Expres European
Open in Telegram
Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.
Show moreThe country is not specifiedThe category is not specified
838
Subscribers
+524 hours
+357 days
+3530 days
Posts Archive
Deam începusem să-mi fac griji că demult nu a fost premiată lidera globurilor.
A, ne. Degeaba retrăiam, tot ok. ✌️
După cum am zis, a început pelerinajul pe la canalele curții.
Detest oamenii care pleacă din echipă atât de josnic.
Ei, dar dosarele de la ANI trebuie tochite. Și principalul oponent trebuie înlăturat. Înțelegem.
Or, trădarea la noi este sport național. 🏆
Repost from Gonța Media
Investiții multe, dezvoltare puțină
Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 14.V.2026.
Vă mulțumesc!
https://youtu.be/Xng1txEfIko?si=GVF_RhFhoykQdiAk
Răspuns pentru Iulya Fiodorova, на вопрос "почему они такие"?
Вот почему 👆.
Noapte bună, dragilor.
Психиатры, ваш выход.
Așa clipit convulsiv, spasmatic - e ceva normal? 👆
De ascultat nici nu-l mai ascult, că tare mai vorbește de pe dealuri, săracu'.
#retrăiesc
Repost from Gonța Media
Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, „Moldovenii nu vor să muncească?”, 13.V.2026.
Vă mulțumesc!
https://youtu.be/S-KcXewdZR4?si=SykcmjnhxdeSbFwo
Emisiunile dlui Gonța arată realitatea care o trăim. Nu aplauzele de azi de la Nisporeni.
Nisporenenii, ce anume din activitatea liderei națiunii ați aplaudat?
Intuiam că va începe imediat pelerinajul pe la televiziunile curții. Previzibil.
Au mai fost cazuri cu viceprimari suparați. Cât sunt in echipă - toate bune și frumoase, cum se ceartă - se începe.... все гондоны, один я - воздушный шарик.
Sănătate și demnitate.
P.S. Rață n-o să-i mai numere rochiile, precis. 👇
De-ale unora din Nisporeni.
Faci valuri în tazik pe rețele, apoi la alegeri începi.... să-i mai dăm o șansă... unicul politician respectat în țară.
Cu șiocleji din ăștia e plină țara, Vitalie. Care în ultima zi salvează parcursul. Și îsi uită propriile niorlărlieli.
Nădejde-n ei - ca într-un cui de tei. Nu-i mai idolatrizați. Ei sunt mai periculoși ca pasiștii.
Trăim precum votăm. La cine sunt pretențiile, nu prea înțeleg.
Repost from Gonța Media
Anatomia unui jaf
Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 13.V.2026.
Vă mulțumesc!
https://youtu.be/N-gASqAxYIg?si=HJ2CwhV2jX695cLp
În contextul anulării plafonului la adaosul comercial pentru produsele social importante (pâine, ulei, ș.a.).
Răducu zice că nu are nevoie de pâine cu adaos comercial redus. Corect, Radu, dacă tu nu ai nevoie, inseamnă că nimeni nu are nevoie.
Если у них нет хлеба, пускай едят пирожные.
Available now! Telegram Research 2025 — the year's key insights 
