fa
Feedback
Expres European

Expres European

رفتن به کانال در Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

نمایش بیشتر
کشور مشخص نشده استدسته بندی مشخص نشده است
833
مشترکین
+724 ساعت
+307 روز
+3030 روز
آرشیو پست ها
Ambasadorul rus Ozerov încă nu a fost convocat la MAE pentru explicații și condamnări dure? Așa reiese după după comunicat.

Mi-a trimis lumea azi. Lopatna, Orhei, aseara la 23.20.
+3
Mi-a trimis lumea azi. Lopatna, Orhei, aseara la 23.20.

Ce zic egzperții?

Ap' ci-i acolo, e salvată Armenia sau vsio, kaput, koneț sveta? Anulează sau nu rezultatele alegerilor?
Ap' ci-i acolo, e salvată Armenia sau vsio, kaput, koneț sveta? Anulează sau nu rezultatele alegerilor?

Sfat bun pentru duminică după masă. ☝️

Da eu îmi făceam griji că alegerile din Armenia nu vor fi conform valorilor democratice europene. Dar văd că degeaba retrăiam
Da eu îmi făceam griji că alegerile din Armenia nu vor fi conform valorilor democratice europene. Dar văd că degeaba retrăiam. Tot ok. Tot democratic. ☝️

Repost from Morari.news
▶️ Aceasta e “Morari News” și aici noi vă povestim știrile așa cum ele sunt, dar nu cum cere linia partidului. Noua ediție e deja pe canalul nostru de YouTube! 🔥 https://youtu.be/BbqftJ8qyiY

Vă amintiți cum a fost terfelit Dodon când turcii au reparat clădirea Președinției? Acolo pur și simplu a fost o reparație tehnică. În cazul reformării SIS de către un stat european, asta este ingerință directă în activitatea unicului serviciu de securitate în stat. Cu acces la informații din interior. Но это другое, понимать надо. Gata, mai mult decât câteva secunde nu o pot asculta.

Mai pe scurt, nu știm ce e asta, dar e foarte periculos. Clar?

Ei ne învață pe noi cum e bine pentru noi. Cei, cu rată de aprobare de 15% in țările lor.
Ei ne învață pe noi cum e bine pentru noi. Cei, cu rată de aprobare de 15% in țările lor.

+1
Trebuia s-o duci la Puhoi, tovarășu ministru Hajder. Acolo tot avea unde pluti cu barca. Cu atat mai mult că e satul unde guvernați voi, cu cel mai bun primar ambasador.

Acum hai să ne închipuim că peste o generație toti cei care opteaza acum pentru integrare europeană vor fi declarați dușmani ai țării. În frunte cu partidul pas și terminând cu Satoshi cu cântecele lui propagandistice. Cei din URSS tot nu-și închipuiau ca pot fi detestati pentru ideologia pe care o aveau atunci. Așa vom păți și noi. Extremismul nu este bun sub nicio formă. P.S ce are Bulgakov cu războiul lui Putin, ninormalilor?

Oamini ninormali ☝️

Repost from Octavian Racu
Unde nu-i cap, vai de picioare. Și pe la noi sunt frați siamezi cretini, care îi vânează pe Goga, Eliade, Eminescu. Precum am
Unde nu-i cap, vai de picioare. Și pe la noi sunt frați siamezi cretini, care îi vânează pe Goga, Eliade, Eminescu. Precum am mai spus, psihopații nu au ideologie. Nu sunt de dreapta, nici de stânga.

Tot ce trebuie să știm despre amalgamarea benevolă. ☝️
Tot ce trebuie să știm despre amalgamarea benevolă. ☝️

Ca vinerea seara. Fecioarele, iau cum ne grăiește de rău flăcăul ista. ☝️

Ой, как неудобно получилось. Mulțumim dlui Cubreacov pentru refresh de memorie.
Ой, как неудобно получилось. Mulțumim dlui Cubreacov pentru refresh de memorie.

Repost from Gonța Media
Rubrica “Reportaje cu Vitalina Pilipenco” din 05.VI.2026. Vă mulțumim! https://youtu.be/Sy6BPC58LIw?si=h6gP97Ai7YI7w8Y9

Repost from Morari.news
📸 А вы ещё помните тот самый знаменитый лес за 200 млн евро, который Майя Санду вместе с PAS высаживали под объективы придворных СМИ? Тогда в соцсетях активно гулял хэштег Echipa #MAIA, а ленты были полны ярких фотографий «будущего леса». Это был 2024 год: красивые кадры, громкие заявления и привычная упаковка в стиле «мы спасаем страну, а партнёры дают нам деньги». В 2025-ом году наши корреспонденты Рита Сорокина и Роман Лешан съездили в село Малаешты Оргеевского района, чтобы проверить, как поживает "молодой лес". Тогда они выяснили, что более 80% саженцев не прижились, но было сказано, что деревья досадят. 🌱 Сегодня, журналисты Mlive снова проведали "молодой лес" Майи Санду, где два года назад было высажено 200 тысяч саженцев.