ch
Feedback
Жабаскрипт (веде Віктор Турський)

Жабаскрипт (веде Віктор Турський)

前往频道在 Telegram

Авторський контент для JavaScript розробників, але не завжди про JS:). Пишу про архітектуру, best practices, продуктивність, безпеку, інструментарій. Viktor Turskyi (@koorchik), Cofounder at Webbylab, SWE at Google Рекламу не розміщую!

显示更多
4 704
订阅者
+224 小时
+267
+6530

数据加载中...

标签云
无数据
有任何问题?请刷新页面或联系我们的客服
进出提及
---
---
---
---
---
---
吸引订阅者
六月 '26
六月 '26
+93
在0个频道中
五月 '26
+38
在0个频道中
Get PRO
四月 '26
+50
在0个频道中
Get PRO
三月 '26
+57
在1个频道中
Get PRO
二月 '26
+29
在0个频道中
Get PRO
一月 '26
+73
在0个频道中
Get PRO
十二月 '25
+25
在2个频道中
Get PRO
十一月 '25
+31
在2个频道中
Get PRO
十月 '25
+20
在0个频道中
Get PRO
九月 '25
+20
在0个频道中
Get PRO
八月 '25
+17
在0个频道中
Get PRO
七月 '25
+57
在0个频道中
Get PRO
六月 '25
+30
在0个频道中
Get PRO
五月 '25
+43
在1个频道中
Get PRO
四月 '25
+34
在0个频道中
Get PRO
三月 '25
+45
在0个频道中
Get PRO
二月 '25
+86
在1个频道中
Get PRO
一月 '25
+54
在0个频道中
Get PRO
十二月 '24
+42
在0个频道中
Get PRO
十一月 '24
+39
在0个频道中
Get PRO
十月 '24
+73
在0个频道中
Get PRO
九月 '24
+108
在2个频道中
Get PRO
八月 '24
+83
在0个频道中
Get PRO
七月 '24
+65
在2个频道中
Get PRO
六月 '24
+34
在3个频道中
Get PRO
五月 '24
+57
在0个频道中
Get PRO
四月 '24
+49
在0个频道中
Get PRO
三月 '24
+105
在0个频道中
Get PRO
二月 '24
+136
在1个频道中
Get PRO
一月 '24
+135
在0个频道中
Get PRO
十二月 '23
+266
在1个频道中
Get PRO
十一月 '23
+110
在2个频道中
Get PRO
十月 '23
+151
在0个频道中
Get PRO
九月 '23
+438
在0个频道中
Get PRO
八月 '23
+342
在0个频道中
Get PRO
七月 '23
+73
在0个频道中
Get PRO
六月 '23
+120
在0个频道中
Get PRO
五月 '23
+92
在0个频道中
Get PRO
四月 '23
+126
在0个频道中
Get PRO
三月 '23
+57
在0个频道中
Get PRO
二月 '23
+128
在0个频道中
Get PRO
一月 '23
+67
在0个频道中
Get PRO
十二月 '22
+147
在0个频道中
Get PRO
十一月 '22
+130
在0个频道中
Get PRO
十月 '22
+25
在0个频道中
Get PRO
九月 '22
+17
在0个频道中
Get PRO
八月 '22
+25
在0个频道中
Get PRO
七月 '22
+42
在0个频道中
Get PRO
六月 '22
+176
在0个频道中
Get PRO
五月 '22
+40
在0个频道中
Get PRO
四月 '22
+157
在0个频道中
Get PRO
三月 '22
+142
在0个频道中
Get PRO
二月 '22
+112
在0个频道中
Get PRO
一月 '22
+56
在0个频道中
Get PRO
十二月 '21
+19
在0个频道中
Get PRO
十一月 '21
+42
在0个频道中
Get PRO
十月 '21
+39
在0个频道中
Get PRO
九月 '21
+28
在0个频道中
Get PRO
八月 '21
+59
在0个频道中
Get PRO
七月 '21
+47
在0个频道中
Get PRO
六月 '21
+36
在0个频道中
Get PRO
五月 '21
+9
在0个频道中
Get PRO
四月 '21
+20
在0个频道中
Get PRO
三月 '21
+29
在0个频道中
Get PRO
二月 '21
+45
在0个频道中
Get PRO
一月 '21
+27
在0个频道中
Get PRO
十二月 '20
+2 565
在0个频道中
日期
订阅者增长
提及
频道
28 六月0
27 六月+3
26 六月+1
25 六月+1
24 六月+2
23 六月+7
22 六月+15
21 六月+5
20 六月+11
19 六月+9
18 六月+4
17 六月+3
16 六月+2
15 六月+1
14 六月+3
13 六月+1
12 六月+3
11 六月+9
10 六月+6
09 六月0
08 六月+1
07 六月+3
06 六月+2
05 六月0
04 六月0
03 六月0
02 六月+1
01 六月0
频道帖子
Мої думки про Genesis (частина 2) В попередньому пості (https://t.me/jabascript/412) я описав загальну ситуацію. В коментарях процитував документи з позову з описом скам-схеми. Але давайте копати далі. В позові сказано, що це не один Genesis, а ціла група юридичних осіб й постійне створення нових. ❓❓❓Які компанії окрім Genesis ризикові? Є гарний аналіз на DOU з деталями й списком компаній - https://dou.ua/lenta/articles/ftc-against-genesis-court/ й DOU вже підготували два списки компаній: "Компанії і продукти в екосистемі Genesis": AMO, OBRIO, Legit, Promova, Boosters, Lift, w7g, PlantIn, Keiki, OHAYU, DarkCloud, talentC. "Компанії, що стали незалежними бізнесами": Headway Inc, appflame, Quarks, Jiji, SKELAR, BetterMe, HOLYWATER, Universe Group Це мінімальний список компаній, які можуть бути скамом, а можуть бути й нормальними компаніями. Але оскільки, це компанії екосистеми Genesis, то ризик значно зростає. Будьте обачними!!! ❓❓❓ Чи компанії, які стали незалежними не мають ризику? Ні в якому разі. Якщо ви подивитесь на позов, до додатки, які вже заборонили, робили компанії з різних груп. Приклади: 1. Nebula від OBRIO - є частиною екосистеми Genesis, 2. Wisey від Universe Group - вже став незалежним бізнесом. Тобто, ці компанії мають спільний підхід, незважаючи на те, що вони з різних груп. Також, наприклад, вчора згадували в коментарях додаток BetterMe, який сьогодні виглядає ніби нормально. Але в березні 2021 року Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту споживачів (ACCC) опублікувала проміжний звіт у рамках розслідування послуг цифрових платформ й BetterMe попав в список Harmful Apps Пишуть: "Наприклад, у 2020 році iOS-додаток BetterMe Widget Workout & Diet приніс 375 956 доларів США валового доходу та отримав 112 негативних відгуків, у яких користувачі скаржилися на несанкціоновані списання коштів, неможливість скасувати підписку та ненадання рекламованих послуг" Джерело: https://www.accc.gov.au/system/files/Digital%20platform%20services%20inquiry.pdf ACCC описує схожу схему, як й FTC, тому думаю, що цей додаток починав як аналогічний скам з paywall, а потім був сконвертований в білий бізнес. ❓❓❓ Чи всі компанії зі списку отримують доходи незаконно? Наврядчи. Але якщо ви вирішили йти на роботу в будь-яку компанію зі списку, то зберіть більше інформації й переконайтеся, що ця компанія вам підходить. Наприклад, той самий SKELAR виглядає, як fork Genesis. SKELAR став незалежним, але публічна бізнес модель не змінилася. Чи дійсно SKELAR діє, як Genesis - я не знаю. Або чинять так само, або це спроба виділити білу частину бізнесу в окрему юридичну особу, наприклад. Але що точно відомо, це те, що Максим Штепа (https://www.linkedin.com/in/maksym-shtepa/) CEO SKELAR до цього був директором по бізнес девелопменту в Genesis. Тобто можна бути впевненим, щоб він був задіяний в продуктових схемах роботи Genesis на самому вищому рівні. ❓❓❓Чи розуміють інженери, які працюють в цих компаніях, що задіяни в скам схемах? Я багато разів казав, що задача інженера це технічні рішення для проблем, які лежать в продуктовому/бізнесовому домені. Тобто у нас є два основні варіанти: 1. Інженер, який розуміє продуктовий домен й тоді скоріше за все розуміє, що задіяний в створенні оманливих додатків й зробив свій моральний вибір. 2. Інженер, який не думає про продуктовий домен й тоді він просто не знає реальної ситуації. Але так, часом може бути дійсно складно зрозуміти. Наприклад, спеціалізована предметна область, або додаток на раньому етапі, жорсткий контроль за розповсюдженням інформації. Перший тривожний сигнал, це якщо трафік йде на paywall, а не на сторінку додатку (якщо підписки оформлюються не через GooglePlay, AppStore, а через зовнішню сторінку). Я проаналізував позов й інші публічні джерала й про гроші й paywall будуть цікаві інсайти в наступному пості.

2
Мої думки про Genesis (частина 1) Всі вже цю новину обговорили й я теж вирішив спробувати розібратися. На жаль, для мене Genesis (й пов'язані компанії) виявився великим розчаруванням IT індустрії України. Genesis не жаліє грошей на найкращі таланти й інженерна команда у них дуже потужна, вони проводять класні технічні івенти, платять високі зарплати, але схоже, що є велика проблема з моральним аспектом багатьої їх продуктів й легальністю джерел їх доходів. Це виключно мої думки, які спираються на публічну інформацію. Коли я почав закопуватися, то виявилося, що це ціла система, тому пост в двох частинах. ❓❓❓ В чому власне проблема? Ось інформація з новини з сайту FTC (Федеральної Торгової Комісії США): "Genesis Tech та її дочірні компанії діють спільно, щоб постійно пропонувати нові оманливі продукти, реєструвати нові юридичні особи та відкривати нові торговельні рахунки. Разом Genesis Tech та її дочірні компанії здатні приховувати свою справжню ідентичність від споживачів і намагаються сховати свої активи, перенаправляючи незаконно отримані доходи через транскордонні перекази між афілійованими компаніями, стверджується у скарзі (FTC)." Джерело: https://www.ftc.gov/news-events/news/press-releases/2026/06/ftc-sues-stop-sprawling-enterprise-operating-unlawful-subscription-schemes ❓❓❓Чи це СКАМ? В скарзі FTC детально розписана схема. Й виглядає це, як дуже професійно відпрацьована схема. Це схоже на Fleeceware (https://en.wikipedia.org/wiki/Fleeceware), але ще з обманом користувачів. Продукти пропонують індивідуальні плани, але насправді це фейк й ніяких індивідуальних планів немає й задача просто списати гроші з картки. Схема заводу трафіку через Paywall це теж класичний сигналу скаму. Скам досить аморальний на мою думку, бо, наприклад, розводити людей з нейророзвитковими розладами типу РДУГ це така собі історія (обіцянка "Secret tool to crack the ADHD code" на пейволі, а коли заплатив, вияляється, що це просто слова). Ось PDF на 60 сторінок з деталями https://www.ftc.gov/system/files/ftc_gov/pdf/Growthmind-Wisey-Complaint.pdf ❓❓❓ Чи схожий кейс Adobe? Хтось каже, що від FTC був позов й на складність відписки від продуктів Adobe й про це всі забули, але якщо вчитатися, то стає зрозуміло, що кейс Adobe й кейс Genesis це дві різні історії. Adobe мав проблеми з відпискою, а додадтки Genesis це цілеспрямовиний обман користувачів ❓❓❓Чи це тільки Genesis? Виходячи з заяви, то це ціла низька юридичних осіб й продуктів, які були створені чи відпочковані від Genesis Tech. Наприклад, в позові я побачив продукт "Nebula" й я почав гуглити й знайшов це: "Ми — OBRIO, продуктова IT-компанія з екосистеми Genesis, яка створює Nebula". Тобто, OBRIO, який був спонсором DOU Day й, успішний продукт екосистеми Genesis, не є виключенням в цій скам схемі. ❓❓❓Чи всі доходи Genesis є незаконно отриманими? В позові надають приклад: "For example, in the 12 months ending in September 2025, the total payment volume of Genesis Tech’s linked PayPal accounts approached $700 million". Це досить значні цифри. Виглядає, як скам поставлений на потік. Але при такому системному скамі, має бути системне відбілювання бізнесу - спроби запуску реально корисних продуктів, проведення корисних айті івентів й так далі. Тому, точно не всі доходи Genesis нелегальні, але оскільки в список скаму потрапили їх дуже успішні проекти, то це говорить, що ці додатки демонструють кор-модель бізнесу.
2 843
3
Закон Амдала та зростання продуктивності розробки за раханок впровадження ШІ Після DOU Day 2026, де я робив доповідь на тему "Що на робити в часи ШІ?", мене часто питають про один важливий слайд з презентації. Сундар Пічаї сказав, що в Google 75% коду пише ШІ. Й у мене виникло питання в скільки ж тоді разів виросла продуктивність й я написав невелику математичну модель, яка спирається на закон Амдала. Цей закон у вузькому сенсі часто використовують для пояснення зростання продуктивносві при збільшення ядер в системі, але в широкому сенсі звучить: "Загальне підвищення продуктивності, досягнуте завдяки оптимізації окремої частини системи, обмежується часткою часу, протягом якого ця покращена частина фактично використовується." (джерело: англійська вікіпедія) Оскільки, я пропрацював 4 роки в Google й орієнтуюся, як влаштована там розробка й є заява Сундара Пічая про 75%, то у мене були вхідні дані для моєї моделі. ❗На виході зростання продуктивності лише в 1.3 при написання 75% коду за допомогою ШІ ПРЕЗЕНТАЦІЯ Й СЛАЙД З ІНТЕРАКТИВНОЮ МОДЕЛЛЮ: https://koorchik.github.io/ai-challenges/#43 (слайди 40-43)
2 777
4
Нове хардкорне відео у мене на youtube каналі 🤓 Впевнений, що майже кожен в цьому відео знайде для себе щось новеньке. Як завжди трохи діпдайв вийшов, й сподіваюся, що цікаво🙈. Залишайте питання та коментарі під відео на ютуб. Приємного перегляду! ВІДЕО: https://youtu.be/WEtSsPF58Bk
4 339
5
Перші 2,5 мільйона вже зібрано! 🔥 Це 1/4 нашого збору, і все це — завдяки вашим донатам. Дякуємо! 💙 Рухаємося далі, адже на
Перші 2,5 мільйона вже зібрано! 🔥 Це 1/4 нашого збору, і все це — завдяки вашим донатам. Дякуємо! 💙 Рухаємося далі, адже наша фінальна ціль — 10 млн грн на важкі нічні бомбери для бригади «Хартія» 💪 Пам’ятайте: кожні 300 грн = один шанс у розіграші топових призів 💫 Банка збору — https://dou.ua/goto/ftLw Детальніше про збір та умови розіграшу, можна побачити тут:  👉 https://dou.ua/goto/RpTY 📌Якщо донатиш на банку не з Моно — обов’язково залиш контактні дані в коментарі до платежу
4 438
6
Вчора вранці записали подкаст https://youtu.be/Kcr4K-ac-AQ?si=eN_wz6UjQ7X2_-vl
4 354
7
Віталя з каналу Вайб кодера проводить невелике дослідження по використанню ШІ й попросив допомогти з розповсюдженням опитувальника. Деталі тут https://t.me/vibe_codera/84
3 781
8
Чули про CS Osvita? Я декілька разів чув дуже позитивні відгуки від підписників каналу про ці курси. Мені написав Іван (засновник курсів) й ми вирішили випити кави онлайн. Не так часто зустрінеш настільки професійних й захоплених людей, як Іван. Для підписників каналу ми домовилися про знижку в 15% на всі курси. Також для військових з УБД навчання безкоштовне. ✅ Фішка школи - лінійка фундаментальних дисциплін для мідл/сеньйор інженерів: від написання власної ОС і event loop до алгоритмів у проді та розподілених систем. Багато коду, жорсткі дедлайни по домашках (без них далі не пропускають) і ком'юніті випускників. Я завжди підримую ідею розвитку фундаментальних знань у інженерів. А тут можна написати власну операційну систему. Пробували таке? ✅ Зараз йде набір на курс по алгортимам https://www.csosvita.com/courses/algorithms-in-practice ✅ Окрім того CS Osvita активно донатити з власного прибутку на допомогу ЗСУ: вже понад 3 млн грн, з яких 1 млн передали на "Азов", з яким стали офіційними партнерами. Я не знаю, як там інші викладачі (очікую, що добре), але курси, що веде сам Іван точно не розчарують. Пишіть в коментарях, хто вже вчився на CS Osvita й як вам враження? Чи є ще курси, що дають настільки фундаментальні знання, в Україні? САЙТ: https://www.csosvita.com
4 781
9
Що нам робити в часи ШІ? Це тема моєї доповіді на DOU Day 2026, що відбудеться 15-17 травня. Зазвичай я глибоко занурююсь в тему й намагаюся отримати обгрунтовані висновки. Це стосується технологій, але не тільки. Я в такий самий спосіб дивлюсь на бізнес й багато інших процесів. Ця доповідь не є виключення з точки зору підходу, хоча й інша по формату. Моя задача - подивитися на вплив ШІ зі сторони інженера, підприємця, економіста (хто не знав, то я закінчував міжнародну економіку в КНУ ім. Шевченка) й обгрунтовано відповісти на наступні питання: ✴️Що робити студентам, які вчаться на розробників? ✴️Що робити розробникам, яких вже працюють на бізнес? ✴️Що робити бізнесам, які розробляють софт? ✴️Що робити державі? Кожен DOU Day це дійсно визначна подія для українського айті. Просто зацініть програму івенту. Відчуваю, що залипну передивлятися записи доповідей після конфи ще на пару днів 🤓 До зустрічі на конфі! САЙТ ПОДІЇ: https://dou.ua/dou-day-2026/
0
10
Буду на AI JavaScript fwdays 23 травня Як зробити JavaScript конференцію більш привабливою? Додати "AI" в назву 😁 Але й насправді AI + JS/TS це сьогодні дуже ефективна комбінація. Братиму участь в панельній дискусії. Попросив у організаторів знижку для підписників каналу: ✅ Промокод AIJABASCRIPT дає 10% знижки (цей промокод взагалі ідеально для цієї конференції 🤓) САЙТ ПОДІЇ: https://fwdays.com/event/ai-javascript-fwdays-26 PS: Позавчора був на AI Fwdays й вдалося й поспілкуватися добре, й виступи були корисні. Очікую, що AI JS буде не менш актуальною й цікавою. Приходьте, буду радий понетворкатися!
0
11
Вже в цю суботу! П'ємо каву?)
0
12
Axios став жертвою атаки на ланцюг постачання https://dou.ua/forums/topic/58693/
0