en
Feedback
Про Зброю

Про Зброю

Open in Telegram

Оскільки добре оснащене ополчення є необхідним для безпеки вільної української держави - право народу України на володіння зброєю не може бути обмеженим! Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/AJVszX7oRJ

Show more

📈 Analytical overview of Telegram channel Про Зброю

Channel Про Зброю (@prozbroyu) in the Ukrainian language segment is an active participant. Currently, the community unites 23 946 subscribers, ranking 1 088 in the Prohibited Content category and 2 521 in the Ukraine region.

📊 Audience metrics and dynamics

Since its creation on невідомо, the project has demonstrated rapid growth, gathering an audience of 23 946 subscribers.

According to the latest data from 22 June, 2026, the channel demonstrates stable activity. Although there has been a change in the number of participants by -1 003 over the last 30 days and by -37 over the last 24 hours, overall reach remains high.

  • Verification status: Not verified
  • Engagement rate (ER): The average audience engagement rate is 30.91%. Within the first 24 hours after publication, content typically collects 16.75% reactions from the total number of subscribers.
  • Post reach: On average, each post receives 7 408 views. Within the first day, a publication typically gains 4 013 views.
  • Reactions and interaction: The audience actively supports content: the average number of reactions per post is 185.
  • Thematic interests: Content is focused on key topics such as t.me/prozbroyu, кулемет, ar-15, ствол, патрон.

📝 Description and content policy

The author describes the resource as a platform for expressing subjective opinions:
Оскільки добре оснащене ополчення є необхідним для безпеки вільної української держави - право народу України на володіння зброєю не може бути обмеженим! Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/AJVszX7oRJ

Thanks to the high frequency of updates (latest data received on 23 June, 2026), the channel maintains relevance and a high level of publication reach. Analytics show that the audience actively interacts with content, making it an important point of influence in the Prohibited Content category.

23 946
Subscribers
-3724 hours
-1677 days
-1 00330 days
Posts Archive
Знайшов ілюстрацію в мережі - просто для розуміння масштабів 15-дюймових FPV. Рушниця на такі штуки вже трошки заслабка. Джер
Знайшов ілюстрацію в мережі - просто для розуміння масштабів 15-дюймових FPV. Рушниця на такі штуки вже трошки заслабка. Джерело Про Зброю t.me/prozbroyu

Друзі, це, на жаль, те, про що пише пан Роман - це правда, і це реалії життя. Дійсно, досі існують армійські методички, у яки
+1
Друзі, це, на жаль, те, про що пише пан Роман - це правда, і це реалії життя. Дійсно, досі існують армійські методички, у яких закликають стріляти по дронах шротом №№1...5. Ці поради народились, коли більшість дронів були 7" FPV, або Мавіки. Зараз же FPV-дрони значно виросли. Як і їх БЧ. І якщо "одиничка" ще може бути хоч якось дієвою (діаметр дробини буде 4,5 мм), то більш дрібний шріт точно не дасть бажаного ефекту на безпечній відстані. Із великими дронами, які несуть велику БЧ, безпечна відстань стає вже від 40-50 метрів і далі. Відповідно, гладкоствольні рушниці проти таких бойових машин свою актуальність втрачають. По такому вже треба стріляти зі штатної автоматичної нарізної зброї. Причому дуже бажано - з укриття. Я завжди раджу заряджати у рушницю "нулі". Але держава дуже часто видає патрони з дрібнішим шротом - №3, №5 і т.д. Їх можна розглядати лише як тренувальні патрони. Єдине виключення - це вольфрам. Там шріт може бути №5, і при цьому патрон дуже дієвий навіть на 40+ метрів. Але... ви знаєте, у чому там "але". Майте на увазі ці моменти, і не покладайтесь на рушницю як на вундерваффе. Рушниця це просто інструмент, який потрібно знати, коли застосовувати, а коли і не варто. Про Зброю t.me/prozbroyu

Repost from Roman Donik
Є втрати через завищенні очікування ефективності дробовиків проти FPV. В деяких локаціях пі.ари почали використовувати 15 дюймові дрони на оптоволоконі. Фугасна БЧ по факту як ТМка, або трошки менша за вагою. Є випадки коли піднирюють в отвір сітки і йдуть над дорогою. Проблема і в тому, що на коротких дистанціях небезпечний будь який варіант влучання з дробовика. І енерція велика. І енергія ВВ дуже велика. 10-15 метрів, самі розумієте що таке, коли спрацьовує ТМка. Особливо проблемно коли набої з мілким шротом. Все таки бажано вчити стріляти людей з особистої зброї. Бо в таку корову набагато легше влучати починаючи з 100 метрів , а гарантовано 75-50 метрів. Бо є випадки, коли МВГ навіть не беруть автоматів, надіючись на дробовики. З рамами 15" це дуже небезпечно. Якщо бачите велику раму з катушкою, треба розуміти, що там і бойова частина набагато більша.

Тут можна подивитись, як Антоніо лупить мух. А ще він перед тим відтискається. І взагалі, робить дивні речі) Але насправді, він розказує про цікаву дисципліну високоточної стрільби. А тоді ще й показує. https://youtu.be/J1B1uQ5Y0IY?si=XWIuQcYxGz-WVTCA

А ви люльку палите? Ніііі??? Тоді це для вас) Заскакував щойно у рідний магазин на хвилинку, і побачив оце у продажу. Дуже ре
А ви люльку палите? Ніііі??? Тоді це для вас) Заскакував щойно у рідний магазин на хвилинку, і побачив оце у продажу. Дуже рекомендую усім любителям чистої зброї - які при цьому не курять люльку. Бо насправді, оці довгі штуки - це якраз типові йоржі для чистки мундштуків та каналів у курильних люльках. Звідти вони і потрапили до рук любителів зброї. Адже вони дуже добре підходять до чистки зброї, і особливо - AR-15. Правда, у газову трубку я таке не пхаю - не бачу потреби шось там чистити. А от куди пхаю, то це у канал ударника в лічині затвора. Там зазвичай багато бруду, і забрати його звідти такою штукою дуже зручно. А потім, щоб не пропадала чистенька серединка, згинаємо навпіл, і чистимо цією штукою деталі УСМ. Думаю, хто хоч раз там намагався усе вичистити, той оцінить зручність цих штук. У мене завжди під рукою кілька штук таких довгих йоржиків. Але тепер, щоб ними обзавестись, не обов'язково йти до тютюнового магазину. Про Зброю t.me/prozbroyu

⬆️⬆️⬆️ Тут на фото добре видно, чим я зайнятий більшу частину часу на полігонах. Гвинтівка, як ви розумієте, не моя)

На полігоні хартійці стріляють не лише по мішенях, а й по дронах. Щоб руки пам’ятали. І щоб усі були готові до реалій війни 2
+5
На полігоні хартійці стріляють не лише по мішенях, а й по дронах. Щоб руки пам’ятали. І щоб усі були готові до реалій війни 2026 року. Тренування й стрільби в бригаді «Хартія» не закінчуються після БЗВП – це щоденний процес підготовки та підтримування бійців у тонусі. Що більше поту, то менше крові.
Фото: Павло Іткін для «Хартії». Більше фото – на Facebook нашої бригади.

Вчора довелося згадувати, що таке влучна стрільба з болтової гвинтівки, і як її виконувати із не зовсім зручних та із зовсім
+4
Вчора довелося згадувати, що таке влучна стрільба з болтової гвинтівки, і як її виконувати із не зовсім зручних та із зовсім незручних положень. У цьому спорті важливо, щоб хоч шось залишалось зручним))) Приміром, нове шасі Automatic на гвинтівці Remington 700 зі спуском Triggertech Diamond. Наловили кайфу від дзиньків у гонги, і назнімали на випуск ТВ-програми! А якої саме - поки не скажу) Сподіваюсь, незабаром самі побачите! Про Зброю t.me/prozbroyu

Друзі, провів розіграш патчиків св.Балістолія серед усіх, хто доклався на мій збір на ремонт бусокорча. Як і обіцяв, 5 патчик
+1
Друзі, провів розіграш патчиків св.Балістолія серед усіх, хто доклався на мій збір на ремонт бусокорча. Як і обіцяв, 5 патчиків - нашим топ-донатерам, і ще 5 переможців вибрав усемогутній монобанківський рандом. Вітаю! Прошу усіх, кому прийде повідомлення з Монобанку про виграш, підтвердити його, і поділитись контактним номером телефону, щоб я міг найближчими днями відправити вам ваш приз. Щиро вдячний усім учасникам за ваші внески! Перші запчастини для бусіка вже оплачено, і машинка вже в роботі. То ж сподіваюсь, скоро вона знову поїде по ярах та полях, допомагати проводити вогневу підготовку. ДЯ-КУ-Ю!!! А тим часом, я також не байдикував - вчора назнімав трошки цікавого збройового контенту. І буду ділитись ним із вами - уже дуже скоро! Про Зброю t.me/prozbroyu

Друзі, шо ж ви робите! Я лиш на пару годин відійшов, а банка вже повниться, навіть із вершечком!!! Достатньо!!! Збір закрито.
Друзі, шо ж ви робите! Я лиш на пару годин відійшов, а банка вже повниться, навіть із вершечком!!! Достатньо!!! Збір закрито. Розіграш патчиків проведу у найближчі кілька днів. Щиро, щиро вам дякую!!! Про Зброю t.me/prozbroyu

Шановні друзі, я знову до вас по допомогу. Цього разу все банально. Треба поставити "на ноги" наш корчик - іржавенький, але д
+3
Шановні друзі, я знову до вас по допомогу. Цього разу все банально. Треба поставити "на ноги" наш корчик - іржавенький, але дуже помічний VW T5, що нині служить мені основною машиною для вогневої підготовки. Ця машина останні кілька рочків дуже добре попрацювала! Завдяки повному приводу і грязьовій гумі вона вивозила нас із таких місць, звідки й не всякий пікап вигрібався... Але рано чи пізно настає момент, коли авто стомлюється, і каже "ну, мабуть харош вже мене ганять, пора вже шось і зробить!" І то щастя, коли така стомлена автівка своїм ходом доїжджає на СТО... На скріншотах видно, скільки нарахували СТО по мінімуму. Але насправді вийде більше, бо там ще багато моментів не увійшло. Вкидаю і власні кошти, звісно, але, на жаль, увесь ремонт я сам не потягну. Тому - прошу трошки ваших донатів. Це значно прискорить повернення бусіка у стрій. Бо поки наш бусокорчик відпочиває на СТО, я був вже двічі заїхав, куди не слід, своєю цивільною автівкою. І вже двічі мене витягували звідти тросом, з різним ступенем дамагу). Рясні літні дощі і слизькі глинисті ґрунти в ярах Харківщини - вони такі, досить підступні... На ремонт бусокорча для вогневої підготовки 🎯 Ціль: 80 000 ₴ 🔗Посилання на Банку https://send.monobank.ua/jar/2X21HhsrR4 💳Номер картки Банки 4874 1000 3911 5145 Як завжди, щоб було цікавіше, серед усіх учасників розігрується 10 патчиків святого Балістолія! 5 шт - за найбільші донати, і ще 5 - рандомно, серед усіх, хто долучився. Дякую вам усім! Про Зброю t.me/prozbroyu

Рушниченьки... Ех, якби ж отая, що зліва, та працювала так само класно і надійно, як ота, що справа! Було б щастя. А поки - м
Рушниченьки... Ех, якби ж отая, що зліва, та працювала так само класно і надійно, як ота, що справа! Було б щастя. А поки - митарства) Про Зброю t.me/prozbroyu

Тут тойво... дві години збройових посиденьок зазвезли. Будете брать?) https://youtu.be/mrEN296b_S0

⬆️⬆️⬆️ Відео з каналу Містер Фростовік, має бути корисним усім військовим.

Repost from Mister Frostovik
Давно готував для вас відео з тактики штурму окопів, нарешті випустили його для широкої маси.

Ще трошки кулеметників з "реального життя". Шо, трясця, взагалі відбувається на цьому відео? Особливо ото в кінці?.. Джерело Про Зброю t.me/prozbroyu

"Та шо ви ото там на стрільбах затягуєте новачків всякими вправами-шмавами! В реальному житті все інакше!!!" (с) Вашій увазі: реальне життя (на відео). Так можуть виглядати бойові дії, коли війна та зброя є, а інструктори і навчання - відсутні. Про Зброю t.me/prozbroyu

+4
"Боже, яке ж позорище, це п...да" (С) Ви знаєте, певно, мою нелюбов до нової американської армійської гвинтівки М7, вона ж SIG Spear. Але навіть я такого не міг уявити, бо це не налазить вже ні на яку голову...
Армія США реєструє NSN на те, що, ймовірно, є "пристроєм посилення цівки" для гвинтівки M7/карабіна M8. Офіційний затискач SIG Arisaka? (Зображення показує версію, виготовлену Arisaka) NSN 1005-01-738-4871 (14.05.2026) Гвинтівка калібру 6,8 міліметра, вузол посилення цівки
Подивіться відео і перехрестіться. А у якості варіанту, як це виправити - пропонуються оті накладки, що на останніх двох скріншотах. Щоб змічнити цівку. Щоб вона нарешті перестала гнутись, і гвинтівка почала хоч якось тримати нуль. Ох... нема слів, нема слів... Про Зброю t.me/prozbroyu

Ех, давно не брав я в руки... Стрільба з куща. Дистанцію видно на барабані паралаксу (~300 м), мішень d25 см. Як гадаєте - чи
Ех, давно не брав я в руки... Стрільба з куща. Дистанцію видно на барабані паралаксу (~300 м), мішень d25 см. Як гадаєте - чи ж влучить, якщо постріл іде через листя та дрібні гілочки? Про Зброю t.me/prozbroyu

Що відбувається в оптичному прицілі, коли ви крутите барабани поправок? Ось це відбувається. Зміщується внутрішня трубка з лінзами, яка також іноді називається обертовою системою. Барабани крутять гвинти, які рухають цю трубку - горизонтальний та вертикальний. З протилежного боку розміщена пружина, яка створює спротив зміщенню у горизонтальному та вертикальному напрямках. Коли ви крутите барабани за годинниковою стрілкою, ви відхиляєте трубку відповідним гвинтом. Коли ви відпускаєте барабан - проти годинникової - трубка повертається на місце під дією отої пружини. Це ми з вами дивимось на відкритий корпус прицілу знизу. З того боку, де зазвичай ця пружина і розміщується. Відповідно, барабани бачимо справа горизонт, під корпусом (не видно в кадрі) - вертикаль. Дуже наочне і гарне відео. Джерело Про Зброю t.me/prozbroyu