Храм поезії (🖤)
Ir al canal en Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
Mostrar más1 322
Suscriptores
+324 horas
+107 días
+3530 días
Archivo de publicaciones
1 322
– Любитиму, як дозволиш, – каже, присівши. –
Але в будь-якому разі втішу, загою.
Трепетний пташе, неприкаяний вірше,
як же нам бути в цьому літі з тобою?
Як же розплутати відчай, страхом скипілий,
як оголити висхлу до тріщин шкіру?
А він каже:
– Перші суниці, дивись, доспіли.
Навіть у морі смерті є острів віри,
вирій, де наші майбутні діти гойдаються у суцвіттях.
Ночі такі короткі, і тих лиш кілька.
Жити би йому, тільки би йому жити.
Тільки би жити, тільки би, тільки б, тільки.
Катерина Бабкіна
#бабкіна
1 322
Repost from N/a
+1
— Як так сталось, Ідзанамі, що ми стали ворогами,
Що та магія між нами обернулася стражданням?
Ти, звичайно, маєш право зруйнувати наші плани,
Та не думаєш, що марно біль зривати так безжально,
В щент трощити радість щиру від творіння тверді миру
Двух начал, що ми з тобою розділили над пітьмою?
Ти, під владою пориву, ладна жертвувати дивом!
Завеликою ціною сплатимо за раж двобою.
— Що за діло, чоловіче, є мені до слова "вибач"?
Сестру зрадивши й дружину, їй ножа встромивши в спину,
Смієш кидати у вічі безсоромні протиріччя
Про вину тих безневинних? Та я без вагань закину
Їх подалі у безодню, до якої ти приходив
Повернути радість світла тій, що вже втомилась жити,
Тій, що має тільки спомин про дитя, загибле в лоні!
Ідзанагі! Нумо тліти разом: ти і я. Й наш син убитий.
—Але світ, що ми створили...
—...стане нам хай за могилу.
20.03.2023
©️Неофітка📿
1 322
Repost from Muza Huyuza
Через 31 день, 3 жовтня, мені буде 31.
І цього року я святкую незвично — закрутками 🥒🍅🫙
Не кабачками й помідорами, а донатами.
Одна банка = 10 000 грн.
Мета — закрутити 31 банку = 310 000 грн до мого Дня народження.
Ці гроші підуть на важливі потреби:
🩺 кардіомонітор для медиків з Нацгвардії,
🚙 ремонт Jeep Grand Cherokee для загону спецпризначення,
🔋 два акумулятори для КрАЗа 40-ї ОАБр ім. Князя Вітовта.
А решта — на інші збори й допомогу війську.
Ми будемо закручувати банки по мірі наповнення.
Назбирали 10 000 — банка закрита, переходимо до наступної.
Хочу, щоб на свій День народження я могла сказати:
«Закрутили всі 31!»
🎁 Щоб подякувати кожному, я підготувала подарунки за донати:
31 грн → згадка у сторіс,
310 грн → книга «Стилет волі»,
3100 грн → футболка з авторським принтом,
31 000 грн → «легендарна банка»: книга + футболка + подяка + персональна закрутка від мене.
Мій День народження цього року — не про вік, а про життя близьких.
І найкращий подарунок для мене — якщо ми разом зберемо ці 310 000 грн ❤️
Посилання на банку 👉 https://send.monobank.ua/jar/3TU4iyA9eq
Закрутки почалися 🫙
Збір, як завжди, спільно з Дикою Поштою
1 322
Repost from N/a
Донечка
Не бережи мене, Боже. Сама собі - жереб.
Черево моря розсічено: решки, хрести.
Місяць - що хліб, зачерствілий по Тайній вечері.
Мовчки тулю до сорочки, мов ружу парчеву,
голову - світло і кучері. Перебрести
ніч сю, тремку та глибоку, удвох - чи не легше?
Стану човном або рибою - і донесу...
Б'ється молитва об горло, як скеля - об глечик.
Виє на березі паства у шкурах овечих.
Не стережи мене, Боже. Сама собі - сум.
Схоплять - і з коренем серце, що дерево, вирвуть.
Буде триматися осінь, мов сіль - на ножі.
Птаха зів'є поміж ребер собор або Вирій...
В морі, де всім воздається по вірі/по звіру,
не бережи мене, Боже. Її бережи.
03.08.2021
1 322
Repost from N/a
як вимовляєшся в мені
розквітлим горицвітом на сліпучім полотні широколистих вулиць
де вздовж поскупчувалися золотогриві сонмища дахів
і обхопивши вересневу прохолоду
за краєчок хусти
рахманно розляглися на Поділ мережевним навісом
й ледь розпашілий гомін
міста розгойдує у верховітті кленів заглиблене відлуння ніжности
на видиху
набувшись досхочу в обіймах спогадів
ловлю пошерхлий голос серця.
й струменію
/приборкавши відлеглість/
до зустрічі світання в жаданім погляді
чи ти чекаєш ще, що я прийду?
1 322
Repost from N/a
***
в бабиному горщику на столі –
держава
і підозріла тиша
так тихо може бути
хіба після вибуху
в бабиній вишні кісточка – родиво:
земля вкрита варенням
і тонуть у ньому комахи
що летіли на цукор
в баби дзеркальце –
війна
там:
два ока
ніс
брови
губи
красивий контур
дідового лиця
дідусь
пливе собі в тиші
й шепоче мені на вухо
фонетичні правила української мови
каже запам’ятати речення у якому всі приголосні звуки глухі
але мені заважають його почути:
як діяти під час обстрілів?
де ховатися під час бомбардування?
як вижити під час ядерного удару?
кладу у білу столову серветку крихти літер
хочу забрати з собою назву села
в газетах такого не пишуть
бабця дає мені цілунок в лоба
а разом з тим знання
що горщик – держава
кісточка – родиво
дзеркальце – війна
1 322
Repost from N/a
Бабусі Тасі
Спекою серпень укотре розморює,
Сонце — бабусин улюбленець.
Відповідь разом шукали під коренем,
Тільки-но промені грифелем створені,
Більше мене приголублюють.
Певно, це так проросла математика
З теплих уроків бабусиних.
Пам'ять на радості спільній тримається,
Хлюпає в соці томатно-домашньому,
В Чорному морі з молюсками.
Сад абрикосовий вже поза доступом,
Знищено тінь виноградову.
Та не підвладні розлуці та осені
Квіти на стінах, із хрестиків зрощені,
Вишиті яблуні радують.
Спрага до мандрів з дитинства прищеплена,
На серпантинах підсилена.
Ми із бабусею весело плентались
Поміж історій смішних і з халепами,
В давніші справи відсилками.
Відстані в поглядах просто не зміряєш,
Сотні подій в них приховано.
Лють до німецької вже зрозуміліша,
Хоч перепоною стала та мріями
Іншими доля наповнилась.
В час фаворитів її, гладіолусів,
Озеро спогадів більшає.
Хвилі накочують іноді болісно.
Внутрішній світ у сплетінні з навколишнім
В неї теж лився із віршами.
P.S. 6 серпня був день народження бабусі
1 322
Repost from N/a
Мікроскопічний гриб або мікроміцет –
Отруйний поцілунок на свіжому повітрі.
У плісняві живе пробудженим мерцем,
Пронизує субстрати, аби кудись подітись,
Аби кудись подіти з гіфів гобелен,
Подалі від чепіги в покинутій дровітні.
Він спори руйнівні з міцелієм несе,
Без хирної сполуки нікому непомітний.
Тьмяне коло навколо краси у морських середовищах,
Темний витвір сплітає наземне і прісне життя.
Він здається собі поглинаючим ґрунт і видовищним.
Та натомість лишає рясний запліснявілий стяг.
Відчутно цвіллю тхне і дотиком псує
Рослини ароматні, смаколики солодкі,
Книжкові надсвіти, розчесані фоє,
Що вкотре обіймає, ненавистю б‘є вкотре.
Паразитичний гриб – за шафою скелет –
Невдаха під дощами, пустельник сіроокий.
Завжди його ятрить забарвлення чиєсь,
У роси борошнисті вдягає стиглу здобич.
Сіре коло навколо краси у морських середовищах,
Темний витвір у всіх викликає краплини жалю.
Він здається собі поглинаючим ґрунт і видовищним
І замислив брудним капелюхом торкнутись Дорблю.
«Рокфорний сапротроф», – волає й майорить,
Грибницю розправляє у постать королівську.
У плісняві шматки отруєних сирів,
Зіпсована навіки дарів молочних низка.
А благородна цвіль, що створює блакить,
Грузькою пеленою у темряві повисла.
Дрібний мікроміцет – занедбаний хітин,
Ні, він не пеніцилій вшанований і близько!
Чорне коло навколо краси у морських середовищах,
Темний вітер зі спор видуває останки жалю.
Він здається собі поглинаючим ґрунт і видовищним,
Та ніколи не зможе вживатись з сирами Дорблю.
Оксана Мовчан
Вірш, написаний на 1 тур 7 сезону Віршометрії.
1 322
Repost from КОТОЛИСИ 💚🧡
Другий тур стартує!
Тема: Небо і космос 🌌
Жанри на вибір:
☁️ Енциклопедичний вірш – розкажи факт, але зроби це магічно-поетично ✨
🌙 Колискова – хай засинають зорі й планети під твої слова 🌠
🎧 АСМР-поезія – шепочи віршами так, щоб сироти побігли 💫
🪐 Крайчас здачі робіт — 7 вересня!
Конкурс анонімний, вірші здаємо у приватні повідомлення організаторкам.
@catania13_11 приймає римовані вірші.
@e_foks приймає неримовані вірші і прозу.
Також потрібно додати картинку для ілюстрації вірша (згенеровану або намальовану самостійно).
Можна писали на обидві категорії!
Розправляйте крила натхнення і летіть у небо поезії!🪽🪽
Автор арту Мемотворець Неймовірний♥️
1 322
Repost from N/a
В часи зухвалих відчайдушних моряків –
Розбійників, злочинців та піратів,
З якими зустрічі боявся й не хотів
Ні вартовий, ані торговці кляті,
Грозою грізних океанів і морів
Був капітан, що звався Білий Лід.
Сміливець шанував піратський кодекс,
Отримував відсоток свій завжди,
З команди з ним не сперечався жоден,
На всіх ділили здобич і скарби.
Одного дня край острова сирен,
Під прапором сміливого корсара,
Одну спіймали в невід із сестер –
Обрамити не встигла в свої чари.
Вона була небачених красот,
Із голосом і Арфи, і Орфея,
І капітан у розпачі замовк,
Всі океани стали, як пустеля.
Любов прийшла зненацька і нізвідки,
Загоївши отруєні серця,
Із заздрістю дивилась банда свідків –
Зневажив ватажок піратський стяг.
Кайдани зняв із неї капітан,
Свою кохану відпустив на волю,
Одразу ставши ворогом братам,
Із чистим серцем та нестерпним болем.
Команда поневолила його
І стратила за зраду відчайдуха,
Співав кривавий місяць у вікно,
Прокляттям був сирени плач у вухах.
Ундина обернулась моряком,
Зайшла на борт і корабель спалила,
Застигнула самотнім маяком,
Відтоді омиває серце злива.
Супутником вирує буревій,
Братами їй назавжди стали шторми,
Пульсує серце з викриками: "Стій!
Мій капітане, айсберг є ще чорний".
Ось так з'явились в морі маяки,
Гудуть у сині далечі безкраї,
Закоханим сміливцям завдяки
Усіх про небезпеку сповіщають.
19.07.2025, ЮІ
p.s. за "чорні айсберги" є багато всього почитати. У моряків із давніх-давен існує повір'я, що зустріч з чорним айсбергом передвіщала біду.
#котолиси2 #римовані
1 322
Ліс вкритий білою глазур’ю, наче паска.
Це пастка.
Я зникаю.
Бурштинові сосни до неба тягнуться крізь синь.
Я син.
Я Каїн.
Верховіття лісу гойдає вічний сон.
Ясон.
Моя здобич.
Твої кроки - мох. Тиша. Глибина.
Йду до дна.
Бачу - сич.
Кущі-малорослики ведуть заростями до Чугайстра. Бо,гРа.
Мара.
О, де я?
Заговори зі мною, лісе! Чому неговіркий?
Дощу не лий!
І де я?
Дев’яте коло, довкола туман.
Не смійся лукаво.
Ти лукавий.
Зникаю.
О, лісе! Випусти мене, як і впустив.
Я буду прощати винуватцям.
Я бабця.
Благаю!
Оксани Лихогляд
1 322
Діду, прийом. Я виросла, дістаю до педалей
і легко орієнтуюсь по моху в хащах нічного саду.
Їжджу на автоматі – нашим зрадила ідеалам.
Мені вже не так цікаво, що же там далі,
тим більше, що стільки із того “далі” тепер позаду.
В шахи не граю. Все ще не вивчила поіменно
всіх бородатих гуру твого наукового комунізму.
Не народила, не зустріла справжнього мена,
стріляла в публічному місці, падала п’яна в Сену –
нічим пишатись, все радше із списку “різне”.
Ти би розслабився - всі навколо дорослі, анітрохи не діти.
Нікому нічого не винні, все робимо швидко і не навзаєм.
Постійно не вистачає на щось, без чого ніяк не можна радіти,
втім, там, де ти зараз є, ти значно краще знаєш,
що таке “немає часу”, і що часу взагалі немає.
Мама не вийшла заміж, в мене все та ж освіта,
курим удвох на балконі і їздимо часом за місто.
Я засинаю без казок і платівок, але на початку літа
прокидаюся часто і захлинаюся від повітря, світла і світу,
цього прекрасного світу, який не ясно з чим їсти.
Катерина Бабкіна
#бабкіна
1 322
Вірш-засновник марафону
«Вино надихає»🍷
Не надихає навіть дороге вино.
На роздоріжжі зараз «до» чи «після».
Без домішок смакую і давно
Спостерігаю за пожовклим листям.
І вже на скронях в‘ється сивина,
Пальці безбарвні цокотять по буквах.
Знов залишаюсь сам на сам – одна.
Тривожать уночі порожні дивні звуки.
А дотепер здавалось, що пусте,
Всі дотики, слова, забуті часом люди,
Але образа в серці все росте
І знов лунає голос звідусюди.
Не пишеться і майже не до сну,
І в тому, знаю, лиш моя значна провина,
До ранку, може, все ж наздожену,
Без домішок смакуючи безсило…
Вересень 2022
© Ольга Ритик
#вірш
#Винонадихає
1 322
Неквапно устами святими
Ітиму по стинах інтиму.
По гусячій шкірі - пустелі,
Зволожуючи епітелій,
По ліктях, рельєфних колінах,
По спині пройдусь, як пір'їна,
І по мармурових ключицях...
Я - та, що кохатись навчиться!
По травах і хащах волосся,
Дузі підборіддя і носі,
По мушлях вушних, по повіках,
Вразливих місцях чоловіка.
Ітиму по схилах на стегнах
І #щастя в цій хвилі я тегну!
У пошуках прянощів вогких,
У роті не гасячи вогник,
В шалені обійми вогнИська
Ітиму, схиляючись низько,
У пошуках цукру і меду
По стежці, що будить комету...
Взаємне кохання - мій стимул.
Ітиму по стинах інтиму.
Наталка Меленишин
#інтимнірядки
1 322
Не руш моїх кіл — мої кола тобі не належать.
Ген-ген пароплавчик із морем зшива небосхил,
Потроху штормить, і безлюдніє пляж. Починається нежить.
Збирай рушники й парасолі — не руш моїх кіл.
Вони самоправні — як в камінь вціловані морем,
Але і зникомі — піском-попід-вітром крихкі…
Як завтра наш світ упаде, мов Содом і Гоморра,
То власне тому, що над міру винищував кіл!
А я свої довго плекала (ховала, ростила…) —
Аж врешті крізь них проступило, мов фосфор, різким,
Що — ні, не бувається ближче, ніж тіло до тіла,
У нашому світі!
Ніколи.
Ні в чому.
Ні з ким.
При чім же тут тіло?! О дзеркало, хто ця кобіта?..
А ти їй смієшся — мов зараз готовий на скін,
І все, що я можу насправді для тебе зробити, —
Кохати тебе, як пред Богом і морем: НЕ рушачи кіл!
Про це — всі дерева-і-птахи (лопочучим листям!),
І риби у морі, і звірі у полі — про це ж:
Не руш моїх кіл! — бо нема в них для тебе користі,
Бо поза своїми — нічого в життю не знайдеш!
О, знав-таки мудрий, що каже, що так загаратав
Напаснику в очі — на двадцять потомних віків!..
І мовлю по-еллінськи: “ме му тос кікльос тарате”, —
Мужчинам,
Імперіям,
Часу:
Не руш моїх кіл.
Забужко
#оксана_забужко
1 322
Repost from ✙ An Kolesan ✙
Священний рожевий (part 2)
Але люблю своїх друзів чоловічої статі
І не маю нічого проти чоловіків за касою атб чи охоронців у сільпо
Програмістів і стриптизерів
Поліціантів чи спортсменів
Я люблю чоловіків
Не знаю, що може бути краще за їх сильні руки, сильний розум, сильний член і сильні гроші
Можливо мені не повезло
Багато разів
І я заслужила на весь той пиздець
Хитрощі і підставу
Але ж їбать
Я інтелігентна жінка
Яка здобувала
Переганяла
Витримувала
Не дивно взагалі-то, не дивно
Дві роботи
Двоє дітей
Ні одного чоловіка
Уява моя уява
Колись любила космос і фантастику
А тепер гостро-соціалку і філософію
А жінки? Ох, жінки
Це було у 2006-му
Назвемо її умовно Лєна
Вона завагітніла від когось типу депутата
Він не хотів, щоб вона народжувала
А вона хотіла
В неї були відкладені гроші
Вона у 12 втекла з дому
Переїхала до Одеси
І влаштувалася стриптизеркою
У 21 повернулася
В батьківську хату на ДВРЗ
Закінчила вечірню школу
І поступила в кульок на телеведучу
На 9-му місяці той депутат якось піймав її
І не відомо, що з нею зробили
Не відомо, що зробили з їх сформованою дитиною
Але за пару тижнів вона прийшла в «Міраж»
З поголеною головою
У кросівках без шнурків
В неї завжди був смак
Спочатку пити не хотіла
Була на антибіотиках
Потім напилась
Якогось хєра її подруги почали з неї гнати
Мене там не було
Ті, хто розповідали теж підсміювались
Лєна через 10 років народила 2-х доньок
А ті, що ржали теж когось народили
Одна з них зробила 9 абортів
А тепер в Іспанії працює у пральні
У неї все життя нещасний вигляд
Я не знаю як це працює
Нещасні і злі, щасливі і злі
Хочеться загорнутися у рожеві ковдри-пелюстки великої материнської пизди і шмаляти звідти по конченим мразям
Мабуть я так і не пройшла до кінця сепарацію
Та не те щоб і хотілося
1 322
а нарештість збудеться проти ночі
сонце скрапує з підвіконника
мені на стегна
нарікаю себе квіткою
(пере)чіпляюсь поглядом об тебе — от-от впаду
тіло-губка — то набирає, то віддає
шириться від теплоти
а потім маліє, хоче зникнути
всотати всі нерви
стесати гострі кути
припасувати речення
щоб вилітали з горла триденні горлиці
їм світанок подарує волю
@novakain_poetry
#новакаїн
1 322
Repost from N/a
Хто це ти, пташе, що серцем моїм вечеряєш?
Ось він зникає у потязі - і до дідька все.
Ось я гублю, ніби перстень, його між червнями,
довго стою і не знаю, куди подітися.
Човником пісня лягає на хвилі радіо.
Бачиш, при місяці, струнному і окатому,
довго стою мовчазною та безпорадною.
Вивідай, пташе, чи марно його чекатиму.
Вивідай, пташе, і врешті не розкажи мені,
як він про мене, далеку, чужу, не згадує...
Серце моє - не серце, а кущ ожиновий
чи виноградний.
1 322
Repost from N/a
Малесенькою побудь, поплач
бризка долоні мацає пачку порожню,
шкварчить
щоденнна пательня спроби знайти ключі
у царстві ночі цілодобовий ларчик
існує, бійся одна іти
розминай тремором кулаки
і наважся для розмови з близьким
другом по слизькій дорозі туди
говори, не кидаючись на повітря
слухай-но свого друга мов не себе саму
кутай слова щоб часом не застудились
друг уві сні побачить ягідні літери
і згадає про тебе поза лісами сну
маленька вертається з цигарками
і падає в перший весни портал
на воді крига так непомітно приталена
маленька встає потуплена
це такий потоп - цокає
от як виросту -
виблюю весь його на свої перші
ділові туфлі
стримує сльози, кров на руці,
чотириста рештків спокою
калюжа така підступна
і я велетенська дитина
повна блакитної ртуті.
А звірі вдома почують щербаті коліна
крихітну і гігантську свою панночку
зберуть до лап
скажуть «як добре що ти прийшла»
маленька любов прибиває велику паніку
стукає в деревце, відповідає собі «хто там»
¡Ya disponible! Investigación de Telegram 2025 — los principales insights del año 
