Храм поезії (🖤)
الذهاب إلى القناة على Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
إظهار المزيد1 327
المشتركون
+124 ساعات
+107 أيام
+3730 أيام
أرشيف المشاركات
1 327
Абрикосовим цвітом весняно мете,
Пританцьовують чоботи взуті.
Чимчикую в Сільпо по акційний Артек,
Щоб відчути себе у Гурзуфі.
Як пісок розсипається з вітром крупа.
На зупинці морозом побитій
Перехожий лежить, засмагати упав.
Червоніє кагор у торбині.
По дорозі затока, у вікнах герань,
Уявляю долину лаванди.
Подивився Артек, із полиці не брав —
Не курортно у квітні, сказав би.
Недочитаний тред закатає губу.
Остогидлі пейзажі на дачі
Нагадають мені — ти в Гурзуфі не був
І, напевне, його не побачиш.
@pavukzdytynstva
#василь_капця
1 327
Приглушимо звуки та вимкнемо світло,
Дивлюся взірці твої, сплетені з вітру,
Куштую повітря великою ложкою,
І дихаю росами.
Відверто світанки над скелями тануть,
А присмерк лягає на змучені хмари.
Твої сторінки я неспішно гортатиму,
Ділитимусь власними.
Прикрий моє серце, поранене вчора.
Хай місту не пахне ця кава ранкова –
На двох неподільно заварені вигадки,
Ти будь мені крилами.
Зітру, ніби порох, минуле з полиці.
Розсипані мрії. Пороги оббиті.
Усе перетерто. Не маю фундаменту.
Дні воском розтанули.
Волосся не хочу ховати у коси,
Крізь сни проростаю, пірнаю наосліп
В суцвіття думок твоїх, рани зализую.
Побудь мені тишею.
Згорни в оберемки проміння та квіти,
Вечірнім теплом буде ніжність тремтіти.
Стели простирадла розмов поміж рухами,
Я буду розкутою.
Приглушимо звуки. Ніч зорі розкине.
Допити б у келихах помисли й кисень.
Ти щиро і щемно у петлях призначення
Побудь мені вдачею.
@olesya13r
#репа
1 327
— Не говори надто гучно, доки жар-птиця
не впала за обійстя.
Краще заховай лице і тихенько бійся,
адже лоскочеш нерви, ніби вітер осіннє листя.
Світло — паща лева.
Пуща під небом за труну зійшла, бо промені жаром інферно
сповивають білу шкіру.
Тіло жевріє, доторки пройшли крізь серце гіллям менцинели.
— Ненавиджу комах, що заповзають надто глибоко,
у нетрі,
ви були б давно стерті, якби кляте сонце не стало вироком.
Долоні ходять по сивих пасмах,
віщує мари помірний спокій.
Вечір обіцяє дощем вкрити поле,
що тим полем у пошуках спасіння ще зранку хижачка неслася.
— Що ж ти за невдача? Твоє добро не цупкіше за мій голод,
ти здобич, повір,
зовсім скоро.
І оселя твоя — свіжа домовина, із предками поряд.
Сльози течуть кудись у безмежжя,
сходяться навхрест на холодному підборідді.
Сльози не люблять, коли за ними стежать,
проте не серед рук, що відчуваються як рідні.
— Де ж тебе діти? Вже місяць багряний пирує,
а тіло лиш розпачем сите.
Тримай мене дужче, людино,
інакше не зможеш себе захистити!
Кігті слабнуть у владі обіймів,
і корені, спраглі до крові, розчиняють свої ікла.
Вона вперше за тисячу років дісталась до лігва,
вперше за тисячу років побачить сон.
— Дякую тобі, людино.
Ти був ладен стати героєм,
натомість покінчив зі злом.
@kildun4ikchanel
#ставицький
1 327
Repost from Літературний SLAM
Любі друзі, дорога родино, ми таки маємо файні новини! Вже вдруге команда LitSlamUA та "ОГОЛЕНІ" роблять спільний Літературний Слем в Одесі!
На всіх вас (і нас теж) чекає динамічна поетична подорож, до якої можуть долучитися всі охочі – як одесити, так і гості міста! Відбуватиметься це все за правилами Вищої Ліги від LitSlamUA – три хвилини на виступ, три тури змагання, одна перемога та море незабутніх вражень!
В рамках цієї події ми допомагаємо зібрати кошти для окремого батальйону 108 бригади ТрО, де служить наш друг, учасник слем-спільноти та поет Той Самий Письменний.
🕕 Коли: 17 травня 2025 року, 18:00
📌 Де: Бар "Вихід", вул. Ніни Строкатої 24, Одеса
Вхід:
Учасникам – 100 грн
Глядачам – 150 грн
Реєструйтеся, аби взяти участь, беріть усіх друзів із собою та пам'ятайте, що
ВСЕ БУДЕ СЛЕМ!
1 327
Сонце
Розмаєм
у ясному листі —дивися!—
сонце-павук золоту павутинку снує.
Поволі від краю до краю...
Збирає
думки воєдино і сині
краплі вплітає в ловець для моїх сновидінь.
Я — крапка. Маленька комашка. І важко —
знати, що сонце, до кінчиків лапок моє,
Повинне усіх обігріти, і піде,
плетиво світле відклавши на потім у тінь.
Чекати
лишусь під листочком до ночі,
сонця тепло пам'ятаючи кожним крилом.
Секунди рахує цикада...
Багато
обдумати встигну і стихне
присмак тривог, який ти по собі залишив...
Ти прийдеш. Сплетеш павутину і сині
краплі вплітатимеш знову, немов бите скло,
Обплутаєш ніжним промінням всі стіни,
ніч упіймавши мою до колекції снів.
Таланна
1 327
втрачай мене помалу
отак, як вмієш
з кожним не сказаним словом
із кожною не надісланою посмішкою і «доброго ранку»
із кожним «не сьогодні»
втрачай мене
мовчки
втрачай, як океан відпускає своїх мешканців
розкидає їх своїми хвилями на розпечений пісок і вони тануть
або довго і спустошено палають під пекельним сонцем за крок
до своєї солоної мрії і зневірливо отак вмирають
а він споглядає
мовчки
втрачай, як непотріб, як річ
брендову, хоч і не нову але доступну і наче таку бажану
яку взяв і носиш на тремпелі з собою по залу в секонді, а в підсумку
повертаєш на місце
і йдеш
мовчки
втрачай всі миті зі мною, від яких відмовляєшся
від погляду… голосу… доторків
від оголеного силуету
на твоєму ліжку… балконі… в телефоні…
втрачай свідомо
і зараз
як вмієш
мовчки
© ольга ритик
#вірш #текст #думки
1 327
Мандрівник відпочиває
Ватра завжди ділить шлях на "до" та "після",
Млосно гріє зморені у мандрах ноги,
Лицар бився з відстанню і край узлісся
Ліг спочити, доки сходить вірний місяць.
Лине пісня завірюхи, сипле ноти.
Сиплим тоном листовиння тисне розум.
Списом долу впала зірка, і над мисом
сяйво
коромислом
оповило
ліс навколо.
Сам на сам зі світом, вітром, власним словом.
Чистий спогад ніде діти, аркуш блідне,
бо за млілим хором світлих снів холоне
Тихий смуток у самотній сірій днині...
Понад річкою, на камені сторічнім,
Сівши з лютнею в руках, у білій свитці,
До минулого заграв, у такт зі свистом
буревію. Туга ллється в темну прірву:
«Тільки ковдра пам'ятає кожну рану.
Тільки рідний меч потисне руку радо.
Тільки сон-туман твій шлях ясний затьмарить.
Тільки полум'я подбає
про світанок.
Тільки на початку мандрів
лицар є
незламним.»
@kildun4ikchanel
1 327
Repost from Легіт
🎙️Весняна презентація літературного журналу «Легіт»
Ми вже відправили оригінал-макет журналу на друк, і з цієї нагоди запрошуємо вас на презентацію нашого четвертого друкованого випуску! Вона відбудеться в суботу, 17 травня, о 16:00 у Будинку Кіно (зал «Вавілон»). І цей захід буде по-справжньому особливим, адже в програмі:
• модерована бесіда із запрошеною гостею – поеткою Мариною Пономаренко;
• презентація нового випуску;
• літературник за участі опублікованих у випуску авторів(ок).
🖇️ Обовʼязково заповніть форму, щоб зареєструватися. Будемо разом говорити про творчість і слухати вірші в затишній атмосфері київського культурного осередку.
Чекаємо на вас🤍
Ваш @lehit
1 327
Repost from N/a
все писатиму про сходини
на найвищу з людських вершин,
де над гривою полудня
викочує дим пурпурову монету,
й висипає у пригоршню ніжністю мерехтливоосяйних світлин -
найдорожчі для серця моменти
все про них,
в завитку виноградного пасма лози,
заглядаючи нишком
крізь віконну щілину цупкої фіранки,
я збираю фрагменти любови -
сонцецяточки на материнській щоці,
і цілую у кожну веснянку
скрипнуть петлі дверні інтервалами чистих квінт,
так звучить нездоланна фортеця дитинства мого,
і знову,
я ступаю в тенета найміцніших батьківських обіймів -
і завжди повертаюсь додому
*найрідніших зі святом Матері🫂
1 327
Repost from N/a
Ідеальна родина – зображення
На малюнку між посмішок стислих,
Наче шкіру, сльозу пересаджено,
Наче дату у втрачених числах,
Що у часі себе загубила.
Всі докупи – онуки і правнуки,
Перелітні птахи і ворони,
Наче гості всесвітнього саміту,
Що зібралися у Вавилоні –
Восьма брама Іштар на долоні.
У пастелі – ні краплі забруднення.
У мазках і розтягнутих барвах
Тільки поглядами, ледь відчутними,
Озирається страчена справжність,
Що сліди залишає назавжди.
Все було, відбулося ще засвітла,
Відбувалося в стінах і поза,
Розчинялися, чули і бачили,
Зігрівали теплом у морози,
Та життя – це нестримана проза.
Чорна крапка і вибух зсередини,
І назовні – загрози з повітря.
Полотном вони знову об'єднані,
Переплетеним витвором зійдуть,
Не зірватися щоб у підтримці.
Все пусте. Виявляється, труднощі,
Що здавалися зливами з криком,
Стали зведеним випуклим куполом,
Що за звичкою й досі, як блискіт.
Металевий оточує присмак.
Перервався зв'язок із молодшими.
«У полоні вони, їх не вбито», –
Так бабуся говорить до кожного,
Із довірою, несамовито.
І молитви її через сито…
Сипле, сипле вона зауваження
Своїм голосом лагідно-сиплим.
Наче шкіру, сльозу пересаджено,
Та сльоза просочилась у жили
І зв’язок із життям загубила.
Оксана Мовчан
1 327
Repost from N/a
Чапить самотня чапля над водою,
Почапав невідомий галайда.
Відлунням очеретів у двобою
Сахнувся лунь за димкою п'янкою,
Обкурює димар давнішній дах.
Літа зозуля лічить надто точно,
Набуте враз намулом полягло.
Коваль кує та без перерви точить
Бажаючих почути сто пророчих,
І мовчазного жодного зеро.
А ліс мовчить, осіли лисенята.
Не виє пес, лиш ловить аромат
Натомість м'яса зрізаної м'яти.
Ведмідь тягає бороду зім'яту,
Втомившись від погоні задрімав.
Можливо, змила б сум травнева злива,
Потроху ріже обрій апельсин.
Вечірній плащ накине не примхлива
Верба, й по водам попливе молитва
За голосами пращурів – у сни.
10.05.2025, ЮІ
1 327
Емма сьогодні фарбує волосся в синій
Емма ледь посміхається чужій дитині.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Емма не міняє зачісок
бо боїться
стати занадто дорослою.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Всі наші фотокартки розмиті
Крім однієї
Біля будинку з рудої цегли.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ці спогади спресовані як книга,
Вони заховані надто глибоко,
І лиш іноді у нічному поїзді
вони падають на тебе зі свистом.
як навушники з верхньої полиці.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Її улюблений вірш твій,
це отой, де "крутий перехід
від ямба до анапеста",
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Про непотрібних котів,
яких всиновила смерть,
коли знайшла їх у
червоному кошику серед шмаття.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Емма купує презерватив у кіоску.
Емма сьогодні фарбує волосся в червоний.
Емма більше ніколи мені не подзвонить.
@olgaram
1 327
re:fleks і я
настане той день -
тобі нікому буде кидати меми.
і є номери, та нема про що більше дзвонити.
подивись:
не таке вже й яскраве оце ваше небо!
ну блін...
я хотів би писати як некка,
по дитячому просто романтизувати сум.
я хотів би померти легендою
чи хоча б просто померти
чи хоча б просто
чи хоча б
чи
але ми лиш малі кошенята.
з головою вкриваємось мулом.
милі й пухнасті.
коли в мріях заплуталися
нічо страшного, себе бережи
і адаптуйся.
я не проти.
цей досвід безцінний, але він не має користі.
я пишу оці діалоги,
але ти як завжди з перформансом.
тож давай вже не повертатись
до клятих ігор.
тобі потрібно ще більше щастя
та більше фільтрів.
зашибісь, коли нічого більше не хочеться,
і більше не треба кричати.
колись ти навчишся обирати хлопчиків,
а я говорити з дівчатами.
так негарно,
коли пишеш про когось вірш
і чомусь так паршиво на ранок.
переслухаєш стерті голосові
та не всі історії закінчує хепіенд(((
головне, щоби автор уміло себе патрав.
майбутнє іще підожде,
і в ньому ніхто не обернеться втратою.
важко намацати центр всесвіту,
бо простіше знайти аналог:
колгосп еротичних сценок
напівголих дівчаток зі всратих
тв-серіалів.
ось він весь вайб:
коли тебе різане весна
витікаючи впасти в обійми літу!
ми вже вивчили всі правильні отдвіти,
і вони нам не знадобились.
кричати - ізі.
ревіти - ізі.
мовчати - ізі.
але спробуй, зображуй щастя
допоки я їм попкорн.
найкращі сценарії світ сховав
у наших фантазіях
перед сном.
а поки що клятий лімб
стоїть і чекає на перші краплини потопу
назви хоч одну причину, з якої
мені має бути не пох..й
суцільні нулі...
Мур Каметов
1 327
Repost from N/a
Частина 1
Крафтовий чай обліпихою змащує губи,
Треба знайти зарядний пристрій, бо світ тебе загубить.
Спочатку чекатиме, потім загуглить,
Не знайде локації, буде волати у труби,
А потім, як зниклу субстанцію, зовсім розлюбить.
Дві тисячі двісті сімнадцять ночей від початку,
О скільки хлопчиків народилось, скільки дівчаток!
Перші хотіли війн, мирні жителі чахли,
Другі хотіли кохання, як завжди, невчасно.
Всі залишили в глобальній системі печатки.
Як тепер розібратися, де люди, де клони?
Кажуть, перші на шиї носять дорогоцінні кулони,
Але другі так гостро заточили свої долоні,
Що можуть робити підробки вже в материнському лоні –
Справжні прогресивні сини і доні.
Один до одного копії, не відрізнити,
На них документи є, подані необхідні звіти,
То ж цей процес клонування ніяк не спинити.
Навіщо робити це? Твій клон завжди ситий.
Він ідеальний, якщо налаштування не збиті.
Можуть бути збиті коліна, лікті, носи – не питання.
Питання: що робити, коли збиті налаштування?
Коли переповнена пам'ять дві тисячі двісті сімнадцяти осередків,
Коли збиті у гонці онлайн навіть куплені кеди,
Коли будні ввібрали у себе дозвілля вікендів,
Коли клони виходять вперед і забарвлюють рейтинг.
Не знайду я зарядного. Пошук: шукай мене, де ти?
Оксана Мовчан
«Кіберпанк».
Частина 2
Брудним черевиком розчавлюю чрева.
Просякнуті куривом нутрощі гетто
З'їдають ядушливі смороди стерва.
Лише у чернетках накреслюють червень.
У шкірах прожитих ховається етнос.
Дві тисячі двісті двадцять четвертий.
У папках поховані коди відроджень –
Позначені спамом "порочні чатботи".
Хто чинить супротив, стинають у жорнах
Протектори часу, чипований кожний.
Пологи в підвалі – початок свободи.
Сталеві протектори стоптують простір.
Останнього вільного стану титани.
Манкурти у куртках з емблемою карми
Крокують в неонових кубах реклами.
Систему компаній ламають – незламну.
Їх більш не існує у всесвіті даних.
З обличчям бінарним керують програми.
Стираючи з пам'яті змісти створіння,
Полюють на людство з поміткою "вірю",
З поміткою "вірність", хто відданий інь/ян.
У зародку з думкою "I am the winner".
У стадії розвитку — загнані звірі.
Будується хмарного сховища вирій.
У тінях залізних прокинеться тіло.
Мисливці під наглядом Ока повсюди.
Безшумно шмигають pro.вірусні стріли.
Мутація кави світанок зігріла.
Без опію шиємо рани – ми Люди.
Дві тисячі двісті двадцять... останній.
01.02.2025, ЮІ
#кіберпанк #соборпоезії
#колибали
Частина 3
Каштанове танго танцюють титани,
Дістануться ґрунту, завзяток дістануть
Від знакових цяток родинних проталин
До битих у битвах дзеркальних порталів.
Титани повстануть.
Повстануть хустини рум'яно-картаті,
Повстануть, щоб волю на волі тримати,
Щоб горлиця горя заплакана мати
На груди під пір'я наклеїла пластир,
Щоб тілом не впасти.
І збільшиться, збільшиться стукіт каштанів,
Зміцніє їх єдність, покращиться пам'ять,
Збереться у низку в бою до останку,
Аби після ночі засяяв світанок,
Аби тільки ранок.
Волають від ребер, шепочуть вустами,
Зриваються зливами, снігом не тануть.
«А хто це? – стирчить історичне питання, –
Міфічні істоти фізично зі сталі?»
Родина Титанів.
Ковтають надію і вирок ковтають,
Готові на все і на все вони здатні,
Бо вартість на всіх та усі її варті,
Кривавий вогонь із льодами стікає
У пісні гармати.
Оксана Мовчан
Спін-офф
1 327
виходили
у поле на світанні
шукати сонце
у похиленій траві
побачили не світло
а згасання
останньої
найменшої зорі
побачили
ще кволий світ
що помалу
зводиться на ноги
і у траві –
срібний ключик од воріт
нічних видінь
й ранкової вологи
пускали псів –
може віднайдуть
шляхи й стежки
місяця старого
і йшли слідом пси –
зачули ртуть:
розлився місяць
побіля дороги
і верталися ні з чим
до пустого дому
і розганяли тіней
у ранковій млі
і жоден з псів
гавкоту не зронить
бо тримає в пащі
залишки зорі
Ростислав Кузик
1 327
Repost from PLAIDPOETRYEVENT
‼️УВАГА УВАГА УВАГА УВАГА ‼️
Цей пост - офіційне запрошення на літературно-музичний івент від PLAIDPOETRY
🤔Що варто знати?
Наш мегавибуховий, талановитий, чудовий та надуспішний
ЛАЙНАПИЩЕ
🤵Команда організаторів
- Бібліотекар
- Дездрімер
- Саміра
- Мурочка
👀Де, коли та як?
Дата: 11.05.25
Місце: Art Village
Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька 39
Час: 17:30
Вхід: донат від 150 грн
✍️Записуватися тут: @plaidpoetrik
Приходьте, вечір буде моцний!
1 327
Repost from Храм поезії (🖤)
вона говорила а він до землі мовчав
вбраний у піну бурчав прибій у причал
мартини клекотіли
літо здощило запінилось тай пішло
з вітром із моря солоним гірким несло
верталися побілілі
стомлені рибаки із промислу на сухе
сіль що роками сохла на іклах скель
мушлі та різне всяке
хвилі несли на берег і били в граніт
так ніби море вчилось казати “ні”
кілька мільярдів з гаком
секунд чи років вже неважливо вона
говорить до нього знічена і сумна
тримає його за руку
каже про тих що пішли тих хто досі є
що море завжди повертається по своє
шліфуючи каменюки
а він мовчить про човни що невпинно йдуть
у цю осінню прозору холодну ртуть
провалюючись в невідоме
і як ти кермуєш до обрію а під ребром
важкими гронами стигне прадавнє зло
стирає стежки до дому
а потім зорі танцюють купальскі танки
він мовчки тримає пальці її руки
гріючи у долоні
і наступає розкішна осіння ніч
після коротких та сонячних перших днів
гірко-солоних
так і стоять ці двоє поки нічна чорнота
поволі з’їдає будинки порти міста
та розмиває лінії
чути як жінка говорить як слухає чоловік
а море облизує сіль наче перший сніг
і захлинається слиною
Томаш Деяк
1 327
. . .
янголи зводять заводи на сході космічного простору –
індустріалізація всесвіту, сум виробляється строго по строках,
хром, нікель та кобальт качають його у просторе земляне черево.
кратні зорі, здається, зовсім не заперечують.
я подумав раптово – знав, що не можна, та все ж подумав –
це, певно, тому куля здалеку – блакитного кольору.
велика депресія не лікується, скільки не куй своє щастя – потрапиш у ров
ти невдач, спекуляцій та сумнівів.
нас вивчає небесна механіка, сенси
пірнають у зоряний пил, захлинаю-
чись
чи чимдужче хапають планету за комето-стос,
хоч ламаються пальці і спроби злічені
втримати сателіт на орбіті пост-фабрики, жодного
куцого шансу зарадити
форсованому
виробництву,
навіть з крил не витягти рештки кісток–
вони всі вже безкрилими застрибують у цей вир, ців'я
на зброї теж не видно – варта не відчуває опіків від
почуття провини. людства не існує,
я лежу під космічними ґратами-тином, мені не
судилося поспіхом подиву
відсахнутись від брами в цех,
де астероїди – це серця самогубців
у центрифузі психічних статур.
світ затих. заводи працюють. господь повісився на сатурні.
@snowithoutw
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
