Expres European
Kanalga Telegram’da o‘tish
Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.
Ko'proq ko'rsatishMamlakat belgilanmaganToif belgilanmagan
829
Obunachilar
+1024 soatlar
+237 kunlar
+2330 kunlar
Postlar arxiv
Eu nu am privit emisiunea cu președinta aseară. Efectiv, nu o pot suferi, glasul șuierător îmi produce disconfort.
M-am uitat la câteva secvențe pe Republica Unirii.
Deci, această persoană stă în fruntea țării, deține puterea absolută în stat. Are SIS în subordine, dar află tot din presă.
Cică, datele din notele informative de la SIS când se adeveresc, când - nu. Русская рулетка, сука.
Păi cine decredibilizează instituțiile de stat, madame? Noi sau neatale? Înseamnă că tot ce fac și spun cei de la SIS nu trebuie de crezut, corect am înțeles?
Încă una, cică Radu Marian e bun băiet, aproape sfânt. Dar ce treabă are șeful comisiei finanțe să-și bage clanțul în angajările de la intreprinderile de stat? Păi asta nu e trafic de influență?
La fel, această cucoană, care in opozitie știa tot, care în electorale ne spunea despre 10 mii de soldați rusi, despre miliardele de milioane investite de rusi în campanie, cand ne speria cu ochii bulbucati despre duversanți sîrbi, ceceni si muntenegreni, iese și zice că nu stie despre dosarul Domnicăi la CEDO, nu știe de angajarea verișoarei. Nimic nu stie, află din presă și alte aberații de-a dreptul uluitoare.
Я не я и рация не моя.
Dezastru, dragilor. Lucrurile sunt mai grave decât mi-am închipuit.
Ah da. Bunadimneața.
Deam decât așa peredace, mai bine îl plimbai pe Codruț, cucoană.
Echipa de piar, a tras a voastră azi o ștangă de mai mare dragul.
P.S. la ora 23 azi joaca Ecuador cu Germania, favoriții mei.
Da țineți minte când lidera globală într-un podcast se adresa către liderii partidelor politice, că poate să-i ceara ei consultanța in formarea listelor de candidați la parlamentare? Că, cică ea știe tot despre toți, cine e corupt si cine nu?
Maia Sandu, începe cu ai tăi, duamnă. Ș-ap dacă-ti mai rămâne ceva timp si puteri, te muți și la vecini cu poreadka.
Vama Sculeni. Drumul este blocat, dar polițiștii direcționează transportul mic pe o hudiță laterală, deci, este posibilă o minimă circulație.
Stimați fermieri, protestați europenește!
Mergeți la Președințe, Parlament și Guvern și duceți-le acestei guvernări de rahat ceea ce este ea de fapt.
Să simtă mirosul iubirii de popor pe care o au. Fară soft-uri franceze.
Почувствуй нашу любовь.
Repost from Republica Unirii
+1
#PentruIstorie
Adrian Gavrilita
Salariile angajaților din sectorul public vor crește, în medie, cu 10%-30%, după intrarea în vigoare a noii Legi a salarizării, aflată în prezent în consultări publice. Potrivit ministrului finanțelor, Andrian Gavriliță, reforma urmărește reducerea dezechilibrelor salariale și va aduce majorări diferențiate pentru bugetari începând din această toamnă, cele mai mari creșteri fiind prevăzute pentru angajații cu venituri mai mici din educație, sănătate și personalul auxiliar.🤔
Mai pe scurt, să nu vă frece, vorba "genialului" comunicator Ion Grosu.
Знай своё место, плебс.
Repost from Gonța Media
Iată ce ne așteaptă la emisiunea asta:
- nu am știut că am verișoară;
- nu-mi mai este verișoară;
- am aflat din presă;
- e un atac hibrid;
- e o lovitură coordonată de Kremlin;
- eu nu accept așa ceva;
- eu sunt eu, iar ei sunt ei;
- e un atac contra procesului de aderare;
- noi mergem în UE fără verișoară.
- etc, etc etc.
Doamnelor și domnilor, uitați-vă diseară la fotbal. Emisiunea vă e deja clară.
Căpeteniile pas-ului (cele deschise și cele din umbră) l-au acceptat în functie pe premierul Munteanu, crezând că el e cu urechile bocnă și va putea fi condus cum le place lor. Deci, el s-a dovedit a fi cu caracter, om care verifică orice i se împinge la semnat, deloc simplu de facto.
Unde mai pui, categoric nu accepta sub nicio formă să asculte si sa îndeplinească poruncile emisarului, la moment fiind în conflict deschis. Au vrut să-l măture în luna mai, dar nu au putut, din cauza susținerii externe, și anume cea franceză (iar francezii).
Acum, vor să-i buhnească în cârcă reforma fiscală și în toamnă să-i zică ауфидерзейн, făcându-l vinovat de toate relele.
Tipic pentru pas (cazul Dragalin) - adus, lăudat, ridicat in slăvi, folosit, apoi dat la растерзание și făcut răul pământului. Canibalizarea pasistă nu are analogie cu nimeni până la ei. Asta este caracteristica lor numărul unu.
Деда не такой простой как оказалось.
Emilian, asta e șatra verișoarei globale la care te închini și pentru care te puneai în genunchi. Este șatra asumată de ea și nimeni altul.
Repost from Gonța Media
Țara spune PAS-ului NU!
Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 25.VI.2026.
Vă mulțumesc!
https://youtu.be/YSVces79Stc?si=gAUxNXeZH2OPkDCr
Endi mavjud! Telegram Tadqiqoti 2025 — yilning asosiy insaytlari 
