Чарівний Бухгалтер
الذهاب إلى القناة على Telegram
3 082
المشتركون
+124 ساعات
لا توجد بيانات7 أيام
-3230 أيام
أرشيف المشاركات
3 082
Бандерівці, маю непопулярну думку: якщо для покупки потрібно зробити більше трьох зайвих рухів — половина людей просто передумає. Ще на першому русі 😅
І ні, вони не напишуть вам: «Вибачте, я передумав купувати через незручний процес оплати».
Вони просто зникнуть, а ви будете знову ламати голову, чому ж так.
Сьогодні в інстаграмі розібрали з командою одну дуже недооцінену штуку, яка впливає на продажі значно сильніше, ніж багато хто думає.
Забігайте почитати👇🏻
https://www.instagram.com/p/DZbth8-DP2v/?igsh=dmlnaGR2dWZpdWFi
3 082
📣 Бандерівці, коротко про чергові зміни у фінмоніторингу.
14 травня банки оновили Меморандум щодо фінмоніторингу.
Для звичайних фізичних осіб глобально нічого не змінилося.
☝🏻 А ось для ФОП і юридичних осіб з'являються нові ліміти для розрахунків.
З 14 серпня 2026 року:
🔹 ФОП 1 групи — до 600 тис. грн/міс;
🔹 ФОП 2–3 групи — до 3 млн грн/міс;
🔹 юридичні особи — до 5 млн грн/міс.
З 14 листопада 2026 року:
🔸 ФОП 1 групи — до 400 тис. грн/міс;
🔸 ФОП 2–3 групи — до 1 млн грн/міс;
🔸 юридичні особи — до 2 млн грн/міс.
Важливо: це не ліміти доходу і не автоматичне блокування рахунків. Але при перевищенні таких показників банк може:
▫️ тимчасово пригальмувати окремі операції;
▫️ попросити пояснення та запросити документи;
▫️ перевірити джерело надходження коштів.
Також банки звертають увагу на:
▪️ хаотичний або незрозумілий рух коштів;
▪️ нетипові або різкі зміни оборотів;
▪️ змішування особистих і бізнес-коштів;
▪️ великі суми готівкових зняттів;
▪️ відсутність документів, які підтверджують діяльність.
Тому раджу всім ФОПам періодично переглядати свої обороти, документи та порядок ведення діяльності.
P.S. А хто має нашу підписку на бухгалтерський спокій — може видихати 😌
За всіма такими змінамими стежимо самі.
3 082
📣 Бандерівці, ловіть ще один важливий дедлайн червня.
🗓 До 15 червня частині ФОПів потрібно подати заяву до податкової, якщо вони планують:
🔹 перейти на іншу групу єдиного податку;
🔹 перейти із загальної системи на спрощену (не забуваємо, що цей перехід можливий з будь-якого кварталу, але лише один раз протягом календарного року);
🔹 відмовитися від спрощеної системи та перейти на загальну.
Ця тема може бути актуальною, якщо ви:
🔸 наближаєтесь до річного ліміту доходу;
🔸 змінили місце діяльності;
🔸 відкрили новий напрямок роботи;
🔸 додали нові КВЕДи;
🔸 почали працювати з клієнтами за кордоном;
🔸 маєте інші зміни, які впливають на перебування на поточній групі ЄП.
Доволі багато підприємців навіть не підозрюють, коли саме потрібно повідомляти про такі зміни податкову. І в результаті виходить, що ФОП може місяцями працювати й навіть не підозрювати, що податкова бачить ситуацію зовсім інакше.
Тому якщо нещодавно у вашому бізнесі щось змінювалося — краще перевірте, чи потрібно про це повідомити податкову. Бо, повірте, одна вчасно подана заява зазвичай обходиться значно дешевше, ніж потім розгрібати наслідки.
Якщо сумніваєтесь — пишіть 👉🏻 @avista_manager
Розберемося саме у вашій ситуації 💙
3 082
❗️ Бандерівці, уважно ❗️
Якщо вам приходить “терміновий лист від ДПС” із посиланням всередині — це вже дуже серйозний red flag 🚩
📨 Нещодавно мали кейс: підприємцю прийшов лист нібито від податкової.
Текст був приблизно такий: «У вас розбіжності по звітності. Терміново ознайомтесь з актом до 18:00».
І всередині — посилання на той самий «акт».
Добре, що клієнт не відкрив його, а одразу написав бухгалтеру.
Моя Авіста оперативно:
▫️ перевірила Кабінет платника;
▫️ зв’язалась із податковою;
▫️ перевірила пошту відправника.
І, як ви вже здогадались, жодного такого листа в системі не існувало.
🚩 Що нас насторожило:
▫️ у Кабінеті платника не було жодних повідомлень;
▫️ податкова не призначала перевірок;
▫️ лист прийшов з неофіційної пошти;
▫️ акцент на терміновості;
▫️ дивне посилання всередині.
Це класична схема шахраїв. Вони завжди тиснуть на стрес і відчуття терміновості.
І тут важливий момент ❗️
Якщо у вас підключене електронне листування з ДПС — офіційні документи приходять у Кабінет платника.
На пошту може прийти тільки повідомлення про те, що вам надійшов документ.
Не сам «акт».
Не посилання.
І точно не «терміново відкрийте до 18:00».
Тому якщо отримали подібний лист:
❌ не панікуйте;
❌ не переходьте за посиланнями;
❌ не вводьте жодних даних.
Натомість:
✔️ перевірте Кабінет платника;
✔️ перевірте адресу відправника;
✔️ і, якщо сумніваєтесь, покажіть лист бухгалтеру.
Пишу це не для паніки, а щоб ви просто знали: такі історії трапляються. А в таких ситуаціях найкраще рішення — думати та не поспішати.
P.S. Найменше через будь-що незрозуміле зі світу бухгалтерії хвилюються підприємці, які мають нашу підписку на бухгалтерський спокій — вони не панікують, а просто пишуть бухгалтеру й швидко отримують чітке пояснення. Повірте на слово, це дуже економить нерви та час 😉
3 082
Бандерівці, всім привіт 👋🏻
Внесемо трохи різноманіття у вашу стрічку, бо самі плітки про Євробачення вже починають діяти на нерви 😄
Так от, період подання звітності благополучно завершився і поки всі думають, що після цього можна спокійно видихнути — я прийшла з не дуже приємним нагадуванням 😅
Бо, як не прикро, але подати звіт — це ще не завжди фінал.
Після цього податкова може перевіряти:
▫️ чи все співпадає;
▫️ чи правильно все пораховано та враховано;
▫️ чи не загубились десь «дрібні нюанси» 👀
І найцікавіше, що причиною Листів та Запитів від податкової найчастіше стають абсолютно типові помилки, яких люди навіть не помічають.
Наприклад:
▫️ дохід по РРО вищий, ніж у декларації;
▫️ не врахували в деклараціях дохід від платіжних систем або комісію по еквайрингу;
▫️ дані по 4ДФ у контрагентів не співпадають із декларацією.
І далі починається традиційне: «А чого податкова взагалі звернула на мене увагу?» 🫣
Та якщо ви вже отримали Лист чи Запит від податкової — не панікуйте. Тут важливо спокійно розібратись:
▫️ що саме хоче податкова;
▫️ де реально проблема;
▫️ які є ризики;
▫️ і як правильно на це реагувати.
Саме з цим ми й допомагаємо нашим клієнтам 💙
Бо коли бухгалтерія на супроводі в Avista — ви не ловите мікроінфаркти від кожного нового листа в Кабінеті платника 😅
📲 Тож, аби ваша бухгалтерія була в порядку, пишіть нашому @avista_manager.
3 082
📸 Хотіли просто замовити фотосесію для команди, а вийшов цілий блокбастер 😎
«Оплата на рахунок ФОП +5%», особисті картки, податки, «обійдемо систему, поки вона не обійшла нас» і ще кілька сюрпризів для підприємців 🙂
📣 Коротше, у нас з Авістою цікавий кейс. Розібрала все в новому Reels: https://www.instagram.com/reel/DYOhEPjsDcB/?igsh=dzU2bGNoMGYxZTZp
👀 Дивіться, там дуже корисно.
3 082
📣 Ахтунг, ФОПівці, травень уже тут!
А це означає, що всіх тривожить оте знайоме: «Я ж нічого не забув?» 😅
✅ Тому ловіть коротко, що по строках звітності в травні.
🗓 ФОП 3 група ЄП:
▫️ до 11 травня — подати декларацію за І квартал 2026 року, тобто за січень, лютий і березень;
▫️ до 19 травня — сплатити податки за І квартал: єдиний податок і військовий збір.
🗓 ФОП 1 і 2 група ЄП:
▫️ до 20 травня — сплатити єдиний податок і військовий збір за травень.
✅ Тепер щодо ЄСВ.
Його можна платити:
▫️ щомісяця;
▫️ або одноразово за квартал.
Дедлайни такі:
▫️ І квартал 2026 — до 19 квітня 2026 року;
▫️ ІІ квартал 2026 — до 19 липня 2026 року.
І ніби все звучить нормально.
Але є один момент, який підприємці дуже люблять недооцінювати. Це камеральні перевірки 👀
Після звітного періоду податкова часто перевіряє:
▫️ чи вчасно подали звіти;
▫️ чи вчасно сплатили податки;
▫️ чи все їм зрозуміло по ваших даних.
І робить це без попередження та без вашої участі.
❗️ Якщо десь було протермінування — можуть бути штрафи.
❗️ Якщо податковій щось незрозуміло — можуть прилетіти листи або запити.
Але панікувати не треба.
Треба просто знати, що у вас все подано, сплачено і не висить якийсь сюрприз у Кабінеті платника. Бо сюрпризи хороші тільки в день народження. І то не завжди.
Якщо маєте сумніви, краще перевірити зараз, а не тоді, коли вже прилетить штраф.
🔵 Моя Авіста може:
✔️ проаналізувати Кабінет платника податків;
✔️ проконсультувати по діяльності ФОП;
✔️ підказати, як реагувати на листи чи запити від податкової.
Напишіть «Атеншн, травень!» нашому @avista_manager — і ми підкажемо, з чого почати.
Бо з бухгалтерією краще не грати в «якось буде». Якось буває, але не завжди приємно 🙃
3 082
🤦🏼♀️Податкового Кодексу не притимуються навіть самі ж податківці...
Шо його казать, якшо воно канєшна…
Дедлайн подання 4ДФ звіту наближається, а затвердженої форми ще досі немає...
⚠️Хоча, в ПКУ чітко написано:
Із 2026 року для ФОПів і самозайнятих осіб встановлено квартальний звітний період із розбивкою по місяцях звітного кварталу. Тобто звітувати потрібно раз на квартал, але з деталізацією за кожен місяць.
А ДЕ ФОРМА ЗВІТУ????
А немає🤷🏼♀️
Квартальну звітність (форму) Мінфін (нормотворець форм) не затвердив вчасно.
ДПС наполягає подавати за старою ( місячною ) формою📑
Десь хтось між собою не зміг домовитись, через що виникла неузгодженість між органами державної влади:
Мінфін — не виконав функцію (не затвердив форму).
ДПС — перевищила функцію (фактично змінила порядок).
А ФОП — опинились між цими двома.
❗️А дедлайн вже близько:
До 11 травня потрібно подати податкові розрахунки за І квартал 2026 року:
ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають подати Розрахунок за січень, лютий та березень 2026 року.
І тут важливо: кожен ФОП сам за себе має вирішити звітувати за старою формою, чи чекати оновлення.
А ви що будете робити?
3 082
🔔ФОПи, ловіть нагадування у цю п'ятницю.
Кінець квітня вже зовсім близько, а це означає: якщо у 2025 році ви були на загальній системі — час звітувати.
До 30 квітня потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи за 2025 рік.
Це стосується, якщо ви:
• були самозайнятою особою у 2025 році
• ФОП на загальній системі у 2025
• ФОП, який був у «сплячці» у 2025 році, але залишався на загальній системі
‼️І тут важливий момент:
Подати декларацію потрібно не лише тим, хто у списку вище, а й ФОПам 1 та 2 групи.
Чому так?
Тому що єдиний податок починає діяти з 1 числа місяця після реєстрації.
Тобто з моменту реєстрації і до переходу на спрощену систему — ви фактично перебуваєте на загальній системі. А отже, за цей «перехідний» період теж потрібно звітувати.
Висновок простий:
якщо у 2025 році ви були на загальній системі — декларацію потрібно подати.
Навіть якщо доходу не було.
Навіть якщо перебували на ній всього 2 чи 3 дні.
Хочете без стресу і помилок?
Наші бухгалтери все зроблять за вас.
Ставте "+" під цим постом — наша менеджерка з турботи з вами зв'яжеться, і ви спокійно закриєте це питання 😉
3 082
📣Хто вже був дорослим в 2004? Нам треба серйозно поговорити.
Світ давно вже оцифровується, а ми з вами чим гірші?)
До 10 червня 2026 року держава повністю переводить усі трудові книжки в електронний вигляд.
Це означає що всі, хто до 2004 року:
- працював в наймі
- народжували дітей
- навчались у вишах
- проходили строкову службу
Мають оцифрувати свої паперові трудові книжки і передати до Пенсійного фонду, ‼️щоб не втратити жодного року до загального стажу.
⁉️Якщо не оцифрувати її вчасно — цих років у вашій електронній пенсійній історії просто не буде видно. Відповідно загальний трудовий стаж буде меншим.
Процес не швидкий. Люди зараз чекають по 2–4 місяці, поки їхню заяву розглянуть. А до червня залишилося зовсім мало часу. Чим ближче до дедлайну — тим більше буде черг і затримок.
👨💻Як можна оцифрувати? (3 способи)
- Через роботодавця (якщо досі працюєте)
- Самостійно онлайн через портал Пенсійного фонду
- У сервісному центрі ПФУ.
🔥Або найпростіший варіант — звернутись в Авісту, де весь процес оцифрування буде під контролем бухгалтера.
Це точно буде простіше, швидше й спокійніше, ніж тоді, коли ви будете самостійно по відео в ютубі це робити і боятись, щоб десь не налажати.
І не забудьте поділитись цим дописом з тим, кому це теж актуально📲
3 082
📣Бандерівці, принесла вам свіжі цифри по ФОПах!
За даними Опендатабот, в Україні вперше з 2025 року нових ФОПів почали відкривати більше, ніж закривати.
У січні–березні 2026 зареєстрували 63 920 нових підприємців, а закрили бізнес 52 623.
📍Де найбільше відкривають:
- Київ (+1826)
- Львівщина (+1651)
- Дніпропетровщина (+1450)
🖥А в яких сферах люди найбільше запускаються:
лідирує роздрібна торгівля (через соцмережі, месенджери тощо
(+2 527), а також:
- Освіта (+1899)
- Консалтинг (+1230)
- Інформаційні послуги (+1033)
- Оренда нерухомості (+862)
📈Зафіксовано й скорочення підпримців. Лідери: прифронтові та тимчасово окуповані регіони:
- Донецька область (-479);
- Херсонська область (-224);
- Сумська область (-204);
- Запорізька область (-97);
- Луганська область (-56).
Просів бізнес знову ж таки в торгівлі, але, роздрібна торгівля на ринках і з лотків (-2 531), а також :
- ремонт побутових речей (-291);
- вантажні перевезення (-126);
- телемовлення (-125).
✍🏼Висновок один:
Спостерігається стійка тенденція до переходу бізнесу в онлайн-сегмент і розвиток сервісних моделей.
Тому, хто ще не прийшов обслуговуватись в Авісту - з онлайнами ми класно працюємо😉
Всіх чекаємо👉🏻 https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/
3 082
🚨ФОПИ, АХТУНГ!
Вже офіційно: президент, НА ЖАЛЬ, підписав закон №15110 , яким продовжено дію військового збору на 3 роки після завершення воєнного стану.
А це означає:
🔹для фізичних осіб — ВЗ у розмірі 5%;
🔹для ФОП 1- 2 групи ЄП — ВЗ 10% в розрахунку однієї мінімальної заробітної плати на перше число поточного місяця.
🔹для ФОП 3 групи ЄП (крім електронних резидентів) — ВЗ 1% від доходу.
Суми ВЗ мають спрямовуватись до спеціального фонду Державного бюджету України на забезпечення потреб Збройних Сил України.
Той самий податковий пакет з пакетами починають по трохи втілювати в життя...
Все, що зараз залишається робити бізнесу — адаптовуватись.
Бо бізнес виживає не там, де легше, а там, де швидше адаптуються.
Тому працюємо з тим, що є.
3 082
🗓02 квітня на календарі.
ФОПи, час зберігати квітневі податкові дедлайни👇🏻
🔵ФОПи 1 групи.
До 20 квітня платимо:
ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.
ЄП за квітень — 332,80 грн.
ВЗ зв квітень — 864,70 грн.
🔵ФОПи 2 групи.
До 20 квітня платимо:
ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.
ЄП за квітень — 1729,40 грн.
ВЗ за квітень — 864,70 грн.
🔵ФОПи 3 групи.
До 20 квітня платимо ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.
До 11 травня звітуємо за 1 квартал.
До 20 травня платимо: ЄП 5% та ВЗ 1% від доходу.
👩🏼💻Той, хто має найманих правників має до 11 травня подати Податковий розрахунок.
Нагадую, форми для подання такого розрахунку ще немає. Тому варто зачекати її появи і тільки подім подавати.
А якщо не хочете щомісяця слідкувати за дедлайнами й розвивати в собі відчуття тривожності "а раптом я щось забув😬" — делегуйте бухгалтерію Авісті, або отримайте гайд самостійного веденння ФОП в 2026 році, де прописано все до дрібниць: від податкових дедлайнів, і аж до покрокових інструкцій подання звіту.
Делегувати бухгалтерію Авісті тут👇🏻
https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/
Гайд ведення ФОП 2026 тут👇🏻
http://secure.wayforpay.com/payment/fop_guide
3 082
Ну що, як довго встигли відпочити від звітів? 😅
Але почекайте панікувати! Бо поки що прийшла з нагадуванням для ФОПів на 3 групі.
🗓Нагадую, що з 01.04 по 10.05 ви маєте відзітувати за 1 квартал 2026 року.
Так як 10 травня 2026 року — це неділя, то дедлайн автоматом переноситься на 11 травня.
Хто ще подає звіт за 1 квартал?
Ті, хто змінював групу чи переходив на іншу систему оподаткування: з загальної на спрощену, або навпаки🔂
Також, не забудьте подати звіт по ЄСВ, ПДФО та Військовому збору (всі, хто має працівників або виплати для фізосіб).
🔔Нагадую, що ви можете полегшити собі життя і делегувати подання звіту Авісті.
Просто напишіть нашій менеджерці 👉🏻@avista_manager і забудьте про весь клопіт зі звітом😉
3 082
Ну що, як довго встигли відпочити від звітів? 😅
Але почекайте панікувати! Бо поки що прийшла з нагадуванням для ФОПів на 3 групі.
🗓Нагадую, що з 01.04 по 10.05 ви маєте відзітувати за 1 квартал 2026 року.
Так як 10 травня 2026 року — це неділя, то дедлайн автоматом переноситься на 11 травня.
Хто ще подає звіт за 1 квартал?
Ті, хто змінював групу чи переходив на іншу систему оподаткування: з загальної на спрощену, або навпаки🔂
Також, не забудьте подати Податковий розрахунок (ЄСВ, ПДФО, військовий збір) всі, хто має працівників або виплати для фізосіб.
🔔Нагадую, що ви можете полегшити собі життя і делегувати подання звіту Авісті.
Просто напишіть нашій менеджерці 👉🏻@avista_manager і забудьте про весь клопіт зі звітом😉
3 082
📉Мінфін і його "перспективний" законопроєкт про шалену інфляцію в найближчому майбутньому.
Це той букет, де: ПДВ, пільга на міжнародні посилки, оподаткування цифрових платформ і т.д.
Говорити про це можна довго й нудно, але я зекономила вам час і записала відео на цю тему. Воно вже є в моєму інстаграмі. Переходьте й дивіться, хто ще не бачив👇🏼
https://www.instagram.com/reel/DWUC5JLDN67/?igsh=MWIwNml1MmpkN2ducA==
Але в мене підгорає не тільки з ПДВ, а й з того, як цей законопроєкт упакували наші марновладці.
🌈 «розширення бази оподаткування» і «збереження бюджетних надходжень після військового стану».
Зі смішного: вони планують отримати хМІЛЬЯРДІВ ГРН, але по факту:
- на національний кешбек —10 млрд.
- на зимову тисячу — 28 млрд.
- на телемарафон — 2 млрд.
- на програму єБачок (єБачок, Карл)— 5 млрд.
ВОНИ ВЖЕ ВИТРАЧАЮТЬ ЦІ САМІ МІЛЬЯРДИ!
Скільки вже можна за рахунок нещасних ФОПів робити собі бюджети на цю популістичну фігню?
Більше того, по «Є-Бачку»:
До 1 травня 2026 року на кешбек по пальному планують витратити понад 3 млрд грн.
І ці гроші хочуть взяти…з інших програм Мінекономіки.
Цікаво, з яких саме?…
І знаєте, що мене найбільше дивує? Не сам факт змін. А те, як це подається. Ніби все ок. Ніби так і треба. Ніби на благо.
Немає більше слів, щоб коментувати цей цирк. А ви що думаєте?
3 082
Скажу свою непопулярну думку, і не буду тікати:
«Успішний успіх» в 📱інстаграмі — це токсично.
Тому, я розкажу вам про головні факапи Авісти цього року.
І вас запрошую ділитися вашими ключовими помилками за минулий рік✍🏼
Моя улюблена фраза: ніхто не ідеальний. І, якщо що, межі «вже достатньо добре» теж не існує.
Цей рік був цікавий. І ми його ще місцями досі «догризаємо».
1️⃣Кадровий голод.
Люди втомились. Психологічно. Фізично. Морально.
Потік людей на 1 вакансію м'яко кажучи жахливий. В країні шалений кадровий голод.
Реальність, в якій ми всі живемо. І бізнесу нічого не залишається, як вчитись працювати з цим, а не опускати рук.
2️⃣ Рішення, які «не зайшли».
Ми запускали нове. Пробували створювати нові продукти. Ідеї. Напрями.
І не все вистрілило. Десь поспішили. Десь переоцінили.
Неприємно? Так. Кінець світу? Ні. Це просто ціна росту.
3️⃣Перевантаження команди.
Завжди є періоди, коли задач більше, ніж ресурсу. В нас не виключення. Ми активно боремося з цим, але не завжди все від нас залежить. Особливо в звітний період. Бухгалтери мене зрозуміють)
4️⃣Клієнти йдуть.
Так, це теж є. Хтось закриває бізнес, бо їх "додушили". Хтось іде «до бухгалтера біля дому».
Кожен такий випадок — це завжди питання: «а що ми могли зробити краще?». Це не втрата, це черговий зріст до досконалості.
Радіємо, коли багато хто, намандрувашись, повертається.
Кожен такий випадок - наша перемога!
5️⃣Постійна невизначеність
Планувати бізнес в Україні зараз — це як грати в карти без правил.
Податки ростуть. Ринок хитає. Люди вигорають. Пришпарені північні сусіди.
До цього неможливо звикнути. Але нам нічого більше не залишається.
🎉СЬОГОДНІ НАМ 26 РОКІВ!🎉
26 років у бізнесі, який ніколи не був простим.
Ми не ідеальні. І не будемо. Але ми працюємо. Ростемо. І стаємо опорою для ще більшої кількості підприємців.
Бо справжній бізнес — це не про «успішний успіх».
Це про те, що ти встаєш і робиш далі.
З ТВОЇМ ДНЕМ, МОЯ АВІСТО!💙
P.S. сьогодні в інстаграмі Авісти вийшов дуже чуттєвий допис.
Ходіть подивіться, бо я вже не можу стримувати сльози... ЩАСТЯ!🥹
https://www.instagram.com/p/DWGKxIcCArY/?igsh=b2ZrYWdpcTd3cTN2
3 082
‼️Якщо у вас є компанія за кордоном або у друзів/знайомих — 👉🏻 цей текст може реально зекономити сотні тисяч гривень.
Бо КІК-звітність вже ломиться в двері.
Пояснюю максимально по-людськи 👇🏻
КІК — це коли: ви живете в Україні, але у вас є компанія за кордоном. І держава така: “ок, тоді покажи, що там у тебе відбувається”.
А тепер трохи детальніше👇🏼
Кого це стосується:
Резидентів України, які :
—мають 50% прав компанії або більше
— мають частку від 10%, але разом з кимось із України (наприклад, чоловік і дружина по 25%)
— або якщо фактично всім керують (рахунки, договори, рішення)
Що потрібно робити:
— подати повідомлення, якщо відкрили компанію або купили частку в іноземній компанії.
👉🏻термін: протягом 60 днів з дати реєстрації.
— раз на рік подати звіт, показати як вона працювала
👉🏻 термін: з 1 січня по 30 квітня включно.
— закрили / продали / щось змінили
👉🏻 подали повідомлення про це.
— сплатити податок, якщо дохід такої компанії перевищує ліміт.
А тепер те, що всі відкладають на потім👇🏻
Штрафи:
— 332 800 грн — якщо не подали звіт КІК
— 3 328 грн за кожен день прострочки
— 998 400 грн — якщо забули подати повідомлення ро відкриття або закриття КІК.
— і ще зверху %, якщо щось не так у цифрах чи даних у звіті КІК.
📌Але є і хороша новина:
Якщо подасте все за 2022–2025 поки діє воєнний стан + 6 місяців після — штрафувати вас ніхто не буде.
Знаю, зараз більшість живе в режимі:
— “я не знав”
— “якось пронесе”
— “мене не знайдуть”
Але ж ви знаєте, що податкова в такі історії грати не любить.
Якщо не хочете розбиратись у цьому всьому самі — напишіть нам, і ми зробимо так, щоб ви спали спокійно💙
По всіх питаннях бухгалтерії писати 👉🏻 @avista_manager
3 082
Бандерівці, увага!
‼️Знову хвиля ФЕЙКОВИХ листів буцімто від імені ДПС.‼️
Пишуть про:
— фінансову перевірку
— легалізацію коштів
— терміново надати інформацію
‼️Ще раз, ці листи не мають жодного відношення до ДПС.
Як перевірити за 3 секунди:
— офіційна пошта служби обов'язково має домен @tax.gov.ua
— будь-який інший домен = підробка
У вкладеннях таких листів часто зашите програмне забезпечення, яке дає віддалений доступ до вашого комп’ютера/телефону.
Тому, не відкривайте підозрілі листи та, особливо, вкладення.
Бережіть себе й свій бізнес💙
3 082
📱 Прийшла сповістити, у моєму інстаграмі вийшов допис про те, за що блокуватимуть картки ВСІМ у 2026 році.
Хто ще не бачив — раджу зайти і почитати. Це важливо знати всім👇🏼
https://www.instagram.com/p/DVxh2PzDBvb/?igsh=bnVpcHBqbjI3bnRy
А тут зараз розпишу все, що стосується ФОПів👇🏼
Отож, посилення контролю банками — не новина.
Це почалось вже давно, але що зміниться для ФОП в цьому році?
Фінмонівські конфлікти з вами можуть виникнути, якщо є:
🔸 дроблення бізнесу: кілька ФОПів, регулярні перекази між ними, перевищення оборотів без логічного пояснення виду діяльності.
🔸невідповідність КВЕДів: наприклад, ІТ-ФОП раптом продає товари.
🔸 використання рахунку як “розподільчого”: коли масово приходять гроші від фізосіб і швидко знімаються + відсутність договорів.
🔸 питання по ЗЕД: запити банку щодо ЗЕД-договорів, інвойсів, митних декларацій, підтвердження походження коштів від нерезидентів.
Важливо: Жоден банк не розкриває точні алгоритми фінмоніторингу. Рішення приймається не тільки по сумі, а по комплексу факторів.
Просто тримайте в голові головне правило фінмону й все у вас буде добре:
Якщо ваші доходи виглядають логічно і діяльність прозора — у банку до вас ніколи не виникатиме питань.
А хто точно не хвилюється про фінмон й штрафи — так це ФОПи, які вже давно мають нашу підписку на бухгалтерський спокій👌
Перевіряйте її дію на собі👇🏼
https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
