Напиши мені інтерфейс
前往频道在 Telegram
UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka
显示更多1 629
订阅者
+324 小时
-17 天
+930 天
帖子存档
Історія про ковбасу і до чого тут UX writing🤔
Коли я була мала, спитала у Тата: «Чому ковбаса холодна?».
Відповідь «Бо була в холодильнику» мене не задовольнила і я питала «Чому?» на кожен наступний аргумент.
І так ми дійшли до того, що ковбаса холодна, бо світить сонце😅
Так от зараз у роботі я часто так само безкінечно питаю «Чому?» – аж поки не докопуюсь до самої суті проблеми. До особливостей роботи продукт, до проблем юзерів, до перепон, які виникають у них у нашому юзер-флоу...
Бути UX райтером, UX дизайнером та і просто відповідальною за продукт і клієнтський досвід людиною – це постійно ставити запитання, які до тебе ніхто не ставив. Або ті, які ставилися, але, не знайшовши відповіді, сприймалися не такими вже й важливими.
Бо щоб розуміти, як написати якісний текст, ми маємо знати увесь бекграунд історії, яку намагаємось розповісти в інтерфейсі.
Тому коли працюю з екранами, завжди є початкова точка – та сама «холодна ковбаса» з дитинства. І є кінцева точка, до якої я намагаюсь докопатися – «сонце», яке стало причиною саме такому розвитку подій☀️
Досліджую флоу роботи з UX copy🚀
Планую цікавий проєкт і для нього потрібно зібрати інформацію "з полів". Якщо ви працюєте з текстами у продукті, будь ви дизайнер, райтер, продакт чи інший член команди, будь-ласка, пройдіть коротке опитування💜
Пройти опитування
UX райтинг – це спосіб мислення🤔
Хороший текст – поняття абстрактне і дуже залежне від мети, для якої він пишеться, і місця, де він розміщатиметься. Бо, наприклад, критерії хорошого тексту для UX copy і маркетингового копі будуть дуже різні.
І це цілком нормально.
Якщо розбирати на цих двох прикладах, часто можна подумати, що маркетингові тексти – креативні і захопливі, а UX copy – прямолінійні і прості. Та на ділі виявляється, що в обох випадках є місце і простоті, і креативності.
Але цілі і місце у цих текстів дуже різні.
І ось це – причина, з якої я впевнена, що не всі можуть бути маркетинговими райтерами, так само як і не всім вдаватиметься справді якісний інтерфейсний текст.
Бо UX текст у главу ставить саме питання того, як полегшити юзеру користування ресурсом. Пишучи такий текст, потрібно враховувати не лише середньостатистичну інформацію про юзера, але і думати про те, в який час, з якої причини, для чого і в яких осбатвинах людина зіштовхнеться з текстом.
Бо UX райтери будують історію тривалістю у всі випадки користування доадтком чи сайтом. Це не точкова взаємодія. Це – спосіб довготривалої і послідовної комунікаці з клієнтами.
І тут конче необхідне вміння докопуватись до найглибших нюансів поведінки користувача та особливостей продукту, для якого ви пишете. А це, якщо чесно, іноді буває нудно і монотонно: бути душнілою весь свій робочий час.
Але який же кайф можна відчути, коли бачиш, що твій текст працює. Ось ці відчуття правда ні на що не проміняти❤️🔥
Мій курс з UX райтингу🥳
Нарешті можу розповісти новини:
22 квітня стартує мій авторський курс Intro
to UX Writing у школі APOLLO.
Що буде на курсі: 10 теоретичних + 10 практичних занять, робота з проєктом реального замовника, моя підтримка і фідбек на ДЗ
Кому підійде: новачкам у професії, дизайнерам, копірайтерам, що хочуть свічнутись у UX райтинг
Скільки коштує: 9900 грн при реєстрації до 9.04.2024
Я вклала у цей проєкт усе своє UX-райтерське серце і усі свої знання та досвід. Обіцяю, що буде корисно, цікаво і затишно. Реєструйтеся❤️
А якщо маєте запитання, пишіть у коменти під постом. На усе відповім ☺️
Про курс
Зареєструватися
Скоро буде багато цікавого контенту (і новини!), а поки:
Як у вас справи? Чи маєте якісь страгли з текстами?
Пишіть у коментарі. Постараюсь допомогти☺️
Неймовірно чуйний кейс від Pethouse💔
У приятельки моєї сестри нещодавно помер котик. І вона пішла видаляти його зі списку тварин у особистому кабінеті Pethouse, де виявила, що улюбленого пухнастика не треба "Видаляти". Можна натиснути "На жаль, більше не з нами :(".
І я в захваті від цього чуйного і турботливого підходу. Бо як котяча мати розумію, наскільки тваринки стають невід'ємною складовою родини. І видаляти котика точно не хочеться. Хочеться його пам'ятати і шанувати цю пам'ять.
Якщо підійти з точки зору клієнтського досвіду, кейс класний, бо:
1️⃣Продумано, чому може виникнути потреба прибрати тваринку зі списку.
2️⃣Враховано, що смерть улюбленця - складна й емоційна подія.
3️⃣Текст написано з думкою про почуття клієнта.
При чому текст відчувається співчутливим, добрим і лагідним водночас - саме таким, якийм він має бути в ситуаціях втрати близького створіння.
Аплодую стоячи. Бо писати зрозумілі тексти - це одне. А писати тексти, які продумані з емоційної точки зору - це вже вищий пілотаж.
Кейс поширила з дозволю людини, яка втратила котика💔
Клааас, Нова Пошта додала персонажа і викатила статистику!😍
І персоналізовану теж)
З точки зору UX райтингу все майже на 100% круто.
Що я змінила б? Можливо, цифри прирівняла б до якихось більш зрозумілих величин. Бо досить складно сприймати такі великі числа. Краще зробити, як зробили Lovespase, коли порівняли суму довжини проданих іграшок до довжини канатної дороги в Буковелі:)
Але загалом — круто. Подобається тенденція робити прикольні статистики❤️
Теревені в Zoom✨
А скажіть мені, ви б хотіли якось зібратися на годинку в зумі і поспілкуватися про UX writing? Без адженди і лекціїї - чисто у форматі спілкування.
Поки без дати і часу, прощупую ідею на життєздатність)
Repost from БЛІЦ
❤️ Мій комунікаційний краш сьогодні — Platfor.ma та їхні валентинки найважливішим. Отут більше
Кейс НП: не дуже вдалий текст
Сестра скинула ці скріни і я не могли не поділитися. Розберемо, що можна було зробити краще?
1️⃣Не дуже вдало структурований текст запрошення + помилки по типу «обираєте», віддієслівних іменників та вставляння посилання у текст.
2️⃣Заголовок «Шановний клієнте», який нічогісінько не пояснює. І нагадую: в деяких регіонах слово «шановний» має негативне значення)
3️⃣Не сказано, що ж це за таємничі додаткові послуги. І тавтологія «додаткові можливості - додаткові послуги».
.
4️⃣«Заповніть, будь ласка, наступну інформацію» - важке речення. Можна простіше: «Заповніть анкету» або щось у такому дусі.
5️⃣Одразу питають ІПН. Точно далеко не всі зрадіють і даватимуть свою персональні дані, не знаючи, заради чого саме (повертаємось у пункт 3).
Загалом, можна було б покращити досвід користувача, структурувавши текст інакше, почистивши його від помилок і пояснивши конкретно, заради чого саме людина передає свої дані. Плюс сестра поділилась, що з НП мало не одразу зателефонували, а дзвінки без попередження - то вже моветон.
Я ніжно люблю Нову пошту за її сервіс і швидкість. Тому стає трохи сумно, коли бачу ось такі не зовсім вдалі клієнтські флоу та тексти. Вірю, що можна краще, і НП обов'язково до цього прийде❤️
Розбір додатків на тексти🔥
Хочу ввести нову рубрику - розбір українських додатків і текстів у них з точки зору UX-райтингу.
Тому пишіть у коменти українські додатки, які хотіли б, щоб я розібрала:)
Персонаж - провідник вашого tone of voice✨
Я не так багато стикаюсь з копі від імені не просто бренду, а саме від персонажа, однак завжди звертаю увагу на персонажів від різних компаній.
Яскраві приклади - Сова у Duolingo і Кіт у Монобанку. Також часто персонаж є важливою частиною в онлайн-помічниках: наприклад, Зоряна в Київстарі. Від її імені ведеться комунікація у чат-боті.
Персонаж відповідає за пряму комунікацію з користувачем - там, де це доречно. Він може виконувати різні функції: розважати, підбадьорювати, пояснювати, проводити по флоу.
Однак все одно будуть місця, у яких пряма комунікація від персонажа буде недоречною. Наприклад, у Моно є розділи під "і", в яких оповідь ведеться більше від образу компанії загалом, а не від Кота. І це - окей.
Неможливо побудувати інтерфейс повністю у форматі діалогу персонаж - юзер. Все одно будуть присутні інші особистості: узагальнене "ми/вони" або навіть конкретні відсилки - наприклад, до законодавства України. У банку з таким доводиться працювати часто. Або і просто пряме звертання на "ти/ви" - без згадування іншої частини цього діалогу інтерфейсу з користувачем.
Але як будувати діалоги з юзером, коли ми таки говоримо від нашого персонажа?
Я не дарма сказала, що персонажі мають бути провідниками вашого tone of voice.
Важливо, щоб ваш котик/робот/консультант в інтерфейсі говорим тими ж термінами, якими ми апелюємо у всьому інтерфейсі. Однак, тут ми можемо собі дозволити бути більш розкутими: говорити живішою мовою, щоб створювати відчуття того, що персонаж - реальна жива істота, а не запрограмоване бездушне щось.
Загалом, є оця тонка межа між тим, щоб не вийти за рамки голосу бренду і при цьому максимально наблизитись до користувача. З персонажами це може бути складніше, ніж просто з мікрокопі для кнопок/менюшок/сповіщень.
А ще ж завжди є питання: де саме залучати нашого умовного "котика", а де можна обійтися звертанням від узагальненого "ми" або і просто - подавати на "ти/ви" прямо без уточнення, від кого зараз ведеться розмова.
Для цього під час створення персонажа і його гайдбука варто продумати конкретні випадки, коли ми його залучаємо. І якщо в частині випадків це може бути просто картинка із узагальненим текстом, то в іншій частині слід конкретно прописати, що ми ведемо комунікацію від персонажа.
Розумію, що пишу трохи заплутано - тому якщо маєте питання, сміливо пишіть в коментарі.
Суть того, що я намагалась тут сказати, мабуть, така: персонажі - це класно.
Але вони мають бути цілісно продуманими та зі своїм сталим набором правил:
1️⃣Коли ми використовуємо персонажа.
2️⃣Як він говорить.
3️⃣Коли не можна його залучати тощо.
І важливо пам'ятати, що персонажі доречні не скрізь і значна частина інтерфейсів може спокійно обійтися без них - і все одно бути класними, сучасними, простими та цікавими❤️
Світч в UX writing з копірайтингу
Пора вже і до професійного контенту повертатись🫡
Розкажу з власного досвіду - бо я починала саме з копірайтингу. Спочатку SEO-тексти, потім трохи SMM, і навіть дещо з креативного райтингу. Досвід був дуже різний і сильно не структурований. Але в результаті я опинилась в інтерфейсних текстах - і поки звідси нікуди не планую😊
До чого варто бути готовими, коли змінюєте профіль на UX writing?
1️⃣Дуже глибоке занурення в продукт
Якщо хочете писати справді класні тексти для інтерфейсу - доведеться вивчити тонну інформації про продукт. Закопатися в дослідження, походити на тестування, поспілкуватися з реальними користувачами.
2️⃣Іноді реальність боляче б'є по носу
Ми можемо написати ідеальний текст і, здавалося б, продумати все - але кінцевий користувач в результаті все одно його не зрозуміє. Саме коли я стала працювати з текстами для інтерфейсів, я стала стикатися з цим регулярно. Коли процеси побудовані якісно, тут ти отримуєш фідбек на свої тексти - бо проводиш дослідження ще до релізу. І дуже часто доводиться йти переписувати і спрощувати те, що, здавалося, вже нікуди спрощувати. І це - нормально.
3️⃣Часто доводиться бути занудою
Креатив - це добре. Але тільки тоді, коли він доречний і все ще зрозумілий нашій ЦА. І переважна більшість додатків та сайтів мають досить обмежений простір для креативу саме у площині мікрокопі. Тому нерідко доводиться трохи нудіти і бути тією людиною в команді, яка каже «Так не можна».
4️⃣Потрібно постійно питати «Чому?» та «Як це працює?»
Опишу на прикладі. Вичитати список помилок можна двома способами:
- Превірити їх на граматичну правильність і відповідність тону голосу - і віддати в роботу.
або ж
- Для кожної помилки розібрати, чому вона виникає, що з нею можна зробити і чи немає простішого шляху.
Так от UX-райтер має завжди вибирати дугий варіант - хоч він довши і складніший. Ми маємо знати саму механіку роботи наших послуг, причини виникнення помилок і способи їх вирішення💪
І так у всьому.
5️⃣Часто люди не знають, чим ти займаєшся і з чим до тебе звертатись
Мені в роботу часом потрапляє усе: від новин та розсилок і до безпосередньо флоу у фігмі та мікрокопі для кнопок. І загалом - це окей, поки до тебе не приходять з суто маркетинговими задачами - бо оце вже точно не наш профіль. Але так. Часом потік задач дуже нерівномірний, мішаний - і не зовсім «в твої ворота». Варто навчитися говорити «ні», коли стикаєшся з тасками, для яких не маєш 100% компетенції.
Та до цього всього звикаєш)
Світчитись в UX-райтери з копірайтерів не просто і не складно. Це просто процес і варто розуміти, що на шляху можуть бути певні складнощі і переконання, з якими доведеться попрощатися.
А ще вкрай важливо розуміти принципи побудови дизайну інтерфейсів та знати, як досліджувати тексти. Оцьому точно потрібно буде навчитись - моя вам щира порада💜
Та загалом - мрію про часи, коли на кожному продукті буде свій UX-райтер. Уявіть, які класні тексти тоді будуть в інтерфейсах і як простіше буде жити користувачам!
Тому активно заохочую всіх, хто про це замислюється: переходьте в UX writing! У нас весело😅
Виявилось, що пані Марія просто задонатила на збір, а книгу вже має.
Провела розіграш ще раз. Нова переможниця - @tag_me_meow
Вітаю вас і дякую, що долучилися!
Ух, ці розіграші! Вперше щось розігрую)
Іііі... у нас є переможниця!
Марія Шевців, напишіть мені, будь ласка, в особисті або у коментарі під цим постом. Ви забули вказати нік в телеграмі:)
Вам поїде книга «Письмо - це дизайн».
Банку поки не закриваю - на випадок, якщо не вдасться знайти переможницю і потрібно буде перерозіграти приз.
Дякую усім за участь! Вдалося зібрати трошки більше 6000 грн на тепловізор для ППО Запоріжжя. Ви круті💜
Книга «Письмо - це дизайн» за донат🔥
Друзі, хочу розіграти між підписниками біблію UX-райтерів - мою улюблену книгу на тему, «Письмо - це дизайн». І заразом - зібрати трохи на корисну мету.
Це дуже особистий збір — для мого тата.
Тато служить у 110-й бригаді тероборони під нашим рідним Запоріжжям. Його з побратимами щоденна і щонічна задача — вистежувати і збивати клятих "шахедів". Їм потрібен теплак.
Збираємо з сестрою і завжди стараємося домовитися з постачальниками про знижки. Цей раз — не виключення. Потужний і надійний теплак, який бачить на 3,5 кілометри коштує 312 000 грн, а нам має дістатися за 250 000 грн. Лишилося їх зібрати.
Для розіграшу я відкриваю окрему банку: https://send.monobank.ua/jar/2ZcetV5MCC
Як взяти участь?
• Задонантити від 50 грн у банку
• Вказати свій нік у телеграмі в коментарях до донату
• Чекати 12 січня, коли я проведу розіграш
Загальна сума збору 250 000 грн, але ми з вами збираємо лише частинку - скільки вийде.
Усе, що зберемо за цей час, піде у загальну банку збору. Про покупку відзвітуюся. А книга поїде до переможця за мій рахунок - після розіграшу я вам напишу в особисті.
Дякую і най щастить :)
Мало vs багато: скільки проєктів узяти?
Зараз буде пост не зовсім на тему UX writing - але і про нього теж.
Щойно свідомо відмовилась від одного цікавого проєкту, в якому могла б взяти участь - і навіть збиралась. Але озирнулась на своє завантаження, плани піти на англійську і бажання мати хоч трохи часу на себе - і вирішила таки відмовитись і навіть не пробувати взятися.
Я щиро вірю, що справді якісна співпраця можлива насамперед тоді, коли вдається зануритися у проєкт глибоко. Коли це не "я можу приділити вам 2 години у п'ятницю наступного тижня" - а можливість бути в контексті. Для інтерфейсних текстів це ДУЖЕ важливо.
Бо потрібно знати сильні і слабкі місця флоу. Розбиратися в інтерфейсі. Знати, що сказали люди на тестах і тестувати гіпотези власноруч. Тільки так можуть вийти справді якісні тексти, які допоможуть юзерам - і не будуть муляти око автору.
У мене є оця риса - намагання встигнути все. Я дуже люблю класні ініціативи і щосили намагаюся нагребсти їх якомога більше. Обожнюю цікаві проєкти. Бо справді люблю свою роботу.
Але робота у Приваті сама по собі - карусель різних проєктів, команд і флоу. І я розумію, що зараз навіть волонтерські історії просто не влізуть у мою голову - якщо я хочу робити свою роботу якісно.
І вчуся не гризти себе за те, що не вдається встигати 10 справ одночасно.
А у вас як з цим справи? Теж нагрібаєте цікавих проєктів, забуваючи берегти свої ресурси, чи вмієте стримуватись?))
现已上线!2025 年 Telegram 研究 — 年度关键洞察 
