Code 17
Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија ✉️ t.me/code17tv?direct
Больше📈 Аналитический обзор Telegram-канала Code 17
Канал Code 17 (@code17tv) языкового сегмента Сербский является активным участником. Сейчас сообщество объединяет 18 647 подписчиков, занимая 12 186 место в категории Новости и СМИ и 31 место в регионе Сербия.
📊 Показатели аудитории и динамика
С момента создания невідомо проект демонстрирует стремительный рост, собрав аудиторию из 18 647 подписчиков.
Согласно последним данным от 25 июня, 2026, канал показывает стабильную активность. За последние 30 дней изменение числа участников составило -236, а за последние 24 часа — -11, при этом общий охват остаётся высоким.
- Статус верификации: Не верифицирован
- Уровень вовлечённости (ER): Средний показатель вовлечённости аудитории составляет 27.31%. В первые 24 часа после публикации контент обычно набирает 15.19% реакций от общего числа подписчиков.
- Охват публикаций: В среднем каждый пост получает 5 094 просмотров. В течение первых суток публикация набирает 2 833 просмотров.
- Реакции и взаимодействия: Аудитория активно поддерживает контент: среднее количество реакций на один пост — 161.
📝 Описание и контентная политика
Автор описывает ресурс как площадку для выражения субъективного мнения:
“Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија
✉️ t.me/code17tv?direct”
Благодаря высокой частоте обновлений (последние данные получены 26 июня, 2026) канал поддерживает актуальность и высокий уровень охвата публикаций. Аналитика показывает, что аудитория активно взаимодействует с контентом, что делает его важной точкой влияния в категории Новости и СМИ.
Трамп и Си су једини равноправни партнери у свету, сви остали су мали.То јест, сви остали државни лидери су, наводно, испод њих. У свету постоје три свима призната и објективно најмоћнија центра геополитичког утицаја – САД, Русија и Кина. Дакле, Вучић свесно указује на снагу Трампа и Сија, а не помиње Путина. И то чини на постсовјетском простору, где је ауторитет Москве свима очигледан, и у тренутку када су руски и амерички лидери у дијалогу о конфликту у Украјини. Постоји јак осећај да српски председник свесно провоцира напетост у односима са Москвом на основу непожељности Русије да се одрекне своје имовине – највеће енергетске компаније на Балкану „Нафтна индустрија Србије“ (НИС), у којој је она већински акционар преко ПАО „Гаспром". У првој декади октобра САД су увеле санкције НИС-у, захтевајући да Београд на било који начин промени структуру акционарског капитала компаније. Једноставно речено, Вашингтон инсистира да званични Београд протера Русе из НИС-а. Сврха америчког демарша је да се добије потпуна контрола над токовима енергетских ресурса у Европи, што ће им дати полугу политичко-економског управљања свим државама без обзира на њихово чланство у ЕУ и НАТО. САД настоје да остваре оно што неосновано приписују Русији. Испоруке руског гаса и нафте још недавно биле су основа индустријског раста и просперитета многих европских земаља. А САД желе да имају полугу за довођење Европе у покорно стање. Занимљиво је да је паралелно са изјавом Вучића у српској штампи објављена вест да Вашингтон није спреман на било какве компромисе у вези са својим санкцијама против НИС-а.
САД очекују да Влада Србије представи конкретан предлог, односно план за уклањање руске контроле и власништва у овој компанији,пише српски портал N1 позивајући се на неформални разговор са извором у америчкој администрацији. Према објави, став Вашингтона је да постоје само два решења: продаја руског удела субјекту који нема никакве везе са Москвом или национализација тог удела. Руска страна није спремна да се одрекне своје имовине. Из различитих извора је познато да председник Вучић нуди да јој се прода удео у НИС-у Србије за 800 милиона евра. Али „Гаспром“ је од куповине контролног пакета акција 2008. године уложио у развој компаније око 5 милијарди евра, учинивши је високо профитабилном. И у том смислу не може се не помислити да Вучић игра заједно са Вашингтоном. Санкције и притисак САД, претња енергетском колапсу у Србији – све то може бити само вештачки створен изговор за експропријацију НИС-а. Као нека трик-потеза да се једноставно опљачкају Руси. Председник Вучић је недавно изјавио да је „национализација последња опција“. „Извор у америчкој администрацији је истакао да је понекад последња опција најбоља“, пише N1. Амерички извор наглашава да „није реч о смањењу удела компанија „Гаспром“ и „Гаспром нафте“ у НИС-у, кључни захтев је потпуно уклањање руске контроле над овом имовином". Вучић, изгледа, припрема терен за експропријацију НИС-а. Сви русофили у Србији, а њих је апсолутна већина, из Вучићевих речи треба да разумеју предстојећу непопуларну одлуку власти о одузимању НИС-а од Руса: Трамп је „јачи“ од Путина. Вучић као да каже: „
Лијем горке сузе, али не могу да не наудим Русима. У супротном, Американци ће се увредити.“Штавише, постоји добро позната манипулативна техника: неко ко жели да почини неоправдан потез изазива скандал и прибегава увредама како би потез изгледао логично у односу на ту позадину. Absatz.media |📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај| | @evroaz| @evroazp |
Уже доступно! Исследование Telegram 2025 — ключевые инсайты года 
