Храм поезії (🖤)
رفتن به کانال در Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
نمایش بیشتر1 321
مشترکین
+324 ساعت
+107 روز
+3530 روز
آرشیو پست ها
1 322
Repost from N/a
Легенда
Чому у мушлях чути море?
Колись давно,
коли небо трималося на
величезних стовбах,
підкреслених хвилястою водною рискою,
а суші майже не було,
велика океанічна пляма
вкривала ніжною ковдрою
все живе.
Моря й водойми трималися разом
й водили танок,
розтікаючись в
дитинстві
на багато років вперед,
назад, праворуч, ліворуч
і навіть навиворіт,
коли балувалися.
Тоді батько Посейдон
брав свій Тризуб
і суворо сварився штормами.
Моря, як і всі діти,
на деякий час затихали,
а потім знову починали свою веселу гру.
Але більш за все вони любили грати у схованки.
На дні морському було
багато таємних місць,
згаданих у німих розмовах риб,
і лише морські коники знали туди дорогу,
тож підвозили всіх бажаючих,
це був найдивовижніший атракціон.
Моря ховалися в корабельних руїнах,
глибоких ущелинах, вулканах.
А ще в коралових рифах.
Яскраві риби влаштовували там вистави.
Моря аплодували плескотом
хвиль,
схвильовані й розчулені.
Після цього вони знову
тікали навиворіт,
текли, не дивлячись під краплі,
й зазнавали прочуханки від батька.
Деякі з них ховалися у мушлях.
Минуло багато років.
Моря подорослішали.
А ти піднеси мушлю до вуха.
Чуєш шумить?
То море-дитинка говорить своїм голосом:
«Один-два-три-чотири-п‘ять, я йду шукати».
Хоче пограти з тобою у схованки.
Оксана Мовчан
#котолиси2
#неримовані
1 322
я знав
що найкраща птаха
на світі
це жінка
я кохав
і вона кохала мене
а потім їй стало
сумно зі мною
вона вийшла у сад
щоб я не бачив
приміряла
золоті крила —
і полетіла
я плакав
обіймаючи на ліжку
її біле
ледь засмагле
тіло
Тарас Мельничук
#поезія
1 322
Repost from ✙ An Kolesan ✙
Добре, поїхали
Давно спостерігала за нею
Вона виділялася з усіх
Великий рот, велика голова
Вузькі карі очі
Я була в 6-му класі, вона — у 8-му
Ми перетнулися у кабінеті праці
Бабуся дала мені «ладанку»
Маленький мішечок з червоного ситцю
Зашитий з усіх сторін
Де були іконка, шматочок ладану, проскура
І папірець з молитвою
Сказала, щоб носила її за пазухою
Не відкривала і нікому не показувала
Вкінці життя вона стала особливо віруючою
У нас на балконі до рами
Навіть був хрест прибитий
Який було видно з вулиці
І всі питали у мене про нього
А Оксана спитала про ладанку
Яка вилетіла з-під одежі
Коли ми з нею гралися
— Покажи! Що там?
— Це секрет
— Покажи!
— Ні, це на пам’ять
Вона була третьою донькою
Наполегливою, як смерч
Я ледве справилась
З її хижою цікавістю
Вона мені дуже подобалась
І я її трохи боялася
Але ж бабин завіт
Вона хапала мене за руки
Вимагала подивитись
Я чудом відкараскалась
Літом побачила її на озері
Серед лісу між Биківнею і ДВРЗ
Куди всі ходили купатись
Вона стояла у воді
Прекрасна як орхідея
Йшов дрібний дощ
Та її усмішка була яскравішою за сонце
Навколо неї гарцювали хлопці
Бризки води змішувались з дощем
Ми зрівнялися з травою
І дивилися лише на неї
На її зеленкуватий купальник
Широкі стегна і густе волосся
Моя подруга прошепотіла
Вона вже трахалась з Бренею
І сказала, що якщо буде можливість
То зробить це ще раз
Я періодично її зустрічала
Чула деталі біографії:
Зі школи пішла після 9-го
Заробляла тим
Що розводила бариг на базарі
Заламувала гроші
Продавала ширку
У 18 народила доньку
Ніколи не бачила її у поганому настрої
Завжди усміхнена і привітна
Якось ми зустріли її подругу
І як зазвичай:
А що та? А що той?
— Тітаручка так постаріла
— Не постаріла, а подорослішала
Поправила подруга
Оксана померла у 23
Доньку забрала найстарша сестра
Там ніби склалося непогано
#ДВРЗклубукубі
1 322
Сансара
Скажи, де зорі згубились в небосхилі?
Де очі твої блакитні душу розгубили?
Я шукаю їх, складаю в пазл в голові.
А я з іншим вже з півроку, а може більше…
Він любить мої ноги, не розчесане волосся
І коли я йому в угоду —
Я забувала тебе.
Відривала від серця, кидала у вогонь…
Ти не гас, не горів, а тлів у моїй голові.
Я з іншим більше півроку.
Не люблю я його, а він — божевільний,
Розірве моє тіло на шматки.
Спаси мене, мій герой,
Таким терпким, таким болісним до ран,
Але любим мовчанням.
Спаси, бо нема більше світу,
Окрім очей твоїх —
Чистих, блакитних, як озеро.
Втопитись би в них…
Де ти є? В яких світах відшукати
Хоча б крихту твоєї любові?
Мій янгол, світло моє…
Як важко тебе любити.
А я півроку з іншим,
І стараюсь його хоча б трохи кохати.
А що ж вдіяти? Як подолати
Любов непокорну мою
До очей твоїх милих, жаданих?
@mariatttisch
1 322
Repost from N/a
Медузка Дезіре
У темряві вод, між холодних потоків
Медуза жила на ім'я Дезірé.
Кружляли довкола акули та скати,
Їй страшно бувало посеред чужих.
Коли піднімалась до стелі морської,
Де змінює світло напрочуд усіх,
Уже не здригалося тільце від руху,
Бо видно: це зграйка малесеньких риб.
Вона сумувала: "Де сили б такої
Могутньої взяти, де промінь знайти?
В незвіданих товщах цікавого скільки!
Та лячно крізь морок розгледіти шлях."
Та якось до місця, яке все іскрилось,
Її принесла уночі течія.
"Невже так буває? Вогні серед моря?"
І щось увімкнулось в той час в Дезіре.
Маленька медуза відкрила й у себе
Властивість до сяйва,
Коли є жага.
P.S. Ім'я медузки обрано не випадково, бо desire - бажати з англійської мови.
Хотілося б, щоб вірш спонукав дітей дізнаватися більше про люмінесцентних підводних жителів.
#котолиси, #дітям
1 322
Купер
Годинник показує рівно четверту
після опівночі.
Всі уже випили
вдосталь для того, щоб начисто стерти
мораль усіх рівнів,
про всяк випадок.
Час протікає так густо,
як ніби
кожна хвилина тягнеться тижнями.
Кожна наступна доза — це ложе Прокруста —
ріж всі думки, щоб вижити.
Мозок виводить версіі,
як усе можна безболісно перекреслити.
Знаєш, хай що там станеться, хтось — та й засудить.
Люди завжди плюються.
Це не зимова депресія,
це просто роздуми про нескінченність Всесвіту;
не меланхолія п'яного,
а просто висновки щодо скінченності людства.
Лампочки згасли, ставши чорними дірами,
наче зірки у старості.
Викривлення часопростору —
це побічний ефект від всього випитого.
Попри можливі наслідки, все, що вирине тут,
тут і зостанеться.
Сила тяжіння просто надто велика для найменшого виходу.
Всі траєкторії різні, та гравітація стягне усіх докупи...
Хто ми і де ми, до біса уся ця лірика, нахрін усе це сниться?
Знаєш, рано чи пізно, ти перетнеш горизонт подій, Купер,
і віднайдеш у серці мертвої зірки свою книжкову полицю.
© @nikolasson
1 322
🏖️ Відпустка 🏖️
Небо, відпустка, зелені хвилі, гриб парасольки, сонця ласо,
До горизонту хмари застиглі, полудень в землю ронить висок.
Нас пам’ятають чужі світлини, зроблені кимось із-за спини,
Світ – твоя справа, любов, провина, радість, надія, ковток війни.
Світ – білі чайки та бруд на пляжі, літніх панамок опукла в’язь,
Місто в долоні, вітрило в пляшці, вулиць гарячих трамвайний брязк,
Тістечка, піца та чебуреки, сльози, утоплені у вині,
Світ – це і пам'ять, і сотня треків, сотня історій про те, що ні.
Тільки з десяток, а може, двадцять – казка про те, що збулось колись,
Звірилось, вижило, мало рацію, вдало скрутило життєву вісь.
Цих навіжених історій досить, аби по маківку в них зайти,
Кожен на світі вродився гостем, вміє палити часи й мости.
В синій бандані, дзвінкий, кумедний, будеш на себе як завше злий,
Що забагато у діжці меду, що надто пізно все почали.
Вітру стакато над естакадою тягнеться хвилями навкруги:
Не досміятися, не доплакати до замурованих берегів.
Море, відпустка, засмаглі руки. Стежка закручена в голові.
Треба перчити, коли не цукор, спеції в тему завжди, повір.
Сип безсумнівно ризик та вдачу, жарти, прогулянки у дощі.
Небо прозоре, живе, тремтяче – сповнений сміху високий щит.
Друже, агов, підіймайся вище, доля вставатиме на крило,
Де та відпустка, була та вийшла, щось там траплялось, кудись пішло.
Замість відпустки – шляхи та небо, люди, історії, сотні справ.
Нумо плекати життєвий ребус дихотомії добра й добра.
@worldscrossroads
#alldoroga
1 322
Repost from N/a
Хвиля пробігла по озеру-ставу –
Лілії як у Моне, придивися!
Сріблом лелíва пустила заграву.
Літо півмісяцем котиться, списом.
[Тернáвчиним болем
до милого Поля]
Короп замутить у березі греблі.
Замок Острозьким у спадок передано.
Скоро забудуть місцеві легенду –
Зміна років загубила переклад.
[Втонули в Серéті
поміж очерету]
Співом лунає століття на зламі.
Вибив із колії свистом вечірнім
Крах, що метелик зазнав у Ла Скалі.
Хто врятувати зуміє Пуччіні?
[Солюня* з Тернополя –
оплески опер]
Плач зупинився, овації знову,
Навіть тоді як ганчірку червону,
В центрі, де зіркою квітка тернова,
Вішала влада мерзенно-шаблонна.
[Вернули лелíву
нащадки щасливо
до рідного дому]
*Так вдома називали Соломію Крушельницьку. Українську співачку, яка врятувала оперу Пуччіні "Мадам Батерфляй".
Ось і вірш на фінал. Тема "Тернопіль".
У кожному катрені хотілося розкрити якусь іншу сторінку історії. Не знаю чи вдалася, але досвід на конкурсі отримала карітальний, дякую всім!
1 322
Море ніколи не плаче,
Все відбувається мовчки,
Хвилі шепочуть на вдачу
Давню молитву пророчу.
В морі лишається правда,
В морі ховається сором,
Море змиває назавжди
Біль і незручні підбори.
Краплі солоні назовні,
В нижньому шарі глибинні,
Море відштовхує стогін
І корабельні руїни.
Море зображенням пінним
Змінює сплаканий панцир,
Море насправді незмінне,
Море – життя риби-краплі.
Вічно понурений погляд
В пошуках дива в світла.
Суму і вигадок згортка
Носом донизу повисла.
Бульк у рибальське приладдя –
Про небезпеку забула,
Риба не бачила щастя,
Риба вдала, що акула.
Зовні приплюснута крапля
Всіх налякала на судні,
Кинули рибу подалі,
В піну у хвилі безлюдні.
Риба хотіла до сонця,
Риба кричала беззвучно,
Перетворилась в безодні
Риба на острів плавучий.
Острів – химерна порода,
Очі – активні вулкани,
Виросли пальми напрочуд
Кронами до забаганок.
Сонце на схилі кривому
Риб’ячий острів тримає,
Знищує зловлену втому
Променів сонячна зграя.
Море ніколи не плаче,
Море, що хвилями б'ється.
Ось він – мінливості пращур –
Острів холодного серця.
Море зривається сміхом,
Квітами острів рясніє,
Так у стихії затихлій
З краплі з‘явилась надія.
@sarahwatsonrhymes
#оксана_мовчан
1 322
Намалюй собі точку уявну.
І познач на ній ті кольори,
Що при сутичці з виром прогалин,
Тобі скажуть: "Сміливо живи ".
Намалюй собі точку уявну,
Не керуйся вразливим цим станом.
Ти познач в ній свої кольори -
Вони викреслять барви біди.
Намалюй собі точку уявну,
Споглядай, коли дуже погано.
Бо на неї кидаючи погляд,
Подолати ми в силі безодню.
Намалюй собі точку уявну,
І побачиш життя бездоганне.
Джерело розкривається в силі,
Що у точці ми в цій відтворили.
© Табачук Дар'я
1 322
Най би злива,
за щоки градини
заховати і дощовою
захлинатись. Топити спрагу,
охопивши руками горло.
Поза комір вповзає море,
осідає на спині сіллю.
Серед хору не чутно болю,
серед зради втрачаєш віру.
Горобиної ночі морок
заступає вогнем заграва.
Залишися зі мною поруч,
доки повністю не розтане
порцелянова оболонка
міцно стиснутої моретти.
Я кричатиму довго, вголос,
доки слово поволі терпне
та стікає водою в ноги,
притуляється до коліна.
Дочекайся, безмовний голем
перетвориться на людину.
Він так довго дивився мовчки,
доки поруч стріляли й падали.
Скліли вічно розкриті очі,
надривалося тіло саднами.
Невідчутними, неминучими,
запікалась червона глина,
неспроможна боліти, скучити,
відчувати. Бо хтось повинен
зберігати німотний спокій
надрізати собою хвилі.
Та чекати на перші сполохи
благословення, зливи.
@snigpoetry
#мері
1 322
Repost from Олена Павлова. Вірші
Восени повітря стає таким особливо прозорим,
що однаково легко пропускає крізь себе і сонце, і смуток.
А думки — мов міський виноград, дивні, терпкі, достиглі.
Хочеться читати книжки із жовтими сторінками, несподівані повідомлення і багато поезії.
Хочеться бути вдома і водночас летіти світ поза очі.
Хочеться бути зі своїми. Хочеться бути собою. Хочеться бути з тобою.
Хочеться будувати плани і купувати квитки на потяги і літаки. Хочеться сливового пирога і малюнків на каві. Хочеться дивитися на сонце крізь листя каштанів. Хочеться дивитися на тебе.
Хочеться вберегти набуту літню легкість. Хочеться вмикати важку музику. Хочеться творити. Хочеться боронити своє. Хочеться обійматися.
І прокидатись в обіймах.
Обирати довгі сукні і писати довгі тексти. Купувати паперові журнали, бігти щодуху, зупинитись на мить і підійняти з асфальту лискучий нагрітий сонцем перший каштан. Покласти його до кишені. Повернути назад. Між опалого листя, на зелену траву, як прикрасу, оздобу, як цінність. Нехай лежить на своєму місці, нехай тримає цю осінь красивою
Нехай цієї осені все стане на свої місця. Нехай цієї осені відчиняться всі брами, сходи і дороги.
Нехай всі вікна залишатимуться цілими.
Нехай всі серця загояться
#Скетчбук
1 322
Repost from N/a
Медузка Дезіре
У темряві вод, між холодних потоків
Медуза жила на ім'я Дезірé.
Кружляли довкола акули та скати,
Їй страшно бувало посеред чужих.
Коли піднімалась до стелі морської,
Де змінює світло напрочуд усіх,
Уже не здригалося тільце від руху,
Бо видно: це зграйка малесеньких риб.
Вона сумувала: "Де сили б такої
Могутньої взяти, де промінь знайти?
В незвіданих товщах цікавого скільки!
Та лячно крізь морок розгледіти шлях."
Та якось до місця, яке все іскрилось,
Її принесла уночі течія.
"Невже так буває? Вогні серед моря?"
І щось увімкнулось в той час в Дезіре.
Маленька медуза відкрила й у себе
Властивість до сяйва,
Коли є жага.
P.S. Ім'я медузки обрано не випадково, бо desire - бажати з англійської мови.
Хотілося б, щоб вірш спонукав дітей дізнаватися більше про люмінесцентних підводних жителів.
#котолиси, #дітям
1 322
Repost from N/a
у незапам'ятні часи,
коли Земля була тисячами островів,
а всі чоловіки були рибалками,
і риби було у синьому морі сила-силенна –
на небі було два місяці.
після заходу сонця, коли сон сходив
до малюків, з'являлися місяці.
і наче синє осоння
спадало на море та острови,
і людство все любилося,
і риба вся у той час плюхалась,
і ловлення було заборонено.
та із самого дна солоного піднімалися
перші створіння морські,
і кожному роду природа дарувала перлини.
навколо краси цієї два місяці по колу
оберталися.
але з часом люди почали оминати
традиції, нехтувати звичаями:
виловлювати заради задоволення у час недозволений рибин дивовижних, м'якунів небачених.
і трапилось неминуче.
у відчаї один із місяців не витримав
і розсипався на сонмища зоряниць,
і впав зорепадом у море.
так народилися перші морські зірки.
і другий місяць покотився,
і половину себе по всьому небозводу
опрокинув зорями далекими.
і відтоді вони, наче відображення
морських зірок у небі,
мерехтять та непомітно пливуть,
а люди з того часу
бачать тільки одну сторону місяця.
p.s. автор картинки Мемотворець
21.07.2025, ЮІ
#котолиси2 #неримовані
1 322
🌱 Світло незабутим нащадкам 🌱
Виходить перший із тіні – долоні з долину розміром,
такий простий ростом з гору, мохова борода,
кремезні плечі, зиркає з-під соснових брів,
ніби створив мій світ, і тепер слідкує:
– А чим ти жив?
Воду лив де сухо?
Молився від рання небу?
Слухав поранене серце?
Виходить друга із хати, крита хата драницею,
обличчя – брунатне сушене яблуко,
спина – покручена яблуня,
несе в оберемку зелені груші,
жовту пшеницю,
блакитні сливи,
сині зливи,
усіляке щастя:
– Бери та йди до землі,
дитино викохана,
земля покаже.
Виходить третій – ой, матінко! – із землі виходить
малюк, худий і змарнілий, дивиться очницями,
несе листик капусти:
– Бери сі, ділюся,
тільки не їж його,
тільки не ріж мене,
лиш пам'ятай, де лежимо
вже майже сто років.
Виходить стрункий, однострій – модна «угорка»,
планшет, галіфе, цигаркою зорі запалює,
воронами розлітається,
сміється гучно:
- Поліг, як жив – швидко, червоне світання застав,
проспав чумну заграву коричневу!
За мене випий наливки
з дощу й талого снігу,
та не захлеснися –
крижана водиця.
Виходить остання – просила пам'ятати її молодою,
білява, ніби німкеня, сіроока, як фінка, вся – українка,
красива – плакати хочеться, проте сміюся.
– Співай, онуче, як разом співали,
співай до останнього подиху,
та й потім продовжуй,
лірнику майбутніх часів,
незабутий нащадку
світла.
@worldscrossroads
#alldoroga
1 322
▪️"777"▪️
В'яжучий присмак по краплі розв'язує губи,
кріплене послаблює пута, накинуті тижнем;
настояна осінь голубить,
я відпускаю мовчання, відразу та грубість,
як падає перша сокира на плаху —
я набираю колишню.
Тиша у трубці ув'язнює саваном спокій:
колишня, як відьма — СУкубКА принадна.
Натхненню підвладні висоти,
страху нема, у балкона перила широкі,
як падає друга сокира на плаху —
я затягну серенаду.
Сили любові змиваються по водостічній,
покрóви спадають і пристрасть, як блискавка, тане:
портвейн заливав мені вічі —
вийшла в халатику бабця, прямо із Середньовіччя.
Як падає третя сокира на плаху —
"втоплюсь" у мілкому фонтані.
14 листопада 2023
Copyright: Чурков Максим & Лисичка
#винонадихає
#літературне_горнило
п.с. вірш на поетичний марафон #винонадихає 🍷😌
1 322
Repost from N/a
в тебе був секс в туалеті закладу, секс в парку, секс у подруги вдома, поки та спала, секс в поліцейському відділку, секс у стосунках, секс з людиною, яку ти знаєш від сили декілька годин. ти цілувалась з представником гомосексуальної орієнтації, цілувалась з представниками своєї статі, і з тими, і з іншими на танцмайданчику, під час сету якогось класного діджея. відправляла нюдси в інтернеті малознайомим людям, отримувала від них нюдси навзаєм, використовувала секс-іграшки, навчилась мастурбувати, дивилась порно різних жанрів, навіть дивилась порно з партнером, використовувала віск, наручники, здається, тебе також звʼязували. ти відчувала себе бажаною, пристрасною та красивою, проте хоч раз, під час процесу «тіло до тіла» ти відчувала себе по-справжньому коханою?
– б.
اکنون در دسترس! پژوهش تلگرام ۲۰۲۵ — مهمترین بینشهای سال 
