Ivan Pernar
رفتن به کانال در Telegram
Neodgovorni, sebični i zatucani antivakser Ako vas zanima naša chat grupa na telegramu, uđite https://t.me/PernarChat Ako me želite osobno kontaktirati ovo je moj profil t.me/ipernar
نمایش بیشتر9 123
مشترکین
-724 ساعت
-297 روز
-11930 روز
آرشیو پست ها
9 121
lo je to negdje 2012. kada se pojavio jedan medijski i politički redikul – Ivan Pernar. Taj dečko je pričao takve nebuloze da je okretao želudac svakom pristojnom građaninu uređene i kulturno napredne Republike Hrvatske. Gluposti koje je on iznosio odmah su bile prozrene od strane uglednih znalaca političke i ekonomske stvarnosti.
Zamislite samo: Ivan Pernar je tvrdio da banke – obične komercijalne banke – printaju novac iz ničega i da imaju ovlast stvarati novac kao dug. Ne posuđivati tuđu štednju, nego doslovno stvarati novac iz ničega.
Takva ideja bila je toliko nebulozna da ju je bilo teško shvatiti ozbiljno, ali kako sam osoba zainteresirana za svaki oblik opskurnog, nešto me ipak natjeralo da ispitam te njegove sulude teze.
https://gpgale.blog/2026/02/03/sto-se-dogodi-kada-maske-padnu
9 121
Problem teoretske neotplativosti duga i dizanje paušala obrtnicima naizgled nemaju veze jedno s drugim. Prosječan čovjek, pakosni siromah, kakvih je puna Hrvatska, ne razmišlja o ulozi centralne banke i problemu novca kao duga.
A problem je sljedeći, sav novac koji se pušta u opticaj, koji kola, pušten je u formi kredita, a novac za otplatu kamate na njega nikad nije bio stvoren. Banke su dale samo glavnice kredita, a traže da se vrati glavnica uvećana za kamatu.
Budući da novac za otplatu kamate ne postoji društvo je uvijek dužno više novca nego postoji i zato ćete primijetit da se dug države nikad ne smanjuje, uvijek se povećava i „vraća” uzimanjem novih kredita.
U takvom sustavu država je uvijek kratka s lovom i stalno smišlja nove načine za vršenje porezne presije. Sada dolazimo do obrtnika paušalaca, pričao sam za Novu godinu s jednim matematičarem koji mi je objašnjavao da je paušalni obrt idealan jer je porezna presija na njega relativno mala sve dok je prihod do 60.000 eura. To mi se učinilo nevjerojatno, kako je moguće da država tako blagonaklono gleda na obrtnike. Nije prošlo puno vremena od tada i već saznajemo da se porezna presija na te ljude povećava 2 do 3 puta.
Oni su mislili da su unutar neuhumanog sustava pronašli humano rješenje, neku vrstu kompromisa sa sustavom, i ne zadugo, sustav se okrenuo protiv njih, ništa od kompromisa i humanosti, samo gaženje. Nažalost, ti obrtnici kao i ostatak društva odbija razumijeti problem novca kao duga i uvjeravaju se da se njih to ne tiče, nesvjesni toga da je samo pitanje vremena kad će ih taj sustav lupit batinom po glavi.
9 121
Kad su komunisti došli na vlast prvo su seljake s više od 3 hektara zemlje proglasili kulacima, kasnije ako neki seljak ne bi htio prepustit svoje žito vlastima ili bi pak imao više od 2 krave isto je bio tako etiketiran.
Lenjin ih je proglasio klasnim neprijateljima, vampirima, pljačkašima naroda, i profiterima koji su se udebljali na gladi drugih.
Rješenje je bilo oduzimanje zemlje, deportacija tih ljudi u gulage ili ako bi smatrali da je nemoguće preodgojiti ih likvidacija.
S druge strane, ako bi netko u gradu imao više od jednog stana ili kuće, proglasili bi ga buržujem, rješenje je bilo isto - oduzimanje sve imovine, progon u gulag i često smrt, pogotovo ako se radilo o pametnim ljudima koji nisu bili ideološki odani komunistima, tzv. nepoštenoj inteligenciji.
Danas se sve više govori o tome kako treba kazniti one koji imaju više, majka mi je govorila kako su našoj obitelji komunisti uzeli više od dva hektara zemlje gdje je danas izgrađen hotel Albatros u Cavtatu, tamo je moj djed, klasni neprijatelj imao vinograd. Majka se i danas sjeća tog događaja, cijela obitelj bila je okupljena oko stola i plakala, djeda je to strašno pogodilo. Izgubio je svaku volju za stvaranjem novog kapitala jer je uvidio besmisao truda i odricanja.
Ali prije toga, komunistima je zapela za oko naša kuća u Cavtatu, pod istom optužbom kao i danas, da imamo višak nekretnina, naša djedovina, spomenik kulture i ljetnikovac Dubrovačkog kneza Dinka Ranjine, oduzet nam je i dan u posjed nekakvoj sirotinji, da ne koristim grublji izraz.
Danas se opet stvara histerija oko ljudi koji imaju "višak" nekretnina, samo ih se danas naziva rentijerima, s kojima se treba obračunati, pitanje je samo načina.
Moji preci nikada nikome nisu ništa ukrali, njihova krivnja je bila što su bili bogati i sposobni, pametniji od drugih ljudi oko sebe. To je i moja krivnja, zato se pakosna sirotinja raduje porezima na nekretnine, jer oni pogađaju one koji imaju, a oni nemaju ništa jer su propaliteti. Zato podržavaju Plenkovića i slične "redistributore kapitala" koji žele uzimati onima koji imaju i dati onima koji nemaju. Ljevičari našeg vremena se hrane istom ideologijom i pronalaze podršku u istom sloju ljudi kao i komunisti.
9 121
Prava borba koju naš narod mora voditi nije protiv loše vlasti jer je vlast slika naroda.
Ne možemo u društvu socijalnih parazita, propaliteta, alkoholičara, kockara, narkomana, lopova, prevaranata, općenito neiskrenih ljudi imati nekakvu prosvijećenu vlast koja bi bila usmjerena ka stvaranju novih vrijednosti i nagrađivanju rada i truda.
Naprotiv, možemo imati samo vlast koja kažnjava one koji rade, trude se i daju sve od sebe da uspiju. Taj čin, kažnjavanja porezima kako kapitala, tako i rada, ima za cilj ulizivanje propalitetima koji su ruku na srce u većini.
9 121
Kad je netko uspješan i u lovi (pametan), neće pakosna sirotinja reći - drago mi je zbog tebe, neće te ni pitat za savjet kako da se oslobode siromaštva i pakosti.
Naprotiv, svoju će energiju usmjerit na vrijeđanje, omalovažavanje i negiranje tuđeg uspjeha jer tako opravdavaju svoj neuspjeh, ljenost i glupost.
Pritom se tu ne radi isključivo o materijalnim stvarima, nego i zdravlju koje nije ništa manje vrijedno od novca, dapače, ako je čovjek bolestan džabe mu sve pare ovog svijeta.
Osobno sam gledao sirotinju kako se u doba korone naguravala u dugim redovima da primi cjepivo od kojeg su pretrpjeli razne štetne posljedice za zdravlje, a mnogi siromasi više nisu ni među živima.
Mislite da su oni tada rekli - hvala ti Pernar što nas upozoravaš i govoriš nam da se ne cijepimo, što si jedini u Saboru bio protiv te agende!
Naravno da ne, umjesto riječi hvala, primao sam svakodnevno uvrede na svoj račun, govorili su mi da sam za psihijatriju, da nisam normalan, da šta ja mislim da sam pametniji od doktora i slično.
Tada sam shvatio da se sirotinji ne može pomoći, oni vjeruju svim lažima koje im se kažu na televiziji. Oni misle da su pametni iako imaju prazne džepove i glavu.
9 121
Repost from The Right People Z
Good morning lads.
Tuesday 😐
👇👇👇
Follow on Insta:
https://www.instagram.com/right_people_z
If you like the content remember to tip the channel with the Telegram star system!
If you are interested in advertising on the channel, please contact via the bot or the direct message option.
9 121
U Zagrebu 50.000 stanova zjapi prazno, uopće se ne koristi. Zašto, ne znam, međutim, vlast to uopće ne zanima, njih muči to što je 0,8% od ukupnog broja stanova (svaki 125.) ili cca 4000 u kratkoročnom najmu. Znači, jednom kad se oduzme pravo kratkoročnog najma, svi problemi u Zagrebu i ostatku Hrvatske će bit riješeni. Po mom nekakvom sudu, potencijalni problem nije nije nekretnina u funkciji, nego ona koja se ne koristi.
https://www.vecernji.hr/zagreb/svaka-zagrebacka-cetvrt-ima-minimalno-tri-tisuce-praznih-stanova-evo-u-kojima-ih-ima-najvise-1929154
9 121
Repost from Lord Bebo & Friends
🇺🇦🚨‼️ OUCH: Ukrainian influencer tells Ukrainian women not to worry that many men die. They can marry Europeans and Americans!
Problem solved … for the women at least🤷♂️
🔗
Join us | @MyLordBebo
9 121
Postoje tri grupe u društvu, uspješni ljudi, ljudi koji daju sve od sebe i ne uspijevaju usprkos tome i propaliteti.
Koliko god bila dobra državna politika, propalitet će uvijek bit propalitet, i s druge strane, uspješan će uvijek bit uspješan.
Dobra politika zapravo najviše utječe na ove ljude u sredini koji se trude i daju sve od sebe, ali kao da ne mogu ići naprijed.
Za njihov neuspijeh nisu krivi drugi, jer oni su sami izabrali tu vlast koja ih sabotira, koja im neda naprijed.
Normalna vlast bi maksimalno poticala ljude da grade nekretnine, pogotovo u turističkoj zemlji poput naše. Ako ništa drugo, kroz problem poticajne stanogradnje, da država malo pogura stvari, oslobodi te ljude nameta, da im neki povoljan kredit.
Međutim, u našem društvu, uloga države nije kako od onih koji se muče i rade stvorit uspješne ljude, kako da im pruži ruku nego kako da im oteža put do uspijeha.
Zapravo, u normalnom društvu, svatko tko želi i daje sve od sebe morao bi moći uspijeti.
Nažalost, ljudi nisu u stanju prepoznati pogrešnu regulaciju novca i visoke poreze kao uzrok svog neuspijeha, pa sukladno tome ne mogu biti izaći iz štakorove trke.
9 121
Repost from Lord Bebo & Friends
🇺🇦 Ukranian future is people that are a mix of Ukranians Indians and Bangladeshi.
Hey … that’s the glorious future?
🔗
Join us | @MyLordBebo
9 121
Osnova komunizma bila je teorija o preraspodjeli kapitala. Uzimanje onima koji imaju i davanje onima koji nemaju je san svih propaliteta i zato je komunizam uspio ovladati našim društvom.
Danas se kao i nakon dolaska partizana na vlast govori o "višku" nekretnina, i naravno, s druge strane o "manjku".
U doba komunizma bi ti na silu uselili stanara u tvoj objekt, i on bi plaćao najamninu koju država odredi.
Danas, u ovom, ne znam kako to nazvati, valjda neokomunizmu, država želi određivati ljudima hoće li svoje nekretnine iznajmljivati kratkoročno ili dugoročno, zapravo želi vlasnicima oduzeti pravo da samostalno upravljaju svojom imovinom.
Naravno, a istom mantrom kao i u doba komunizma.
Mislili smo da smo porazili komuniste 1990., ali oni su se samo "preobukli" u dresove HDZ-a i s istim propalim teorijama nastavljaju maltretirati normalne ljude.
9 121
"La proprietà privata è sacra, ognuno nel suo appartamento fa quello che vuole" ili, u prijevodu s talijanskog, "privatno vlasništvo je sveto, svatko može raditi što želi u svom stanu" – izjavio je talijanski potpredsjednik vlade i ministar infrastrukture Matteo Salvini na nacionalnoj skupštini Confedilizia, jasno se zauzimajući za prava vlasnika nekretnina u susjednoj nam državi. Salvini je, referirajući se na pritiske koje doživljavaju vlasnici nekretnina u Italiji, najavio uklanjanje ograničenja na kratkoročne najmove nazivajući ih "penalizzanti" (kažnjavajućim) za obične građane.
"To nije stav ekstremne desnice, to je stav svakog tko razumije da imovinsko pravo nije privilegija koju država dodjeljuje i oduzima, nego temelj slobodnog društva", istaknuo je Salvini.https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/turizam/privatno-vlasnistvo-je-sveto-svatko-neka-radi-sto-zeli-u-svom-stanu-sto-se-dogada-u-italiji-i-kakve-veze-ima-s-nama-1557675
9 121
Kažu u Slobodnoj da bi Edi Mišić koji je zaklao Meksikanku na Marjanu prerezavši joj vrat, mogao iduće godine izaći na slobodu.
Kažu da nije pokazao ni trunku empatije ili kajanja tijekom suđenja i psihijatrijskog vještačenja, te da se radi o osobi s asocijalno-disocijativnim poremećajem ličnosti s izraženim sadističkim elementima (narodski rečeno o psihopatu).
Dobio je samo 15 godina zatvora jer je sud zaključio da se radi o "običnom ubojstvu".
Znači, za takvo obično ubojstvo, gdje nasumičnoj osobi s ulice priđete i zakoljete ju Hrvatsko pravosuđe vam daje 15 godina zatvora iako je jasno da će Mišić iz zatvora izaći jednako poremećen kao i kad je u njega ušao. Čovjek je opasan kao i Aleksić ali to nikoga nije briga.
Mora li neki političar na poziciji moći biti ta nasumična žrtva da bi se društvo zaštitilo od ljudi Mišićevog profila?
9 121
Kažu u Slobodnoj da bi Edi Mišić koji je zaklao Meksikanku na Marjanu prerezavši joj vrat, mogao iduće godine izaći na slobodu.
Kažu da nije pokazao ni trunku empatije ili kajanja tijekom suđenja i psihijatrijskog vještačenja, te da se radi o osobi s asocijalno-disocijativnim poremećajem ličnosti s izraženim sadističkim elementima (narodski rečeno o psihopatu).
Dobio je samo 15 godina zatvora jer je sud zaključio da se radi o "običnom ubojstvu".
Znači, za takvo obično ubojstvo, gdje nasumičnoj osobi s ulice priđete i zakoljete ju Hrvatsko pravosuđe vam daje 15 godina zatvora iako je jasno da će Mišić iz zatvora izaći jednako poremećen kao i kad je u njega ušao. Čovjek je opasan kao i Aleksić ali to nikoga nije briga.
Mora li neki političar na poziciji moći biti ta nasumična žrtva da bi se društvo zaštitilo od ljudi Mišićevog profila?
9 121
JA SAM SUKRIVAC ZA SMRT LUKE MILOVCA
Ne zaboravite da je policija tražila određivanje pritvora za Kristijana Aleksića, ubojicu iz Drniša nakon što su kod njega pronašli nedozvoljeno oružje.
Međutim, mediji navode da sud u tom predmetu iako je DORH podignuo optužnicu u tom slučaju, do danas nije zakazao ni jednu raspravu, odnosno sudsko ročište.
Je li to istina i ako jest, je li postupanje suca u tom predmetu bilo pravo ili krivo.
Pitanje je stvar moralne prosudbe jer ono što netko smatra pravim, netko drugi smatra krivim i obratno.
Sudac taj vjerojatno svoje postupanje smatra ispravnim (pravim), s druge strane, neki drugi, uključujući mene, smatraju da je trebao ranije sazvati ročište i odrediti mu pritvor. Na taj način, da se ubojica nalazio iza rešetaka ne bi mogao ponovno počiniti ubojstvo. Drugim riječima smatraju da je postupanje suca bilo krivo.
Međutim, to je samo naše mišljenje. Pravo pitanje jest propisuje li Zakon o kaznenom postupku ikakvu kaznu za suca koji godinama ne saziva ročište u kaznenim predmetima za osobe koje su prethodno osuđivane za kaznena djela s elementima nasilja?
Koliko mi je poznato, sankcija nema. Da postoje jasni rokovi u takvim slučajevima i jasne kazne za njihovo nepridržavanje, siguran sam da bi se suci njih držali, ali kako nema kazni suci ne snose nikakvu kaznu za to što ne sazivaju ročišta u takvim slučajevima.
Ono što sustav sad pokušava jest svaliti krivnju na pojedinog suca koji nije sazivao ročište, pa ministar šalje nekakvu inspekciju na sud u Šibenik, međutim, to nije rješenje. Guranje jednog suca "niz stepenice" neće riješiti problem toga što ZKP ne propisuje jasne rokove i kazne za njihovo nepoštivanje u slučajevima poput Aleksićevog.
Nema smisla uništavat još jedan život, u ovom slučaju suca, hajmo mijenjati zakon da se tragedija poput ove više ne dogodi. Hajmo mijenjati zakon da ljudi poput Edija Mišića koji je odrubljivanjem glave ubio u Splitu Meksikanku ne mogu dobiti samo 15 godina zatvora. Neka se podignu minimalne kazne za najteža kaznena djela. To je moj apel, nemojmo krivnju svaljivati na pojedince, hajmo mijenjati sustav koji je očito krivo postavljen. Hajmo mijenjati zakon sada kad je jasno da su promjene nužne.
I da, kao bivši zakonodavac i ja snosim krivnju za Lukinu smrt jer nisam bio svjestan problema kojeg stvara trenutni ZKP, niti sam predložio njegovu izmjenu dok sam bio saborski zastupnik. Sada sam toga svjestan. Na trenutnom sazivu Sabora je da to učini.
9 121
Čitam sad kako je u Njemačkoj Hanno Berger (75) osuđen na 10 godina zatvora jer nije platio porez.
Istovremeno, Edi Mišić koji je Meksikanki u Splitu odrubio glavu dobio je samo 15 godina zatvora.
2028. izlazi van, da ne mislite da se radi samo o Srđanu Mlađanu, ima takvih likova još, ali ih Hrvatsko pravosuđe tetoši, u slučaju Mišića zato jer DORH suca nije uspio uvjerit da je ubojstvo nesretne Meksikanke bilo posebno okrutno.
9 121
Kad je Srđan Mlađan prvi put nasumično ubio dvoje slučajnih ljudi, djevojku neku i umirovljenika, pitali su ga zašto je to napravio, on je rekao - Htio sam vidjeti kakav je to osjećaj.
Očito je da se radi o čovjeku koji u svojoj prirodi ne osjeća empatiju, nema sućuti, ali i da je opasan po ljude.
Nikakva vrsta psiho tretmana ne može promijeniti njegovu glavu, on je naprosto takav.
Međutim, pravosudni sustav ga je pustio na slobodan vikend. Tada je opet ubio, ovaj put policajca.
Ako ga se pusti van opet će ubit. Postoje ljudi koji naprosto ne smiju živjeti na slobodi jer su poremećeni u glavi, država to ne shvaća i zato ne postoji doživotna kazna.
Ne shvaća ni pravosuđe pa takvi nisu "hitni" odnosno prioritetni.
Problem je i sluganski mentalitet, policija se boji javno kritizirati vlast (u slučaju da interni pokušaji ne uspiju) i reći - imamo problem, našli smo nasilnom psihopati oružje, a on je i dalje na slobodi.
Ja sam to doživio prvi put na graničnom prijelazu Klek kad sam vidio stanje razvaljenog WC-a. Nakon što sam to snimio, policajac me zamolio da to ne objavim da on ne nastrada. U policiji vlada nekakav strah od prigovaranja prema vlasti iz straha da će bit etiketirani kao problematični i sankcionirani. Zapazite, policajci se boje reći da jebeni WC treba popravit da se nekom ne zamjere.
Na kraju, nakon što sam objavio video tog WC-a on se popravio, znači ispalo je da problem nije bila vlast, jer netko tko je bio nadređen, kad je vidio moj video, rekao je - pa treba to popravit. Kad sam idući put došao na taj prijelaz, pohvalili su se policajci da je popravljen WC, ja sam se nasmijao na to i pitao, jel ima još neki problem koji treba riješit, na što su se oni nasmijali i rekli - ne, to je to, samo je WC bio problematičan.
Siguran sam da je netko od policajaca, urgirao prema višoj instanci i rekao - čujte imamo problem, kod ubojice i psihopate smo opet našli oružje, a čovjek je i dalje na slobodi, da bi netko rekao, gle, dajte to riješite. Na kraju krajeva, mogli su i anonimno medijima javit i zamolit ih da se stvar pogura.
Istu stvar je mogao napravit i netko iz DORH-a, ali nitko od njih nije htio upotrijebiti svoj mozak za takav čin. Živo me zanima iz kojeg razloga jer kad novinar na ulici zaustavi prosječnog prolaznika i pita ga što su institucije trebale napravit po pitanju ubojice iz Drniša, obični ljudi su davali jednostavne i razumne odgovore.
Je li moguće da je prosječna osoba pametnija od prosječnog djelatnika DORH-a ili se i tamo, kao i u policiji boje zamjeriti nadređenima.
Zato je dečko iz Drniša mrtav. Ovdje se ne radi o krivom postupanju samo jednog pojedinca - suca, cijeli sustav je naprosto krivo postavljen.
9 121
Koliko je psihijatrija po mom sudu promašena znanost, najviše govori slučaj iz Drniša.
Psihijatri smatraju da treba ići u zatvor ako nije bio neubrojiv, međutim, po mom sudu potpuno je nebitno što je bio ubrojiv, odnosno što nema psihozu.
Radi se o sociopatu, to je čovjek koji iz čistog mira ubija ljude, bez savjesti i empatije. Takvima nije mjesto u zatvoru, zamislite da stavite nekog zatvorenika poput Sanadera, Filipa Zavadlava i nekakvog običnog prevaranta ili lopova u istu čeliju s njim, pa taj bi ih mogao ubiti usred noći iz čista mira.
Takvima je mjesto doživotno na zatvorenom odjelu psihijatrije u samici, jer njega zatvor ne može rehabilitirati. Njegov problem je u glavi, to je monstrum, pustilo se njega iz zatvora za 5, 10 20 ili 50 godina, on je i dalje monstrum on može i hoće opet ubit.
Ovaj sustav običnog kriminalca, lopova, krivotvoritelja ili pak dečka koji je ubio 3 dilera iz osvete stavlja u istu čeliju s psihopatom/sociopatom. Ugrožen je život ne samo ljudi na slobodi, nego i drugih zatvorenika kad su s takvim u istoj čeliji.
Ljude koji nasumično ubijaju ljude iz čistog mira treba doživotno držati na psihijatriji, a ne u zatvoru na određeni rok jer se takvi ne mogu rehabilitirati.
اکنون در دسترس! پژوهش تلگرام ۲۰۲۵ — مهمترین بینشهای سال 
