fa
Feedback
Mannerheims son

Mannerheims son

رفتن به کانال در Telegram
6 352
مشترکین
اطلاعاتی وجود ندارد24 ساعت
+67 روز
+14230 روز
جذب مشترکین
ژوئن '26
ژوئن '26
+203
در 18 کانال‌ها
مه '26
+57
در 8 کانال‌ها
Get PRO
آوریل '26
+313
در 18 کانال‌ها
Get PRO
مارس '26
+150
در 14 کانال‌ها
Get PRO
فوریه '26
+226
در 19 کانال‌ها
Get PRO
ژانویه '26
+77
در 6 کانال‌ها
Get PRO
دسامبر '25
+240
در 22 کانال‌ها
Get PRO
نوامبر '25
+339
در 28 کانال‌ها
Get PRO
اکتبر '25
+702
در 38 کانال‌ها
Get PRO
سپتامبر '25
+383
در 17 کانال‌ها
Get PRO
اوت '25
+633
در 28 کانال‌ها
Get PRO
ژوئیه '25
+180
در 13 کانال‌ها
Get PRO
ژوئن '25
+291
در 18 کانال‌ها
Get PRO
مه '25
+92
در 5 کانال‌ها
Get PRO
آوریل '25
+95
در 2 کانال‌ها
Get PRO
مارس '25
+48
در 3 کانال‌ها
Get PRO
فوریه '25
+18
در 2 کانال‌ها
Get PRO
ژانویه '25
+160
در 5 کانال‌ها
Get PRO
دسامبر '24
+65
در 5 کانال‌ها
Get PRO
نوامبر '24
+51
در 3 کانال‌ها
Get PRO
اکتبر '24
+833
در 18 کانال‌ها
Get PRO
سپتامبر '24
+514
در 20 کانال‌ها
Get PRO
اوت '24
+91
در 12 کانال‌ها
Get PRO
ژوئیه '24
+88
در 4 کانال‌ها
Get PRO
ژوئن '24
+10
در 0 کانال‌ها
Get PRO
مه '24
+81
در 6 کانال‌ها
Get PRO
آوریل '24
+114
در 3 کانال‌ها
Get PRO
مارس '24
+32
در 1 کانال‌ها
Get PRO
فوریه '24
+64
در 3 کانال‌ها
Get PRO
ژانویه '24
+8
در 0 کانال‌ها
Get PRO
دسامبر '23
+35
در 0 کانال‌ها
Get PRO
نوامبر '23
+89
در 5 کانال‌ها
Get PRO
اکتبر '23
+237
در 16 کانال‌ها
Get PRO
سپتامبر '23
+1 528
در 0 کانال‌ها
تاریخ
رشد مشترکین
اشارات
کانال‌ها
25 ژوئن0
24 ژوئن0
23 ژوئن0
22 ژوئن+1
21 ژوئن0
20 ژوئن+2
19 ژوئن+5
18 ژوئن+12
17 ژوئن+37
16 ژوئن+11
15 ژوئن+2
14 ژوئن+2
13 ژوئن+3
12 ژوئن+14
11 ژوئن0
10 ژوئن+4
09 ژوئن+3
08 ژوئن+8
07 ژوئن+12
06 ژوئن+63
05 ژوئن+24
04 ژوئن0
03 ژوئن0
02 ژوئن0
01 ژوئن0
پست‌های کانال
Що ж є цим вікном можливостей? Тут варто згадати не дуже очевидний, але корисний історичний приклад — Ризьку операцію 1917 ро
Що ж є цим вікном можливостей? Тут варто згадати не дуже очевидний, але корисний історичний приклад — Ризьку операцію 1917 року. У 1917 році російська армія стрімко деградувала. Не стільки ресурсно — людей, озброєння й фронтової маси ще вистачало — скільки саме як армія. Так, причини були іншими: революція, солдатські комітети, падіння дисципліни, політизація війська. Але суті це не змінює. Німецькі генерали, зокрема Людендорф і Макс Гофман, начальник штабу Східного фронту, бачили в цьому не просто фон, а вразливість, яку треба було експлуатувати. Їхня логіка була доволі проста: якщо противник уже деградує, треба діями пришвидшити розпад його системи. Водночас війська кайзера теж не мали необмежених можливостей. Німеччина потребувала максимум частин і з’єднань на Заході. Тому на Східному фронті йшлося не про грандіозний похід на Петроград і не про повний розгром Росії одним ударом. Ішлося про обмежену операцію з непропорційним ефектом. Захоплення Риги в цьому сенсі було не тільки і не стільки операцією за місто. За масштабами Східного фронту це була порівняно обмежена дія із залученням відносно невеликої кількості сил. Але за ефектом це був тест на здатність російської армії тримати удар. Ляпас. Статус-чек. Повернення до реальності. Німці форсували Двіну, провели коротку й дуже якісно підготовлену наступальну операцію, взяли Ригу — і не стали одразу розвивати її в глибокий стратегічний наступ, навіть 12 армія, що була відповідальна за оборону, в більшості своїй змогла відступити. Бо операція від початку не була задумана як повний розгром росіян. Ресурсно це все ще було неможливо. Рига прискорила розпад зокрема в офіцерському корпусі. Найкращий концентрат — у Денікіна. Він прямо підкреслював, що позиція на Нижній Двіні була підготовлена, військ було достатньо, а російське командування знало і напрямок, і навіть час німецького удару. Тобто для нього падіння Риги не пояснювалося просто “німецькою геніальністю”, а насамперед втратою керованості й стійкості 12-ї армії. Він пише, що німці переправилися через Двіну “при слабом сопротивлении”, а далі 12-та армія відійшла на 60–70 верст, втративши контакт із противником Те саме має бути нашим підходом до російської армії сьогодні. Не маючи можливості ресурсно досягнути загального успіху на полі бою, зосередити зусилля на прискоренні деградції спроможнотей противника в військовому та військово-політичному вимірі.  І важливим є як в Ризі свого часу - дати противнику ляпас, такий, що не зможе жоден дрон в Москві, чи чергова major-бабкосело наступальна операція двоєчками з метою звільнення (оголошення про звільнення) ХХХ кілометрів квадратних полів. Визначити болючу точку, успіх в якій знівелює ефект від попередніх зусиль та не зможе бути перекритий стосами брехні. Підібрати сили, що мають досвід і компетенції (а не просто про це голосно говорять) для реалізації відповідних наступальних завдань. Так, без адекватної оцінки ресурсів, це породжує плеяду ризиків, зокрема свого часу ми занадто сильно повірили в власні сили, відірвались від реальності і провалили 2023 рік в такому масштабі, що розгрібали ще два роки і по дорозі проєбали шмат Донбасу. Водночас витрата ресурсів на розрізнені бабкосела або просто протягування війни ще на два роки ймовірно призведе до простої втрати короткострокового вікна можливостей і розтягне цей ужас без конца. P.S. враховуючи зрадойобську натуру автора допис такого характеру ви ймовірно бачите вперше і востаннє. Автор вважає такі дії можливими в поточній ситуації і такими, що мають ряд переваг в порівнянні з поточною оборонною конфігурацією, що домінує з кінця 24 року

2
Однією, а можливо й найбільш основною причиною провалу оборони СОУ в операційній зоні ОТУ "Донецьк" в 2024 році після Авдіївки є ступінь і масштаб брехні в угрупованні, яке очолював генерал Луценко. До прориву росіян брехня мала місце завжди, від батальйону до бригади, від бригади до угруповання, водночас брехня помножена на тиск противника та кризу комплектації призвела нас до таких "шедеврів" як Прогрес, Очеретино чи менш відомі, але не менш болючі, прориви в смузі ТгР "Вугледар". Брехня в армійській структурі є результатом деградації спроможностей частин та з'єднань, водночас, з'являючись, вона вступає в хімічну реакцію з військовим середовищем і породжує нову брехню й більшу деградацію. Ти не можеш сказати, що не можеш виконати завдання, бо тебе виїбуть або зварять перевірками, водночас, продовжуючи брехати, ігноруючи реальність, ти породжуєш нові й нові проблеми. Чимало зусиль прикладено для лікування цього недугу: корпусна реформа, чбпшні частини, що доповідають напряму, окремі центри, що верифікують дані. Проблема присутня вже в дещо меншій мірі. Але брешемо не тільки ми. Масштаб брехні противника, якщо слідкувати за тими ж каналами в телеграм, колосальний. Бєлоусов aka "Ошибаться можно врать нельзя" оголошує захопленими населені пункти, в які ще на спокійному можна по дню заїхати машиною, а українські журналісти знімають звідти репортажі. Армійське ж середовище противника не відрізняється від нашого, тож це є показчиком як ступені деградації військ, так і саме по собі продовжує цю деградацію, створюючи для СОУ вікно можливостей.
81 763
3
І обійматимуть їх схоже до кінця життя. Дякую українським можновладцям за можливість відчути себе частиною російської царської армії з службою від світанку і поки Путін не помре єстєственной смертю. Але якщо серйозно, в усьому печалить не історія з демобілізацією. Зрозуміло, що з браком особового складу перспектива така утопічна. Насправді просто держава ігнорує блок з аналізом своїх сил (крім розвитку вони з часом схильні також і до деградації з різних причин), просто сприймає наявний ресурс, отриманий в патріотичному пориві початку війни, як дефолтний базис. Накладається це все на відсутність будь-якої зрозумілої стратегії окрім як косплеїти Іран і з Іраком і сподіватись, що в Росії зміниться влада.
6 910
4
بدون متن...
4 774
5
Во-первых, где-то застрелился один персональщик, который должен это вести. Во-вторых, если сейчас вся пехота клацает пехотный контракт (будучи сейчас в пехоте нет ни одной причины этого не делать), то РФ нужно продержаться 10 месяцев до того, как пойдёт кризис демоба. Йобаные легенды
9 216
6
Война перефорс
Война перефорс
9 745
7
Подтверждение данного факта вы можете видеть в недавно дропнутой карте грв Днепр. Как ни прискорбно, что наши живчики позволяют себе выкладывать карты, чтоб повыебываться, она демонстрирует глубину заболевания у противника. То есть действительно люди сидят и многие часы делают очень качественную, но полностью фейковую карту. Вероятно формируют они её точно не на уровне группировки войск. Дают ли им данные армии? Или дивизии? Но что ещё более интересно влияют ли фейковые документы на принимаемые решения. Если влияют, то это мем. Если не влияют, то как минимум становятся огроменным грузом.
15 476
8
Одно радует, у русских вообще империя лжи построена для убеждения одного пристарелого дедушки, что они наступают практически каждый божий день. Фейковые рубежи, закрасы и деп на додепе. И это всё бумажной нагрузкой на их штабы. А потом одинокая двоечка бежит оправдывать очередной закрас для докладика
13 697
9
Аналогічна ситуація відбувається і з усіма бойовими документами. Якщо ви візьмете будь-який бойовий наказ будь-якої бригади, або ще краще план оборонного бою. Там написана така отборна трешачіна, яку не придумаєш в стані тяжкого наркотичного сп'яніння. Але оскільки відпрацьовуватись документ повинен, водночас відповідати вимогам керівних документів він має, то і виглядає відповідно. А як там хто по факту воює — це уже дєло десяте. Головне аби многотомні томи спамились і прошивались. Я, проводячи курси MDMP для підрозділів, окремо акцентую увагу, що є бойові документи для звітності і є фактичні. Тобто кожен штаб веде дві паралельні війни, фактичну і згідно-відповідно. Тож допоки з цим щось не зробити, краще процеси працювати не стануть
17 686
10
Я знаю, що ідея ввести ще більше додатків до додатків з метою обліку особового складу і виплати грошової винагороди за принципом: оборона, ударно-пошукові, наступальні тлєєт в головах начальників. Хоча тільки наче ввели додатки до додатків щодо кількості діб на позиціях. Але панове, хто мене читає, якщо такі є. Війна в реальності не виглядає, як ви собі думаєте. Почнемо з того, що ми живемо не по штатах, які нам спустило мудре ГШ. Ці штати повна хуйня і найчастіше не працюють в більшості підрозділів. Тому всі очікування і розрахунки побудовані на основі штатів є некоректними. По статуту до речі ніхто теж не воює, як не дивно. По-друге, весь облік і спам мільйонів документів, додатків починається з рівня ротного. Який найчастіше є мобілізованим бєдологою без знань та нормальних сержантів за напрямками, в якого не передбачені ні діловоди для обліку, ні діловоди для додатків до додатків, мудрими штатами ГШ. Тому цей ротний в передінсультному стані, синій від кількості випитих енергетиків сидить на КСП, управляє боєм, займається мпс, ловить мобілізованих синяків, шукає житло, ремонтує корчі, пише рапорти, обліковує особовий склад, приймає майно та паралельно він або один з його підлеглих бєдолаг від балди неправильно заповнюють більшість документів, які мають вести. (Через пару днів, до речі, цей бєдолага піде на позиції, бо главком наказав забезпечить заміну і не єбьот, а діловод штатом не передбачений.) Потім пройобуються люди, губляться виплати, неправильно відмічаються позиції, кількість особового складу на них, втрачається майно та вчасно не подається на списання. За неправильні виплачені гроші ще потім вичитають з солдатів. Оскільки середньостатистичний батальйон 123 механізованої бригади укомплектований приблизно на ніхуя відсотків нормальними штабістами, то ця вся хєрово подана інфа так само хєрово обробляється множиться на кількість уєбанських документів, які має відпрацьовувати КСП батальйону, і синьо-зелений передінфарктний начальник штабу подає цю всю криву інформацію нагору разом з купою інших документів. До речі, оскільки вище сидять мудрі діди, які за будь-яку невідповідність спамлять службовими розслідуваннями, то найчастіше ще й інформація навмисно спотворюється начальником штабу для приведення у відповідність статутам і керівним документам (наприклад всі спшки в документах можуть укрупнюватись в позиції відділення, бо воювати спшками заборонено наказом ГШ). А для себе начальник штабу буде вести ще окремий додаток для додатків з фактичним станом речей, але теж не факт, що правильно. Для того щоб щось трекати, треба щоб були люди, які вміють і можуть цей трекінг здійснювати. Їх немає, або вони уже тонуть в поточці. Недостатньо буде створити нову таблицю обліку особового складу, щоб стало краще. Єдина реформа, яка дійсно потрібна — це спрощення процесів, до тих, які дійсно працюють і потрібні. Оптимізація штатів до реальних потреб. Спрощення процесу виплат і обліку.
34 066
11
Дивлячись як одні блогери постять підарські мапи, а інші в медіа розказують, як працюють з підарськими картами, розумієш, що нема більшого ворога ніж союзник довбойоб
11 759
12
Товарищ президент, я политикой не интересуюсь, но разве выкладывание информации полученной разведкой не может привести к компрометации или утрате источников? Ладно, ради похайпить прощаю
14 186
13
Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suit on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourselves. Choose your future. Choose life… But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin’ else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you’ve got the War?
16 730
14
Історія з наказом про 60 діб на позиціях — банальне перекладання відповідальності на командирів підрозділів в спробі догодити соціуму. По-перше, для цього треба ХХ більше піхоти (нагадаю, що переводить в піхоту спеціалістів заборонено іншим наказом главкома); По-друге, ігнорує реальну ситуацію на полі бою, де логістика є етапом з найбільшими втратами, а відповідно іноді тільки заходити на позиції треба по 20 км пішки кільканадцять діб. Мені відомим є випадок, де особовий склад переміщався до позиції загалом довше 40 діб. Напевно згідно наказу треба було повертатися їх напівдорозі. Ми воюємо вопрєкі вандерленду в головах у київського бомонду
27 899
15
Осада Ленинграда длилась около 872 дней (~2.4 года); Осада Сараево — почти 4 года (1,425 дней); Это много, я согласен. Но не так много, как длятся активные боевые действия в районе Малой Токмачки.
0
16
Депутаты с наградняками за поднятые самим себе зарплаты рассказывают, что плебсу давать короткие опасно Воистину победа демократии
0
17
"Вступление Румынии в войну было для нас не облегчением, а, напротив, большим затруднением, так как нам пришлось растянуть наш фронт и выделить значительные силы для поддержки румынской армии." Лукашенко підписав указ про мобілізацію офіцерів запасу на військову службу, — росЗМІ
0
18
Типова ситуація в ЗСУ, всі персонажі видумані, всі збіги випадкові. Приблатньонний тіп на штабі отримує нагороди навіть не пе
Типова ситуація в ЗСУ, всі персонажі видумані, всі збіги випадкові. Приблатньонний тіп на штабі отримує нагороди навіть не перебуваючи на робочому місці тривалий час. Що отримує піхотинець після 250 днів на позиціях:
0
19
Так і дізнався, що вже: по-перше, великдень; По-друге, наступила весна
0
20
Україна дотримується «великоднього перемир’я», але відповість дзеркально на будь-які атаки, — Генштаб Сили оборони отримали з
Україна дотримується «великоднього перемир’я», але відповість дзеркально на будь-які атаки, — Генштаб Сили оборони отримали завдання забезпечити режим припинення вогню на час Великодня — на суші, морі та в повітрі.
0