en
Feedback
michalapetr.com

michalapetr.com

Open in Telegram

Blog Michal & Petr

Show more
6 814
Subscribers
No data24 hours
-17 days
-530 days

Data loading in progress...

Tags Cloud
No data
Any problems? Please refresh the page or contact our support manager.
Incoming and Outgoing Mentions
---
---
---
---
---
---
Attracting Subscribers
June '26
June '26
+40
in 3 channels
May '26
+87
in 7 channels
Get PRO
April '26
+57
in 3 channels
Get PRO
March '26
+90
in 9 channels
Get PRO
February '26
+47
in 4 channels
Get PRO
January '26
+60
in 9 channels
Get PRO
December '25
+67
in 5 channels
Get PRO
November '25
+57
in 3 channels
Get PRO
October '25
+37
in 7 channels
Get PRO
September '25
+40
in 6 channels
Get PRO
August '25
+60
in 7 channels
Get PRO
July '25
+87
in 6 channels
Get PRO
June '25
+67
in 6 channels
Get PRO
May '25
+97
in 10 channels
Get PRO
April '25
+60
in 11 channels
Get PRO
March '25
+98
in 11 channels
Get PRO
February '25
+95
in 20 channels
Get PRO
January '25
+116
in 11 channels
Get PRO
December '24
+215
in 11 channels
Get PRO
November '24
+147
in 8 channels
Get PRO
October '24
+112
in 9 channels
Get PRO
September '24
+162
in 8 channels
Get PRO
August '24
+223
in 11 channels
Get PRO
July '24
+118
in 9 channels
Get PRO
June '24
+142
in 13 channels
Get PRO
May '24
+182
in 16 channels
Get PRO
April '24
+156
in 15 channels
Get PRO
March '24
+180
in 13 channels
Get PRO
February '24
+111
in 10 channels
Get PRO
January '24
+159
in 12 channels
Get PRO
December '23
+109
in 11 channels
Get PRO
November '23
+96
in 20 channels
Get PRO
October '23
+129
in 14 channels
Get PRO
September '23
+110
in 0 channels
Get PRO
August '23
+135
in 0 channels
Get PRO
July '23
+138
in 0 channels
Get PRO
June '23
+171
in 0 channels
Get PRO
May '23
+93
in 0 channels
Get PRO
April '23
+170
in 0 channels
Get PRO
March '23
+225
in 0 channels
Get PRO
February '23
+187
in 0 channels
Get PRO
January '23
+328
in 0 channels
Get PRO
December '22
+498
in 0 channels
Get PRO
November '22
+766
in 0 channels
Get PRO
October '22
+304
in 0 channels
Get PRO
September '22
+310
in 0 channels
Get PRO
August '22
+411
in 0 channels
Get PRO
July '22
+222
in 0 channels
Get PRO
June '22
+398
in 0 channels
Get PRO
May '22
+896
in 0 channels
Date
Subscriber Growth
Mentions
Channels
24 June0
23 June+1
22 June+1
21 June+2
20 June0
19 June+3
18 June+2
17 June+1
16 June0
15 June+1
14 June0
13 June+1
12 June+1
11 June0
10 June+2
09 June+3
08 June+7
07 June+4
06 June+3
05 June+2
04 June+1
03 June+1
02 June+2
01 June+2
Channel Posts
MAP 2642 Putin byl včera při chuti a v dobré náladě. A učinil tato dvě závažná vyhlášení: Dnes ve 20. hodin budu hostem na TV Bureš, pořad najdete zde. Protože se budu opět věnovat hlavně vývoji války na Ukrajině, a protože nejlepší je někdy nechat hovořit přímo nejvyšší válečníky a politiky bez zkreslení – místo analýzy dnes faktografie dvou projevů Vladimíra Putina, tak jak je zveřejnila jeho kancelář. Analyzovat budu až večer. Mějte se krásně, letošní léto prý bude nejen podle meteorologů “opravdu horké”. Text první – Vladimír Putin – vyhlášení z úterý 23. června 2026, z tzv. neformální besedy s absolventy ruských vojenských akademií: (Slova, která neřekl Putin jsou kurzívou.)  Vladimir Putin: Ještě jednou gratuluji k promoci. Hodně štěstí. Starejte se o sebe, starejte se o svou zemi a starejte se o lidi, kteří vám byli svěřeni do péče. Otázka “absolventa plukovníka” : Země NATO daly Ukrajincům možnost odpalovat bezpilotní letouny vyrobené ve svých zemí na naše zařízení. Jsou si vůbec vědomy důsledků? V. Putin:  Zjevně to nevzdávají. Přestože v zemích NATO panují nepokoje, a přestože síly, které nechtějí s námi žádnou konfrontaci, i síly, které veřejně deklarují svou touhu budovat vztahy s naší zemí, nabírají na síle. Podívejte se, co se děje v Německu. Všechny politické síly, které prosazují agresi proti Rusku, všechny síly, které prosazují eskalaci situace a vedoucí k ozbrojenému konfliktu – jejich rating katastrofálně klesá. Všechny aktivní strany, které prosazují tuto cestu – jejich rating jen prudce klesá. A naopak, všichni, kdo s námi chtějí navázat normální vztahy, ukončit tento nekonečný závod o způsobení strategické porážky Rusku, se zvedají – všichni, kdo s námi chtějí normální vztahy. Myslím, že to tak bude, že to nakonec dopadne dobře. Ještě nedosáhli bodu, kdy by ze svého území cokoli proti nám odpálili; chápou, že dojde k odvetnému úderu. Myslím, že to chápou všichni, nebo by to měli chápat, takže se od toho snaží co nejvíce distancovat. Když například v pobaltských zemích létají ukrajinské drony, neukazují prstem na Moskvu; říkají, že jsou to ukrajinské drony: chyba, systémová závada, elektronický boj nebo něco jiného. Ještě nedosáhli bodu, kdy by přímo využívali svého území, i když na něm rozmisťují vojenské výrobní zařízení. A samozřejmě na Ukrajinu do bojové zóny proudí velký příliv zbraní. Mimochodem, jste zkušený muž, plukovníku, mnohem zkušenější než velmi mladí poručíci, a tak pravděpodobně víte, že na nás vždycky ukazují prstem, a neustále na nás ukazují prsty. Není náhoda, že jsem pronesl malou poznámku, pokud jste si všimli – všimli jste si? ​​Otočil jsem stránku? – protože než jsem přišel, přímo sem, prakticky v hale, jsem dopsal. Vždycky, prakticky pořád, jsme byli provokováni, provokováni, provokováni. A když jsme začali hájit své zájmy, řekli: „Podívejte, Rusko je agresivní.“ A pak okamžitě pokračovali ve všem, co původně plánovali. (Putinova Zápletka, určená k publikaci médii, začátek): Před druhou světovou válkou Sovětský svaz dělal vše pro to, aby zabránil konfliktu, a nabízel všem evropským mocnostem spojenectví proti agresivnímu režimu v Německu, nacistickému režimu. Ty však stále odmítaly a začaly uzavírat smlouvy nejprve s Hitlerem. Kdo v roce 1938 podepsal smlouvu? Oni, Zápaďané: Francie, Velká Británie. Britský premiér přiletěl do Londýna, vystoupil z letadla, začal mávat touto smlouvou a křičet: „Přinesl jsem vám mír.“ Ale je pravda, že ve Velké Británii byli rozumní lidé, kteří řekli: „No, teď je válka nevyhnutelná.“ A přesně to se stalo. Pak se obrátili proti Sovětskému svazu a hned v těch samých dnech začalo nacistické Německo Sovětský svaz obviňovat z téměř útoku, téměř přípravy na útok. Nesmysl. A to pokračuje a bohužel pokračuje dodnes. [...] ➖@michalapetr

2
Putin včera “pobesedoval” s letošními absolventy ruských válečných, policejních a státně-bezpečnostních akademií. Celý záznam
Putin včera “pobesedoval” s letošními absolventy ruských válečných, policejních a státně-bezpečnostních akademií. Celý záznam jeho besedy v dnešní analýze. Fotka ze včerejší “besedy”.
1 767
3
Čínský vtip k poslednímu summitu EU – uvozen titulkem “Consistently divided”. Publikován médiem ÚV KS-Číny.
Čínský vtip k poslednímu summitu EU – uvozen titulkem “Consistently divided”. Publikován médiem ÚV KS-Číny. 
3 006
4
MAP 2641 Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku, náznaky se množí. Analýza Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku. Bývalý nejvyšší velitel armády USA v Evropě generál Ben Hodges sice včera po svém letitém zvyku opět po kyjevských médiích šířil naivní fámy, že Ukrajina letos v létě už definitivně převzala válečnou inciativu, a že díky nynějším hloubkovým úderům proti poloostrovu Krym, a proti hlubině ruského území, dojde k rychlému vyčerpání Ruska, a tím ke konečnému velkému ukrajinskému vítězství ve válce. Avšak tohoto generála netřeba brát příliš vážně. Ben Hodges byl velitelem US armády v Evropě v letech 2014 až 2018, tedy skoro navlas stejně, jako se generál Petr Pavel v letech 2015 až 2018 usilovně činil ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO. A lze si tak s jistou mírou nadsázky představit, že generál Valerij Gerasimov tou dobou začínal každý svůj pracovní den ve funkci náčelníka Generálního štábu Ruské armády tichou modlitbou, aby tahle povedená dvojka pomatených západních stratégů sloužila ve svých funkcích ještě pár dalších let k větší budoucí slávě velkého Ruska.  Generál Hodges je totiž poloostrovem Krym doslova posedlý. Už na jaře 2023 zasvěceně tvrdil, že vojska Kyjevské branné moci v létě 2023 rychle převálcují úderem ze severu zdemoralizovanou ruskou armádu zakopanou v záporožských stepích na linii generála Surovikina, a následným mocným a rychlým úderem celý krymský poloostrov osvobodí, a Rusko kapituluje. Ukrajinská ofenzíva řízená z tajné centrály NATO ve Wiesbadenu tehdy skutečně nastala, ovšem ještě rychleji skončila hordami tlejících těl ukrajinských vojáků a stovkami spálených německých, britských a amerických tanků, a dalších obrněných vozidel, na záporožských polích před Surovikinovou linií. Generál Hodges věští okamžité porážky Ruska naprosto pravidelně. Třeba už 13. září 2022 analyzoval, že Rusko se už pod údery ukrajinské armády hroutí, a brzy se už rozpadne, a Západ by se už měl připravit na závěrečné dělení Ruska. Mapa z analýzy MAP 125 ukazuje situaci na frontě 10. září 2022, která vedla 13. září 2022 vlivného US generála Bena Hodgese, aby vydal výzvu, aby se Západ připravil na rychlé dělení Ruska, protože Rusko se už hroutí. Tato analýza a ukrajinský útok do pustých stepí severně od města Kupjansk, vyvolaly okamžitou šílenou paniku mezi ruskými nacionalistickými blogery a politiky, a ti začali vřískat jako vzteklí paviáni, aby Putin okamžitě vyházel zrádce Gerasimova a Šojgu, a vyhlásil mobilizaci. A vskutku, Putin 22. září 2022 nařídil částečnou mobilizaci. Věčná sláva generálovi Ben Hodges, bývalému veliteli US Armády v Evropě za časů, kdy Petr Pavel sloužil jako předseda Vojenského výboru NATO, bude tak stát v tajných budoucích skriptech pro výuku ruských armádních stratégů, protože vyhlásit mobilizaci a válku potřebuje záminku, a pokud ji poskytne nepřítel dobrovolně a sám, je to naštěstí ukrutný blbec.  Pokud se podíváme do historie, co tak důležitého se stalo těsně před 13. září 2022, kdy generál Hodges vydal toto své vítězné proroctví, zjistíme, že ten den ukrajinská armáda osvobodila 1000km2 pustých stepí severně od města Kupjask, a kolem Charkova, a roztáhla tak frontu o tisíc kilometrů, a rozředila své síly na obranu ze strategického hlediska naprosto bezvýznamných končin. Ale vyvolala mezi ruskými válečnými blogery takovou paniku, (srovnej dnes), že Putin za 8 dní od Hodgesova proroctví vyhlásil částečnou mobilizaci, a aby tak učinil, potřeboval přesně tento ukrajinský úspěch, paniku ruských nacionalistů, a proroctví bývalého velitele US Armády v Evropě, že se Západ chystá dělit Rusko! [...] ➖@michalapetr➖
2 687
5
Mapa z analýzy MAP 125 ukazuje situaci na frontě 10. září 2022, která vedla 13. září 2022 vlivného US generála Bena Hodgese,
Mapa z analýzy MAP 125 ukazuje situaci na frontě 10. září 2022, která vedla 13. září 2022 vlivného US generála Bena Hodgese, aby vydal výzvu, aby se Západ připravil na rychlé dělení Ruska, protože Rusko se už hroutí. Tato analýza a ukrajinský útok do pustých stepí severně od města Kupjansk, vyvolaly okamžitou šílenou paniku mezi ruskými nacionalistickými blogery a politiky, a ti začali vřískat jako vzteklí paviáni, aby Putin okamžitě vyházel zrádce Gerasimova a Šojgu, a vyhlásil mobilizaci. A vskutku, Putin 22. září 2022 nařídil částečnou mobilizaci. Věčná sláva generálovi Ben Hodges, bývalému veliteli US Armády v Evropě za časů, kdy Petr Pavel sloužil jako předseda Vojenského výboru NATO, bude tak stát v tajných budoucích skriptech pro výuku ruských armádních stratégů, protože vyhlásit mobilizaci a válku potřebuje záminku, a pokud ji poskytne nepřítel dobrovolně a sám, je to naštěstí ukrutný blbec. 
3 074
6
Ruští kozáci, jak hlásila tento měsíc substruktura CIA, splnili Putinovi pokyny, a už denně zásobují ruská média zprávami o s
Ruští kozáci, jak hlásila tento měsíc substruktura CIA, splnili Putinovi pokyny, a už denně zásobují ruská média zprávami o své činnosti v Rusku i zahraničí. Na fotce vidíte účastníky “7. donského kozáckého bivaku v Germánii”, a na něj se 16. června do německého Hannoveru sjeli španělští, němečtí a ruští, “donští kozáci”. Hlavní náplní 7. kozáckého bivaku byl výcvik “v sekání šavlí a švihání bičem”, a výcviky v boji zblízka, ve vrhání nožů,  a ve vojenské medicíně. 
2 877
7
MAP 2640 Proč ruští kozáci nyní tak znepokojují CIA? Co Putin zase chystá? Analýza. Závěry z porady nejvyšších ruských kozáckých Atamanů s ruskou Generalitou, konané 18. července 2026, možná ne-zcela-úplně-náhodně souzní s velkým ruským mobilizačním nácvikem, konaným ve přibližně stejném čase ve Volgogradské gubernii. A toho se, krom mobilizačních komisařů z dalších starých ruských gubernií, účastnili, i noví ruští mobilizační komisaři z nových území Ruska. A zdá se tak, že velká ruská mobilizace, očekávaná analytiky, může opravdu proběhnout letos na podzim, po volbách do Ruské dumy. Putin se tak podle všeho mohl rozhodnout, jednak se vyvarovat Zelenského scénáře, kdy mobilizace znemožňuje volby, a zároveň využít očekávaného silného poklesu ukrajinské bojeschopnosti koncem letošního a začátkem příštího roku. Ruská mobilizace provedená na podzim 2026 se na bojišti projeví až na jaře 2027, je běžná štábní praxe.  CIA byla tento měsíc velmi znepokojena silným nárůstem těchto kozáckých aktivit v Evropě, a hlásila do Washingtonu, že Andrej Šestakov – nejvyšší ataman “finské kozácké jurty” a hlavní představitel “Společné rady všech kozáckých atamanů Evropy” – se vychloubal v Rusku, že “ruské Kozáctví se už rozvíjí prakticky po celé Evropě, a že západoevropští ruští kozáci v zemích svého pobytu umně využívají muzea jako ústřední místa kultury a pracují s mládeží, aby zajistili vlasteneckou výchovu pro svou ruskou vlast.“. Velkou roli při těchto západoevropských kozáckých akcích mají podle hlášení substruktury CIA hrát ruské svátky a další aktivity, které využívají zdůrazněnou roli kozácké kultury při maskování činnosti těchto kozáckých skupin, a ty mohou následně být zapojeny do ruských vlivových operací PSYOPs.  Nejvyšší ataman “finské kozácké jurty” Andrej Šestakov mimo jiné zabodoval i u Putina, protože se mu podařilo v jedné finské škole zřídit “kozácké muzeum”, a to je nyní “velmi často” navštěvováno finskými občany, a jejich dětmi. (Více v analýze).   Muzeum Kozáků ve Finsku má k dispozici originální kozáckou šavli s monogramem cara Mikuláše II, gardové kozácké uniformy, a portrét desetiletého donského kozáka ze 17. pluku generála Baklanova. Tento kozácký junák kdysi poslal dopis carevně Kateřině II., a ta byla jeho příběhem tak dojatá, že mu nejen obratem vlastnoručně odepsala, ale poslala mu i 2kg bonbonů. Kopie tohoto dopisu Kateřiny II. se v carském archívu dochovala. Podle atamana Šestakova se mladí Finové o kozácké zvyky živě zajímají, a hlavně děti si užívají kozáckou kulturu a veselou povahu kozáckého života – písně, tradice a svátky. Podle poslední analýzy činnosti ruských kozáků od substruktury CIA určené k podrývání Ruska a Číny “by tito ruští kozáci v neruských zemích mohli představovat důležitou roli v hypotetickém kinetickém konfliktu. A zdá se tak, že (Putinův oblíbený kozácký stratég) Nikolaj Djakonov měl pravdu ve svém tvrzení, že kozáci skutečně sílí po celé Evropě – a v relativně blízké budoucnosti by tento obraz jejich rostoucího vlivu mohl být ještě mnohem zřetelnější“. Nikolaj Djakonov, Nejvyšší ataman “Svazu kozáckých válečníků v Rusku a v zahraničí“, byl Vladimírem Putinem několikráte osobně vyznamenán za “Zásluhy o posílení ruské státnosti.”. Je absolventem programu “Problematické otázky moderní politologie” (PSYOPs) na Moskevské Lomonosově Universitě.  Emblém na uniformě značí příslušnost k dobrovolnické kozácké brigádě “DON”, která bojuje od začátku invaze na jižní Ukrajině. Nyní je hlavním pořadatelem kozáckých bivaků v Německu.  Náhlá aktivizace zejména jihoruských kozáků může souviset s ruským strategickým plánem z roku 2024, (podrobně v MAP 2050), přidělit těmto kozákům na Záporoží novou ruskou půdu, včetně hospodářských stád a zemědělských strojů, a tímto způsobem přilákat ke členství v těchto ruských polovojenských kozáckých organizacích nejen ruské ale i ukrajinské a další farmáře a zemědělce. [...] ➖@michalapetr➖
2 933
8
Ve čtvrtek 18. června 2026 se uskutečnila nečekaná velká porada nejvyšších velitelů Ruské armády a atamanů Velikého vojska do
Ve čtvrtek 18. června 2026 se uskutečnila nečekaná velká porada nejvyšších velitelů Ruské armády a atamanů Velikého vojska donského. Na poradě bylo rozhodnuto, že donští kozáci začnou okamžitě “dobrovolně” doplňovat nové ruské armádní jednotky určené “k obraně kritické infrastruktury proti útokům ukrajinských hloubkových dronů”, a “dobrovolně” začnou nastupovat do “mobilizačních rezerv” Ruské armády.
3 029
9
Na této fotografii z ruských archívů, vidíte, že i Hitler, stejně jako včera německý ministr Pistorius, když mu Ukrajinci uka
Na této fotografii z ruských archívů, vidíte, že i Hitler, stejně jako včera německý ministr Pistorius, když mu Ukrajinci ukazovali na jednání NATO, jak už krásně Moskva hoří, zaujímal stejnou pozici a měl i stejný úsměv, když mu Göring hlásil své první úspěchy. A není tak vyloučeno, že historie se teď bude opakovat nejen těmito historickými pózami známých nacistů. 
3 880
10
MAP 2639 Včerejší prohlášení Sergeje Lavrova – necenzurovaný plný text. BRICS svolal náhlý meeting nejvyšších představitelů Národní bezpečnosti svých členů. Aktuální vývoj po útocích na Moskvu. Analýza. Včera proběhla schůzka skupiny NATO-Ramstein, která zásobuje Zelenského vládu zbraněmi a drony, a po neúspěchu při setkání skupiny G-7 ve Francii, která Ukrajině nepřiklepla požadovaných 52 miliard USD na další zbraně a výplaty vojákům, nadělila skupina Ramstein Ukrajině aspoň 2.5 miliardy USD. Ty mají být rozděleny podle tohoto klíče: (1) muniční iniciativa Petra Pavla má dostat 500 milionů USD, aby za ně Ukrajině dodala “munici dlouhého doletu”, (2) další 1 miliarda byla přiklepnuta Ukrajině, aby za ni na svém území vyrobila drony a rakety, (3) a zbývající miliarda má jít na program PURL, z něhož se pro Ukrajinu nakupují za evropské peníze americké zbraně. Tato malá náplast Skupiny NATO-Ramstein za zkrachovalý program 52 miliard USD od G-7 pro Ukrajinu bude teoreticky stačit pouze: (1) na 238 kusů raket Patriot, (program PURL), a to je žalostně málo, (2) na 20 000 dálkových dronů, jaké včera zaútočily na Moskvu, (1 miliarda na drony, včera jich zaútočilo 500 až 600, a až na výjimky byly všechny sestřeleny), a to opět představuje pouze dvouměsíční salvu ruských dronů Geranium, (3) a co bude mít za úkol nakoupit Petr Pavel je zatím nejasné. Kyjevská média včera používala v této souvislosti termín “long-range ammunition”, a to může být jak dělostřelecký granát s dostřelem přes 50km, tak nějaký dálkový dron, nebo raketa. Tak brzy uvidíme.  V každém případě, Rusům se nic z toho líbit nebude, ačkoli ani to všechno dohromady nedokáže nijak změnit rostoucí ruskou převahu ve válce, ale pouze to Rusům jejich cestu k vítězství trošku zkomplikuje, a způsobí jim z hlediska velikosti jejich armády i ekonomiky i území, z vojensko-strategického hlediska pouze nicotné ztráty. Problém, který to dokáže vyvolat bude veskrze politický, a právě před takovou ruskou reakcí včera varoval ex-ředitel analýz CIA Georg Beebe, jak jsme informovali.  Včera mluvčí Číny pro zahraniční politiku Lin Jian potvrdil, že do Dillí zamíří ve dnech 22. až 23. června nejvyšší představitel Číny pro zahraniční a bezpečnostní politiku Wang Yi, a dodal, že toto jednání nejvyšších představitelů národní bezpečnosti jednotlivých zemí BRICS, má za cíl připravit východiska pro užší koordinaci mírové a bezpečnostní politiky těchto zemí, na obranu zemí globálního jihu. Zajímavé je, že ihned po tomto sdělení, (za Rusko do Dillí letí Šojgu), Lin Jian obvinil NATO z rozdmýchávání konfliktu na Ukrajině, a odmítl všechna obvinění západních médií z posledních dní, že by Čína nějaké straně tohoto konfliktu dodávala “smrtící zbraně”, jak činí NATO. (Najdete zde, Lin Jian hovoří anglicky.) V souvislosti se včerejším prohlášením Lavrova, že Rusko už na “ukrajinské provokace” začne masově odpovídat svými ničivými zbraněmi, je jednání nejvyšších představitelů národní bezpečnosti zemí BRICS náhle svolané na indickou žádost mimořádně zajímavé. Tím spíš, když Lin Jian včera hovořil o potřebě vyšší koordinace zabezpečení bezpečnosti zemí BRICS, a zemí Globálního Jihu, a současně kritizoval NATO. Následuje text Sergeje Lavrova, který měl dnes vyjít v západních médiích, ale jeho publikace byla náhle včera večer úplně zrušena. (Jde o jiný text, než o včerejší výroky Lavrova o budoucích ruských odvetných útocích, protože “slova už nestačí”. Přečtěte si ho, a můžete si položit otázky – Proč je do Dillí svolána okamžitá naléhavá schůzka nejvyšších bezpečnostních představitelů zemí BRICS. A co bude přijato za rozhodnutí na plánované schůzce hlav zemí BRICS v září letošního roku?  Text Sergeje Lavrova, (necenzurovaná verze, publikovaná v noci na dnešek, ruským ministerstvem zahraničí): (Začátek Lavrovova textu) Několik myšlenek nahlas o řešení ukrajinské krize, Evropě a globální bezpečnosti [...] ➖@michalapetr➖
3 100
11
Včera se ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fjodorov na setkání skupiny “NATO-Ramstein” zásobující Ukrajinu západními zbraněm
Včera se ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fjodorov na setkání skupiny “NATO-Ramstein” zásobující Ukrajinu západními zbraněmi a drony chlubil svému německému kolegovi, ministru obrany Borisovi Pistorius, jak Moskva už hoří, a ukazoval mu na telefonu, jak krásně ji včera ukrajinské drony podpálily. Pistorius byl evidentně spokojen, a zaujal při prohlížení nějakou náhodou zcela obdobnou pozici, jakou míval v oblibě Hitler, když mu Göring hlásíval své první úspěchy. (Viz srovnávací fotografie níže.)
3 128
12
MAP 2638 Ex-šéf CIA varoval, že Kyjev se teď pokusí “nějakou provokací” zatáhnout NATO do přímé války s Ruskem. Doplnění včerejšího pořadu u Petra Hájka o nové informace! Analýza. Doplnění dalších informací k mé včerejší diskusi s Petrem Hájkem na TV Protiproud.  (1) Georg Beebe, ex-ředitel CIA pro analýzy Ruska, a poradce bývalého viceprezidenta USA Dicka Cheneyho pro strategii USA proti Rusku, předevčírem potvrdil, že Vladimír Putin nařídil invazi na Ukrajinu, protože k tomu byl vyprovokován neustálou expanzí NATO k ruským hranicím, a z tohoto faktu George Beebe dále vyvodil, že dosažení míru na Ukrajině nyní není absolutně možné bez pochopení, že to právě byla expanze NATO na východ, která byla dominantní příčinou ruské invaze na Ukrajinu. Podle Beebe, není současné Rusko někdejší komunistický Sovětský Svaz, a proto je třeba ve strategii Západu vůči Rusku akcentovat zcela odlišné postupy, které úplně postrádají současnou tendenci nutit Rusko k agresivním invazím proti svým sousedům, aby jim zabránilo stát se součástí NATO, aby tak Rusko nebylo ze strany rozšiřujícího se NATO stále více ohrožováno nějakým potenciálním zákeřným a nečekaným přepadovým útokem podle nacistického scénáře Barbarossa 41.  Podle Beebe se nyní Kyjevský režim pokusí nějakou provokací zatáhnout NATO do přímého konfliktu s NATO. Putin si je podle Beebe vědom těchto ukrajinských provokací, a už na ně reaguje, a bude dále na ně reagovat zdrženlivě, aby tento konflikt mezi Rusko a NATO nebyl těmito ukrajinskými provokacemi vyvolán. Podle Beebe bohužel tyto ukrajinské provokace budou stále a stále silnější, a Beebe předpokládá, že se Ukrajinci nakonec pokusí zaútočit i na ruský jaderný arsenál, a na ruský jaderný průmysl, aby válku mezi NATO a Ruskem vyvolali. Navíc v Rusku podle Beebe sílí vlivné hlasy v armádě a mezi elitami, a ty tlačí na Putina, aby přestal být vůči ukrajinským a evropským útokům shovívavý, protože to jen evropské a ukrajinské politiky podněcuje k dalším a dalším provokacím, a útokům na Rusko. A tak hrozí, že Rusko preventivně nějak zaútočí na Ukrajinu nebo i na Evropu, a podle Beebe však USA neobětují New York za estonský Tallin, nebo ukrajinský Kyjev. (Zde zhruba od 29:00 na YouTube) (2) Pokud si poslechnete celý pořad George Beebe na YouTube, nádherně pochopíte, proč není v zájmu ani jednoho Čecha, který nechce, aby se on, jeho manžel, nebo manželka, a všichni jeho potomci a žijící předci vypařili v nějaké idiotské jaderné záři, aby na summit NATO do Ankary jel ČR reprezentovat Petr Pavel. Proč není třeba vysvětlovat, protože to obsáhle zdůvodnil Georg Beebe, poradce Dicka Cheneyho. A ten v roce 1989, kdy se Petr Pavel učil na agenta StB Pávka, byl nějakou náhodou ministrem obrany USA.  (3) Summit G-7 skončil nulovou podporou Ukrajiny, jak jsem včera u Hájka vysvětloval. Včera pozdě večer tuto totální prohru Zelenského a jeho kompliců Starmera, Macrona, Mertze a Leyenové potvrdila i kyjevská média, když žalostně lkala, že Donald Trump před pár hodinami popřel všechna tvrzení Zelenského a jeho kompliců, že by na summitu G-7 USA podpořily Ukrajinu proti Rusku, a citovala, že Trump poděkoval Číně a Rusku za neutralitu a zdrženlivost v konfliktu mezi USA a Izraelem proti Iránu, čímž explicitně vyjádřil neutralitu USA v konfliktu Ruska proti Ukrajině a případně proti EU. Respektive, Trump defacto potvrdil, že USA neobětují New York za Tallin, nebo Kyjev, nebo Prahu, nebo Berlín.  Včerejší diskusi s Petrem Hájkem najdete zde, pokud Vám pořad, a nebo moje každodenní analýzy připadali aspoň trošku užitečné, níže máte způsob, jak jejich další vznik podpořit. Děkuji a přeji krásný den. Prý bude horko, tedy normální, ne jaderné. [...] ➖@michalapetr➖
3 645
13
MAP 2637 Výsledek summitu G-7! Syn vyhlášeného rakouského pivního kabaretiéra ze 30 let v ostré akci proti Putinovi! Putin má skončit jako Muammar Kaddáfi! Analýza Tzv. “Noví Vůdcové Nové Evropy” – Macron, Starmer, Merz, Leyenová, Meloniová a Zelenskyj se včera večer navzájem trumfovali v médiích, i na sociálních sítích, jak po včerejším summitu zemí G-7 ve Francii už Vladimíru Putinovi nezbývá nic jiného, než si sednout k jednacímu stolu, a rychle u něj podepsat, jimi nadiktované Euro-Ukrajinské mírové podmínky. Nejodvážnější ve svých vizích, jak Vladimír Putin špatně dopadne, když hned nepodepíše, byl včera známý předseda vlivné Americké rady pro zahraniční politiku, která se holedbá, že radí americkým kongresmanům a senátorům, Herman Pirchner Junior, syn mnohem vyhlášenějšího rakouského cirkusového klauna a amerického kabaretiéra Hermana Pirchnera staršího, který ve třicátých letech bavil bohaté Američany tím, že nosil bavorské kožené kraťasy a tyrolský klobouk, a pořádal pro ně  slavné „pivní heftingy“, kdy si naskládal džbány piva – od 25 do 55 – a balancoval s nimi na rukou, zatímco běhal mezi stoly a klouzal se k nim po zábradlí, aniž by přitom rozlil jedinou kapku, a pak to pivo zdarma rozdával ohromeným hostům svých amerických show. Herman Pirchner mladší sice už pár let úspěšně kráčí ve stopách svého slavnějšího otce, leč pořádá místo pivních, pravidelné politické kabarety. Jejich hlavním obsahem jsou neustálá, vážně míněná a velmi zasvěcená tvrzení, že Vladimír Putin brzy velmi špatně skončí. Včera 16. června 2026 Pirchner Junior opět ve vší vážnosti věštil, že když Vladimír Putin londýnský Euro-ukrajinský mírový diktát ihned nepodepíše, skončí brzy úplně stejně, jako po rozpoutání Arabského jara dopadli – libyjský Muammar Kaddáfí, tuniský Zín Abidín Ben Alí, a nebo egyptský Husní Mubárak. A za hlavní argument pro údajný rychlý Putinův konec, Pirchner Junior včera použil nedávný výrok nejvyššího ruského komunisty Gennadije Zjuganova: Ekonomické podmínky v Rusku se už nyní staly tak hroznými, že v zemi hrozí revoluce stejná jako v roce  1917.  Pomineme-li základní fakt, že podle letošních hlášení CIA z Ruska, jsou už Zjuganov i celá jeho parta u ruských voličů tak nepopulární, že se už na podzim ve volbách nejspíš ani nedostanou do ruské Dumy. Pak ještě komičtější je analýza Pirchnera Juniora ze 26. května 2020 (!), a v ní věštil, že Vladimír Putin bude brzy svržen, protože je už nepopulární. A jako hlavní argument pro údajný rychlý Putinův konec už v roce 2020 tehdy citoval výrok úplně nejvyššího ruského komunisty všech dob Vladimíra Lenina: “z jiskry vzplane oheň“, a ve vší vážnosti tehdy tvrdil, že v Rusku je už (v roce 2020 !) tak hořlavé politické prostředí, že jakákoli náhodná jiskra tam podpálí revoluční oheň, a Vladimír Putin ho už nedokáže uhasit, a bude tak určitě brzy svržen. A jak vidíte, právě se píše léto 2026, a Vladimír Putin svržen stále není – a proč tomu tak je, a proč Rusko vyhraje válku na Ukrajině, rozeberu dnes večer podrobněji u Petra Hájka na TV Protiproud.  Je středa 17. červen 2026 ráno 05:01 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. [...] ➖@michalapetr➖
3 491
14
Na tuto kontrolní oficiální ukrajinskou fotografii z kompletace dronů FP-1 a FP-2 jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní vid
Na tuto kontrolní oficiální ukrajinskou fotografii z kompletace dronů FP-1 a FP-2 jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní vidíte stejné charakteristické kulaté otvory, jako v “křídlech dronů”, které byly včera vyfotografovány v zasaženém a vypáleném kyjevském Národním filmovém studiu Ukrajiny pojmenovaném po Olexandrovi Dovženko. 
4 047
15
MAP 2636 Copak to ti “Rusáci” zase v Kyjevě trefili, že z toho byl takový povyk? Jaká je skutečná “šokující” účinnost Ukrajinské protivzdušné obrany? A z čeho měla CIA včera takovou radost? Analýza Velmi zajímavá situace se vyvinula kolem včerejšího nočního náletu ruských dronů a raket na Kyjev. Ukrajinské médium NV, (v Rusku zakázané), publikovalo sérii fotografií, a ty byly jeho zaměstnancem včera dopoledne pořízeny ve včera předtím ruským náletem zasaženém a pobořeném a vypáleném kyjevském Národním filmovém studiu Olexandra Dovženka, a z těchto fotografií vyplývá, že Ukrajinci v těchto napadených filmových atelierech ukrývali továrnu na výrobu velmi nebezpečných dronů FP-2, kterými nyní útočí na ruskou logistiku na jižním Donbasu, a tedy Rusové v noci na včerejšek v centru Kyjeva útočili na vojenské cíle.  Na tuto kontrolní oficiální ukrajinskou fotografii z kompletace dronů FP-1 a FP-2 jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní vidíte stejné charakteristické kulaté otvory, jako v “křídlech dronů”, které byly včera vyfotografovány v zasaženém a vypáleném kyjevském Národním filmovém studiu Ukrajiny pojmenovaném po Olexandrovi Dovženko.  Pravděpodobnost, že v kyjevském filmovém studiu “Dovženko” se vyráběly nebo montovaly drony FP-1 a FP-2, nebo jiné, je tak vysoká: (1) Ukrajinci se chlubí, že tyto drony jsou z 90% vyráběny na Ukrajině. (2) Národní filmové ateliery zaměstnávají velké množství umných řemeslníků, a ti se pro tento typ decentralizované jednoduché lehké manuální válečné výroby mimořádně hodí. Každý analytik zpravodajské služby ví, že se historicky takto filmová studia a jejich zaměstnanci vždy používali. (3) Zaměstnanci filmových studií obecně mají velmi dobré kontakty na různé státní nebo vlivné elity, a sehnat si za války práci “montéra dronů”, a nebo “režiséra montovny dronů”, znamená vyhnout se mobilizaci do armády, a to je na Ukrajině terno, za které se platí částky v několika tisících dolarech. (4) Ukrajinská mainstreamová média včera v podvečer o náletu na studio “Dovženko” podezřele zmlkla, a ačkoli lkala nad “obecným ruským barbarstvím”, a přinesla seznam kulturních objektů, které už “Rusáci” zničili, nijak výrazně ruská tvrzení o zasažení vojenských cílů ve studiu “Dovženko” nezpochybňovala, jako tomu bývá zvykem v jiných případech.  (Pěkné fotografie z výroby dronů FP-1 a FP-2 najdete zde.) Do mapy publikované včera večer Putinovým oblíbeným rozvědčíkem Michailem Zvičukem jsem domaloval žluto-černý hexagon = umístění Národního filmového studia Dovženko v Kyjevě, které včera ruské drony z velké části vypálily, protože se tam montovaly drony FP-1 a FP-2. Rusové navíc včera v Kyjevě vypálili největší logistické centrum ukrajinské pošty, a řadu dalších průmyslových a energetických cílů. Je tak zřejmé, že cílem včerejšího ruského útoku na Kyjev bylo narušit a poničit ukrajinskou logistiku decentralizované výroby dronů – největší třídící zařízení Ukrajinské pošty je v tomto ohledu mimořádně důležitý cíl. Zvinčuk alias “Rybar” si včera správně povšimnul, že poškození Kyjevskopečerské lávry, která byla včera rovněž při útoku ruských dronů zasažena a podpálena, nevykazuje známky zásahu výbušným dronem nebo výbušnou raketou. A to je velmi zajímavé, co ji tedy mohlo zasáhnout a podpálit. Další info v analýze.  Včera byla publikovaná tato zajímavá mapa a statistika úspěšnosti útoků ruských dronů Shahed-Geranium proti Ukrajině v dubnu 2026, a ta potvrzuje, že ruské útoky jsou mnohem účinnější, než ukrajinská armáda tvrdí. Oficiálně Ukrajina tvrdila, že v dubnu zničila 89% útočících ruských dronů typu Shahed-Geranium, jenže ve skutečnosti 18% všech v dubnu vypuštěných ruských dronů Shahed-Geranium zasáhlo cíle, proti kterým bylo vypuštěno. A to je procentuální úspěšnost ruských dronů ještě ve skutečnosti vyšší, neboť statistika – vypuštěno a zasáhlo = 18% – nezohledňuje počet jednotlivých dronů, které cíl zasáhly současně. Podrobnosti v analýze. [...] ➖@michalapetr➖
3 716
16
Na tuto oficiální ukrajinskou fotografii, kterou reportér mediálního portálu NV (The New Voice of Ukraine) Ihor Kuznietsov po
Na tuto oficiální ukrajinskou fotografii, kterou reportér mediálního portálu NV (The New Voice of Ukraine) Ihor Kuznietsov pořídil včera v kyjevském Národním filmovém studiu Olexandra Dovženko, které bylo v noci na včerejšek vypáleno ruskými drony a raketami, jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní jsou s největší pravděpodobností křídla ukrajinských sebevražedných úderných dronů FP-1 a FP-2, a těmi nyní jednotky generála Roberta “Maďara” Brovdy napadají ruskou logistiku a ruská města a infrastrukturu a vojenské jednotky hlavně kolem pobřeží Azovského moře.
3 506
17
MAP 2635 Včerejší šokující telefonát Moskva-Washington! Donald Trump a Vladimír Putin společně kontra “Londýnský Gang Čtyř”! Válka na Ukrajině by mohla rychle skončit! Analýza 7. června 2026 se v Londýně sešel samozvaný “Gang Čtyř” nových vůdců nové Evropy”, (=  Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj), a jeho členové společně vyhlásili ultimativní, vzhledem k výsledkům války zcela absurdní, a pro Rusko absolutně nepřijatelné podmínky pro zahájení přímých euro-ukrajinsko-ruských mírových rozhovorů o dosažení “trvalého” příměří ve válce na Ukrajině. Rusko všechny ultimativní mírové podmínky “Gangu Čtyř” ústy svých vrcholných představitelů v uplynulém týdnu zcela kategoricky odmítlo. (Podrobně v analýzách – MAP 2628, 2629, 2631, 2632, 2633.) Včera 14. června Vladimír Putin telefonicky poblahopřál Donaldovi Trumpovi u příležitosti jeho kulatého jubilea 80 let. Rozhovor obou státníků se podle Putinova poradce Jurije Ušakova nesl v přátelském a srdečném duchu. A Trump v něm měl podle Ušakova Putinovi mimo jiné i oznámit že – na nadcházejícím setkání skupiny G-7 konaném ve dnech 15.–17. června 2026 ve francouzském lázeňském městě Évian-les-Bains, bude připraven, ovlivnit evropské politiky, i Kyjev, aby válku na Ukrajině co nejrychleji ukončili při respektování všech ruských nepřekročitelných mírových podmínek. (Plný text Ušakovova komentáře nedělního telefonického rozhovoru Putin-Trump na konci dnešní analýzy.) Trump však podle všeho v příštích hodinách na jednání G-7 narazí při plnění svého včerejšího slibu Putinovi na razantní odpor všech členů londýnského “Gangu Čtyř”. Nynější zbytečné prodlužování už rozhodnuté války na Ukrajině, aby došlo k přijetí aspoň nějakých mírových ultimát “Gangu Čtyř” vznesených vůči Rusku, je totiž pro všechny 4 členy “Gangu Čtyř” zcela absolutní ekonomickou i finanční nutností.  Jedním z ultimativních požadavků “Gangu Čtyř” je, aby Ukrajina i po uzavření “trvalého příměří” s Ruskem udržovala armádu v síle 700 tisíc vojáků. A to ačkoli Rusko trvá na stanovení početního stropu Ukrajinské armády ve výši 200 000 až 400 000 vojáků, a na celkové demilitarizaci a neutralizaci Ukrajiny.  Proč je však pro členy “Gangu Čtyř” tak zásadní, aby Ukrajina i po válce udržovala v kasárnách 700 000 vojáků? Odpověď je zcela prostá. Ukrajinská ekonomika je nyní v absolutních troskách, a podle květnových údajů samotné ukrajinské finanční správy je už 65% všeho zboží a potravin zatížených DPH nyní do země dováženo, a to hlavně z Evropy. A tedy hlavně z Francie, z Německa, a z Velké Británie. Obyčejní Ukrajinci si toto dovozové evropské zboží a potraviny mohou dovolit nakupovat jenom proto, že EU platí všechny civilní výdaje ukrajinského státního rozpočtu, a že ukrajinští státní a veřejní zaměstnanci nyní dostávají Evropou subvencované nadhodnocené mzdy, a mohou je tak na Ukrajině utrácet za evropské zboží. Aby se tento koloběh Evropou subvencovaných mezd ukrajinským veřejným a státním zaměstnancům udržel v chodu i po uzavření míru, a Ukrajinci tak mohli i po jeho uzavření i nadále nakupovat evropské zboží a potraviny, musí být v rámci  uzavření míru vytvořen zcela nový mechanismus pro měsíční převod těchto sta miliardových subvencí z Bruselu do Kyjeva, a nově proto už nemají tyto peníze putovat do kapes ukrajinských civilních veřejných a státních zaměstnanců, jako tomu je doposud, ale mají putovat přímo do peněženek 700 000 ukrajinských vojáků, které podle plánu “Gangu Čtyř” bude Ukrajina podle mírové smlouvy moci udržovat ve vojenské službě, a Evropa platit. [...] ➖@michalapetr➖
4 163
18
MAP 2634 Rusko včera “osvobodilo” stotisícové město Kosťantynivka. Detailní vojenská mapa a analýza. Ve dnešní analýze jsem do ruské vojenské mapy ukrajinského města Kosťantynivka, (100 tisíc obyvatel před válkou), zanesl červenou linii, a ta zachycuje místa, kam až se Ruská armáda k večeru soboty 13. června 2026 ve městě probojovala. Dobýt za pár týdnů takto velké a pevné město v podstatě čelním útokem, potvrzuje jasnou dominanci ruské pěchoty nad ukrajinskou. Útok byl opět proveden podle taktiky vyvinuté generálem Mordvičevem při dobývání města Mariupol v roce 2022, a ruská pěchota tak opět útočila jednou kolonou podél toku řeky, a třemi kolonami, v tomto případě kolmými na hlavní kolonu útočící podél řeky, město postupně rozřezávala. Kolmé kolony opět na město zaútočily z lesů na jeho předměstích, které předtím ovládly, a postupovaly z nich opět přes lehkou městskou zástavbu, a obkličovaly Ukrajince v pevných budovách. Je až s podivem, jak je tato taktika generála Mordvičeva proti Ukrajincům bránícím se ve městech účinná. Dobýt tak Slovjansk nebo Charkov, nebude Rusům činit žádné taktické obtíže, je nasnadě.  Protože budu ve středu 17. června 2026 opět hostem u Petra Hájka na Protiproud TV, potřeboval jsem se dnes trošku šetřit, abych mohl nabrat síly a zdraví na Hájka. Proto jen jedna krátká mapa s vysvětlením. Děkuji za pochopení.  Je neděle 14. červen 2026 ráno 03:49 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com.  Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu. xi5l [...] ➖@michalapetr➖
3 160
19
Na mapu jsem červenou linií vyznačil linie bojů k neděli 14. června večer ve stotisícovém městě Kosťantynivka. Naschvál jsem
Na mapu jsem červenou linií vyznačil linie bojů k neděli 14. června večer ve stotisícovém městě Kosťantynivka. Naschvál jsem použil ruskou vojenskou mapu, protože z ní je krásně vidět, že Rusové už celé město ovládli, a Ukrajinci se drží už pouze na jeho okraji. Černou barvou jsou na mapě vyznačeny železnice, průmyslové budovy a velké a odolné budovy v civilní občanské zástavbě města. Ukrajinci už drží pouze níže položenou část města bez většího počtu odolných budov. Taková to pozice se podle vojenské teorie nedá úspěšně bránit. Tím spíš, když všechny zásobovací cesty do části města ovládané Ukrajinci vedou přes otevřený terén, a Rusové je už dálkově drony zaminovali (= malá červená čárka vlevo nahoře). Ruská armáda tak opět potvrdila, že louská jednu ukrajinskou nedobytnou pevnost za druhou stejně snadno, jako veverka lískové oříšky. 
3 498
20
MAP 2633 II. díl. Ukrajina nyní na příkaz Londýna, Berlína a Paříže opakuje Hitlerův “Baby Blitz”. Analýza Pokračování včerejší analýzy MAP 2632: Ukrajinská armáda od letošního ledna zahájila stále četnější útoky dálkovými drony a raketami na ruská města, na ruské strategické objekty, továrny, rafinerie, i na ruskou logistiku. A současně ukrajinské frontové formace zahájily sebevražedné výpady proti ruské obraně. A současně ukrajinská a západní média začala šířit narativy, že ve válce na Ukrajině dochází ke kýženému obratu. A Rusko, že začíná ztrácet “osvobozená” území. Že trpí “obrovskými” ztrátami vojáků, které už není schopno nahrazovat. A že celá ruská ekonomika se už začíná, pod náporem nových ukrajinských dálkových zbraní, a v důsledku úspěšných západních sankcí, pomalu, ale jistě hroutit. K prvnímu vrcholu celé této společně koordinované politické, válečné a mediální kampaně Ukrajiny, Bruselského komisariátu, a Velké Británie, zatím došlo 7. června 2026 v Londýně, odkud Macron, Starmer, Merz a Zelenskyj společně vyhlásili 5 ultimativních mírových podmínek, ačkoli je každá z nich pro Rusko absolutně nepřijatelná, a ve svém souhrnu zcela popírají dosavadní výsledky průběhu války, i stávající poměry vojenských sil obou znepřátelených stran.  Celá tato nová společná vlivová mediální válečná a bombardovací operace Velké Británie, Francie, Německa a Ukrajiny zaměřená proti Rusku už na první pohled zcela nápadně připomíná Hitlerovu zpackanou vzdušnou propagandistickou operaci “Unternehmen Steinbock“, (angl. “Baby Blitz”, leden až květen 1944). K operaci “Steinbock” jako první zavelel v červnu 1943 ze zaplněné berlínské Sportovní haly Joseph Goebbels, a z tribuny tehdy do mikrofonů hlasitě vřískal: “nynějšímu britsko-americkému bombardovacímu teroru proti našim městům budeme čelit jedině vlastním bombardovacím proti-terorem proti jejich městům“, a krom bombardování Londýna nejnovějšími německými bombardéry HE-177, sliboval nacistům i další zázračné zbraně odplaty, i změnu průběhu války.  Operace “Steinbock” byla zahájena až v lednu 1944, protože Göringova Luftwaffe nedokázala potřebných 500 bombardérů JU-88 a HE-177  nutných aspoň pro symbolické útoky na Londýn soustředit dříve než za 6 měsíců. Německé vrchní velení nařídilo tuto bombardovací ofenzívu “Steinbock” jako odvetu za stále efektivnější spojeneckou kombinovanou bombardovací ofenzívu proti německým městům, a hodlalo pomocí masivního propagandistického využití výsledků tohoto svého vlastního bombardování Londýna zvrátit pokles morálky svého vlastního civilního obyvatelstva, vyvolaný rostoucím anglo-americkým bombardováním německých měst. Operace “Steinbock” byla od začátku pro Luftwaffe katastrofou, Německo ztrácelo při náletech 77 bombardérů měsíčně, (celkem ztratilo 63% všech nasazených letadel), a tyto ztráty už nedokázalo nahradit. Německé nálety při operaci “Steinbock” dokázaly zabít pouze 1500 anglických civilistů a vojáků, a 2900 jich těžce zranit. Angličané posměšně překřtili operaci “Steinbock” na “Baby Blitz”, protože při náletech “Blitz” v roce 1940 dokázala Luftwaffe pozabíjet 41 000 anglických vojáků a civilistů a 48 000 jich těžce zranit. Operace Steinbock trvala až do zahájení náletů střel V-1 na Londýn, první nálet 13. června 1944. Operace “Steinbock” byla od svého začátku až do svého konce pouze operací s jediným cílem – získat materiály pro vnitroněmeckou propagandistickou kampaň zaměřenou na povzbuzení upadající válečné morálky.  Ukrajina je nyní ve stejném postavení jako Německo v roce 1943, kdy Goebbels vyzval k odvetným teroristickým náletům na Anglii. Stejně jako Německo bylo v roce 1943 ničeno masivními anglo-americkými nálety, je i letos Ukrajina devastována masivními ničivými destrukčními nálety ruských dálkových dronů, a střel s plochou dráhou letu, a balistických raket. [...] ➖@michalapetr➖
4 453