es
Feedback
Храм поезії (🖤)

Храм поезії (🖤)

Ir al canal en Telegram

зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313

Mostrar más
1 327
Suscriptores
+124 horas
+107 días
+3730 días
Archivo de publicaciones
Абрикосовим цвітом весняно мете, Пританцьовують чоботи взуті. Чимчикую в Сільпо по акційний Артек, Щоб відчути себе у Гурзуфі. Як пісок розсипається з вітром крупа. На зупинці морозом побитій Перехожий лежить, засмагати упав. Червоніє кагор у торбині. По дорозі затока, у вікнах герань, Уявляю долину лаванди. Подивився Артек, із полиці не брав — Не курортно у квітні, сказав би. Недочитаний тред закатає губу. Остогидлі пейзажі на дачі Нагадають мені — ти в Гурзуфі не був І, напевне, його не побачиш. @pavukzdytynstva #василь_капця

Приглушимо звуки та вимкнемо світло, Дивлюся взірці твої, сплетені з вітру, Куштую повітря великою ложкою, І дихаю росами. Відверто світанки над скелями тануть, А присмерк лягає на змучені хмари. Твої сторінки я неспішно гортатиму, Ділитимусь власними. Прикрий моє серце, поранене вчора. Хай місту не пахне ця кава ранкова – На двох неподільно заварені вигадки, Ти будь мені крилами. Зітру, ніби порох, минуле з полиці. Розсипані мрії. Пороги оббиті. Усе перетерто. Не маю фундаменту. Дні воском розтанули. Волосся не хочу ховати у коси, Крізь сни проростаю, пірнаю наосліп В суцвіття думок твоїх, рани зализую. Побудь мені тишею. Згорни в оберемки проміння та квіти, Вечірнім теплом буде ніжність тремтіти. Стели простирадла розмов поміж рухами, Я буду розкутою. Приглушимо звуки. Ніч зорі розкине. Допити б у келихах помисли й кисень. Ти щиро і щемно у петлях призначення Побудь мені вдачею. @olesya13r #репа

— Не говори надто гучно, доки жар-птиця не впала за обійстя. Краще заховай лице і тихенько бійся, адже лоскочеш нерви, ніби вітер осіннє листя. Світло — паща лева. Пуща під небом за труну зійшла, бо промені жаром інферно сповивають білу шкіру. Тіло жевріє, доторки пройшли крізь серце гіллям менцинели. — Ненавиджу комах, що заповзають надто глибоко, у нетрі, ви були б давно стерті, якби кляте сонце не стало вироком. Долоні ходять по сивих пасмах, віщує мари помірний спокій. Вечір обіцяє дощем вкрити поле, що тим полем у пошуках спасіння ще зранку хижачка неслася. — Що ж ти за невдача? Твоє добро не цупкіше за мій голод, ти здобич, повір, зовсім скоро. І оселя твоя — свіжа домовина, із предками поряд. Сльози течуть кудись у безмежжя, сходяться навхрест на холодному підборідді. Сльози не люблять, коли за ними стежать, проте не серед рук, що відчуваються як рідні. — Де ж тебе діти? Вже місяць багряний пирує, а тіло лиш розпачем сите. Тримай мене дужче, людино, інакше не зможеш себе захистити! Кігті слабнуть у владі обіймів, і корені, спраглі до крові, розчиняють свої ікла. Вона вперше за тисячу років дісталась до лігва, вперше за тисячу років побачить сон. — Дякую тобі, людино. Ти був ладен стати героєм, натомість покінчив зі злом. @kildun4ikchanel #ставицький

Любі друзі, дорога родино, ми таки маємо файні новини! Вже вдруге команда LitSlamUA та "ОГОЛЕНІ" роблять спільний Літературни
Любі друзі, дорога родино, ми таки маємо файні новини! Вже вдруге команда LitSlamUA та "ОГОЛЕНІ" роблять спільний Літературний Слем в Одесі! На всіх вас (і нас теж) чекає динамічна поетична подорож, до якої можуть долучитися всі охочі – як одесити, так і гості міста! Відбуватиметься це все за правилами Вищої Ліги від LitSlamUA – три хвилини на виступ, три тури змагання, одна перемога та море незабутніх вражень! В рамках цієї події ми допомагаємо зібрати кошти для окремого батальйону 108 бригади ТрО, де служить наш друг, учасник слем-спільноти та поет Той Самий Письменний. 🕕 Коли: 17 травня 2025 року, 18:00 📌 Де: Бар "Вихід", вул. Ніни Строкатої 24, Одеса Вхід: Учасникам – 100 грн Глядачам – 150 грн Реєструйтеся, аби взяти участь, беріть усіх друзів із собою та пам'ятайте, що ВСЕ БУДЕ СЛЕМ!

Сонце Розмаєм у ясному листі —дивися!— сонце-павук золоту павутинку снує. Поволі від краю до краю... Збирає думки воєдино і сині краплі вплітає в ловець для моїх сновидінь. Я — крапка. Маленька комашка. І важко — знати, що сонце, до кінчиків лапок моє, Повинне усіх обігріти, і піде, плетиво світле відклавши на потім у тінь. Чекати лишусь під листочком до ночі, сонця тепло пам'ятаючи кожним крилом. Секунди рахує цикада... Багато обдумати встигну і стихне присмак тривог, який ти по собі залишив... Ти прийдеш. Сплетеш павутину і сині краплі вплітатимеш знову, немов бите скло, Обплутаєш ніжним промінням всі стіни, ніч упіймавши мою до колекції снів. Таланна

маленьке нагадування, що включно по 17 червня, потрібно здати вірш

втрачай мене помалу отак, як вмієш з кожним не сказаним словом із кожною не надісланою посмішкою і «доброго ранку» із кожним
втрачай мене помалу отак, як вмієш з кожним не сказаним словом із кожною не надісланою посмішкою і «доброго ранку» із кожним «не сьогодні» втрачай мене мовчки втрачай, як океан відпускає своїх мешканців розкидає їх своїми хвилями на розпечений пісок і вони тануть або довго і спустошено палають під пекельним сонцем за крок до своєї солоної мрії і зневірливо отак вмирають а він споглядає мовчки втрачай, як непотріб, як річ брендову, хоч і не нову але доступну і наче таку бажану яку взяв і носиш на тремпелі з собою по залу в секонді, а в підсумку повертаєш на місце і йдеш мовчки втрачай всі миті зі мною, від яких відмовляєшся від погляду… голосу… доторків від оголеного силуету на твоєму ліжку… балконі… в телефоні… втрачай свідомо і зараз як вмієш мовчки © ольга ритик #вірш #текст #думки

Мандрівник відпочиває Ватра завжди ділить шлях на "до" та "після", Млосно гріє зморені у мандрах ноги, Лицар бився з відстанню і край узлісся Ліг спочити, доки сходить вірний місяць. Лине пісня завірюхи, сипле ноти. Сиплим тоном листовиння тисне розум. Списом долу впала зірка, і над мисом сяйво коромислом оповило ліс навколо. Сам на сам зі світом, вітром, власним словом. Чистий спогад ніде діти, аркуш блідне, бо за млілим хором світлих снів холоне Тихий смуток у самотній сірій днині... Понад річкою, на камені сторічнім, Сівши з лютнею в руках, у білій свитці, До минулого заграв, у такт зі свистом буревію. Туга ллється в темну прірву: «Тільки ковдра пам'ятає кожну рану. Тільки рідний меч потисне руку радо. Тільки сон-туман твій шлях ясний затьмарить. Тільки полум'я подбає про світанок. Тільки на початку мандрів лицар є незламним.» @kildun4ikchanel

Repost from Легіт
🎙️Весняна презентація літературного журналу «Легіт» Ми вже відправили оригінал-макет журналу на друк, і з цієї нагоди запрошуємо вас на презентацію нашого четвертого друкованого випуску! Вона відбудеться в суботу, 17 травня, о 16:00 у Будинку Кіно (зал «Вавілон»). І цей захід буде по-справжньому особливим, адже в програмі: • модерована бесіда із запрошеною гостею – поеткою Мариною Пономаренко; • презентація нового випуску; • літературник за участі опублікованих у випуску авторів(ок). 🖇️ Обовʼязково заповніть форму, щоб зареєструватися. Будемо разом говорити про творчість і слухати вірші в затишній атмосфері київського культурного осередку. Чекаємо на вас🤍 Ваш @lehit

Repost from N/a
все писатиму про сходини на найвищу з людських вершин, де над гривою полудня викочує дим пурпурову монету, й висипає у пригоршню ніжністю мерехтливоосяйних світлин - найдорожчі для серця моменти все про них, в завитку виноградного пасма лози, заглядаючи нишком крізь віконну щілину цупкої фіранки, я збираю фрагменти любови - сонцецяточки на материнській щоці, і цілую у кожну веснянку скрипнуть петлі дверні інтервалами чистих квінт, так звучить нездоланна фортеця дитинства мого, і знову, я ступаю в тенета найміцніших батьківських обіймів - і завжди повертаюсь додому *найрідніших зі святом Матері🫂

Repost from N/a
Ідеальна родина – зображення На малюнку між посмішок стислих, Наче шкіру, сльозу пересаджено, Наче дату у втрачених числах, Що у часі себе загубила. Всі докупи – онуки і правнуки, Перелітні птахи і ворони, Наче гості всесвітнього саміту, Що зібралися у Вавилоні – Восьма брама Іштар на долоні. У пастелі – ні краплі забруднення. У мазках і розтягнутих барвах Тільки поглядами, ледь відчутними, Озирається страчена справжність, Що сліди залишає назавжди. Все було, відбулося ще засвітла, Відбувалося в стінах і поза, Розчинялися, чули і бачили, Зігрівали теплом у морози, Та життя – це нестримана проза. Чорна крапка і вибух зсередини, І назовні – загрози з повітря. Полотном вони знову об'єднані, Переплетеним витвором зійдуть, Не зірватися щоб у підтримці. Все пусте. Виявляється, труднощі, Що здавалися зливами з криком, Стали зведеним випуклим куполом, Що за звичкою й досі, як блискіт. Металевий оточує присмак. Перервався зв'язок із молодшими. «У полоні вони, їх не вбито», – Так бабуся говорить до кожного, Із довірою, несамовито. І молитви її через сито… Сипле, сипле вона зауваження Своїм голосом лагідно-сиплим. Наче шкіру, сльозу пересаджено, Та сльоза просочилась у жили І зв’язок із життям загубила. Оксана Мовчан

Repost from N/a
Чапить самотня чапля над водою, Почапав невідомий галайда. Відлунням очеретів у двобою Сахнувся лунь за димкою п'янкою, Обкур
Чапить самотня чапля над водою, Почапав невідомий галайда. Відлунням очеретів у двобою Сахнувся лунь за димкою п'янкою, Обкурює димар давнішній дах. Літа зозуля лічить надто точно, Набуте враз намулом полягло. Коваль кує та без перерви точить Бажаючих почути сто пророчих, І мовчазного жодного зеро. А ліс мовчить, осіли лисенята. Не виє пес, лиш ловить аромат Натомість м'яса зрізаної м'яти. Ведмідь тягає бороду зім'яту, Втомившись від погоні задрімав. Можливо, змила б сум травнева злива, Потроху ріже обрій апельсин. Вечірній плащ накине не примхлива Верба, й по водам попливе молитва За голосами пращурів – у сни. 10.05.2025, ЮІ

Емма сьогодні фарбує волосся в синій Емма ледь посміхається чужій дитині. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Емма не міняє зачісок бо боїться стати занадто дорослою. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Всі наші фотокартки розмиті Крім однієї Біля будинку з рудої цегли. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Ці спогади спресовані як книга, Вони заховані надто глибоко, І лиш іноді у нічному поїзді вони падають на тебе зі свистом. як навушники з верхньої полиці. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Її улюблений вірш твій, це отой, де "крутий перехід від ямба до анапеста", ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Про непотрібних котів, яких всиновила смерть, коли знайшла їх у червоному кошику серед шмаття. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Емма купує презерватив у кіоску. Емма сьогодні фарбує волосся в червоний. Емма більше ніколи мені не подзвонить. @olgaram

re:fleks і я настане той день - тобі нікому буде кидати меми. і є номери, та нема про що більше дзвонити. подивись: не таке вже й яскраве оце ваше небо! ну блін... я хотів би писати як некка, по дитячому просто романтизувати сум. я хотів би померти легендою чи хоча б просто померти чи хоча б просто чи хоча б чи але ми лиш малі кошенята. з головою вкриваємось мулом. милі й пухнасті. коли в мріях заплуталися нічо страшного, себе бережи і адаптуйся. я не проти. цей досвід безцінний, але він не має користі. я пишу оці діалоги, але ти як завжди з перформансом. тож давай вже не повертатись до клятих ігор. тобі потрібно ще більше щастя та більше фільтрів. зашибісь, коли нічого більше не хочеться, і більше не треба кричати. колись ти навчишся обирати хлопчиків, а я говорити з дівчатами. так негарно, коли пишеш про когось вірш і чомусь так паршиво на ранок. переслухаєш стерті голосові та не всі історії закінчує хепіенд((( головне, щоби автор уміло себе патрав. майбутнє іще підожде, і в ньому ніхто не обернеться втратою. важко намацати центр всесвіту, бо простіше знайти аналог: колгосп еротичних сценок напівголих дівчаток зі всратих тв-серіалів. ось він весь вайб: коли тебе різане весна витікаючи впасти в обійми літу! ми вже вивчили всі правильні отдвіти, і вони нам не знадобились. кричати - ізі. ревіти - ізі. мовчати - ізі. але спробуй, зображуй щастя допоки я їм попкорн. найкращі сценарії світ сховав у наших фантазіях перед сном. а поки що клятий лімб стоїть і чекає на перші краплини потопу назви хоч одну причину, з якої мені має бути не пох..й суцільні нулі... Мур Каметов

Repost from N/a
Частина 1 Крафтовий чай обліпихою змащує губи, Треба знайти зарядний пристрій, бо світ тебе загубить. Спочатку чекатиме, потім загуглить, Не знайде локації, буде волати у труби, А потім, як зниклу субстанцію, зовсім розлюбить. Дві тисячі двісті сімнадцять ночей від початку, О скільки хлопчиків народилось, скільки дівчаток! Перші хотіли війн, мирні жителі чахли, Другі хотіли кохання, як завжди, невчасно. Всі залишили в глобальній системі печатки. Як тепер розібратися, де люди, де клони? Кажуть, перші на шиї носять дорогоцінні кулони, Але другі так гостро заточили свої долоні, Що можуть робити підробки вже в материнському лоні – Справжні прогресивні сини і доні. Один до одного копії, не відрізнити, На них документи є, подані необхідні звіти, То ж цей процес клонування ніяк не спинити. Навіщо робити це? Твій клон завжди ситий. Він ідеальний, якщо налаштування не збиті. Можуть бути збиті коліна, лікті, носи – не питання. Питання: що робити, коли збиті налаштування? Коли переповнена пам'ять дві тисячі двісті сімнадцяти осередків, Коли збиті у гонці онлайн навіть куплені кеди, Коли будні ввібрали у себе дозвілля вікендів, Коли клони виходять вперед і забарвлюють рейтинг. Не знайду я зарядного. Пошук: шукай мене, де ти? Оксана Мовчан «Кіберпанк». Частина 2 Брудним черевиком розчавлюю чрева. Просякнуті куривом нутрощі гетто З'їдають ядушливі смороди стерва. Лише у чернетках накреслюють червень. У шкірах прожитих ховається етнос. Дві тисячі двісті двадцять четвертий. У папках поховані коди відроджень – Позначені спамом "порочні чатботи". Хто чинить супротив, стинають у жорнах Протектори часу, чипований кожний. Пологи в підвалі – початок свободи. Сталеві протектори стоптують простір. Останнього вільного стану титани. Манкурти у куртках з емблемою карми Крокують в неонових кубах реклами. Систему компаній ламають – незламну. Їх більш не існує у всесвіті даних.  З обличчям бінарним керують програми. Стираючи з пам'яті змісти створіння, Полюють на людство з поміткою "вірю", З поміткою "вірність", хто відданий інь/ян. У зародку з думкою "I am the winner". У стадії розвитку — загнані звірі. Будується хмарного сховища вирій. У тінях залізних прокинеться тіло. Мисливці під наглядом Ока повсюди. Безшумно шмигають pro.вірусні стріли. Мутація кави світанок зігріла. Без опію шиємо рани – ми Люди. Дві тисячі двісті двадцять... останній. 01.02.2025, ЮІ #кіберпанк #соборпоезії #колибали Частина 3 Каштанове танго танцюють титани, Дістануться ґрунту, завзяток дістануть Від знакових цяток родинних проталин До битих у битвах дзеркальних порталів. Титани повстануть. Повстануть хустини рум'яно-картаті, Повстануть, щоб волю на волі тримати, Щоб горлиця горя заплакана мати На груди під пір'я наклеїла пластир, Щоб тілом не впасти. І збільшиться, збільшиться стукіт каштанів, Зміцніє їх єдність, покращиться пам'ять, Збереться у низку в бою до останку, Аби після ночі засяяв світанок, Аби тільки ранок. Волають від ребер, шепочуть вустами, Зриваються зливами, снігом не тануть. «А хто це? – стирчить історичне питання, – Міфічні істоти фізично зі сталі?» Родина Титанів. Ковтають надію і вирок ковтають, Готові на все і на все вони здатні, Бо вартість на всіх та усі її варті, Кривавий вогонь із льодами стікає У пісні гармати. Оксана Мовчан Спін-офф

виходили у поле на світанні шукати сонце у похиленій траві побачили не світло а згасання останньої найменшої зорі побачили ще кволий світ що помалу зводиться на ноги і у траві – срібний ключик од воріт нічних видінь й ранкової вологи пускали псів – може віднайдуть шляхи й стежки місяця старого і йшли слідом пси – зачули ртуть: розлився місяць побіля дороги і верталися ні з чим до пустого дому і розганяли тіней у ранковій млі і жоден з псів гавкоту не зронить бо тримає в пащі залишки зорі Ростислав Кузик

Repost from PLAIDPOETRYEVENT
‼️УВАГА УВАГА УВАГА УВАГА ‼️ Цей пост - офіційне запрошення на літературно-музичний івент від PLAIDPOETRY 🤔Що варто знати? Н
‼️УВАГА УВАГА УВАГА УВАГА ‼️ Цей пост - офіційне запрошення на літературно-музичний івент від PLAIDPOETRY 🤔Що варто знати? Наш мегавибуховий, талановитий, чудовий та надуспішний ЛАЙНАПИЩЕ 🤵Команда організаторів - Бібліотекар - Дездрімер - Саміра - Мурочка 👀Де, коли та як? Дата: 11.05.25 Місце: Art Village Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька 39 Час: 17:30 Вхід: донат від 150 грн ✍️Записуватися тут: @plaidpoetrik Приходьте, вечір буде моцний!

вона говорила а він до землі мовчав вбраний у піну бурчав прибій у причал мартини клекотіли літо здощило запінилось тай пішло з вітром із моря солоним гірким несло верталися побілілі стомлені рибаки із промислу на сухе сіль що роками сохла на іклах скель мушлі та різне всяке хвилі несли на берег і били в граніт так ніби море вчилось казати “ні” кілька мільярдів з гаком секунд чи років вже неважливо вона говорить до нього знічена і сумна тримає його за руку каже про тих що пішли тих хто досі є що море завжди повертається по своє шліфуючи каменюки а він мовчить про човни що невпинно йдуть у цю осінню прозору холодну ртуть провалюючись в невідоме і як ти кермуєш до обрію а під ребром важкими гронами стигне прадавнє зло стирає стежки до дому а потім зорі танцюють купальскі танки він мовчки тримає пальці її руки гріючи у долоні і наступає розкішна осіння ніч після коротких та сонячних перших днів гірко-солоних так і стоять ці двоє поки нічна чорнота поволі з’їдає будинки порти міста та розмиває лінії чути як жінка говорить як слухає чоловік а море облизує сіль наче перший сніг і захлинається слиною Томаш Деяк

.     .     . янголи зводять заводи на сході космічного простору – індустріалізація всесвіту, сум виробляється строго по строках, хром, нікель та кобальт качають його у просторе земляне черево. кратні зорі, здається, зовсім не заперечують. я подумав раптово – знав, що не можна, та все ж подумав – це, певно, тому куля здалеку – блакитного кольору. велика депресія не лікується, скільки не куй своє щастя – потрапиш у ров ти невдач, спекуляцій та сумнівів. нас вивчає небесна механіка, сенси пірнають у зоряний пил, захлинаю- чись чи чимдужче хапають планету за комето-стос, хоч ламаються пальці і спроби злічені втримати сателіт на орбіті пост-фабрики, жодного куцого шансу зарадити форсованому виробництву, навіть з крил не витягти рештки кісток– вони всі вже безкрилими застрибують у цей вир, ців'я на зброї теж не видно – варта не відчуває опіків від почуття провини. людства не існує, я лежу під космічними ґратами-тином, мені не судилося поспіхом подиву відсахнутись від брами в цех, де астероїди – це серця самогубців у центрифузі психічних статур. світ затих. заводи працюють. господь повісився на сатурні. @snowithoutw