Храм поезії (🖤)
Open in Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
Show more1 323
Subscribers
No data24 hours
+127 days
+3830 days
Posts Archive
1 323
Repost from Ola_poetry_ua
місто лягає та майже щоночі не спить
темінь покличе гуляти та тільки у вікна
все, що колись нам здавалося звичним – вмить зникло
сенсу лягати немає, бо пишуть про зліт
а це означає, що часу багато на думи,
спогади, сповіді, спомини…спокій лиш ні…
а можна шукати невтомно вину у вині,
долонею терти солоний набридливий струмінь
а можна стелитись в метро але тільки удвох –
один сам себе не жалієш – сидиш в коридорі
і чуєш, як посеред міста обстрілюють зорі:
чи збили чи може само із району втекло
та все ж ніч минає і хоч безперервно кричить
і довго іще деренчить – уповільнює рими,
цей втомлений світ день у день так бажаєм покинуть –
щоночі ж так хочеться ще раз прожити хоч мить
…
знов ранок зустріне нас втомлених щиро, туманний
розвіється попіл і сонячне згладиться небо,
донати летять з укриттів і на «очі» й на реби,
а ще хтось підкинуть просив на зимові «талани»…
© ольга ритик
#вірш
1 323
Згорнуся, як кров, на підлозі.
Всохнуся на час безвод(ль)ний.
Пильнуватиму насіння,
щоби не розвіялося.
Мірило сну підкаже,
коли спокійно,
коли снодійне піґулкою тиші
подіяло.
"Оголюй коріння дужче", –
нашептує темрява –
"волога в мені, пий".
"Вкопайся глибше у ґрунт", –
невгаває день –
"в землі вода є завжди".
А мені б просто не рухатись,
щоб не зрушити монолітне осердя,
і поверхневі тріщини не стали внутрішніми,
не вийшли за мальовані болем кордони.
Озоново-бузинові крони,
здається, сховають, підживлять.
Аж ні - тут йдеться тільки
про панування й підкорення.
Захоплення варте захоплення.
Інвазія - давня, як світ.
Ще й слів не було,
а вбивати повільно
вміли.
Отак обростаю пилом, смогом і безвістю.
Лахміттям нетлінної важкости,
яку не струсити -
потоками доцільних дотиків
визбирати можливо,
та де б узяти тисячороки на рівностояння?!
Зомліли червневі бранці,
наповнені спрагою.
Обіручні незаземлені перехожі.
Ці гарячі бульбашки важкого повітря.
Сміються з мене.
З такими тригерами, кажуть, не виживеш.
З такими гирями, кажуть, не втонеш.
Води не діждешся, кажуть, і взимку.
@snih_n_g
#сніг_на_голову
#тата_пі
1 323
Іноді здається,
що за минуле тримаюся
як за пам'ять про улюблене горнятко,
що зріднилося з уламками розтрощеного дому.
І ніяк не можу обрати заміну:
то завелика для сподівань,
то замала для задоволення спраги до життя,
то малюнок не римується з настроєм.
Що вже говорити про ритм,
який шкутильгає день-у-день!
От і продовжується
ранкова кава із чужого сервізу,
доки не дійшли руки, ноги, розум до вибору.
На заваді чи то брак часу,
чи то лінощі,
чи то страх знову втратити особисте.
Але ж не особистість.
Хоча пролягає тонка грань
між спопелінням і випіканням як глини.
Чи вже чекає саме те потрібне горнятко,
чи ще воно навіть не зроблене, не знаю.
Але знайдеться.
@literospletinnia
#приходченко
1 323
Repost from Оле Лукоївна
Привіт☺️
Я відкрила допоміжну банку на ремонт Наваріка. Наварік — це авто для військових, на яке ми з вами збирали гроші півроку тому, тому воно мені як рідне🥺
І воно потребує ремонту. Дуже прошу долучитися до моєї допоміжної банки. Подивіться, яку картинку зробила мені володарка збору Веронічка😎😁
Моя банка:
https://send.monobank.ua/jar/6TXsdXoo7c
Пост Вероніки про збір:
https://t.me/c/1718515598/3229
1 323
Repost from N/a
будильник не задзвонив —
значить, Всесвіт дав мені ще півтори години сну.
пощастило, що бос написав: "де ти?"
люблю, коли про мене турбуються.
прийшов на роботу без шкарпетки —
так і задумано: новий тренд,
асиметричний стиль,
бунт проти текстилю.
ноут не вмикається з ранку —
значить, день без зайвого стресу.
ідеальний привід зробити собі чай
і 4 години медитативно дивитись в чорний екран.
пролив каву на себе —
тепер я пахну лате.
мене можна офіційно вважати живою рекламою кав’ярні на районі.
на вулиці дощ, вітер і маршрутка не зупинилась —
значить, я потренував витривалість
і вивчив усі нові лайки пасажирів
просто з вікна.
дзвонить банк: «ваш ліміт вичерпано».
круто.
мене щиро хвилює,
що навіть мій кредит знає, коли мені досить.
а ввечері ще й світло вимкнули —
і це було романтично.
я вечеряв при ліхтарику телефона,
відчуваючи себе героєм постапокаліпсису,
який переміг, бо не згорів разом із зарядкою.
так що день чудовий,
усе пішло не по плану —
тобто, як завжди.
1 323
А потім Бог ставить свій CD плеєр на паузу
І спускається в димний світ наших кухонь
“Ну що ж ви так діти мої загралися?
Ви ж обіцяли коритись і слухать.”
Ви ж говорили, що будете слідувать правилам
І так щиро складали долоні в молитві
Як же сталось, що ви тепер п’єте із дияволом?
І чи можете ви ще себе спинити?”
Бог дивиться в очі і закурює з нами вінстон
Ми, притишені, збиті як кеглі, знервовані
Хтось вичавлює з себе “а може Він-сон?”
І від цього питання Бог стає зовсім стомленим.
Він запалює пальцем плиту, ставить турку
Кашляє й каже:” а каву ви варите добру”
Розливає у чашки і це виглядає абсурдом
Бо вистачає усім окрім нього самого.
“Я не вірю, що вам ще під силу змінитись, діти.
Живете усі так, ніби в кожного є запаска.
Але нащо я це кажу, навіть каву не зміг поділити…”
Ми ковтаєм і тихо шепочем “прости нас,Батьку”.
@SolyaSoyka
#сойка
1 323
Repost from N/a
"Пам'яті найкращої матусі у світі"
Ти казала: "Не плач. Все минеться, загоїться, доню.
Все невічне, на жаль. З плином часу послабшає біль".
Ти від посух-тривог рятувала любов'ю-водою
Вкрай утомлене серце і вчила літати без крил.
Ти одна так уміла за мене у Бога просити.
Так чекала мене, як у світі ніхто не чекав.
Хоч верталась я пізно, щоразу віконечка світлі
Проганяли все зле, наче діти камінчиком ґав.
Я не завжди тебе розуміла і слухала, мамо,
Ти ж все знала про мене і все пробачала мені.
За короткий свій шлях я чимало вже дров наламала,
Втім спалив їх вогонь, що у серці твоїм пломенів.
Ти казала: "Не плач, все минеться, загоїться, доню.
Будь щаслива, живи так, щоб дощ з оченяток не йшов".
Ти у вічність пішла надто рано легкою ходою.
Мамо, де ти? Почуй! Я ж без тебе ніхто і ніщо!
©Марія Чекарьова
5–10 листопада 2022
1 323
Repost from N/a
По 14 вересня триває набір гостро-соціальної поезії для публікації у збірці віршів. Для участі у відборі заповніть анкету за посиланням. Всі кошти з продажів збірки будуть спрямовані на актуальні військові збори. Вихід збірки планується на кінець 2025 року.
1 323
на старій світлині
зненацька захоплені
і залиті світлом бурштинного спадню
стоїмо молоді усміхнені
усім тілом відкриті долі
тоді були ми безжурними
футболили сірі будні
подалі від себе в майбутнє
ще посіріємо думали
і набуднимося
та не знали
що вони не розчиняться
а хижо усі чатуватимуть
нас у прийдешніх днях
тепер маємо сьогодення
рутиннозабруднене зламане
що злиплося у суцільне
в’язке нуднопрісне багно
і тримає як мушку у лекварі
у відтінках сірого спектру
живемо тепер по підвалинах
стоїмо сподіванками
що хоч хтось один та зостанеться
до кремації
і розвіє попіл за нас
ті якими були ми
не відвідають «наше» місце
бо немає більше усміхнених
і відкритих спадню дітей
тільки світлина лишилася
міткою
на внутрішніх Гугл мепс
і немає м'якого способу
відвернути погляди Хроносу
який татуює зморшками
і портретами скошених рідних
на оголеній шкірі живих
сьогодні сучаснотравмовані
сидимо на пам'ятній лавці
де могли говорити годинами
і ніяк не могли розмагнітитися
а тепер слова вириваються
насилу із м'ясом
розгублено
знічено
і стає невимовно соромно
за свою живу недоречність
після смертельної жниви
що пройшла повз
може десь минуле в консервах
ще лишилося і чекає на нас
зашнурую старенькі конверси
і пальцями прямо із банки
дістану солодкі кружальця
запиваючи ананасним сиропом
хоч мені вже занадто солодко
це дивне причастя тим тогочассям
коли безжурно футболили
в майбутнє турботи та будні
а нині тонемо в них
@lysychkazlisu
#іляна_лисиця
1 323
Repost from N/a
Прийшла нагадати, що збір коштів для 21 ОМБр триває. Потрібно відремонтувати авто! Деякі запчастини куплено, розбірка триває. Але це лиш початок.
https://send.monobank.ua/jar/8w4zBKQE9A основна банка
https://send.monobank.ua/jar/8w2QTXRKN розіграшна банка
1 323
Repost from Віршопліткарка FM
***
Сиджу на нараді
з російською мовою у вухах.
Вона мене накриває відчуттям
скреготу скла —
сироти на шкірі.
Сироти в кожному будинку.
Їхніх батьків убили/убиватимуть,
поки звучить «здравствуйте»,
безглуздо й цинічно
звучить.
Сичить
остання нервова клітина:
«Чого ти заклякла? Ховайся!
Укрий дитину, поки
перерва між підльотами».
Перерва до чергового
вибухового «здравствуйте».
Сиджу вже в паркінгу
з тактом вибухів у вухах.
Ніч танцює з ранком,
петрушка з пастернаком,
ППО із шахедами, ракетами,
а я зі своєю менталкою.
12.07.2025
© Олена Галунець 😶
@virshoplitkarka #олена_галунець
1 323
поетичний конкурс Любовний трунок
вітаю, наші переможці:
1 місце — Юлія Масюра
1 місце — Костя Ватульов
2 місце — @arisu_magic_psy
3 місце — Ольга Ритик
3 місце — @lozhnevskaya
результати
коментарі
вірші
судив Євген Волощенко та OleXandr
#конкурс
#поезія
#вірші
#храм
1 323
слава богу
що мені вже ніколи не буде чотирнадцять
і не доведеться робити вигляд
що мені на шкільній дискотеці
не подобається танцювати
бо насправді
просто не було з ким
адже всі сідали під стінку
і танцпол був абсолютно порожнім
отже
на тебе б дивились десятки очей
коли ти туди б виходив
а якщо ти при тому ще й дівчинка
вища й більша за усіх в класі
в футболці якогось рок-гурту
з відсутністю навички танцювати
не уявляйте собі такого
ох і добре, що мені більше не чотирнадцять
і не доведеться вигадувати собі хлопця
підбирати йому імʼя
незвичне
щоб в однокласників такого не було
але ну й не «Арнольд», «Платон» чи «Демʼян»
вигадувати цілого персонажа
пліткувати про наші бурхливі сварки
брехати настільки впевнено і красномовно
що врешті й повірити самій собі
і почати сумніватися у реальності
бо як це — мого денчика не існує?
я ж плакала коли він не відповідав
а ми прозустрічалися майже 4 місяці
вересень жовтень листопад грудень
питання реальності мене тоді хвилювало менше
ніж схвалення однокласниць
оце пощастило, що тільки раз в житті виповнюється чотирнадцять
і більше не треба прикидатися
що мені подобається російський реп
тільки аби подружитися з ровесниками
і бути частиною їхніх закритих суспільних верств
так само і не потрібно
стояти з ними за школою на курилках
бо як відомо
не бути на цих неформальних зборах
це припускатися невиправної репутаційної помИлки
добре, все ж таки
що тепер вік починається з цифри «два»
я роблю тільки те, що сама хочу
якщо це було заплановано
і записано
у мій ґуґл-календар
@nesvidomo
#оля_духота
1 323
Repost from N/a
🏞️ Тридоріг 🏞️
Раз я бачив Тридорога
На розвилці між полями,
Горами і темним бором,
Тридоріг махнув мені.
Він був духом, чи то богом,
Чи міраж привів до тями,
Чи серпанок ліг прозорий
І втопив мене на дні.
Перший з них – веселий вихор,
Подорожній, незнайомець,
Молодий високий легінь
Із безоднями в очах.
Не злякайся – каже – лиха,
Вчись усюди бути вдома,
Най дорога оберегом
Стане вічним втікачам.
Другий був – дитя і старець,
Синю вічність тяг в кишені,
Говорив на давніх мовах
І тримав ключі в руці.
Танцював, кричав та марив,
Був святим, пустим, скаженим,
Страшно супив чорні брови
Та злетів наприкінці.
Третій був з моїм обличчям,
Тінь навиворіт лежала,
П'ятами писав стежину
Та всміхався, мовчазний.
Що за стріча таємнича?
То шляхів мені замало?
Чи я нині став невинним –
Духу, боже, поясни!
Тридоріг сміявся тричі,
Доки сонячне кресало
Висікало іскри днини
Та несло човни весни.
05 травня 2024 р.
#збірка_Хранителі_доріг
***
1 323
Repost from N/a
Всім привіт!
Я Оля, створюю прикраси та організовую благодійні лотереї для зборів на ЗСУ та на інші добрі справи🤗
Всіх запрошую на свій канал та на сторінку в інстаграмі https://www.instagram.com/inspiration_style_ua?igsh=cTVwc2kzNmpqYW8w де проводитиму розіграші, а також там або тут можна буде замовити прикраси для себе чи на подарунок або ж придбати те, що вже є в наявності 🥰
1 323
Repost from N/a
як тепер можна складати слова у рядки
і шукати сміливі рими...
дощ розмиває купол собору Святого Петра,
плюс 16, середина лютого в Римі,
туристи під парасольками
рухаються вайлувато і хаотично,
немов жуки,
відчуття проминулості уповільне
і не поширюється на віки,
решту стерли доба в дорозі,
мінливе небо,
велична і неосяжна під ним краса,
каламутна й висока вода у зимовім Тибрі,
вздовж якого іти і йти би
обік власної вічності
сам на сам.
лютий — серпень 2025 р.
#Єлена_Дорофієвська
#нове
1 323
Repost from Оле Лукоївна
Превʼю до нової декламації🖤⚜️
Намисто на мені зроблене моєю подругою Олею Ритик, запрошую підписатися на новий тг-канал її прикрас https://t.me/inspiration_style_ua 🌻
1 323
Repost from N/a
Надлишками ком після кожного слова –
Обурені кола в спокійній воді.
Увись випадковостей невипадкових
Злітають на хмарі примарні сліди.
Пояснення марні лягають на краплі,
Зриваються з неба кислотним дощем.
Живильним дощем, що пронизує раптом,
Бо краплями ллє капсульований щем.
Мішає свої оболонки з асфальтом,
Пропитує щебінь занадто глевкий.
Шепоче: «Впадати в каміння не варто,
Або водоспадами – до літаків».
Літак – він зі сталі, не з гравію точно,
Та ще й у віконцях – картини з чудес,
За певним маршрутом буває, де схоче,
А потім спочатку, а потім – в кінець.
Літає навколо землі чи то кулі,
Земної, не в скроню. У рідкісних снах
Надлишками слів, що у комах заснули,
Три крапки тримає летючий жебрак.
Оксана Мовчан
9.07.2025
1 323
Repost from N/a
попелясто-рожеве літо
буває солодким
схожим на шматочок
цукру, який розтає
у роті неба
після торкань
хвиль вечірньої річки
а буває і гострим
як спалах спогаду
переливчастого леготу
що простромлює стрілою
кентавра у серце
й застрягає там навічно
аж до самої осени
Available now! Telegram Research 2025 — the year's key insights 
