Храм поезії (🖤)
Open in Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
Show more1 325
Subscribers
+124 hours
+97 days
+4030 days
Posts Archive
1 325
Цей світ триматиметься на дітях,
що не знають російської
і кажуть "мамо, я не розумію цієї мови".
на дітях, що зростають у вибухах
і не плачуть від звуку тривоги
вже не плачуть,
бо плакати втомлює.
сирени витимуть завжди,
але діти ростуть
і зростають
і дорослішають, коли інші виборюють
для них час.
час на дорослість,
час на те щоб не знати й не чути хто такі достоєвський чи лєпс,
не знати, як боляче помирати
і як ніхто не воскрес
хоч скільки говорили про пам'ять та про вічне життя -
смерть незворотня,
і вона торкається кожного,
хто ще пам'ятає своє ім'я
й імена людей яких називає своїми.
світ буде триматись на дітях,
які ходять до школи
і знають, що Йогансен та Симоненко
не пережиток і не старперство,
знають, що Горську убито і що спадок дідів
та сивочолих бабусь роздали московитам,
знають, що хліб не викидають
не тому що дурні,
а тому що колись його відбирали,
і що правда вартує серця,
вартує биття у стіни.
знають, що в світі існують вони
не завдяки, а супроти
усьому.
незалежність також триматиметься
на дітях,
які пам'ятають
усе до крихти
і вірять лише у пам'ять
@in_gal_night
#софія_волкодав
1 325
Грішна!
За гроші гірша, продажніша.
Чи то моя ніша важливіша за вашу?
Хочу пестощів твоїм пестиком,
Твоїм ім'ям.
Все найприємніше тобою називаю, мій драконе.
Тану і течу, танком твого танку витечу на поверхню ліжечка, коли твій зверхньо-лагідний погляд співчутливо придивляється, втримуючи рухами мою нижню половину.
Вгору, вниз
Вгору, вниз
Бриз, бризьк
З к з к з к –
Змагалися пружини матрацу
Спіралями часу.
Піддавались і відпускали, виштовхуючи скрежетом імена нічних відвідувачів, подорожніх, хворих, щасливих чи запрограмованих.
Поезія – для сумних, а для сильних однокімнатка на вітряних горах,
А для сонних хмизом дощу сипле село старого двору.
Жити, вмерти
Жити, вмерти
З власними мріями секс,
Приємний спогад ніжний, як зелено-рожевий захід, гострий, як твій перший вхід у мене.
Чому, як метелик впійманий крихкий, боюся здатися і сказати відверто – люблю двох!
А потім розреготатися.
Кожному з них в спину
Милу
Ніжну
Сильну, в яку втирала секрет своїх долонь.
Родимі, родимки…
Нехай ідуть, а я лишусь в собі і спогадах.
@ankolesan
#анґа_зелена
1 325
вечір теплим мейн-куном гуляє по літній веранді,
мружить сонні смарагди, бо знає все наперед:
дотики, вигини тіла відбитками на простирадлі,
двоє злилися в єдиний тісний силует.
створять всесвіт під ковдрою - в старості буде на спомин,
іскри під віями скоять стрімкий зорепад,
хвилями вниз мʼяко спускається човен,
в морі спокус не знайде стежки назад.
втома солодка огорне приблизно о шостій,
пристрасті попіл здує легкий тиховій,
млосним блаженством наповнений вранішній простір,
когуте, милий, тих двох тривожить не смій!
@virshirumu
#поліна_шишлевська
1 325
Білизна – додолу. Багаття – до неба!
Тікає з-під дотиків, мов навісне.
Ми рідні. Ми вірні. Ми ніжні. То все, бо
Кохаємо. Дуже. Десь вислизнув день.
Спокусниця-ніч, в зорях-родимках тіло,
Прийшовши, відклала всі справи за нас.
Штовхнула в обійми, і ми полетіли,
Бо то не обійми – чотири крила!
Білизна згубилася в темряві стиглій,
Служила нам одягом ковдра м'яка.
Негода у серці й за вікнами стихла,
Не стало ні сліду від скарг-нарікань.
Такий, що до неба, вогонь насолоди.
Цілунковий струм – до тремтіння клітин.
Ми пісня без слів, котрій авторка – доля.
Ми те, що у Всесвіті більш не знайти.
@tettios
#інтимнірядки
1 325
давай поговоримо. про політику, про коріння і секс.
коритися ідеалам — без сенсу, для ідей ти транзитний Марсель.
про що писати, коли поле думок всіяне дикими ягодами,
кислішими за обличчя?
їстимеш, не почуваючись ситим, а
красномовним правда не личить.
дві таблетки натще — може, трохи загоїть щем;
ходив навколо, приколов,
розрісся у серці кущем.
метелика тінь знає де вирости й впасти,
а мій ліричний герой — як твої думки скопіпастити.
можливо, всього лише
чийсь воннабі,
якому бог торчить пару бажань /як я — вірш тобі/
тому ріжемо яблука на двох, сухими губами до ножа:
твої торкалися гострого, а на моїх густим застиг жах.
шершавим наче асфальт, язиком.
гáряче,
повний рот маршмеллоу.
ідіоми, як ідеали — цикорій, на каву мелений,
так глибоко, що втрачені ґудзики проростають корінням.
я не почула нічого з того що ти говорив
@viknapoetry
#єва_верле
1 325
Repost from Віршопліткарка FM
1 червня розпочнеться набір на літній конкурс «Плейлист», який уперше буде прозовим, а не поетичним. 7 найкращих творів озвучать талановиті декламатори «Віршопліткарка FM».
⏳✍️ Щоб у вас був запас часу на ідею сюжету вашого твору й, власне, на написання, я даю завдання уже сьогодні.
Якщо коротко, то вам треба вибрати жанр і тему з переліку, детально про завдання за цим посиланням ➡️ клік сюди
Увага, кількість місць у наборі на конкурс буде обмежена, тобто якщо раптом 35 людей здадуть свої роботи в перший день набору, то він одразу й буде завершений.😐
Бажаю натхнення на цікаві ідеї! 🥰
@virshoplitkarka #плейлиствіршопліткарки
1 325
***
Народи мені брата, щоби він мене захистив,
щоби він мене був захищав кожен раз, коли було слід -
жінка просить. Земля їй мовчить у відповдь. Золоті в
саду пагони цьогорічні, родючі; та кожен плід,
ніби камінь, звисає загрозливо з довгих віт.
Дай мені покривало від пильних ласих чужих очей,
щоб небажана під ним мене не сягнула жодна чужа рука.
Заховай мене в сяйво зблисків своїх і в прозору блакить тіней -
жінка каже. Ріка попри неї тихо собі тече,
але ні – не сховає живою її ріка.
Жінка дивиться в небо й говорить – поруш цей плин,
у якому за літом йде осінь, й тоді зима,
й час свій мають і квіти руж, і трава полин,
й своє місце є слушне для кожного звіра, всіх бадилин,
лиш для мене свобідного місця ніде нема.
Але небо відповідає – Сама, сама.
Катерина Бабкіна
#бабкіна
1 325
Коли вимикається світло — стає помітним тремтіння рук,
погляд стає напруженішим і нестямнішим кожен рух.
Ніжність — пекуча, мов страх — розливається сповіддю.
І плечі здригаються на кожен шепіт, на кожен подих.
І тоді вона тихо говорить: «Повір мені —
все, що сталося у війні, залишається у війні.
Тут надія і смуток — стільки всього намішано.
Але потім ми будемо іншими,
обов’язково будемо іншими.
Ми виростемо, подорослішаємо або постаріємо.
Але сьогодні ти називай мене своїми улюбленими містами.
А сьогодні просто лежи тут поруч, беззахисно голо.
Нічого подібного з нами не буде більше ніколи.
Тому сьогодні знову залишай мене із собою на ніч.
Вивчай мене, ніби вперше, ніби нічого про мене не знаєш.
Знову говори мені крилатими висловами і цитатами.
Коли я навчуся згадувати — матиму що згадати.
Коли з’явиться світло — ми знову говоритимемо про війни.
Тому якщо ти хочеш мовчати — давай мовчати повільно.
Бо стільки сонця щоранку тут розливається незграбною повінню.
Бо, зрештою, що іще нам залишається,
крім такої
любові».
Тетяна Власова
#Таняпише
1 325
двері в центрі Ха
вхідні до жилого
на варті заміна
попередніх що
знесло до того
вибухом Хема
зроблені з листів
важких та іржавих
як осінь двадцять
третього
також посічені
трипофобія
прильотів
заліплена
лейкопластиром
милий мій я
сказав би що
пощипа ще трохи
але це неправда
it will hurt
like a motherfucker
тож просто
тримайся
за цю весну
за спогади
за руку
що вкладає перста
в твої рани
16.04.25
@JayBernadotte
#джей_бернадот
1 325
***
провести би тебе по всіх лініях на руках
увігнати у шкіру чорним досередини
щоб коли я із сірого переллюся в біле
ти розповів, де подівся міи страх перед тими
хто вибирав каміння з самого дна и викладав на легенях
щоби важчала грузла моя душа и робилася темною
проказати б тобі всі слова всі означення
що вмирають в мені суцвіттями
і коли я захворію на Благовіщення
ти міг зібрати іх і позначити
де мені жити де моє місце
щоб пригортався весь світ ставши теплим
і коли ти розпишеш моіх птахів
я сама полечу до тебе
@novakain_poetry
#новакаїн
#оля_новак
1 325
Рідному місту (вкотре) присвячується 👇🏻
***
я сідаю у потяг,
та це не мій потяг,
ні, не мій потяг…
коли в нікуди ведуть дороги
настає час повертатись додому.
рідним хлібом, в кишенях крихтами
рудим кольором, що дощу краплинами
маленьким спогадом, частинками попілу
збираю руїну
мого
дому
вертаюсь туди
тихими кроками
моя крихітка «Я»
за руку веде:
«подивись-но, живе Дніпро!»
норовливе, як молоде вино.
гойдалки водить
зверху хвилі
й знову на дно
я прокидаюся
це лише сон
а потяг — не мій,
мій поїде
Київ-Запоріжжя 1
номер два сім два/два сім один,
зупинка — дім
зупинка — щасливі дні
та бабусині руки,
зупинка — дитяча кімната
зупинка:
«здавайте постіль!»
ти їдеш не в той бік
та коли в нікуди ведуть дороги
настає час повертатись додому
ми всі заходимо в потяг
та це не наш потяг
ні, не наш потяг
сьогодні він відвезе нас до міста відносного спокою
там кожен шукатиме вулиці,
твоя юність зустрінеться в сутичці…
із реальністю
де у вагоні,
ти бачиш солдата
він дивиться прямо в душу:
«не плач,
поїду у протилежний бік,
щоб кожен потрапив додому»
я знов сідаю у потяг
куди їде сьогодні?
де б він не їхав,
я пам’ятаю
код:
«пʼять
шість
шість
два»
маршрут прокладено
скоро
я буду
вдома.
@poetrypozharska
#роніка
1 325
Repost from N/a
Лишається ще трохи
- 1175 грн до 25К
- І 6175 грн до цілі 30К
Давайте зробимо 25К до 18:00😎
1 325
Я знаю твій смуток й усі безкінечні печалі –
Корінням густим заплітають квітучі надії.
Твій погляд порожній: тоді на даху ти мовчала
І довго дивилася вниз, у пекельне провалля.
Нам сонце пускало на плечі проміння – не гріло.
На заході ніч розгортала товсте покривало –
Не зорі на ньому, а стигми та шрами згрубілі.
Душа зоставалася привидом в мареві згарищ.
Ти з домом зруйнованим... бігла і не попрощалась...
Тепер дотліваєш... ще крок – і провалля поглине,
Ковтне, заплете корінцями. До денця, до краплі
Спустошить дотла, не залишить легеням повітря.
Тримай мою руку, неначе по діагоналі,
Єднатимем те, що лишилось, бо поряд не марно
З тобою я тут і сьогодні, у цій терапії.
Тепер говори, бо нема порятунку в мовчанні.
Довіра відновиться з попелу, болю та тиші.
Ти теж воскресай, розгортай білі крила, мов птаха.
Тобі допоможу зцілитися і не боятись,
Щоб знову могла посміхатися щиро частіше.
Ми знайдемо разом прихований сенс в афордансі –
Де безліч можливостей, навіть, якщо ти вразлива.
Не бійся себе й почуттів, що нуртують ночами,
Тобі розфарбую цей світ, щоби знов став яскравим,
Загояться рани, і з'являться радості миті.
Олеся Репа (@olesya13r) та
Костянтин Ватульов (@kostiantynvatulyov)
1 325
Ти казав, не пиши про любов,
бо якщо і існує, точно вже не на часі.
Не пиши про бога з малої літери,
Іди до причастя, накривши голову,
руками, хусткою чи шоломом,
щось із варіантів точно убереже.
Про живе не пиши і про мертве теж.
Проковтуй невимовлену оскому
піском з окупованих териконів.
Вдай, що не впізнаєш,
чорно-білих очей в новинному некролозі.
Не пиши про війну, вона — чергове кліше,
Рота й вуха заший, до весни зарийся в чорнозем.
Ця зима промине, і минуле розмиють грози,
табуйоване слово тонутиме під дощем.
Тож доки щемить всередині неозвучене,
напиши про це, якщо можеш.
@snigpoetry
#мері
1 325
Ви кажете, схеми старі не доречні?
Книжкові полеміки сиплють картеччю
Думок заскарузлих, не вартих і часу.
Та сотні загрузнуть, лиш тільки почати
Розмову у чаті, приправлену гострим.
Хвилини розчавлює діджітал простір.
Напевно, помітили: майже за Смітом,
Невидимі руки — тепер алгоритми.
Вони неупинно під поглядом твітів
Зіштовхують ринки, сортують крізь сито
Не Ератосфена, а лайків, репостів.
З потрібної сфери новини примостять.
І квазігостинне липке павутиння
Із виру рутини вихоплює. Стигне
Обід або справи ідуть до пожежі —
Світлини яскраві у цей час бентежать.
Мережа підживлює світ дофаміном.
Зіскочите швидко? Тоді майже вільні.
@literospletinnia
#приходченко
#мтб #невидимки
Available now! Telegram Research 2025 — the year's key insights 
