те, що я пропоную зробити вам протягом залишку цього тижня. Жодного тиску, лише за бажання, з фокусом на процесі, а не результаті. Трохи контексту. Якось я створив чат в який запросив знайомих і не знайомих дизайнерів. Якщо коротко, то там розмови про шрифти, дизайн, срачі на культурно-політичну тему. Але це безпечне місце де можна ділитися думками, мемасиками, рандомними фотками з графіті на смітнику під своїм будинком, або питати порад, ну і все таке. Я вас запрошу наприкінці тижня. І іноді, я пощу туди референс — красивий або цікавий напис, і якусь рандомну фразу або слово, і ми малюємо літери для цієї фрази на тему референсу. У когось виходить майже шрифт, у когось летерінг, у когось щось дуже живе і дотепне. Додам більше картинок у коментах. Я пропоную зробити щось подібне і тут. Це не змагання і не перевірка рівня. Просто for fun. Пишіть, як ваш настрій і як вам ідея в цілому. Знайю що всі зайо**ні, тому пишіть чи хочеться прийняти участь в цілому, а на ділі вже як вийде

Видеосообщение01:00

Видеосообщение01:00

Видеосообщение00:56

Видеосообщение01:00

Видеосообщение00:56

Видеосообщение01:00

Список подкастів про шрифтовий дизайн Переважно англійською, і це хороша нагода прокачати мову. Діліться у коментах що ще слу
+3
Список подкастів про шрифтовий дизайн Переважно англійською, і це хороша нагода прокачати мову. Діліться у коментах що ще слухати дивитися про шрифти і типографіку. Нижче мій топ у рандомному порядку: Creative Caracters Подкаст від Монотайп. Розмовляють з дизайнерами, студіями і людьми які працюють зі шрифтами і типографікою, або з безпосередньо зі шрифтовими дизайнерами та людьми що займаються дизайном летерінгу. Ohno Radio Мій улюблений подкас. Його веде Джеймс Едмонсон, засновник студії Ohno. Прості, щирі і веселі розмови про шрифти, життя і бізнес. Нові епізоди виходять дуже рідко, але все актуально і цікаво, особливо давніші записи. The Weekly Typographic На прикладі шрифтових релізів чувачки обговорюють всякі важливі теми шрифтового дизайну. Наприклад, де межа між копіюванням та переосмисленням, про інструменти, натхнення і багато іншого. Я продовжую слухати на момент коли нові випуски вже не виходять — все дуже актуально і цікаво. Type Radio від студії Underware Короткі але змістовні розмови зі шрифтовими дизайнерами з цсього світу. Там є однакові запитання у кожному випуску. Цікаво порівнювати як відповідають різні дизайнери. З українських про шрифти можу порадити два, але ви їх знаєте вже: Аня Коваленко для Рентафонт Цікава серія розмов з українськими шрифтовиками, але коротка, і з великою вірогідністю ви це все вже чули. Хоча якщо ні — раджу послухати. Сторінка Сергія Макаренка Я вам вчора кидав лінк на епізод про шрифтовий чемпіонат світу . Але у Сергія там багато всього, він ділиться своїм процесом роботи і попутньо говорить на різні теми. Дуже задротський подкаст — те що треба! Все є на різних платформах, ви вже оберіть де вам зручніше слухати. Я все слухаю на еплподкастс і іноді у ютюбмюзік.

Чемпіонат світу зі шрифтів! Є ряд цікавих подкастів про шрифтовий дизайн. Завтра я сформую список і поділюся. А зараз пораджу
+2
Чемпіонат світу зі шрифтів! Є ряд цікавих подкастів про шрифтовий дизайн. Завтра я сформую список і поділюся. А зараз пораджу вам українську штуку яка мене сьогодні дуже сильно порадувала. Сергій Макаренко, він є тут у каналі — шрифтовий дизайнер з Полтави, на своєму ютуб каналі 16 команд-учасниць світового чемпіонату з футболу, і порівнює шрифти які використані в дизайні їх спортивної форми. Ну хіба це не очманіти як круто? Дивитися тут

Кастомні шрифти Продовжуючи тему редизайну і роботу студій у цьому напрямку, хочу показати вам один цікавий приклад. Студія D
+1
Кастомні шрифти Продовжуючи тему редизайну і роботу студій у цьому напрямку, хочу показати вам один цікавий приклад. Студія Drama, мабуть не дуже відома в Україні, але дуже крута лондонська агенція що фокусується на шрифтовому дизайні саме у контексті брендингу. Це не просто дизайн-студія, в якій є штатний шрифтовик. Вони саме роблять акцент на розробці кастомних шрифтів і айдентики побудованої на шрифтовому дизайні. У них на сайті багато кейсів, де можна дослідити, як кастом вбудовується у систему ідентичності бренду і стає її головним інструментом. На картинках по чотири скріни для трьох різних кейсів, але раджу зайти на їхній сайт. Studio Drama

Кастомні шрифти Продовжуючи тему редизайну і роботу студій у цьому напрямку, хочу показати вам один цікавий приклад. Студія D
+9
Кастомні шрифти Продовжуючи тему редизайну і роботу студій у цьому напрямку, хочу показати вам один цікавий приклад. Студія Drama, мабуть не дуже відома в Україні, але дуже крута лондонська агенція що фокусується на шрифтовому дизайні саме у контексті брендингу. Це не просто дизайн-студія, в якій є штатний шрифтовик. Вони саме роблять акцент на розробці кастомних шрифтів і айдентики побудованої на шрифтовому дизайні. У них на сайті багато кейсів, де можна дослідити, як кастом вбудовується у систему ідентичності бренду і стає її головним інструментом. На картинках по чотири скріни для трьох різних кейсів, але раджу зайти на їхній сайт. Studio Drama

Всім привіт! Сьогодні зайду з козирів. Всі стежили за редизайном Живчика. Зі шрифтами там розібралися, все зрозуміло. Сам диз
Всім привіт! Сьогодні зайду з козирів. Всі стежили за редизайном Живчика. Зі шрифтами там розібралися, все зрозуміло. Сам дизайн я не чіпаю також, це треба на полицях дивитися. Але от з логотипом ситуація дивна. Аж з 90-х років лого продукту з кожним редизайном змінюється з такого собі на такий собі. Причому щоразу там є якийсь потенціал. От і зараз, розʼєднали літери — ок, хороше ж рішення, так дійсно краще, зрозуміліше, чистіше. Але на тому наче і зупинилися. Не хочу звинувачувати ні агенство, ні бренд. Вони роблять бізнес як можуть. Натомість зробив для вас і для себе аналіз і ескіз з покращеннями. Якби робив це як замовлення, то на цьому етапі йшов би вже у вектор і там ще щось змінювалося б. Але зараз лише ескіз.

Романтизація шрифтового дизайну Заперечте, якщо я не правий. Я не раз помічав, що у багатьох дизайнерів є певний трепет стосо
Романтизація шрифтового дизайну Заперечте, якщо я не правий. Я не раз помічав, що у багатьох дизайнерів є певний трепет стосовно шрифтових дизайнерів. Типу шрифтовий дизайнер — це такий собі вищий дивізіон, і їх дуже мало, бо це якесь рідкісне знання. Хоча насправді причина простіша. Шрифтовиків мало, бо це дуже маленький ринок, на якому скажено важко заробляти. І знаєте що треба щоб бути справжнім шрифтовим дизайнером? Треба дійсно випускати шрифти, що по факту не сильно пов'язано з творчістю, а потребує великих інвестицій часу, а результат не завжди передбачуваний. І ви конкуруєте з купою бузкоштовних шрифтів. І сказати нове слово в шрифтовому дизайні майже неможливо в плані форми, хіба що це буде якось пов'язано з новими технологіями. Зрозумійте мене правильно. Це круто вміти вільно поводитися зі шрифтами, вміти відкрити Glyps, Fontlab або Robofont і намалювати щось, чим можна набрати текст. Але повірте, для цього не потрібно бути шрифтовим дизайнером. Достатньо базового розуміння, неупередженого майнсету (це найскладніше) і бажання трохи розібратися. Все інше — тупо практика і спостереження, але це кругом так. Але якось так сталося, що створення шрифтів обросло купою правил, упереджень, трепету перед авторитетною думкою і всим оцим. Звичайно, щоб бути шрифтовим дизайнером і випускати якісні шрифти треба набір скілів, багато з яких виходять далеко за малювання літер, але скоріш за все вам це і не потрібно. І мій пойнт у тому, що взагалі не треба бути шрифтовим дизайнером, щоб створити якусь кастомну цікаву штуку, якою можна набрати текст. І вже точно не слід переживати, що скажуть "справжні" шрифтовики. Бо якщо у когось є стала думка про те, як потрібно бути, то це проблема тієї людини — не ваша 🫶 На фото: розказую Еріку Шпікерману, що він обрав не ту професію.

Власне, що я можу вам запропонувати. Перелік додається. У коментах пишіть, що ще вас цікавить. 🎾 ПРО НАВЧАННЯ Я закінчив європейську шрифтову магістратуру, без перебільшень, одну з найвпливовіших європейських шкіл — TypeMedia. Я не хочу цим вихвалятися, але це який не який ачівмент і я знаю статистику по випускниках, знаю скільки серед них украхнців, спойлер їх три, і хотілося б, щоб їх було, спойлер більше. Тому з радістю відповім на всі питання по навчанню, підготовці портфоліо і т.д. 🎾 ПРО ТЕХНІЧНУ АБО ХУДОЖНЮ СТОРОНУ ШРИФТОВОГО ДИЗАЙНУ Я роблю шрифти, і в мене в самого є купа питань, просто тьма всього, що я не розумію, не знаю, або не вмію. Але всім що знаю, готовий ділитися, або розібратися по ходу справи разом. Тому якщо у вас виникнуть конкретні питання протягом тижня, можливо щось пов’язане з вашими поточними проєктами — звертайтеся, не соромтеся. 🎾 КИРИЛИЦЯ, ЛАТИНИЦЯ І ЛОКАЛІЗАЦІЯ Мене попередньо вже питали про це. За останні роки я зробив 1145 локалізацій логотипів для Нетфлікс. Якщо у вас є Нетфлікс і інтерфейс українською, то більшість логотипів до фільмів і серіалів буде теж українською. От їх я і роблю (не всі). Розкажу про це детальніше. До того ж, я починаю консультувати європейські шрифтові студії по кирилиці. 🎾 ФРІЛАНС, ПОРТФОЛІО, РОБОТА З ВИДАВНИЦТВАМИ Я мало в житті працював на компанію, і багато як фрілансер, з різним успіхом і різними періодами. Роблю летерінги для українських видавництв, логотипи для клієнтів і співпрацюю з дизайн-студіями. Я думаю, у кожного свій шлях, але думаю, про це теж поговоримо. 🎾 ПОБУДОВА РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ Про це теж мабуть писатиму. Про мотивацію, натхнення, пошук ідей і все таке. Дуже цікаво читати інших кріейторів на цю тему. Скажу наперед, мій робочий процес складається переважно зі страждань і ряду криз одна за одною :)) 🎾 ПРО РИНОК ШРИФТІВ Як людина, що почала робити шрифти, я природньо думаю, як їх продавати, що відбувається з ринком, де поточне місце України на цьому ринку. До того ж, я особисто знайомий з багатьма дизайнерами і власниками великих і малих студій. Хтось з них у мене викладав, з кимось просто довелося познайомитися. 🎾 ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ Хочу зробити як мінімум одне практичне завдання, і обговорити разом з вами. Ось такий роад-мап на тиждень. В перемішку з красивими картинками, кейсами, шрифтами і словолитнями.

Женя Спіжовий вахту прийняв 🫡 Оля, дякую за твій попередній тиждень. Все що я встигав читати, було дуже цікаве, надихаюче або корисне. Ну і "Не лекція, а справжній діалог" — це дуже круто. Сподіваюсь і про мій тиждень колись так скажуть. Але побачимо, як воно буде. Всім привіт! Не те, щоб у мене був якийсь контент план, або якийсь план взагалі. Але є декілька речей, які я хотів би з’ясувати в першу чергу для себе. А якщо цей тиждень виявиться корисним ще й для вас — то це вже я пишатимуся і собою, і вами, і проджем. Почну з того, що мені цікаво, а тоді розкажу чим можу бути корисним для вас і порозпитую що цікаво вам. Справа в тому, що за останні роки у мене трохи назбиралося нових знань про шрифти, шрифтову індустрію, дизайн-процес і т.д. І рано чи пізно, я почну цими знаннями ділитися у тому чи іншому системному вигляді. Тому нагоду доступу до каналу, я хотів би витратити на те, щоб зрозуміти, яка загальна температура серед української спільноти кріейторів стосовно розуміння шрифтового дизайну у широкому сенсі. Я знаю, що шрифти для багатьох графічних дизайнерів — тема підвищеної чутливості, майже інтимна 🙂 Але тут ми у безпечному середовищі, тому будь ласка, не соромтеся задавати будь-які питання, від "як шрифтова галузь впливає на аграрну економіку країни?" до "якої ровжини повинна бути ліва-верхня засічка у антиквенній літері /д/ нижнього регістру" Домовились? А ще, поки я пишу наступний допис, про те, чим я можу бути корисним для вас. Напишіть кому не лінь у коментах тут, де ви знаходитесь і яким дазйном (або не дизайном) займаєтесь. Щоб я розумів географію і направленість — так буде цікавіше.