ar
Feedback
Напиши мені інтерфейс

Напиши мені інтерфейс

الذهاب إلى القناة على Telegram

UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka

إظهار المزيد
1 629
المشتركون
+324 ساعات
-17 أيام
+930 أيام
أرشيف المشاركات
Історія про ковбасу і до чого тут UX writing🤔 Коли я була мала, спитала у Тата: «Чому ковбаса холодна?». Відповідь «Бо була в холодильнику» мене не задовольнила і я питала «Чому?» на кожен наступний аргумент. І так ми дійшли до того, що ковбаса холодна, бо світить сонце😅 Так от зараз у роботі я часто так само безкінечно питаю «Чому?» – аж поки не докопуюсь до самої суті проблеми. До особливостей роботи продукт, до проблем юзерів, до перепон, які виникають у них у нашому юзер-флоу... Бути UX райтером, UX дизайнером та і просто відповідальною за продукт і клієнтський досвід людиною – це постійно ставити запитання, які до тебе ніхто не ставив. Або ті, які ставилися, але, не знайшовши відповіді, сприймалися не такими вже й важливими. Бо щоб розуміти, як написати якісний текст, ми маємо знати увесь бекграунд історії, яку намагаємось розповісти в інтерфейсі. Тому коли працюю з екранами, завжди є початкова точка – та сама «холодна ковбаса» з дитинства. І є кінцева точка, до якої я намагаюсь докопатися – «сонце», яке стало причиною саме такому розвитку подій☀️

Досліджую флоу роботи з UX copy🚀 Планую цікавий проєкт і для нього потрібно зібрати інформацію "з полів". Якщо ви працюєте з текстами у продукті, будь ви дизайнер, райтер, продакт чи інший член команди, будь-ласка, пройдіть коротке опитування💜 Пройти опитування

UX райтинг – це спосіб мислення🤔 Хороший текст – поняття абстрактне і дуже залежне від мети, для якої він пишеться, і місця, де він розміщатиметься. Бо, наприклад, критерії хорошого тексту для UX copy і маркетингового копі будуть дуже різні. І це цілком нормально. Якщо розбирати на цих двох прикладах, часто можна подумати, що маркетингові тексти – креативні і захопливі, а UX copy – прямолінійні і прості. Та на ділі виявляється, що в обох випадках є місце і простоті, і креативності. Але цілі і місце у цих текстів дуже різні. І ось це – причина, з якої я впевнена, що не всі можуть бути маркетинговими райтерами, так само як і не всім вдаватиметься справді якісний інтерфейсний текст. Бо UX текст у главу ставить саме питання того, як полегшити юзеру користування ресурсом. Пишучи такий текст, потрібно враховувати не лише середньостатистичну інформацію про юзера, але і думати про те, в який час, з якої причини, для чого і в яких осбатвинах людина зіштовхнеться з текстом. Бо UX райтери будують історію тривалістю у всі випадки користування доадтком чи сайтом. Це не точкова взаємодія. Це – спосіб довготривалої і послідовної комунікаці з клієнтами. І тут конче необхідне вміння докопуватись до найглибших нюансів поведінки користувача та особливостей продукту, для якого ви пишете. А це, якщо чесно, іноді буває нудно і монотонно: бути душнілою весь свій робочий час. Але який же кайф можна відчути, коли бачиш, що твій текст працює. Ось ці відчуття правда ні на що не проміняти❤️‍🔥

Мій курс з UX райтингу🥳 Нарешті можу розповісти новини: 22 квітня стартує мій авторський курс Intro to UX Writing у школі APOLLO. Що буде на курсі: 10 теоретичних + 10 практичних занять, робота з проєктом реального замовника, моя підтримка і фідбек на ДЗ Кому підійде: новачкам у професії, дизайнерам, копірайтерам, що хочуть свічнутись у UX райтинг Скільки коштує: 9900 грн при реєстрації до 9.04.2024 Я вклала у цей проєкт усе своє UX-райтерське серце і усі свої знання та досвід. Обіцяю, що буде корисно, цікаво і затишно. Реєструйтеся❤️ А якщо маєте запитання, пишіть у коменти під постом. На усе відповім ☺️ Про курс Зареєструватися

Скоро буде багато цікавого контенту (і новини!), а поки: Як у вас справи? Чи маєте якісь страгли з текстами? Пишіть у коментарі. Постараюсь допомогти☺️

Неймовірно чуйний кейс від Pethouse💔 У приятельки моєї сестри нещодавно помер котик. І вона пішла видаляти його зі списку тв
+1
Неймовірно чуйний кейс від Pethouse💔 У приятельки моєї сестри нещодавно помер котик. І вона пішла видаляти його зі списку тварин у особистому кабінеті Pethouse, де виявила, що улюбленого пухнастика не треба "Видаляти". Можна натиснути "На жаль, більше не з нами :(". І я в захваті від цього чуйного і турботливого підходу. Бо як котяча мати розумію, наскільки тваринки стають невід'ємною складовою родини. І видаляти котика точно не хочеться. Хочеться його пам'ятати і шанувати цю пам'ять. Якщо підійти з точки зору клієнтського досвіду, кейс класний, бо: 1️⃣Продумано, чому може виникнути потреба прибрати тваринку зі списку. 2️⃣Враховано, що смерть улюбленця - складна й емоційна подія. 3️⃣Текст написано з думкою про почуття клієнта. При чому текст відчувається співчутливим, добрим і лагідним водночас - саме таким, якийм він має бути в ситуаціях втрати близького створіння. Аплодую стоячи. Бо писати зрозумілі тексти - це одне. А писати тексти, які продумані з емоційної точки зору - це вже вищий пілотаж. Кейс поширила з дозволю людини, яка втратила котика💔

Клааас, Нова Пошта додала персонажа і викатила статистику!😍 І персоналізовану теж) З точки зору UX райтингу все майже на 100
+8
Клааас, Нова Пошта додала персонажа і викатила статистику!😍 І персоналізовану теж) З точки зору UX райтингу все майже на 100% круто. Що я змінила б? Можливо, цифри прирівняла б до якихось більш зрозумілих величин. Бо досить складно сприймати такі великі числа. Краще зробити, як зробили Lovespase, коли порівняли суму довжини проданих іграшок до довжини канатної дороги в Буковелі:) Але загалом — круто. Подобається тенденція робити прикольні статистики❤️

Теревені в Zoom✨ А скажіть мені, ви б хотіли якось зібратися на годинку в зумі і поспілкуватися про UX writing? Без адженди і лекціїї - чисто у форматі спілкування. Поки без дати і часу, прощупую ідею на життєздатність)

Repost from БЛІЦ
❤️ Мій комунікаційний краш сьогодні — Platfor.ma та їхні валентинки найважливішим. Отут більше
+5
❤️ Мій комунікаційний краш сьогодні — Platfor.ma та їхні валентинки найважливішим. Отут більше

Обожнюю таку комунікацію брендів!

Кейс НП: не дуже вдалий текст Сестра скинула ці скріни і я не могли не поділитися. Розберемо, що можна було зробити краще? 1️
+2
Кейс НП: не дуже вдалий текст Сестра скинула ці скріни і я не могли не поділитися. Розберемо, що можна було зробити краще? 1️⃣Не дуже вдало структурований текст запрошення + помилки по типу «обираєте», віддієслівних іменників та вставляння посилання у текст. 2️⃣Заголовок «Шановний клієнте», який нічогісінько не пояснює. І нагадую: в деяких регіонах слово «шановний» має негативне значення) 3️⃣Не сказано, що ж це за таємничі додаткові послуги. І тавтологія «додаткові можливості - додаткові послуги». . 4️⃣«Заповніть, будь ласка, наступну інформацію» - важке речення. Можна простіше: «Заповніть анкету» або щось у такому дусі. 5️⃣Одразу питають ІПН. Точно далеко не всі зрадіють і даватимуть свою персональні дані, не знаючи, заради чого саме (повертаємось у пункт 3). Загалом, можна було б покращити досвід користувача, структурувавши текст інакше, почистивши його від помилок і пояснивши конкретно, заради чого саме людина передає свої дані. Плюс сестра поділилась, що з НП мало не одразу зателефонували, а дзвінки без попередження - то вже моветон. Я ніжно люблю Нову пошту за її сервіс і швидкість. Тому стає трохи сумно, коли бачу ось такі не зовсім вдалі клієнтські флоу та тексти. Вірю, що можна краще, і НП обов'язково до цього прийде❤️

Розбір додатків на тексти🔥 Хочу ввести нову рубрику - розбір українських додатків і текстів у них з точки зору UX-райтингу. Тому пишіть у коменти українські додатки, які хотіли б, щоб я розібрала:)

Персонаж - провідник вашого tone of voice✨ Я не так багато стикаюсь з копі від імені не просто бренду, а саме від персонажа, однак завжди звертаю увагу на персонажів від різних компаній. Яскраві приклади - Сова у Duolingo і Кіт у Монобанку. Також часто персонаж є важливою частиною в онлайн-помічниках: наприклад, Зоряна в Київстарі. Від її імені ведеться комунікація у чат-боті. Персонаж відповідає за пряму комунікацію з користувачем - там, де це доречно. Він може виконувати різні функції: розважати, підбадьорювати, пояснювати, проводити по флоу. Однак все одно будуть місця, у яких пряма комунікація від персонажа буде недоречною. Наприклад, у Моно є розділи під "і", в яких оповідь ведеться більше від образу компанії загалом, а не від Кота. І це - окей. Неможливо побудувати інтерфейс повністю у форматі діалогу персонаж - юзер. Все одно будуть присутні інші особистості: узагальнене "ми/вони" або навіть конкретні відсилки - наприклад, до законодавства України. У банку з таким доводиться працювати часто. Або і просто пряме звертання на "ти/ви" - без згадування іншої частини цього діалогу інтерфейсу з користувачем. Але як будувати діалоги з юзером, коли ми таки говоримо від нашого персонажа? Я не дарма сказала, що персонажі мають бути провідниками вашого tone of voice. Важливо, щоб ваш котик/робот/консультант в інтерфейсі говорим тими ж термінами, якими ми апелюємо у всьому інтерфейсі. Однак, тут ми можемо собі дозволити бути більш розкутими: говорити живішою мовою, щоб створювати відчуття того, що персонаж - реальна жива істота, а не запрограмоване бездушне щось. Загалом, є оця тонка межа між тим, щоб не вийти за рамки голосу бренду і при цьому максимально наблизитись до користувача. З персонажами це може бути складніше, ніж просто з мікрокопі для кнопок/менюшок/сповіщень. А ще ж завжди є питання: де саме залучати нашого умовного "котика", а де можна обійтися звертанням від узагальненого "ми" або і просто - подавати на "ти/ви" прямо без уточнення, від кого зараз ведеться розмова. Для цього під час створення персонажа і його гайдбука варто продумати конкретні випадки, коли ми його залучаємо. І якщо в частині випадків це може бути просто картинка із узагальненим текстом, то в іншій частині слід конкретно прописати, що ми ведемо комунікацію від персонажа. Розумію, що пишу трохи заплутано - тому якщо маєте питання, сміливо пишіть в коментарі. Суть того, що я намагалась тут сказати, мабуть, така: персонажі - це класно. Але вони мають бути цілісно продуманими та зі своїм сталим набором правил: 1️⃣Коли ми використовуємо персонажа. 2️⃣Як він говорить. 3️⃣Коли не можна його залучати тощо. І важливо пам'ятати, що персонажі доречні не скрізь і значна частина інтерфейсів може спокійно обійтися без них - і все одно бути класними, сучасними, простими та цікавими❤️

Цікаво, а ці два магазини якось між собою пов’язані?🤣
Цікаво, а ці два магазини якось між собою пов’язані?🤣

Світч в UX writing з копірайтингу Пора вже і до професійного контенту повертатись🫡 Розкажу з власного досвіду - бо я починала саме з копірайтингу. Спочатку SEO-тексти, потім трохи SMM, і навіть дещо з креативного райтингу. Досвід був дуже різний і сильно не структурований. Але в результаті я опинилась в інтерфейсних текстах - і поки звідси нікуди не планую😊 До чого варто бути готовими, коли змінюєте профіль на UX writing? 1️⃣Дуже глибоке занурення в продукт Якщо хочете писати справді класні тексти для інтерфейсу - доведеться вивчити тонну інформації про продукт. Закопатися в дослідження, походити на тестування, поспілкуватися з реальними користувачами. 2️⃣Іноді реальність боляче б'є по носу Ми можемо написати ідеальний текст і, здавалося б, продумати все - але кінцевий користувач в результаті все одно його не зрозуміє. Саме коли я стала працювати з текстами для інтерфейсів, я стала стикатися з цим регулярно. Коли процеси побудовані якісно, тут ти отримуєш фідбек на свої тексти - бо проводиш дослідження ще до релізу. І дуже часто доводиться йти переписувати і спрощувати те, що, здавалося, вже нікуди спрощувати. І це - нормально. 3️⃣Часто доводиться бути занудою Креатив - це добре. Але тільки тоді, коли він доречний і все ще зрозумілий нашій ЦА. І переважна більшість додатків та сайтів мають досить обмежений простір для креативу саме у площині мікрокопі. Тому нерідко доводиться трохи нудіти і бути тією людиною в команді, яка каже «Так не можна». 4️⃣Потрібно постійно питати «Чому?» та «Як це працює?» Опишу на прикладі. Вичитати список помилок можна двома способами: - Превірити їх на граматичну правильність і відповідність тону голосу - і віддати в роботу. або ж - Для кожної помилки розібрати, чому вона виникає, що з нею можна зробити і чи немає простішого шляху. Так от UX-райтер має завжди вибирати дугий варіант - хоч він довши і складніший. Ми маємо знати саму механіку роботи наших послуг, причини виникнення помилок і способи їх вирішення💪 І так у всьому. 5️⃣Часто люди не знають, чим ти займаєшся і з чим до тебе звертатись Мені в роботу часом потрапляє усе: від новин та розсилок і до безпосередньо флоу у фігмі та мікрокопі для кнопок. І загалом - це окей, поки до тебе не приходять з суто маркетинговими задачами - бо оце вже точно не наш профіль. Але так. Часом потік задач дуже нерівномірний, мішаний - і не зовсім «в твої ворота». Варто навчитися говорити «ні», коли стикаєшся з тасками, для яких не маєш 100% компетенції. Та до цього всього звикаєш) Світчитись в UX-райтери з копірайтерів не просто і не складно. Це просто процес і варто розуміти, що на шляху можуть бути певні складнощі і переконання, з якими доведеться попрощатися. А ще вкрай важливо розуміти принципи побудови дизайну інтерфейсів та знати, як досліджувати тексти. Оцьому точно потрібно буде навчитись - моя вам щира порада💜 Та загалом - мрію про часи, коли на кожному продукті буде свій UX-райтер. Уявіть, які класні тексти тоді будуть в інтерфейсах і як простіше буде жити користувачам! Тому активно заохочую всіх, хто про це замислюється: переходьте в UX writing! У нас весело😅

Виявилось, що пані Марія просто задонатила на збір, а книгу вже має. Провела розіграш ще раз. Нова переможниця - @tag_me_meow Вітаю вас і дякую, що долучилися! Ух, ці розіграші! Вперше щось розігрую)

Іііі... у нас є переможниця! Марія Шевців, напишіть мені, будь ласка, в особисті або у коментарі під цим постом. Ви забули вказати нік в телеграмі:) Вам поїде книга «Письмо - це дизайн». Банку поки не закриваю - на випадок, якщо не вдасться знайти переможницю і потрібно буде перерозіграти приз. Дякую усім за участь! Вдалося зібрати трошки більше 6000 грн на тепловізор для ППО Запоріжжя. Ви круті💜

Книга «Письмо - це дизайн» за донат🔥 Друзі, хочу розіграти між підписниками біблію UX-райтерів - мою улюблену книгу на тему,
Книга «Письмо - це дизайн» за донат🔥 Друзі, хочу розіграти між підписниками біблію UX-райтерів - мою улюблену книгу на тему, «Письмо - це дизайн». І заразом - зібрати трохи на корисну мету. Це дуже особистий збір — для мого тата. Тато служить у 110-й бригаді тероборони під нашим рідним Запоріжжям. Його з побратимами щоденна і щонічна задача — вистежувати і збивати клятих "шахедів". Їм потрібен теплак. Збираємо з сестрою і завжди стараємося домовитися з постачальниками про знижки. Цей раз — не виключення. Потужний і надійний теплак, який бачить на 3,5 кілометри коштує 312 000 грн, а нам має дістатися за 250 000 грн. Лишилося їх зібрати. Для розіграшу я відкриваю окрему банку: https://send.monobank.ua/jar/2ZcetV5MCC Як взяти участь? • Задонантити від 50 грн у банку • Вказати свій нік у телеграмі в коментарях до донату • Чекати 12 січня, коли я проведу розіграш Загальна сума збору 250 000 грн, але ми з вами збираємо лише частинку - скільки вийде. Усе, що зберемо за цей час, піде у загальну банку збору. Про покупку відзвітуюся. А книга поїде до переможця за мій рахунок - після розіграшу я вам напишу в особисті. Дякую і най щастить :)

Мало vs багато: скільки проєктів узяти? Зараз буде пост не зовсім на тему UX writing - але і про нього теж. Щойно свідомо відмовилась від одного цікавого проєкту, в якому могла б взяти участь - і навіть збиралась. Але озирнулась на своє завантаження, плани піти на англійську і бажання мати хоч трохи часу на себе - і вирішила таки відмовитись і навіть не пробувати взятися. Я щиро вірю, що справді якісна співпраця можлива насамперед тоді, коли вдається зануритися у проєкт глибоко. Коли це не "я можу приділити вам 2 години у п'ятницю наступного тижня" - а можливість бути в контексті. Для інтерфейсних текстів це ДУЖЕ важливо. Бо потрібно знати сильні і слабкі місця флоу. Розбиратися в інтерфейсі. Знати, що сказали люди на тестах і тестувати гіпотези власноруч. Тільки так можуть вийти справді якісні тексти, які допоможуть юзерам - і не будуть муляти око автору. У мене є оця риса - намагання встигнути все. Я дуже люблю класні ініціативи і щосили намагаюся нагребсти їх якомога більше. Обожнюю цікаві проєкти. Бо справді люблю свою роботу. Але робота у Приваті сама по собі - карусель різних проєктів, команд і флоу. І я розумію, що зараз навіть волонтерські історії просто не влізуть у мою голову - якщо я хочу робити свою роботу якісно. І вчуся не гризти себе за те, що не вдається встигати 10 справ одночасно. А у вас як з цим справи? Теж нагрібаєте цікавих проєктів, забуваючи берегти свої ресурси, чи вмієте стримуватись?))