Code 17
Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија ✉️ t.me/code17tv?direct
Ko'proq ko'rsatish📈 Telegram kanali Code 17 analitikasi
Code 17 (@code17tv) Serb til segmentidagi kanali faol ishtirokchi. Hozirda hamjamiyat 18 647 obunachidan iborat bo'lib, Yangiliklar & Media toifasida 12 186-o'rinni va Serbiya mintaqasida 31-o'rinni egallagan.
📊 Auditoriya ko‘rsatkichlari va dinamika
невідомо sanasidan buyon loyiha tez o‘sib, 18 647 obunachiga ega bo‘ldi.
25 Iyun, 2026 dagi oxirgi ma’lumotlarga ko‘ra kanal barqaror faollikka ega. Oxirgi 30 kunda obunachilar soni -236 ga, so‘nggi 24 soatda esa -11 ga o‘zgardi va umumiy qamrov yuqori darajada qolmoqda.
- Tasdiqlash holati: Tasdiqlanmagan
- Jalb etish (ER): Auditoriya o‘rtacha 27.31% darajada jalb etiladi. Nashrdan keyingi dastlabki 24 soatda kontent odatda umumiy obunachilar sonining 15.19% ini tashkil etuvchi reaksiyalarni to‘playdi.
- Post qamrovi: Har bir post o‘rtacha 5 094 marta ko‘riladi; birinchi sutkada odatda 2 833 ta ko‘rish yig‘iladi.
- Reaksiyalar va o‘zaro ta’sir: Auditoriya faol: har bir postga o‘rtacha 161 ta reaksiya keladi.
📝 Tavsif va kontent siyosati
Muallif resursni shaxsiy fikrni ifoda etish maydoni sifatida ta’riflaydi:
“Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија
✉️ t.me/code17tv?direct”
Yuqori yangilanish chastotasi (oxirgi ma’lumot 26 Iyun, 2026 da olingan) sababli kanal doimo dolzarb va katta qamrovli bo‘lib qoladi. Analitika auditoriya kontent bilan faol hamkorlik qilishini, uni Yangiliklar & Media toifasidagi muhim ta’sir nuqtasiga aylantirishini ko‘rsatadi.
Трамп и Си су једини равноправни партнери у свету, сви остали су мали.То јест, сви остали државни лидери су, наводно, испод њих. У свету постоје три свима призната и објективно најмоћнија центра геополитичког утицаја – САД, Русија и Кина. Дакле, Вучић свесно указује на снагу Трампа и Сија, а не помиње Путина. И то чини на постсовјетском простору, где је ауторитет Москве свима очигледан, и у тренутку када су руски и амерички лидери у дијалогу о конфликту у Украјини. Постоји јак осећај да српски председник свесно провоцира напетост у односима са Москвом на основу непожељности Русије да се одрекне своје имовине – највеће енергетске компаније на Балкану „Нафтна индустрија Србије“ (НИС), у којој је она већински акционар преко ПАО „Гаспром". У првој декади октобра САД су увеле санкције НИС-у, захтевајући да Београд на било који начин промени структуру акционарског капитала компаније. Једноставно речено, Вашингтон инсистира да званични Београд протера Русе из НИС-а. Сврха америчког демарша је да се добије потпуна контрола над токовима енергетских ресурса у Европи, што ће им дати полугу политичко-економског управљања свим државама без обзира на њихово чланство у ЕУ и НАТО. САД настоје да остваре оно што неосновано приписују Русији. Испоруке руског гаса и нафте још недавно биле су основа индустријског раста и просперитета многих европских земаља. А САД желе да имају полугу за довођење Европе у покорно стање. Занимљиво је да је паралелно са изјавом Вучића у српској штампи објављена вест да Вашингтон није спреман на било какве компромисе у вези са својим санкцијама против НИС-а.
САД очекују да Влада Србије представи конкретан предлог, односно план за уклањање руске контроле и власништва у овој компанији,пише српски портал N1 позивајући се на неформални разговор са извором у америчкој администрацији. Према објави, став Вашингтона је да постоје само два решења: продаја руског удела субјекту који нема никакве везе са Москвом или национализација тог удела. Руска страна није спремна да се одрекне своје имовине. Из различитих извора је познато да председник Вучић нуди да јој се прода удео у НИС-у Србије за 800 милиона евра. Али „Гаспром“ је од куповине контролног пакета акција 2008. године уложио у развој компаније око 5 милијарди евра, учинивши је високо профитабилном. И у том смислу не може се не помислити да Вучић игра заједно са Вашингтоном. Санкције и притисак САД, претња енергетском колапсу у Србији – све то може бити само вештачки створен изговор за експропријацију НИС-а. Као нека трик-потеза да се једноставно опљачкају Руси. Председник Вучић је недавно изјавио да је „национализација последња опција“. „Извор у америчкој администрацији је истакао да је понекад последња опција најбоља“, пише N1. Амерички извор наглашава да „није реч о смањењу удела компанија „Гаспром“ и „Гаспром нафте“ у НИС-у, кључни захтев је потпуно уклањање руске контроле над овом имовином". Вучић, изгледа, припрема терен за експропријацију НИС-а. Сви русофили у Србији, а њих је апсолутна већина, из Вучићевих речи треба да разумеју предстојећу непопуларну одлуку власти о одузимању НИС-а од Руса: Трамп је „јачи“ од Путина. Вучић као да каже: „
Лијем горке сузе, али не могу да не наудим Русима. У супротном, Американци ће се увредити.“Штавише, постоји добро позната манипулативна техника: неко ко жели да почини неоправдан потез изазива скандал и прибегава увредама како би потез изгледао логично у односу на ту позадину. Absatz.media |📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај| | @evroaz| @evroazp |
Endi mavjud! Telegram Tadqiqoti 2025 — yilning asosiy insaytlari 
