Храм поезії (🖤)
Відкрити в Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
Показати більше1 323
Підписники
Немає даних24 години
+127 днів
+3830 день
Архів дописів
1 323
Repost from N/a
***
Світ, здається, учора тонув у відтінках осінньо-строкатих,
Та від віяння холоду згас листопад, як знесилений геній.
Дід-скрипаль, що на вулицях грав, кілька діб не виходить із хати,
Захлинається кашлем дедалі частіше, бо хворі легені.
Смолоскип сподівань у морозних тенетах безсилля остигнув.
Дід-скрипаль до смирення й молитви не звик, зауважує їдко:
«Краще впасти без сил від мечів, що встромив супротивник у спину,
Ніж терпіти недугу – звірюку, в якої загострені ікла».
Дід-скрипаль п'є домашнє червоне вино на вечерю та вранці.
Часто палить, а часом грішить, наливаючи чарку горілки.
Фтизіатри казали: «Як хочете жити, шановний, то варто
Про спиртне й цигарки позабути, бо це вас ще більше калічить».
Від іронії кривляться губи старечі: «"Як хочете жити..."
Є велика різниця між "жити" та "довше чекати на страту".
Заборон не існує, коли доживанням по вінця вже ситий,
Той, хто кров'ю стікає, гадаю, навряд чи спроможний на наступ».
Дід-скрипаль у депресію впав ще тоді, як не стало дружини,
Та майстерно ховаючи відчай, за музику вперто тримався.
Тож щодня на бульварі відверто дрижали в риданнях нестримних
Струни скрипки, допоки смичок тріпотів і злітав, наче в танцях.
Той, хто гідно на світі прожив, гордо йтиме й у "царство Аїда",
Втім шкода: просто неба не можна вже грати, бо форма відкрита.
Дід ледь чутно шепоче: «Стрімкий ураган ця хвороба огидна...
Я ж слабкий, наче пил, що невдовзі розвіється вітром».
У старого музики немає дітей. Співчутлива сусідка
Пообіді приходить: приносить тарілку гарячого супу.
Хворий каже: «Спасибі... Колись із тобою подовгу базікав...
Йди додому, рідненька. Ці стіни всотали заразу підступну».
Де ж тут кинеш палити... Маестро десь чув, що вино надихає,
Та в похмурому мареві днів ні краплини, ні крихти натхнення.
Скрипка змовкла відтоді, як грав музикант перехожим востаннє,
У футлярі під ліжком сховавшися, думає, певно: «А дé я???»
Дід багатий, бо має з утрат і думок-хижаків бестіарій,
За плечима – не крила легенькі, а хрест тягарем незавидним.
Тільки сліз вже нема, наче зроблено серце зі справжньої сталі,
І стискаються міцно вуста, щоб від низки "багатств" не завити.
***
Залишúлася осінь позаду. Невдовзі сніжитиме довго.
Притискаючи хустку до рота, кахикає кволий... Не дивно...
Та здригається раптом, тамуючи подих: жахливий автограф
Плями крові зоставили вперше, тому червоніє тканина.
Дід шепоче: «Амінь» – і спустошує повний настоянки келих:
«Кров, мов краплі вина, на підлогу стікає... Хворобі не здамся –
Краще сам...» Лиш сусідка заплаче, побачивши те, як померлий
Скам'янів зі слідами порізів на майже прозорих зап'ястях.
©Марія Чекарьова
11–15 листопада 2023 року
Вірш для марафону #винонадихає @poetry_ua за мотивами поетичного завдання від СУП.
1 323
отак ти стоятимеш посеред міста - розхристана і щаслива.
і лягатиме ранок тонкою ліскою, і крізь тебе плистиме.
кожен спогад, неначе мала намистина - нанизуєш невагомі.
і радієш стоїш, як дитина. бо ти вдома, ти в себе вдома.
хочеться все до грудей прислонити, кожен куток притиснути.
сюдою ходила до універу, повз Агатангела Кримського.
тудою колись ішла і ревіла, зневірена з папкою віршів.
куди ті часи поділи ми? стоїш і щемко радієш.
і пропливають кудись перехожі, несуть під одежею справи.
стоїш і безслівно ділишся кожному: я щойно побачила маму,
я щойно за довго побачила тата. і
раптом хтось обернеться.
і ти побачиш, як в нього так само під курткою тріпотить серце.
вдома такі відчуття щоразу - зворушені всі клітини,
як павутиння вузлиться радість і сум у одне єдине.
до всього так хочеться прислонитись, завмерти отак на трішки.
і укрити все теплим віршем. і забрати з собою у вірші.
Олена Левченко
#олена_левченко
1 323
Repost from N/a
+2
поки нарід у Формулі-1 та інших перегонах змагається за кубки й доводить, хто кращий, я приєднуюся та збору «Formula-ДШВ», щоб якнайшвидше закрити потреби тих, хто і так завжди перші - наших чудових десантників!🤌🏼🏎
отже…
кому збираєм + на що? - 79 ОДШБр(цим позашляховик) та 46 ОАеМБр(цим ремонтуємо пікап)
напрямок? - Донецький
загальна мета? - 400 000грн
моя ціль? - 5 000 грн
реквізити? here they are:
Монобанка: https://send.monobank.ua/jar/45xXvBtNmN
4441 1111 2539 5750)
Приват: 5168 7451 6947 2955
АвальБанк: 4149 5001 3136 8485
звітність за попередні збори організаторів є у тгк «deshovikopat»🫡
Мої звіти можна знайти в актуальних в інстаграм (w_wanghtf)
якщо хочете відкрити допоміжну або менторську банку, то пишіть в особисті @zorzorchik🫙
ваша підтримка збору = збережені життя захисників та захисниць!
Слава Україні!🇺🇦
❗p.s. тре ще десь ~40 людей по 100 грн, щоб закрити збір 🔥
Ще можна поширити збір в інст.
https://www.instagram.com/p/DL2fB1tIBB7/?igsh=dXhkZWU5c2gxYmx0
1 323
Repost from N/a
🏖️ Відпустка 🏖️
Небо, відпустка, зелені хвилі, гриб парасольки, сонця ласо,
До горизонту хмари застиглі, полудень в землю ронить висок.
Нас пам’ятають чужі світлини, зроблені кимось із-за спини,
Світ – твоя справа, любов, провина, радість, надія, ковток війни.
Світ – білі чайки та бруд на пляжі, літніх панамок опукла в’язь,
Місто в долоні, вітрило в пляшці, вулиць гарячих трамвайний брязк,
Тістечка, піца та чебуреки, сльози, утоплені у вині,
Світ – це і пам'ять, і сотня треків, сотня історій про те, що ні.
Тільки з десяток, а може, двадцять – казка про те, що збулось колись,
Звірилось, вижило, мало рацію, вдало скрутило життєву вісь.
Цих навіжених історій досить, аби по маківку в них зайти,
Кожен на світі вродився гостем, вміє палити часи й мости.
В синій бандані, дзвінкий, кумедний, будеш на себе як завше злий,
Що забагато у діжці меду, що надто пізно все почали.
Вітру стакато над естакадою тягнеться хвилями навкруги:
Не досміятися, не доплакати до замурованих берегів.
Море, відпустка, засмаглі руки. Стежка закручена в голові.
Треба перчити, коли не цукор, спеції в тему завжди, повір.
Сип безсумнівно ризик та вдачу, жарти, прогулянки у дощі.
Небо прозоре, живе, тремтяче – сповнений сміху високий щит.
Друже, агов, підіймайся вище, доля вставатиме на крило,
Де та відпустка, була та вийшла, щось там траплялось, кудись пішло.
Замість відпустки – шляхи та небо, люди, історії, сотні справ.
Нумо плекати життєвий ребус дихотомії добра й добра.
Червень 2025 р.
#збірка_Слово_Скриптора
***
1 323
Repost from Local Club
Цієї неділі (30.07) капібарний літник відбудеться в Art Village 🤩
На вас чекає:
- неймовірна творча атмосфера
- виступи молодих поетів та музикантів
- наймиліша капібара Року
- фото та відеозйомка
- інтерактив
Регламент:
Поети ‒ 3 твори
Музиканти ‒ 2 композиції
Прозаїки ‒ 1 твір
Мова виконання: солов'їною 🕊
Запис артистів та слухачів:
Андрій Буремний (ведучий) ✍️✍️
Коли?
Неділя (20.07) о 17:30
Де?
галерея-бар Art Village
вул. Набережно-Хрещатицька, 39
Скільки?
150 грн – по передплаті
200 грн – в день заходу!
Оплата при вході або на банку:
https://send.monobank.ua/jar/3fgW6FaTxY
Арт: grameo.s
1 323
Repost from Рими в ритмі серця❤️🔥 (Олеся Репа)
Місто спить.
Його накриває ковдрою
кольору попелу сиза пітьма.
Його огортає спокоєм,
сповненим стишених сполохів.
Скроні посивіли
мереживом споминів:
солодко пахло з пекарні за рогом, коли спозаранку бредеш іще сонний, за кави зчорнілим шовком і дрібкою сходу – кунжутом посипаний коржик...
плотом розкроєний парк,
а кронами – просинь небес,
на мурах міських залишає спотворену творчість непевна юнацька рука – когось з перехожих проймає незрілий стріт-арт...
потиском рук одне одному
вітаються постарілі сусіди по двору, порпаючись у новинах,
неспішно плетуть розмову,
обурені на погоду та влади похибки...
сонце околицю пестило променем, ввечері крадучись гілками сосен,
що проросли крізь узбіччя,
а в душу пустили корені...
хтось невдоволений школою,
де вчаться діти, й своєю
розмовою по телефону про це сповістив півмаршрутки –
не шутки ж: попкорнові пристрасті, чи буде з дітей там толк...
пара іде коридорами:
молодість і закохані погляди,
скоро вже стануть дорослими,
в спільносімейному просторі
роститимуть нових людей...
озеро гладь затамовану
стелить в одному з районів,
щоб омивати холодом в спеку,
а поночі зоряне борошно
вмішувати до гомону,
що розчиняється у його водах повністю, бо час додому...
Повзають спогади містом, що спить.
Його накриває попелом
пітьма
і війна.
Місто, якого на мапі більше нема...
16.07.2025
@olesya13r
Для конкурсу "Птахи летять додому" від @uapoets
1 323
Repost from N/a
«Є люди, які ніколи б не закохалися, якби не почули, що таке буває».
— Франсуа де Ларошфуко
*
ніби шукаю себе – не знаходжу ні форми, ні місця:
місця́ позаймали, а форма
хіба що робоча.
ніби шукаю шляхи…
не знаходяться, звісно,
лінія долі зухвало підморгує
з мапи, скидається на неохайно окреслену низку із прочерків.
стежкою вʼється гора знов, що жодного разу /ніким!/ не бувала підкорена.
я ж цього разу не здамся,
руками слабкими,
руками слабкими,
виведу кілька рядків, щоб залити у скло.
запечатаю короком.
крок за пороги /хіба на папері/ — до скорого!
якості добропорядних: себе протиставити кату;
стояти за всіх, навіть черствих на вид.
наша логістика – «cherchez la vie» — піддалася накалу, розплавилась вщент.
ляканим долею вже не звикати,
вони
суджені бути сім'єю,
де той хто волав би — щез.
звуки мішають з картеччю,
пускають у вуха цей шал недоречний.
тільки вчергóве доводять:
значення мають слова, але сенс залишається реченню.
що за мисливець смиренно чатує, як з лісу робота виходить до вовка…
і вéрне назад: поза лісом лиш токс і понти,
дим в кружечках чужих нафарбованих /блюрених?/ писків,
скандали і ницість.
і не приміришся жертву в собі чи у жертві себе віднайти:
леопардову шкуру вдягає не вовк, так, типова совєцька левиця.
тут ховай-не ховай/ся —
від себе куди б втекти?
…лінія доль оперізує руки, ланцюг із барвистих прочерків…
кут, під яким споглядаєш колиску
життя, він незмінний.
міняєшся ти.
як не гостри язика, огризнутись не вийде, всі ляси колись та й сточаться.
*
текст на третій раунд мтб-2, семпл чужих віршів.
автори у порядку використання цитат у тексті: Немаксим, Качмар, Кілдунчик, Ніколассон, Мур Каметов.
1 323
Дім - це там,
Де можна сховатись, коли сльота
Де валяється шерсть твого кота
І всіх попередніх твоїх котів
Це - дім
Дім - це щось,
Що для тебе саме обжилось
І на старому килимі лось
Дивиться так, наче з ікон святі
Це - дім
Дім - це те,
Що бере і просто росте
Проростає у річку, в гори, у степ
Проростає у час, у "тепер" і в "тоді"
Це - дім
Це дім
Це мій дім
Він дістався мені від бабів і дідів
Разом з умінням ходити в походи й шинки
Різати по живому і зшивати шматки
Стріляти з рушниць, вишивать рушники
Вішати рушники між ікон і картин
Рвати ці рушники на бинти
Влаштовувати вечірки й бунти
Знаходити істину у вині
Лишатись холодними у вогні
Вбивати ворога на війні -
І тоді
Встигати до холодів
Відбудувати дім
Цей дім мій
У найглибшій пітьмі
У найхолоднішій зимі
Стіни його теплі й тверді
Це мій дім.
Марина Пономаренко
#пономаренко
1 323
коли ми були дітьми ми не боялися падати
падало листя з дерев падала злива із неба
ми любили дощі сонце спілі черешні
ми бігали по паркету ми лазили по деревах
коли ми були дітьми світ не здавався скінченним
світ тягнувся парканом, а потім вилазив у поле
світ тягнувся дорогами світ був дуже маленьким
а потім, бувало, ми їхали аж до моря
коли ми були дітьми
усе здавалось яскравим
кожні щасливі миті, кожні удари болю
ми вбирали їх в себе, вбирали мов фарби,
і тепер всі ті фарби вирішують нашу долю
@k2920pm
1 323
Repost from КОТОЛИСИ 💚🧡
🌊🐚 Водний Тур офіційно починається!
Пірнаємо у хвилі уяви — вперед до підводних історій, мокрих рим і глибоких сенсів 🐠✨
🧜♂️ Теорія жанрів:
Терапевтична казка
Легенда
Деталі завдання
КОНКУРС АНОНІМНИЙ!
ДЕАНОН=ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ
Судді також можуть брати участь у конкурсі, але не у своїй категорії.
Якщо ви вже написали вірш, але хочете ще один, то можна здавати поза конкурсом. Ці вірші не будуть судити судді, але учасники чату можуть прокоментувати.
🕰️ Крайчас — 1 серпня, 23:59
📚 Основні критерії для оцінювання робіт — зміст та враження,
бо дитяча поезія — це не тільки рими,
а ще й повчальність, наочність, щирість і магія 🧸💭
Про техніку теж не забувайте, але проста техніка не є помилкою, а надскладні тексти можуть бути важкими для сприйняття.
Попереду — глибина. Хапай ласти і віршуй! ✍️🌊
1 323
Repost from Ola_poetry_ua
Допоміжні баночки для збору Вероніки https://t.me/c/1718515598/3050 на реб які потребують донатів:
https://send.monobank.ua/jar/4ehrTucqdq Тані Осіпенко😽
https://send.monobank.ua/jar/YiYTD25CU Яни Мороз 🎤
1 323
Кажеш рано... (
remastered)
Кажеш рано...
А я вже встиг купити банку огірків
і втратити віру в людство
біля прилавку з акційними бичками.
Кажеш — рано любити,
а я вже тричі зробив пропозицію
пластиковому манекену з секонд-хенду
(він мовчить краще за тебе).
Кажеш — рано думати про смерть,
але баба Галя з третього поверху
вже третій рік кличе мене на сороковини її кота.
Він, до речі, живий, але дико сумний.
Кажеш — рано каятись?
А я вже сповідався перед касиром в "Близенько",
зізнався, що їв паштет пальцями,
і купував «Мівіну» за останні 12 гривень,
бо любов’ю не наситишся.
Кажеш — рано…
а я вже написав тобі листа
на туалетному папері,
і вкинув його в поштову скриньку твого гуртожитка.
Кажеш — рано кохати
а я вже двічі мив підлогу під твій плейлист.
Сусідка знизу подякувала —
каже, давно вже не чула,
як хтось плакав під «Тартак».
Кажеш — рано думати про майбутнє
а я вже прикинув, скільки коштує квиток до Франківська
і чи варто починати знову дихати,
якщо на вулиці пахне твоїм шампунем.
Кохати — це не романтика.
Це коли тримаєшся за пластикову ручку в маршрутці
наче за останню нитку до нормального життя.
Кажеш — рано
А я вже вкотре хапаюсь
за теплі речі, що пахнуть тобою,
і ніяк не викину твою валентинку,
хоча вона ще з безтурботних, доковідних часів.
Любити, мила, ніколи не рано
Навіть коли в кишені порожньо,
і лиш любов залишається без здачі.
Кудлатий
#кудлатий1 323
Андрієві К.,
"Журналіст"
Я пишу братові – він десь з побратимами
Тримає небо над східним кордоном і над всією країною.
В мене немає рідних братів, але є він,
Наразі це неважливо, аби лише відповів.
Питаю: "Як ти? Холодно?", але ж надворі лютий,
Як і три роки тому. Треба діждатись "плюсика".
Пишу якісь дурниці: щось із новин, погоду...
Це все так неважливо, розмова якась порожня.
Він мав би писати статті, шукати до них ілюстрації,
Натомість він чистить зброю і з фото мені посміхається.
Отримую: "Привіт, все добре, просто зв'язок "лежав",
Читаю твої повідомлення, добре, що десь є сестра".
Обмінюємося смайлами, стає спокійнішим день,
Бо брат мій тримає небо над тисячами людей.
28.02.2025
@olesya13r
#репа
1 323
/Я би врятувався, якби мене закрили
на Тральфамадорі,
десь так...на годинку.
Тут можна знову стати дитиною/
Часто чуєш:
– Вище своєї голови не стрибнеш.
Але хто ж заважає спробувати?
Може, слабкі коліна?
Проблеми з хребтом?
Може спогади?
Може, ти просто зламався
під чужим натиском?
Чужим проводом?
Ну ж бо, давай
Спробуй.
Я не спробував,
було важко про це навіть думати,
навіть дихати.
Важче зважитись на перший крок,
ніж потім радіти виходу.
Можна стати водою
і витекти
під порогом.
Можна стати собою,
а можна повірити в Бога.
Дякувати йому щоразу,
як робитимеш новий крок.
Тільки спазми у ногах
не знімуть навіть
тисячі ікон.
Тільки зв'язаний кулак
і пил у ніздрях.
Тільки...
Гул у вухах...
І я в дитинстві...
Хотів стати корабликом
І звали б мене "Пілігримом".
За бортами гриміла б вода,
набились вітром
вітрила.
І наді мною зірка
світила.
Казала:
– Пора додому! Бо буде злива!
Життя красиве.
Коли ходити
маєш сили.
/Колись ми мали,
були малими
Казав мій батько:
– Послухай, сину, літай і плавай
у теплім морі./
Пустились сльози,
І крик звіриний.
Хоч я на Тральфамадорі
Хоч я – дитина.
@maLvaaaaaaaaa
#мальва
1 323
Repost from дім культури.
Перший сезон Ліги Поетів нарешті закінчився!
І з результатом 43:36 (за перевагою суддів — 5:0) переможницею фіналу і Ліги Поетів стає
🥇🥇🥇 N.Litvinova 🥇🥇🥇
Срібною призеркою стає
🥈🥈🥈 Вувузела 🥈🥈🥈
Щиро вітаємо фіналісток із цими досягненнями!
І заодно дякуємо їм за участь та круті вірші, написані протягом Ліги Поетів!
Повна таблиця з коментарями — отут.
#ЛігаПоетів
1 323
Нам потім перевинайти слова.
Ще цей кілок у грудях безіменний.
Та поки я лишаюся жива –
вичерпуй чорну силу просто з мене.
Каміння міст. Нічні тіла ракет.
І лють сурмить у кості серед хаосу.
І – смак води. І світло ще таке,
в якому притулявся і всміхався.
І помста вже дозріла до сівби.
Господь із дому виніс дві валізи.
Любити, бути, вистояти, вбити.
Ми трохи поле. Трохи ближній ліс,
оця земля, з якої все росте,
уперта кров, що з рани зірве пластир
і потече рікою через степ –
у море впасти.
Ми пам'ять. Але тут, де стоїмо,
нічого не лишається позаду.
Дивися – це любов. Я ще жива.
Це час, де все насправді називається.
Ось укриття в самому серці мови,
в яке ти зáйдеш.
Катерина Калитко
#калитко
1 323
Відвертатись від світла, тримати його позаду.
Це як спосіб нарешті втекти в нічних жахіть.
Це як завжди боятись зустріти стару примару,
Що завжди за спиною, впродовж десяти століть.
Не чекати весну, а любити холодну зиму.
Сніжна ковдра - можливість почати усе з нуля.
З першим квітом лютневих троянд я усе покину
І тоді вже нарешті спаде і моя броня.
Не боятися йти. Залишатись на місці - злочин.
Час іде і приносить з собою чимало втрат.
Не боятися йти, не тікаючи світ за очі,
Бо для кожного в цьому світі є свій маяк.
@dariiach
#лісіч
1 323
Говорять, що жінка - найкраще Господнє створіння,
На тебе дивлюсь і завжди розумію чого.
Ти - квітка тендітна. Мадонна в своїм поколінні,
До рук твоїх прагну припасти губами й чолом.
У дні, коли тучі крадуть собі сонце в кишеню,
І сірим туманом спадає на голови пил.
То наші усмішки. Яскраві й такі навіжені,
Врятують любого. І навіть, якщо не просив.
Коли наше місто відкриє обійми вітрам,
Холодні цілунки збентежать і душу, і тіло.
Збери із уламків комфорту новенький вітраж,
Ти будеш натхненням моїм. Таємничо-вцілілим.
Танцюй, ніби вперше. Так ніби весь світ - то мара,
Принось наше літо у днину холодну і сіру.
На стомлено-ніжних. Маленьких, тендітних крилах,
Коли буде важко, згадай, що в тебе завжди вірю.
@dmYmast
#дим
Вже доступно! Дослідження Telegram за 2025 — головні інсайти року 
