uk
Feedback
Чарівний Бухгалтер

Чарівний Бухгалтер

Відкрити в Telegram
3 082
Підписники
+124 години
Немає даних7 днів
-3230 день
Архів дописів
Бандерівці, маю непопулярну думку: якщо для покупки потрібно зробити більше трьох зайвих рухів — половина людей просто передумає. Ще на першому русі 😅 І ні, вони не напишуть вам: «Вибачте, я передумав купувати через незручний процес оплати». Вони просто зникнуть, а ви будете знову ламати голову, чому ж так. Сьогодні в інстаграмі розібрали з командою одну дуже недооцінену штуку, яка впливає на продажі значно сильніше, ніж багато хто думає. Забігайте почитати👇🏻 https://www.instagram.com/p/DZbth8-DP2v/?igsh=dmlnaGR2dWZpdWFi

📣 Бандерівці, коротко про чергові зміни у фінмоніторингу. 14 травня банки оновили Меморандум щодо фінмоніторингу. Для звичайних фізичних осіб глобально нічого не змінилося. ☝🏻 А ось для ФОП і юридичних осіб з'являються нові ліміти для розрахунків. З 14 серпня 2026 року: 🔹 ФОП 1 групи — до 600 тис. грн/міс; 🔹 ФОП 2–3 групи — до 3 млн грн/міс; 🔹 юридичні особи — до 5 млн грн/міс. З 14 листопада 2026 року: 🔸 ФОП 1 групи — до 400 тис. грн/міс; 🔸 ФОП 2–3 групи — до 1 млн грн/міс; 🔸 юридичні особи — до 2 млн грн/міс. Важливо: це не ліміти доходу і не автоматичне блокування рахунків. Але при перевищенні таких показників банк може: ▫️ тимчасово пригальмувати окремі операції; ▫️ попросити пояснення та запросити документи; ▫️ перевірити джерело надходження коштів. Також банки звертають увагу на: ▪️ хаотичний або незрозумілий рух коштів; ▪️ нетипові або різкі зміни оборотів; ▪️ змішування особистих і бізнес-коштів; ▪️ великі суми готівкових зняттів; ▪️ відсутність документів, які підтверджують діяльність. Тому раджу всім ФОПам періодично переглядати свої обороти, документи та порядок ведення діяльності. P.S. А хто має нашу підписку на бухгалтерський спокій — може видихати 😌 За всіма такими змінамими стежимо самі.

📣 Бандерівці, ловіть ще один важливий дедлайн червня. 🗓 До 15 червня частині ФОПів потрібно подати заяву до податкової, якщо вони планують: 🔹 перейти на іншу групу єдиного податку; 🔹 перейти із загальної системи на спрощену (не забуваємо, що цей перехід можливий з будь-якого кварталу, але лише один раз протягом календарного року); 🔹 відмовитися від спрощеної системи та перейти на загальну. Ця тема може бути актуальною, якщо ви: 🔸 наближаєтесь до річного ліміту доходу; 🔸 змінили місце діяльності; 🔸 відкрили новий напрямок роботи; 🔸 додали нові КВЕДи; 🔸 почали працювати з клієнтами за кордоном; 🔸 маєте інші зміни, які впливають на перебування на поточній групі ЄП. Доволі багато підприємців навіть не підозрюють, коли саме потрібно повідомляти про такі зміни податкову. І в результаті виходить, що ФОП може місяцями працювати й навіть не підозрювати, що податкова бачить ситуацію зовсім інакше. Тому якщо нещодавно у вашому бізнесі щось змінювалося — краще перевірте, чи потрібно про це повідомити податкову. Бо, повірте, одна вчасно подана заява зазвичай обходиться значно дешевше, ніж потім розгрібати наслідки. Якщо сумніваєтесь — пишіть 👉🏻 @avista_manager Розберемося саме у вашій ситуації 💙

❗️ Бандерівці, уважно ❗️ Якщо вам приходить “терміновий лист від ДПС” із посиланням всередині — це вже дуже серйозний red flag 🚩 📨 Нещодавно мали кейс: підприємцю прийшов лист нібито від податкової. Текст був приблизно такий: «У вас розбіжності по звітності. Терміново ознайомтесь з актом до 18:00». І всередині — посилання на той самий «акт». Добре, що клієнт не відкрив його, а одразу написав бухгалтеру. Моя Авіста оперативно: ▫️ перевірила Кабінет платника; ▫️ зв’язалась із податковою; ▫️ перевірила пошту відправника. І, як ви вже здогадались, жодного такого листа в системі не існувало. 🚩 Що нас насторожило: ▫️ у Кабінеті платника не було жодних повідомлень; ▫️ податкова не призначала перевірок; ▫️ лист прийшов з неофіційної пошти; ▫️ акцент на терміновості; ▫️ дивне посилання всередині. Це класична схема шахраїв. Вони завжди тиснуть на стрес і відчуття терміновості. І тут важливий момент ❗️ Якщо у вас підключене електронне листування з ДПС — офіційні документи приходять у Кабінет платника. На пошту може прийти тільки повідомлення про те, що вам надійшов документ. Не сам «акт». Не посилання. І точно не «терміново відкрийте до 18:00». Тому якщо отримали подібний лист: ❌ не панікуйте; ❌ не переходьте за посиланнями; ❌ не вводьте жодних даних. Натомість: ✔️ перевірте Кабінет платника; ✔️ перевірте адресу відправника; ✔️ і, якщо сумніваєтесь, покажіть лист бухгалтеру. Пишу це не для паніки, а щоб ви просто знали: такі історії трапляються. А в таких ситуаціях найкраще рішення — думати та не поспішати. P.S. Найменше через будь-що незрозуміле зі світу бухгалтерії хвилюються підприємці, які мають нашу підписку на бухгалтерський спокій — вони не панікують, а просто пишуть бухгалтеру й швидко отримують чітке пояснення. Повірте на слово, це дуже економить нерви та час 😉

Бандерівці, всім привіт 👋🏻 Внесемо трохи різноманіття у вашу стрічку, бо самі плітки про Євробачення вже починають діяти на нерви 😄 Так от, період подання звітності благополучно завершився і поки всі думають, що після цього можна спокійно видихнути — я прийшла з не дуже приємним нагадуванням 😅 Бо, як не прикро, але подати звіт — це ще не завжди фінал. Після цього податкова може перевіряти: ▫️ чи все співпадає; ▫️ чи правильно все пораховано та враховано; ▫️ чи не загубились десь «дрібні нюанси» 👀 І найцікавіше, що причиною Листів та Запитів від податкової найчастіше стають абсолютно типові помилки, яких люди навіть не помічають. Наприклад: ▫️ дохід по РРО вищий, ніж у декларації; ▫️ не врахували в деклараціях дохід від платіжних систем або комісію по еквайрингу; ▫️ дані по 4ДФ у контрагентів не співпадають із декларацією. І далі починається традиційне: «А чого податкова взагалі звернула на мене увагу?» 🫣 Та якщо ви вже отримали Лист чи Запит від податкової — не панікуйте. Тут важливо спокійно розібратись: ▫️ що саме хоче податкова; ▫️ де реально проблема; ▫️ які є ризики; ▫️ і як правильно на це реагувати. Саме з цим ми й допомагаємо нашим клієнтам 💙 Бо коли бухгалтерія на супроводі в Avista — ви не ловите мікроінфаркти від кожного нового листа в Кабінеті платника 😅 📲 Тож, аби ваша бухгалтерія була в порядку, пишіть нашому @avista_manager.

📸 Хотіли просто замовити фотосесію для команди, а вийшов цілий блокбастер 😎 «Оплата на рахунок ФОП +5%», особисті картки, податки, «обійдемо систему, поки вона не обійшла нас» і ще кілька сюрпризів для підприємців 🙂 📣 Коротше, у нас з Авістою цікавий кейс. Розібрала все в новому Reels: https://www.instagram.com/reel/DYOhEPjsDcB/?igsh=dzU2bGNoMGYxZTZp 👀 Дивіться, там дуже корисно.

📣 Ахтунг, ФОПівці, травень уже тут! А це означає, що всіх тривожить оте знайоме: «Я ж нічого не забув?» 😅 ✅ Тому ловіть коротко, що по строках звітності в травні. 🗓 ФОП 3 група ЄП: ▫️ до 11 травня — подати декларацію за І квартал 2026 року, тобто за січень, лютий і березень; ▫️ до 19 травня — сплатити податки за І квартал: єдиний податок і військовий збір. 🗓 ФОП 1 і 2 група ЄП: ▫️ до 20 травня — сплатити єдиний податок і військовий збір за травень. ✅ Тепер щодо ЄСВ. Його можна платити: ▫️ щомісяця; ▫️ або одноразово за квартал. Дедлайни такі: ▫️ І квартал 2026 — до 19 квітня 2026 року; ▫️ ІІ квартал 2026 — до 19 липня 2026 року. І ніби все звучить нормально. Але є один момент, який підприємці дуже люблять недооцінювати. Це камеральні перевірки 👀 Після звітного періоду податкова часто перевіряє: ▫️ чи вчасно подали звіти; ▫️ чи вчасно сплатили податки; ▫️ чи все їм зрозуміло по ваших даних. І робить це без попередження та без вашої участі. ❗️ Якщо десь було протермінування — можуть бути штрафи. ❗️ Якщо податковій щось незрозуміло — можуть прилетіти листи або запити. Але панікувати не треба. Треба просто знати, що у вас все подано, сплачено і не висить якийсь сюрприз у Кабінеті платника. Бо сюрпризи хороші тільки в день народження. І то не завжди. Якщо маєте сумніви, краще перевірити зараз, а не тоді, коли вже прилетить штраф. 🔵 Моя Авіста може: ✔️ проаналізувати Кабінет платника податків; ✔️ проконсультувати по діяльності ФОП; ✔️ підказати, як реагувати на листи чи запити від податкової. Напишіть «Атеншн, травень!» нашому @avista_manager — і ми підкажемо, з чого почати. Бо з бухгалтерією краще не грати в «якось буде». Якось буває, але не завжди приємно 🙃

🤦🏼‍♀️Податкового Кодексу не притимуються навіть самі ж податківці... Шо його казать, якшо воно канєшна… Дедлайн подання 4ДФ звіту наближається, а затвердженої форми ще досі немає... ⚠️Хоча, в ПКУ чітко написано: Із 2026 року для ФОПів і самозайнятих осіб встановлено квартальний звітний період із розбивкою по місяцях звітного кварталу. Тобто звітувати потрібно раз на квартал, але з деталізацією за кожен місяць. А ДЕ ФОРМА ЗВІТУ???? А немає🤷🏼‍♀️ Квартальну звітність (форму) Мінфін (нормотворець форм) не затвердив вчасно. ДПС наполягає подавати за старою ( місячною ) формою📑 Десь хтось між собою не зміг домовитись, через що виникла неузгодженість між органами державної влади: Мінфін — не виконав функцію (не затвердив форму). ДПС — перевищила функцію (фактично змінила порядок). А ФОП — опинились між цими двома. ❗️А дедлайн вже близько: До 11 травня потрібно подати податкові розрахунки за І квартал 2026 року: ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають подати Розрахунок за січень, лютий та березень 2026 року. І тут важливо: кожен ФОП сам за себе має вирішити звітувати за старою формою, чи чекати оновлення. А ви що будете робити?

🔔ФОПи, ловіть нагадування у цю п'ятницю. Кінець квітня вже зовсім близько, а це означає: якщо у 2025 році ви були на загальній системі — час звітувати. До 30 квітня потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи за 2025 рік. Це стосується, якщо ви: • були самозайнятою особою у 2025 році • ФОП на загальній системі у 2025 • ФОП, який був у «сплячці» у 2025 році, але залишався на загальній системі ‼️І тут важливий момент: Подати декларацію потрібно не лише тим, хто у списку вище, а й ФОПам 1 та 2 групи. Чому так? Тому що єдиний податок починає діяти з 1 числа місяця після реєстрації. Тобто з моменту реєстрації і до переходу на спрощену систему — ви фактично перебуваєте на загальній системі. А отже, за цей «перехідний» період теж потрібно звітувати. Висновок простий: якщо у 2025 році ви були на загальній системі — декларацію потрібно подати. Навіть якщо доходу не було. Навіть якщо перебували на ній всього 2 чи 3 дні. Хочете без стресу і помилок? Наші бухгалтери все зроблять за вас. Ставте "+" під цим постом — наша менеджерка з турботи з вами зв'яжеться, і ви спокійно закриєте це питання 😉

📣Хто вже був дорослим в 2004? Нам треба серйозно поговорити. Світ давно вже оцифровується, а ми з вами чим гірші?) До 10 червня 2026 року держава повністю переводить усі трудові книжки в електронний вигляд. Це означає що всі, хто до 2004 року: - працював в наймі - народжували дітей - навчались у вишах - проходили строкову службу Мають оцифрувати свої паперові трудові книжки і передати до Пенсійного фонду, ‼️щоб не втратити жодного року до загального стажу. ⁉️Якщо не оцифрувати її вчасно — цих років у вашій електронній пенсійній історії просто не буде видно. Відповідно загальний трудовий стаж буде меншим. Процес не швидкий. Люди зараз чекають по 2–4 місяці, поки їхню заяву розглянуть. А до червня залишилося зовсім мало часу. Чим ближче до дедлайну — тим більше буде черг і затримок. 👨‍💻Як можна оцифрувати? (3 способи) - Через роботодавця (якщо досі працюєте) - Самостійно онлайн через портал Пенсійного фонду - У сервісному центрі ПФУ. 🔥Або найпростіший варіант — звернутись в Авісту, де весь процес оцифрування буде під контролем бухгалтера. Це точно буде простіше, швидше й спокійніше, ніж тоді, коли ви будете самостійно по відео в ютубі це робити і боятись, щоб десь не налажати. І не забудьте поділитись цим дописом з тим, кому це теж актуально📲

📣Бандерівці, принесла вам свіжі цифри по ФОПах! За даними Опендатабот, в Україні вперше з 2025 року нових ФОПів почали відкр
📣Бандерівці, принесла вам свіжі цифри по ФОПах! За даними Опендатабот, в Україні вперше з 2025 року нових ФОПів почали відкривати більше, ніж закривати. У січні–березні 2026 зареєстрували 63 920 нових підприємців, а закрили бізнес 52 623. 📍Де найбільше відкривають: - Київ (+1826) - Львівщина (+1651) - Дніпропетровщина (+1450) 🖥А в яких сферах люди найбільше запускаються: лідирує роздрібна торгівля (через соцмережі, месенджери тощо (+2 527), а також: - Освіта (+1899) - Консалтинг (+1230) - Інформаційні послуги (+1033) - Оренда нерухомості (+862) 📈Зафіксовано й скорочення підпримців. Лідери: прифронтові та тимчасово окуповані регіони: - Донецька область (-479); - Херсонська область (-224); - Сумська область (-204); - Запорізька область (-97); - Луганська область (-56). Просів бізнес знову ж таки в торгівлі, але, роздрібна торгівля на ринках і з лотків (-2 531), а також : - ремонт побутових речей (-291); - вантажні перевезення (-126); - телемовлення (-125). ✍🏼Висновок один: Спостерігається стійка тенденція до переходу бізнесу в онлайн-сегмент і розвиток сервісних моделей. Тому, хто ще не прийшов обслуговуватись в Авісту - з онлайнами ми класно працюємо😉 Всіх чекаємо👉🏻 https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/

🚨ФОПИ, АХТУНГ! Вже офіційно: президент, НА ЖАЛЬ, підписав закон №15110 , яким продовжено дію військового збору на 3 роки після завершення воєнного стану. А це означає: 🔹для фізичних осіб — ВЗ у розмірі 5%; 🔹для ФОП 1- 2 групи ЄП — ВЗ 10% в розрахунку однієї мінімальної заробітної плати на перше число поточного місяця. 🔹для ФОП 3 групи ЄП (крім електронних резидентів) — ВЗ 1% від доходу. Суми ВЗ мають спрямовуватись до спеціального фонду Державного бюджету України на забезпечення потреб Збройних Сил України. Той самий податковий пакет з пакетами починають по трохи втілювати в життя... Все, що зараз залишається робити бізнесу — адаптовуватись. Бо бізнес виживає не там, де легше, а там, де швидше адаптуються. Тому працюємо з тим, що є.

🗓02 квітня на календарі. ФОПи, час зберігати квітневі податкові дедлайни👇🏻 🔵ФОПи 1 групи. До 20 квітня платимо: ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн. ЄП за квітень — 332,80 грн. ВЗ зв квітень — 864,70 грн. 🔵ФОПи 2 групи. До 20 квітня платимо: ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн. ЄП за квітень — 1729,40 грн. ВЗ за квітень — 864,70 грн. 🔵ФОПи 3 групи. До 20 квітня платимо ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн. До 11 травня звітуємо за 1 квартал. До 20 травня платимо: ЄП 5% та ВЗ 1% від доходу. 👩🏼‍💻Той, хто має найманих правників має до 11 травня подати Податковий розрахунок. Нагадую, форми для подання такого розрахунку ще немає. Тому варто зачекати її появи і тільки подім подавати. А якщо не хочете щомісяця слідкувати за дедлайнами й розвивати в собі відчуття тривожності "а раптом я щось забув😬" — делегуйте бухгалтерію Авісті, або отримайте гайд самостійного веденння ФОП в 2026 році, де прописано все до дрібниць: від податкових дедлайнів, і аж до покрокових інструкцій подання звіту. Делегувати бухгалтерію Авісті тут👇🏻 https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/ Гайд ведення ФОП 2026 тут👇🏻 http://secure.wayforpay.com/payment/fop_guide

Ну що, як довго встигли відпочити від звітів? 😅 Але почекайте панікувати! Бо поки що прийшла з нагадуванням для ФОПів на 3 групі. 🗓Нагадую, що з 01.04 по 10.05 ви маєте відзітувати за 1 квартал 2026 року. Так як 10 травня 2026 року — це неділя, то дедлайн автоматом переноситься на 11 травня. Хто ще подає звіт за 1 квартал? Ті, хто змінював групу чи переходив на іншу систему оподаткування: з загальної на спрощену, або навпаки🔂 Також, не забудьте подати звіт по ЄСВ, ПДФО та Військовому збору (всі, хто має працівників або виплати для фізосіб). 🔔Нагадую, що ви можете полегшити собі життя і делегувати подання звіту Авісті. Просто напишіть нашій менеджерці 👉🏻@avista_manager і забудьте про весь клопіт зі звітом😉

Ну що, як довго встигли відпочити від звітів? 😅 Але почекайте панікувати! Бо поки що прийшла з нагадуванням для ФОПів на 3 групі. 🗓Нагадую, що з 01.04 по 10.05 ви маєте відзітувати за 1 квартал 2026 року. Так як 10 травня 2026 року — це неділя, то дедлайн автоматом переноситься на 11 травня. Хто ще подає звіт за 1 квартал? Ті, хто змінював групу чи переходив на іншу систему оподаткування: з загальної на спрощену, або навпаки🔂 Також, не забудьте подати Податковий розрахунок (ЄСВ, ПДФО, військовий збір) всі, хто має працівників або виплати для фізосіб. 🔔Нагадую, що ви можете полегшити собі життя і делегувати подання звіту Авісті. Просто напишіть нашій менеджерці 👉🏻@avista_manager і забудьте про весь клопіт зі звітом😉

📉Мінфін і його "перспективний" законопроєкт про шалену інфляцію в найближчому майбутньому. Це той букет, де: ПДВ, пільга на міжнародні посилки, оподаткування цифрових платформ і т.д. Говорити про це можна довго й нудно, але я зекономила вам час і записала відео на цю тему. Воно вже є в моєму інстаграмі. Переходьте й дивіться, хто ще не бачив👇🏼 https://www.instagram.com/reel/DWUC5JLDN67/?igsh=MWIwNml1MmpkN2ducA== Але в мене підгорає не тільки з ПДВ, а й з того, як цей законопроєкт упакували наші марновладці. 🌈 «розширення бази оподаткування» і «збереження бюджетних надходжень після військового стану». Зі смішного: вони планують отримати хМІЛЬЯРДІВ ГРН, але по факту: - на національний кешбек —10 млрд. - на зимову тисячу — 28 млрд. - на телемарафон — 2 млрд. - на програму єБачок (єБачок, Карл)— 5 млрд. ВОНИ ВЖЕ ВИТРАЧАЮТЬ ЦІ САМІ МІЛЬЯРДИ! Скільки вже можна за рахунок нещасних ФОПів робити собі бюджети на цю популістичну фігню? Більше того, по «Є-Бачку»: До 1 травня 2026 року на кешбек по пальному планують витратити понад 3 млрд грн. І ці гроші хочуть взяти…з інших програм Мінекономіки. Цікаво, з яких саме?… І знаєте, що мене найбільше дивує? Не сам факт змін. А те, як це подається. Ніби все ок. Ніби так і треба. Ніби на благо. Немає більше слів, щоб коментувати цей цирк. А ви що думаєте?

Скажу свою непопулярну думку, і не буду тікати: «Успішний успіх» в 📱інстаграмі — це токсично. Тому, я розкажу вам про головні факапи Авісти цього року. І вас запрошую ділитися вашими ключовими помилками за минулий рік✍🏼 Моя улюблена фраза: ніхто не ідеальний. І, якщо що, межі «вже достатньо добре» теж не існує. Цей рік був цікавий. І ми його ще місцями досі «догризаємо». 1️⃣Кадровий голод. Люди втомились. Психологічно. Фізично. Морально. Потік людей на 1 вакансію м'яко кажучи жахливий. В країні шалений кадровий голод. Реальність, в якій ми всі живемо. І бізнесу нічого не залишається, як вчитись працювати з цим, а не опускати рук. 2️⃣ Рішення, які «не зайшли». Ми запускали нове. Пробували створювати нові продукти. Ідеї. Напрями. І не все вистрілило. Десь поспішили. Десь переоцінили. Неприємно? Так. Кінець світу? Ні. Це просто ціна росту. 3️⃣Перевантаження команди. Завжди є періоди, коли задач більше, ніж ресурсу. В нас не виключення. Ми активно боремося з цим, але не завжди все від нас залежить. Особливо в звітний період. Бухгалтери мене зрозуміють) 4️⃣Клієнти йдуть. Так, це теж є. Хтось закриває бізнес, бо їх "додушили". Хтось іде «до бухгалтера біля дому». Кожен такий випадок — це завжди питання: «а що ми могли зробити краще?». Це не втрата, це черговий зріст до досконалості. Радіємо, коли багато хто, намандрувашись, повертається. Кожен такий випадок - наша перемога! 5️⃣Постійна невизначеність Планувати бізнес в Україні зараз — це як грати в карти без правил. Податки ростуть. Ринок хитає. Люди вигорають. Пришпарені північні сусіди. До цього неможливо звикнути. Але нам нічого більше не залишається. 🎉СЬОГОДНІ НАМ 26 РОКІВ!🎉 26 років у бізнесі, який ніколи не був простим. Ми не ідеальні. І не будемо. Але ми працюємо. Ростемо. І стаємо опорою для ще більшої кількості підприємців. Бо справжній бізнес — це не про «успішний успіх». Це про те, що ти встаєш і робиш далі. З ТВОЇМ ДНЕМ, МОЯ АВІСТО!💙 P.S. сьогодні в інстаграмі Авісти вийшов дуже чуттєвий допис. Ходіть подивіться, бо я вже не можу стримувати сльози... ЩАСТЯ!🥹 https://www.instagram.com/p/DWGKxIcCArY/?igsh=b2ZrYWdpcTd3cTN2

‼️Якщо у вас є компанія за кордоном або у друзів/знайомих — 👉🏻 цей текст може реально зекономити сотні тисяч гривень. Бо КІК-звітність вже ломиться в двері. Пояснюю максимально по-людськи 👇🏻 КІК — це коли: ви живете в Україні, але у вас є компанія за кордоном. І держава така: “ок, тоді покажи, що там у тебе відбувається”. А тепер трохи детальніше👇🏼 Кого це стосується: Резидентів України, які : —мають 50% прав компанії або більше — мають частку від 10%, але разом з кимось із України (наприклад, чоловік і дружина по 25%) — або якщо фактично всім керують (рахунки, договори, рішення) Що потрібно робити: — подати повідомлення, якщо відкрили компанію або купили частку в іноземній компанії. 👉🏻термін: протягом 60 днів з дати реєстрації. — раз на рік подати звіт, показати як вона працювала 👉🏻 термін: з 1 січня по 30 квітня включно. — закрили / продали / щось змінили 👉🏻 подали повідомлення про це. — сплатити податок, якщо дохід такої компанії перевищує ліміт. А тепер те, що всі відкладають на потім👇🏻 Штрафи: — 332 800 грн — якщо не подали звіт КІК — 3 328 грн за кожен день прострочки — 998 400 грн — якщо забули подати повідомлення ро відкриття або закриття КІК. — і ще зверху %, якщо щось не так у цифрах чи даних у звіті КІК. 📌Але є і хороша новина: Якщо подасте все за 2022–2025 поки діє воєнний стан + 6 місяців після — штрафувати вас ніхто не буде. Знаю, зараз більшість живе в режимі: — “я не знав” — “якось пронесе” — “мене не знайдуть” Але ж ви знаєте, що податкова в такі історії грати не любить. Якщо не хочете розбиратись у цьому всьому самі — напишіть нам, і ми зробимо так, щоб ви спали спокійно💙 По всіх питаннях бухгалтерії писати 👉🏻 @avista_manager

Бандерівці, увага! ‼️Знову хвиля ФЕЙКОВИХ листів буцімто від імені ДПС.‼️ Пишуть про: — фінансову перевірку — легалізацію коштів — терміново надати інформацію ‼️Ще раз, ці листи не мають жодного відношення до ДПС. Як перевірити за 3 секунди: — офіційна пошта служби обов'язково має домен @tax.gov.ua — будь-який інший домен = підробка У вкладеннях таких листів часто зашите програмне забезпечення, яке дає віддалений доступ до вашого комп’ютера/телефону. Тому, не відкривайте підозрілі листи та, особливо, вкладення. Бережіть себе й свій бізнес💙

📱 Прийшла сповістити, у моєму інстаграмі вийшов допис про те, за що блокуватимуть картки ВСІМ у 2026 році. Хто ще не бачив — раджу зайти і почитати. Це важливо знати всім👇🏼 https://www.instagram.com/p/DVxh2PzDBvb/?igsh=bnVpcHBqbjI3bnRy А тут зараз розпишу все, що стосується ФОПів👇🏼 Отож, посилення контролю банками — не новина. Це почалось вже давно, але що зміниться для ФОП в цьому році? Фінмонівські конфлікти з вами можуть виникнути, якщо є: 🔸 дроблення бізнесу: кілька ФОПів, регулярні перекази між ними, перевищення оборотів без логічного пояснення виду діяльності. 🔸невідповідність КВЕДів: наприклад, ІТ-ФОП раптом продає товари. 🔸 використання рахунку як “розподільчого”: коли масово приходять гроші від фізосіб і швидко знімаються + відсутність договорів. 🔸 питання по ЗЕД: запити банку щодо ЗЕД-договорів, інвойсів, митних декларацій, підтвердження походження коштів від нерезидентів. Важливо: Жоден банк не розкриває точні алгоритми фінмоніторингу. Рішення приймається не тільки по сумі, а по комплексу факторів. Просто тримайте в голові головне правило фінмону й все у вас буде добре: Якщо ваші доходи виглядають логічно і діяльність прозора — у банку до вас ніколи не виникатиме питань. А хто точно не хвилюється про фінмон й штрафи — так це ФОПи, які вже давно мають нашу підписку на бухгалтерський спокій👌 Перевіряйте її дію на собі👇🏼 https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/