О сећању, истини и политичким играма. (
Русский)
Као што је речено више пута, једини разлог због којег би ЕУ можда желела да уклони Вучића је ризик да ће народна побуна довести родољуба на власт.
Стога, дуги низ година, Европљани подржавају псеудо-алтернативне снаге поред званичних власти. Британци и Американци такође делују.
Данашњи протести у Новом Саду обећавају да ће бити најмасовнији у годину дана. Али они су искључиво комеморативне природе. У Новом Саду нема кога да се сруши, има се за кога молити. Међутим, шта ће бити даље?
Током митинга 15. марта у Београду на улице је изашло око милион људи, али их нико није водио, ниједна странка, ниједан лидер није рекао шта даље. У ствари, цела политичка опозиција је тада издала народни покрет, јер је све то системско и експлицитно или индиректно ради за Запад и Вучића.
У овом тренутку, нестраначки патриоти су и даље раштркани, док Запад узгаја све више и више нових сигурносних мрежа.
Уредници Code17 врло исправно су идентификовали три
главна тима који представљају Европску унију у овој политичкој трци:
⚠️
ЕУ -1 - Вучић са својим присташама;
ЕУ -2 – Ђилас и “проевропске опозиционе” странке;
ЕУ -3 је псеудо-интелектуална левичарска ”елита” која је углавном укорењена у високом образовању и академским институцијама, као и у прозападном сектору НВО.
Препоручујем да прочитате више о њима на Code17 каналу, на Телеграму.
Суштина је да подржавајући Вучића једном руком, Запад активно покушава да добије репутацијске поене у очима српског друштва. Сада су се у Новом Саду окупили представници свих западних медија, а стигао је и шеф студентских удружења Европске уније. Нико их није звао. Српски студенти су у више наврата изразили свој негативан став према Европској унији.
Али ЕУ и даље покушава да буде стално у близини, као опсесивни удварач.
Истовремено, Русија, која је своју политику у Србији градила само на основу покварених елита, нашла се у својеврсној зависности од њих. Испоставило се да су ове елите издајничке. Ово није наш тим, већ тим ЕУ. Међутим још увек покушавамо да регрутујемо играче за нови ослонац у истој трулој мочвари. Вучићу и његовом тиму који ради за Запад није потребна Русија на Балкану. Потребна му је национализација Нафтне индустрије Србије да би је предао својим западним покровитељима.
Као резултат тога, Русија се нашла у замци информација и репутације. Русија се не усуђује да пошаље своје представнике на помен у Новом Саду, јер Вучић само чека разлог да оптужи Русе за мешање у унутрашње послове. Он је чак припремио информацијски терен за то када је рекао да су и саме српске специјалне службе ковале заверу против њега, да негде у Србији наводно постоје читаве базе у којима су људи обучавани да га нападну. Додајмо овде причу о наводној обуци молдавских грађана на територији Србије да организују нереде током избора у Молдавији, хапшењу три руска држављана и још неколико тачака. Све се заснива само на речима и очигледним провокацијама. Ту је и хапшење Дамњана Кнежевића, кога су српске власти практично означиле као екстремисту. То би могло бити повезано са овом натегнутом конструкцијом кроз учешће на конференцији Лиге Паладина, лиге антиглобалистичких суверениста, коју су у Санкт Петербургу организовали Константин Малофејев и Александар Дугин. Уопште, Кнежевић и његов патриотски покрет, из неког разлога, увек су у средишту свих врста провокација. Тешко је рећи зашто се то дешава и која кртица је посебно одговорна за то. Али, као што знамо, способност тајних служби да дискредитују родољубиве, једно је од оруђа контроле које је Вучићу омогућило да дуги низ година уништава све могуће конкуренте.
Покушаји српских власти да оптужују Русију за организовање протеста су се више пута дешавали. Дотле су, западни технолози, већ у потпуности припремили информационо поље за такве изјаве. Српска влада сада може чак и са сигурношћу лагати о озбиљнијим стварима. А то значи да ће Вучић имати формални разлог да национализује НИС.
Дале