APOSTOL
الذهاب إلى القناة على Telegram
education enthusiast, ex-Googler і CEO Mate academy. Пишу про інженерну/робочу культуру, внутрішню “кухню” команди та ІТ-освіту. LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/romanapostol/ Facebook: https://www.facebook.com/apostol.roman.y
إظهار المزيد4 257
المشتركون
لا توجد بيانات24 ساعات
+17 أيام
-1630 أيام
جاري تحميل البيانات...
القنوات المماثلة
سحابة العلامات
الإشارات الواردة والصادرة
---
---
---
---
---
---
جذب المشتركين
يونيو '26
يونيو '26
+41
في 1 قنوات
مايو '26
+68
في 1 قنوات
Get PRO
أبريل '26
+72
في 0 قنوات
Get PRO
مارس '26
+76
في 0 قنوات
Get PRO
فبراير '26
+135
في 1 قنوات
Get PRO
يناير '26
+118
في 1 قنوات
Get PRO
ديسمبر '25
+73
في 0 قنوات
Get PRO
نوفمبر '25
+137
في 0 قنوات
Get PRO
أكتوبر '25
+128
في 0 قنوات
Get PRO
سبتمبر '25
+79
في 1 قنوات
Get PRO
أغسطس '25
+132
في 0 قنوات
Get PRO
يوليو '25
+219
في 1 قنوات
Get PRO
يونيو '25
+92
في 0 قنوات
Get PRO
مايو '25
+298
في 0 قنوات
Get PRO
أبريل '25
+161
في 1 قنوات
Get PRO
مارس '25
+878
في 5 قنوات
Get PRO
فبراير '25
+401
في 2 قنوات
Get PRO
يناير '25
+130
في 2 قنوات
Get PRO
ديسمبر '24
+29
في 0 قنوات
Get PRO
نوفمبر '24
+50
في 1 قنوات
Get PRO
أكتوبر '24
+64
في 1 قنوات
Get PRO
سبتمبر '24
+94
في 1 قنوات
Get PRO
أغسطس '24
+65
في 1 قنوات
Get PRO
يوليو '24
+96
في 1 قنوات
Get PRO
يونيو '24
+151
في 1 قنوات
Get PRO
مايو '24
+247
في 4 قنوات
Get PRO
أبريل '24
+104
في 1 قنوات
Get PRO
مارس '24
+129
في 0 قنوات
Get PRO
فبراير '24
+41
في 1 قنوات
Get PRO
يناير '24
+63
في 1 قنوات
Get PRO
ديسمبر '23
+1 199
في 1 قنوات
| التاريخ | نمو المشتركين | الإشارات | القنوات | |
| 25 يونيو | +2 | |||
| 24 يونيو | +3 | |||
| 23 يونيو | +2 | |||
| 22 يونيو | 0 | |||
| 21 يونيو | +1 | |||
| 20 يونيو | 0 | |||
| 19 يونيو | +1 | |||
| 18 يونيو | +4 | |||
| 17 يونيو | +8 | |||
| 16 يونيو | +1 | |||
| 15 يونيو | +3 | |||
| 14 يونيو | +1 | |||
| 13 يونيو | +1 | |||
| 12 يونيو | 0 | |||
| 11 يونيو | +1 | |||
| 10 يونيو | +1 | |||
| 09 يونيو | 0 | |||
| 08 يونيو | 0 | |||
| 07 يونيو | +1 | |||
| 06 يونيو | 0 | |||
| 05 يونيو | +2 | |||
| 04 يونيو | +3 | |||
| 03 يونيو | +1 | |||
| 02 يونيو | +5 | |||
| 01 يونيو | 0 |
منشورات القناة
Мудрість з 2000-х, про яку забули: 10 000 годин, інвестованих у будь-яку справу, зроблять вас професіоналом.
| 2 | AI допомагає рівно до межі вашої компетентності. І не далі.
Поки ви розбираєтесь у темі, він прискорює роботу: пропонує рішення, структурує думки, знаходить варіанти.
Але там, де ваших знань уже не вистачає, AI видає «лажу» - а перевірити її ви не можете.
Простий приклад. Просите AI порахувати середню конверсію сайту за два місяці:
Січень: 1 000 відвідувачів, конверсія 2%
Лютий: 10 000 відвідувачів, конверсія 4%
AI впевнено відповідає: (2% + 4%) / 2 = 3%
Виглядає логічно. А ви бачите, в чому помилка?
Тому AI не зменшує цінність експертизи, а навпаки: чим більше ви знаєте, тим він корисніший. Чим менше - тим важче помітити, коли він вигадує. А помиляється AI дуже впевнено. | 4 265 |
| 3 | Ще двоє наших випускників мають офери у FAANG. В Netflix та Google ⚡️⚡️ | 3 849 |
| 4 | Ого, яке обговорення про математику. Моя думка, прибирати не можна. Позиція Міносвіти - вони теж не планують.
Трохи думок: нещодавно читав статтю на Financial Times, як Китай будує свою освітню систему. Це контрастує із західною моделлю.
Якщо спростити, західна школа (і загалом напрям реформ на кшталт НУШ) - це про безпеку й комфорт дитини. Менше стресу, більше підтримки, розвиток критичного мислення, свобода ставити питання. Ідея в тому, що навчання не має ламати, а дитина має почуватися вільно і психологічно захищеною.
У Китаї паралельно існує інший підхід - система відбору сильних учнів у так звані спеціалізовані STEM-класи та школи. Туди потрапляють найкращі з найкращих, і навчання там значно більш інтенсивне й конкурентне.
Це дає свій результат: концентрацію дуже сильних людей, які потім рухають науку, технології й створюють великі компанії.
Але є й інша сторона. У середовищі, де всі дуже сильні, ти неминуче опиняєшся десь у нижній частині рейтингу - навіть якщо до цього був найкращим у своїй школі. І це може серйозно впливати на самооцінку та рівень стресу.
Питання, яке в мене після цього лишається: чи можливо взагалі поєднати ці два підходи - не ламати людей і водночас так само ефективно вирощувати суперсильних спеціалістів? | 5 055 |
| 5 | لا يوجد نص... | 3 631 |
| 6 | Хороший менеджер - вимогливий.
Його задача: не зробити всім комфортно, а допомогти команді рости й давати результат.
А це означає: дати критичний фідбек, не погодитись на «і так нормально», постійно піднімати планку роботи в проєктах, очікувати відповідальності за результат.
Якщо ваш менеджер «задовбав» тим, що йому постійно мало, то подякуйте йому за це. З вас будуть люди.
Бо діаманти створюються під тиском | 4 964 |
| 7 | Робимо з «гімна і палок» чи «на віки»?
У людей залучених в роботу є багато класних ідей і їх всіх зробити неможливо. Але є спосіб вирішити, що з цього варто пробувати.
Мій фільтр зараз дуже простий: чи можна це швидко й дешево протестувати?
Якщо для перевірки треба:
— 1–2 людини
— 1–2 тижні
— мінімум ресурсу
— і ми швидко побачимо сигнал, то це хороший кандидат на тест.
Ми запустили Career PRO - сервіс, який допомагає людям з досвідом збільшити зарплату половинкою людини за 2 місяці. Побачили, що це несеться, і тільки тоді почали масшстабувати.
Але якщо:
— треба 10 людей
— кілька місяців роботи
— і тільки потім стане зрозуміло, чи це комусь треба, то це вже не «ідея». Це ставка. Хтось скаже «стратегія». І таких ставок не може бути багато.
Мій підхід, 1-3 великих ставки на рік. | 5 010 |
| 8 | لا يوجد نص... | 4 235 |
| 9 | Техновини зі Штатів. У Каліфорнії просувають “Billionaire Tax Act” - одноразовий податок 5% для людей зі статками понад $1 млрд.
Голосування планують винести на референдум у листопаді 2026 року. Звучить "комуністичненько", давайте глянемо в деталі:
1. У більшості мільярдерів немає цих грошей на рахунку. Їхній net worth (статки) - це акції компаній.
2. Обговорюється логіка рахувати податок не тільки по частці володіння в компанії, а й по voting power. Наприклад, Марк Цукерберг володіє 13% Meta, які коштують $212B (мільярдів), але через special voting shares фактично контролює 61% voting shares. Аналітики рахують, що йому потрібно заплатити 46 мільярдів доларів податку.
3. Оскільки грошей на рахунку немає, то щоб заплатити ці гроші - треба продавати акції. При продажі акції на десятки мільярдів, падає вартість компанії і зменшується net worth людини, а також інших власників акцій компанї (інвестори, працівники).
І найцікавіше: якщо ти був податковим резидентом Каліфорнії на початок 2026 року - потенційно вже підпадаєш під цей податок, навіть якщо закон остаточно ухвалять пізніше. Пригадую, хтось скаржився на податки «заднім числом» в Україні.
Тому частина людей із Кремнієвої долини вже переїхали у Флориду й Техас.
Беремо попкорн і спостерігаємо 🍿 | 4 044 |
| 10 | 6000 працевлаштованих з Mate academy 👏
~2% українських айтівців = наші випускники ⚡️ | 3 621 |
| 11 | Я довго опирався.
З тих людей, які: «та я сам», «мені швидше самому», але список незроблених речей, які «та я сам зроблю», тільки зростає. І це вже стає проблемою.
Тому шукаю персонального асистента.
Тримати все в голові і жонглювати робочим та особистим на ефективному рівні вже не виходить.
Всі деталі в описі вакансії за цим посиланням 🔗
Подавайтесь! | 3 979 |
| 12 | Peace-time & war-time менеджер
Є хороша думка з книги The Hard Thing About Hard Things про два режими роботи СEO, які, як по мені, цілком релеватні і для менеджера.
War-time - це коли все летить не туди.
Щось постійно падає, результати погані, є ризик, що все розсиплеться.
І в цей момент не до довгих обговорень. Менеджер (лідер) просто каже: робимо A, B, C - і всі фокусуються на цьому. Менше демократії, більше директивності.
Peace-time - це коли все ок.
Система працює, команда справляється, є результати.
І тут треба навпаки давати більше свободи: пробуйте, пропонуйте ідеї, беріть ініціативу, експериментуйте.
Коли у команди все добре - не треба лізти з жорстким контролем. Краще спитати: "що далі хочете робити?"
А коли починається хаос (типу прод щотижня падає, чи бюджет витрачається, а продажі не збільшуються) - це вже не про "давайте подумаємо разом". Тут потрібен чіткий план і швидкі рішення.
Хорошому менеджеру треба вміти перемикатись між цими станами. | 3 355 |
| 13 | Шукаємо Fullstack Lead у Mate academy, щоб допомагати скейлити наш маркетинг ще амбітніше.
Одразу скажу, шукаємо “нововірів” - тих не пише жодного рядка коду самостійно, за нього працюють агенти і його агенти “випадково” не видаляють базу даних 😁
Вакансія за цим посиланням. Подавайтесь! | 4 890 |
| 14 | Про Claude Code для тих, хто ідентифікує себе, як нон-тех
Наша Head of People Оксана без технічного бекграунду взяла і зробила Slack-бота для щотижневого random coffee між працівниками. Просто розібралась по ходу.
Тепер бот працює, люди реально ходять на ці кави, і нам не треба платити за сторонній інструмент. І це не якийсь унікальний кейс. Раніше для такого треба було “йти до розробників”. Зараз достатньо сісти і початитись з клодом.
Тому якщо у вас досі є думка “це не для мене, я не технічний”, то цей аргумент вже не працює. Якщо у вас були випадки, якщо до чогось вашого у розробників не доходили руки, то зараз ви можете зробити багато чого самі. | 0 |
| 15 | Де дізнаватись найактуальнішу інформацію про про AI/IT?
Все ще з Twitter. Саме там сидять люди, які роблять інноваційні продукти: Sam Altman, Andrej Karpathy, CEO стартапів, фаундери, інженери. І вони пишуть туди те, що через декілька днів стане новиною в умовному Форбсі.
Але є нюанс про який всі знають - твітер дуже токсичне середовище. Щоб зберегти свою менталку в твіттері потрібно:
- фоловити ~20-30 людей, які вам реально цікаві (по вашій ніші)
- читати тільки вкладку Following
- ніколи не відкривати For You (я за допомогою Claude Code зробив chrome extension, який видаляє вкладку For You зі сторінки)
Читайте! | 0 |
| 16 | Скинули вакансію на Djinni 😄 | 0 |
| 17 | Сьогодні разом із Дією проводимо мемну сертифікацію. Буквально.
80+ тис згенерованих сертифікатів і це ще не вечір.
Раптом ви ще не знаєте який ви оператор мемів, то вам сюди: https://mate.ac/HgoF
p.s. бумером, звісно, бути не планував, але тепер без жодних сумнівів можу відправляти родичам листівки у вайбері. | 0 |
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
