ru
Feedback
Sergiu Badan

Sergiu Badan

Открыть в Telegram
1 953
Подписчики
+824 часа
+1417 дней
+14630 день

Загрузка данных...

Облако тегов
Нет данных
Возникли проблемы? Пожалуйста, обновите страницу или обратитесь к нашему support-менеджеру .
Входящие и исходящие упоминания
---
---
---
---
---
---
Привлечение подписчиков
июнь '26
июнь '26
+171
в 14 каналах
май '26
+41
в 17 каналах
Get PRO
апрель '26
+88
в 16 каналах
Get PRO
март '26
+88
в 16 каналах
Get PRO
февраль '26
+216
в 14 каналах
Get PRO
январь '26
+145
в 15 каналах
Get PRO
декабрь '25
+105
в 13 каналах
Get PRO
ноябрь '25
+73
в 10 каналах
Get PRO
октябрь '25
+185
в 16 каналах
Get PRO
сентябрь '25
+296
в 19 каналах
Get PRO
август '25
+258
в 9 каналах
Get PRO
июль '25
+41
в 4 каналах
Get PRO
июнь '25
+27
в 3 каналах
Get PRO
май '25
+93
в 5 каналах
Get PRO
апрель '25
+55
в 5 каналах
Get PRO
март '25
+28
в 3 каналах
Get PRO
февраль '25
+152
в 7 каналах
Get PRO
январь '25
+34
в 3 каналах
Get PRO
декабрь '24
+29
в 2 каналах
Get PRO
ноябрь '24
+49
в 3 каналах
Get PRO
октябрь '24
+117
в 5 каналах
Get PRO
сентябрь '24
+184
в 2 каналах
Дата
Привлечение подписчиков
Упоминания
Каналы
28 июня+1
27 июня+9
26 июня+24
25 июня+98
24 июня+2
23 июня+2
22 июня+6
21 июня+5
20 июня+3
19 июня0
18 июня+4
17 июня+1
16 июня+3
15 июня0
14 июня0
13 июня+2
12 июня+2
11 июня+1
10 июня+1
09 июня0
08 июня0
07 июня+1
06 июня0
05 июня+1
04 июня+1
03 июня+3
02 июня0
01 июня+1
Посты канала
Eu am văzut încă ieri. Recomand cu căldură. https://youtu.be/EeYFKzrMe4k

2
Eu scriam ieri că fiecare are dreptul la a doua șansă, și la a treia dacă trebuie. Am zis asta cînd au atacat-o pe Olga pentru că a zis unor lucruri pe nume, dar pe urmă Olga a făcut mea culpa și s-a întors în gașcă. Eu cred că Mariana Rață are dreptul să zică lucrurilor pe nume fără a fi atacată de opoziție. Poate că voi regreta această postare dar mai bine să regreți pentru că ai acordat o șansă decît să regreți ca nu ai acordat. https://t.me/floreavitalie/1125
519
3
Mîine la protest ne vedem. La ora 11, în fața Parlamentului.
651
4
Нет текста...
585
5
Cum să scapi de mirosul neplăcut de ceapă? Maia Sandu, în virtutea funcției sale - se informează din presă și află despre caz
Cum să scapi de mirosul neplăcut de ceapă? Maia Sandu, în virtutea funcției sale - se informează din presă și află despre cazurile de rezonanță abia în studiourile televiziunilor. #video, #hel40-85-1.5 Sursa În calitate mai bună pe Rumble aici.
5 748
6
⁉️ Cine încearcă, cu semnătura lui Alexandru Munteanu și în baza unei legi abrogate, să pună mâna pe FlyOne? Joi, cu mult tam+2
⁉️ Cine încearcă, cu semnătura lui Alexandru Munteanu și în baza unei legi abrogate, să pună mâna pe FlyOne? Joi, cu mult tam-tam, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, condus de Vladimir Bolea, a anunțat, printr-un comunicat de presă, că fondatorii FlyOne trebuie să renunțe la cotele-părți din societate în termen de 90 de zile. Asta deși, potrivit articolului 46 din Constituție, dreptul de proprietate este garantat, iar nimeni nu poate fi lipsit de proprietatea sa decât pentru cauză de utilitate publică. Mai mult, norma legală la care autoritățile fac trimitere este, în opinia mea, una abuzivă, care transmite un semnal extrem de prost investitorilor. Într-o țară în care proprietatea poate fi pusă sub semnul întrebării printr-o decizie administrativă, puțini vor mai fi dispuși să investească. Așadar, am căutat decizia cu pricina privind FlyOne. M-am așteptat să fie un document separat, în care să se vorbească exclusiv despre această companie. În realitate, actul conține zece puncte care vizează mai multe întreprinderi, însă guvernarea a decis să comunice doar despre una. Tocmai asta m-a făcut să cred că nu este o simplă coincidență, ci o acțiune pregătită din timp. Am deschis Procesul-verbal nr. 37 al ședinței Consiliului pentru Examinarea Investițiilor de Importanță pentru Securitatea Statului din 22 iunie 2026 și am descoperit ceva și mai interesant. Cineva i-a pus lui Alexandru Munteanu la semnat un document în care este invocată o normă legală abrogată încă din octombrie 2025. În decizie se face trimitere la art. 6 lit. b) din Legea nr. 174/2021, cu următorul conținut: “Nu pot realiza investiții în domenii de importanță pentru securitatea statului persoanele fizice și juridice, inclusiv străine: b) în privința cărora organele responsabile ale statului dețin probe și informații documentate că au fost sau sunt implicate în acțiuni sau inacțiuni care prezintă un pericol deosebit pentru securitatea statului, astfel cum sunt definite la art. 4 alin. (2) din Legea securității statului nr.618/1995;” Doar că Legea nr. 618/1995 este abrogată, fiind, practic, inexistentă din punct de vedere juridic încă din octombrie 2025. Art. 32 alin. (4) lit. a) din Legea nr. 249/2025 are următorul conținut: “La data intrării în vigoare a prezentei legi se abrogă: Legea securității statului nr. 618/1995 (Monitorul Oficial al Republicii Moldova, 1997, nr. 10–11, art. 117);” Prin urmare, cu semnătura premierului se cere ca fondatorii FlyOne să renunțe la părțile lor sociale în baza unei prevederi legale care nu mai este în vigoare de aproximativ nouă luni. Sincer, îmi este greu să cred că este o simplă greșeală. O lege abrogată nu ajunge singură într-o decizie a Guvernului. Cineva a redactat documentul, cineva l-a verificat, iar apoi cineva i l-a pus premierului la semnat. Mai mult, ulterior, Guvernul a decis să comunice public exclusiv despre FlyOne, deși procesul-verbal conține decizii privind alte nouă companii. Prea multe coincidențe pentru a fi tratate ca simple erori. Mai mult, autorul documentului susține că nu s-ar cunoaște cine sunt fondatorii FlyOne și de unde provin banii acestora. Argumentul este cel puțin ciudat. Statul deține registre oficiale și chiar le publică, iar printr-o simplă verificare se poate afla cine sunt asociații unei companii, în ce alte societăți sunt implicați și care este structura acționariatului. Nu știu cine a redactat acest document și cine i l-a pus premierului la semnat. Dar știu că o decizie a Guvernului nu poate avea ca temei juridic o lege abrogată. Iar dacă asta nu este o greșeală, atunci rămâne o singură întrebare: cine este emisarul și de ce i-a pus lui Alexandru Munteanu la semnat un asemenea act? https://blogger.md/cine-incearca-cu-semnatura-lui-alexandru-munteanu-si-in-baza-unei-legi-abrogate-sa-puna-mana-pe-flyone/
304
7
Apple șterge VK din appstore. Peskov se indignează, zice că această decizie discriminează pe cetățenii ruși și vorbitorii de limbă rusă. Înainte de asta Rusia a blocat: 1. FaceTime 2. Snapchat 3. Viber 4. Discord 5. X (Twitter) 6. Instagram 7. Facebook 8. Telegram 9. WhatsApp Care apropo, erau folosite de o grămadă de cetățeni ruși și de vorbitori de limbă rusă. Dublele standarde arată anume așa.
1 436
8
La patru lucruri poți să uiți veșnic. - cum curge apa; - cum arde focul; - cum primești salariul; - cum se prăbușește PAS-ul. Cale de întoarcere nu este, băieți și fete. Reabilitare nu va mai fi. https://t.me/vladbiletchi/16568
671
9
Ce pot eu să zic? PAS cade. Nu datorită nouă. El cade sub propria greutate. https://t.me/sppotmd/9683
5 005
10
#justiție ⚖️𝗟𝗮 𝟐𝟔 𝗶𝘂𝗻𝗶𝗲 𝟐𝟎𝟐𝟓, 𝗟𝗶𝘂𝗯𝗮 𝗦𝗼𝘃𝗮 𝗮 𝗳𝗼𝘀𝘁 𝗻𝘂𝗺𝗶𝘁𝗮 𝗱𝗲 𝗣𝗮𝗿𝗹𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗽𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂+1
#justiție ⚖️𝗟𝗮 𝟐𝟔 𝗶𝘂𝗻𝗶𝗲 𝟐𝟎𝟐𝟓, 𝗟𝗶𝘂𝗯𝗮 𝗦𝗼𝘃𝗮 𝗮 𝗳𝗼𝘀𝘁 𝗻𝘂𝗺𝗶𝘁𝗮 𝗱𝗲 𝗣𝗮𝗿𝗹𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗽𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂 𝘂𝗻 𝗻𝗼𝘂 𝗺𝗮𝗻𝗱𝗮𝘁 𝗱𝗲 𝗷𝘂𝗱𝗲𝗰𝗮𝘁𝗼𝗿 𝗹𝗮 𝗖𝘂𝗿𝘁𝗲𝗮 𝗖𝗼𝗻𝘀𝘁𝗶𝘁𝘂𝘁𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹𝗮. 🧐În aceeași zi și Nicolae Roșca, fostul avocat al Maiei Sandu a fost numit judecător la Curtea Constituțională pentru un nou mandat de 6 ani. 🔥𝗡𝘂𝗺𝗶𝗿𝗶𝗹𝗲 𝘀-𝗮𝘂 𝗯𝗮𝘇𝗮𝘁 𝗽𝗲 𝘃𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗿𝗲𝗽𝗿𝗲𝘇𝗲𝗻𝘁𝗮𝗻𝘁𝗶𝗹𝗼𝗿 𝗣𝗔𝗦, fără nici măcar un concurs formal deschis, având un caracter vădit politic. 👀𝗨𝗿𝗺𝗮𝗿𝗲𝘀𝘁𝗲 𝗢𝗕𝗦𝗘𝗥𝗩𝗔𝗧𝗢𝗥𝗨𝗟
455
11
Nu-s total de acord. Fetele care din varii motive își publică pozele si videourile private pe platforme străine nu le publică pentru a fi deanonimizare și arătate rudelor. Eu nu știu care-i motivația lor, probabil nu au alte oportunități, nu au avut parte de educație cuvenită, eu le compătimesc și le doresc să iasă din această situație și să aibă o viață decentă. Consider că fiecare om se poate schimba și are dreptul la o șansă de a lăsa o practică dăunătoare și a începe pe calea bună. Ele dacă au făcut ceva dăunător, și-au dăunat sieși, nu ne-au dăunat nouă ca societate sau mie personal așa cum dăunează unii politicieni sau stopfalsuri, plus - ele nu organizează marșuri pentru promovarea acestor practici dăunătoare - de aceea eu nu voi bate niciodată (mediatic) în ele. Aș putea veni cu instrucțiuni cum ar putea să-și șteargă conținutul din online, dar mi-i frică că metodele descrise de mine vor putea fi folosite de persoanele rău intenționate pentru a le găsi acest conținut, de aceea - mă abțin. https://t.me/vladbiletchi/16550
695
12
Eu ieri m-am uitat în telegram și nu înțelegeam - de unde au venit o sută de abonați noi? E un nou atac? Seara abia am citit ce mi-a scăpat în timpul zilei pe Observatorul și am găsit această postare. Ce să zic? Sunt măgulit. Nu am așa părere înaltă despre mine, dar mă bucur cînd cineva are - îmi cresc urechile, după asta mă stărui să nu dezamăgesc. Cei care abia au venit - bun venit! Am să încerc să fac să fie interesant. Mulțumesc Observatorului pentru că e alături, dar și pentru munca titanică pe care o face, fiind nu rareori primul care ne informează.
670
13
Negarea plauzibilă este o tactică ce permite indivizilor sau liderilor să nege cunoașterea sau responsabilitatea pentru acțiuni lipsite de etică, ilegale sau controversate. Funcționează deoarece există o lipsă de dovezi directe, demonstrabile, lăsând mai multe interpretări credibile ale situației.
655
14
O observație. Mă uit eu la interviul doamnei Sandu la Lorena Bogza și o văd pe dumneaei vorbind despre una sau alta situație ca fiind "amorală". Termenul corect este "imoral", care înseamnă opusul moralului. "Amoral" înseamnă în afara chestiunilor de moralitate. Este importantă cunoaşterea diferenţei dintre cele două cuvinte – amoral şi imoral – pentru a le utiliza corect, în contextele potrivite, cu atât mai mult cu cât mulţi vorbitori de limba română le consideră, în mod greşit, ca fiind sinonime. Se va spune corect, de exemplu: Este imoral ca un politician să profite de poziţia sa în viaţa publică, în detrimentul intereselor poporului/În filosofia şi religia budistă, contextul în care sunt înţelese noţiunile de bine şi rău este amoral, pentru că natura, consideră ei, este amorală (indiferentă faţă de morală) etc. O persoană amorală e lipsită de înțelegerea moralității, nu operează cu categorii de bine și rău. Nu are busolă morală. Spre deosebire de acțiunea imorală, cînd cel ce o savîrșește e conștient că procedează greșit și împotriva eticii.
666
15
Atunci cînd centrul patriot cere anularea. Vizualizările la poza cu Indusul Marian.
Atunci cînd centrul patriot cere anularea. Vizualizările la poza cu Indusul Marian.
701
16
Ahahahahaaaaaaaaa 😂😂😂😂😂
Ahahahahaaaaaaaaa 😂😂😂😂😂
408
17
Cum se zice - mulțumesc pentru sugestie. Detalii în postarea de mai jos.
Cum se zice - mulțumesc pentru sugestie. Detalii în postarea de mai jos.
707
18
Bro, ea va zice că nici pe verișoara ei nu o cunoaște personal. Eu glumesc. Ori să ceară investigarea acestor angajări fictive, ori să-și dea demisia. Singurele două căi corecte. https://t.me/moldovatelegraph/174871
838
19
Hai că mai dau si eu o sugestie: - Nu am avut ocazia să o cunosc personal pe veryshoara mea. https://t.me/gontagheorghe/3342
950
20
Hai că mai dau si eu o sugestie: - Nu am avut ocazia să o cunosc personal pe veryshoara mea.
2