Храм поезії (🖤)
الذهاب إلى القناة على Telegram
зв'язок: @jessihalliwell чат t.me/uapoets1 прикраси t.me/inspiration_style_ua радіо t.me/virshoplitkarka поетка t.me/buryanpoetry колонія t.me/uapoets2 радіо t.me/uapoets_music творчість t.me/jessi_halliwell на каву: 4441 11103 966 1313
إظهار المزيد1 325
المشتركون
+124 ساعات
+97 أيام
+4030 أيام
أرشيف المشاركات
1 325
все писатиму про сходини
на найвищу з людських вершин,
де над гривою полудня
викочує дим пурпурову монету,
й висипає у пригоршню ніжністю мерехтливоосяйних світлин -
найдорожчі для серця моменти
все про них,
в завитку виноградного пасма лози,
заглядаючи нишком
крізь віконну щілину цупкої фіранки,
я збираю фрагменти любови -
сонцецяточки на материнській щоці,
і цілую у кожну веснянку
скрипнуть петлі дверні інтервалами чистих квінт,
так звучить нездоланна фортеця дитинства мого,
і знову,
я ступаю в тенета найміцніших батьківських обіймів -
і завжди повертаюсь додому
*найрідніших зі святом Матері🫂
@nlitvinovapoetry
#літвінова
1 325
До літа так легко звикнути
Наче до рецептурних стрьомних ліків
Трамваї з відкритими вікнами
Пахнуть вітром і базиліком
Обійматися в жовто-рожевому вечорі
Бути знеболюючим. Сміятися ридма
І мовчати про те, чого
І не вимовити. І не витримать
Перекидатися на джмеля
Снитися ніжнорожевим айстрам
Красти зірки із Чумацького Шляху
Навчиш мене? Ти ж майстер
Серпень терпкий і нестерпний
Своєю скінченністю. В тебе можна лишитися?
Подряпиною у пам'яті?
Не завіятися. І не затертися
З літо-літопису. З літо-пергаменту
.
Старий вірш :) більше віршів можна почути на моїй виставі уже завтра.
#марина_пономаренко
1 325
Літні руді жінки вертають з базару
маківки з прозорим покульбабілим волоссям –
світяться наче тонзури
якщо дивитись згори –
але я їм цього не скажу.
Довга, довга дорога додому.
Як пережити це літо?
з його гострими графітовими тінями
з його білими списами світла
що пробивають райдужку
як тонкостінний келих
навіть через повіки –
плюскочеться біль
темним густим вином
ковток, ще ковток...
Трояндовий дім розквітає
і колеться ламаними кутами
відвертого встояного сонця
(айсберг сусіднього дому тане і тоне
коричневі пенсіонери курять у синій тіні)
крильця дитячих шкарпеток ковзають у промінні –
собачки і сови, єноти і ведмежата,
всякої тварі по парі.
Не хочеш а усміхнешся
високий ковчег –
серпокрильці майже черкають крильми
такими чорними що аж срібляться
такими гострими аж кров із-під вій.
Лети, шматяна лялько
плануй нижче – повз м’ячик абрикоси
що закотився у двір
туди де шипшиновий кущ
виблискує новорічними гірляндами
попроси у ягід аби швидше достигли –
хай нарешті
вернеться осінь з базару
я нікому не розкажу про
перші заморозки на її маківці
обіцяю
Олена Степаненко
1 325
Repost from Легіт
🍀 «Легіт» – у ПОЕТИЧНОМУ КЛЕШі
Цієї суботи, 12 липня о 17:00 в Льох пабі (м. Київ) відбудеться велика літературна подія – поетичний клеш від PLAIDPOETRY. На заході талановиті поет(к)и змагатимуться за ваші симпатії та грошовий приз.
На вас чекає:
• 16 яскравих і талановитих авторів(ок) із різних куточків України;
• досвідчені та круті судді, серед яких редакторка «Леготу»;
• аукціон та лотерея в підтримку ЗСУ;
• натхненна творча атмосфера.
Тож приходьте, чого зволікати? Щоб зареєструватися на подію, потрібно написати сюди: @plaidpoetrik. Ціна за вхідий квиток – 400 грн.
Зберімо разом велику й круту компанію!
#партнерство
1 325
поетичний конкурс Цвіт бузка
вітаю, наші переможці:
1 місце — Олеся Репа
1 місце — Ольга Ритик
2 місце — Раміна Солнцева
2 місце — Олександра Дорога
результати
вірші
судив Mitchy та Олександр Вишня
#конкурс
#поезія
#вірші
#храм
https://t.me/deadpoetr
https://t.me/jessi_halliwell
1 325
Repost from Ola_poetry_ua
Всім щиро вдячна за підтримку допоміжної баночки для збору Вероніки🙌
Зібрали хорошу суму🔥
НІШТЯЧКИ розіграні – перевіряйте сповіщення!
Всіх цілую і обіймаю 😘
Розіграш для активних донатерів буде попередньо на вихідних
#збір
1 325
=+=
цього червня
ночі приходять грозами
дням залишають свіжого
а із боліт рогозами
мокро зростає виждане
буря ламає, скорює
все, що в землі вріднилося
нас від ракет виморює
затхлим російським силосом
в пальцях полин роздушую
десь між полів із соєю:
ми — покоління змушених
але — і удостоєних
ноги тут босо дихають
травами й духом пращурів
корені — ті, що виховали —
сили дають, оснащують
міццю, знанням і вірою:
цей ураган вже бачений
нині і нами зміряне
зло виняткового значення
...сонце ковтають сутінки
дрони — приходять грозами
а на світанку йдуть таки:
повітряними загрозами
більше ніколи
не
стануть
@revanta_notenough
#revantapoetry
1 325
поетичний конкурс Цвіт бузка
вітаю, наші переможці:
1 місце — Олеся Репа
1 місце — Ольга Ритик
2 місце — Раміна Солнцева
2 місце — Олександра Дорога
результати
вірші
судив Mitchy та Олександр Вишня
#конкурс
#поезія
#вірші
#храм
1 325
червнева злива замість сонячних променів
надиктовує ритм
з яким ти відчуває безвихідь
мої білі кросівки вже сірі
це іронічно
що саме сьогодні
їх наздогнала злива
я зупиняюсь кашлем серед хайвеїв
серед столичних набридлих мені провулків
що таке дім
коли тут немає любові
хто така я
тут самотня
без твоєї долоні
хто такий ти
десь далеко від шпалер з флізеліну
їх замінивши на землю зболілим тілом
мій голос сьогодні кричить
на наші шпалери
а руки збиті від ударів у стіни
бо власноруч ногами летіла в пекло
власних роздумів і павутинь з
жування
я сьогодні зжувала себе до останньої крихти
не лишивши нічого завтра на ранок
я так просила ніколи знову тягти цигарку
та що мені обернулась нервовим зривом
та що збила
й на лопатки
коли у лихоманці
кликала твого імені
та що в одну з самотніх ночей
побажала смерті
ударом в легені
тим самим кашлем
дихала в спину
так і добивши ще в ціль
ні разу
переламавши її у зубах без жалю
викину мрію про безжалісну долю
ці думки можна лишити десь в Нью Йорку
біля хайвею
я - живу в Україні
й чекаю свого героя
@poetrypozharska
#роніка
1 325
Найкращі моменти мого життя
Я вже в ліжку, але можу поки не вимикати світло
Дивлюся відоси про Тома Йорка
Як йому в ліниве око вставляли нерв з дупи
Як він любив і співав про це пісні
Хоча вважав себе гидкою залупою
Я дивлюсь відео далі
І мені так добре
Приходить сповіщення, що тривога закінчилась
Корові з копита дістали гвіздок
Гной сквіртонув
Дезінфекція і пов’язочка
Тепер її буде легше
І мені легше
Красиві червоні балетки
Які реклять в усіх інстаграмах
Стоять у мене під ліжком
Я просто довбана японка
Японкіша за всіх японок
Та байдуже, я просто так почуваюся
Хтось скаже: «Це культурна експропріація»
А я б у вишиванку вдягла весь світ
Бо це — красиво
Балетки зроблено в Україні
Продаються на ринку Троєщина
Заходиш там у магаз
І замовляєш потрібну модель
Зразки шкіри і підошви на вибір
Які скажеш такі й зварганять
Своїми українськими руками, а не іншими в піднебесній
І шопер у мене українській
І сумка дерев’яна бренду «Гонта»
Шарите, як це ахуєнно?
І декрет у нас три роки
А не пів, як в інших розвинутих країнах
Правда, я в ньому теж працювала
Бо хто, що б про мене не думав
Та я роботяща
Україна найкраща країна у світі!
І ми створили її з нашими батьками й прабатьками
Дивлюся відоси із захватом і упоїнням
Як наші люди смажать качок, карасів
Відкривають закруточки
Роблять крафтові сири
Стейки Нью-Йорк
І чізкейк Нью-Йорк
Тут у нас
Смачні і натуральні
Світло блимає та похір
У мене двоє вихідних
Я відлежуватимусь і робитиму, що хочу
Це найдобріший мій верлібр
А інді-музика, яка у нас позамежна
Нойз і різне електро
Господи, як я це люблю все
Найкраще і найрідніше
Мене плавить
У мене попереду ще півтори години
Я переходжу до роману, який написала моя подруга
Вражаюся з її з майстерності
Діти вже сплять
День позаду
А півтори години ще попереду
Коли б не лягла прокидаюсь о 6:30
Штирить кортизол
І я встаю
Думаю, що буду їсти
І дякую Богові, що мені все те послав
І я щаслива попри всі негативні думки
Хоча мені дуже страшно
Іноді уявляю себе військовою
І той жах, який мене може очікувати
Але я в Києві з дітьми
А зранку сідаю за комп
Вмикаю лекцію
Роблю рутинну роботу
Дія — воля
Воля — дія
Як добре, що я більше не п’ю.
@ankolesan
#анґа_зелена
1 325
Амоніти
Ми так звикли ховатися в затінку власної втоми,
прикриваючи ніжні місця недоступні сонцю,
у припливах очей, у живильній волозі дому
заколисані вітром слів і наявністю лоцій.
Ми на смак ще солоні глибоко, у надрах зовсім.
Ми так звикли тримати свою ембріонну позу –
бо комфортно і зручно,
цього ніхто не порушить.
Відростивши хребет – розігнемось – пряма загроза:
не потрібні віки і шторми, щоб вийти на сушу.
Краще м'яко у дно, щоб не трісла від тиску мушля.
21
@snih_n_g
#тата_пі
#сніг_на_голову
1 325
Відмінник
Як важко всякчас відчувати відмінність,
коли не влізаєш у жоден відмінок,
коли у системі ти — збій та відміна.
Кульгаєш від давніх поранень від міни,
бо жити в суспільстві — це гра у сапера,
у шафах скелети у бронежилетах:
не ранять, не змінять думки, що заперті.
Сліпий, безʼязикий та ніби желейний,
стікаєш на стільчик у центрі звіринцю:
у тебе немає ні кігтів, ні шерсті,
вони б за секунду могли тебе зжерти.
Сидиш у калюжі, а кажеш «в криниці»,
і сьорбаєш чужість, а вимовиш «схожість»,
й гадаєш, що спільне у ворона й парти,
втискаєшся в стіни, щоб бути як кожен.
Життя — це гонитва і ловля симпатій,
у новім обличчі ти бачиш Пілата,
щоранку малюєш обличчя, як в міма.
Викреслює вчитель у зошиті владне
«відмінно» за те, як вдаєш невідмінність!
@nnaste4kaa_lyrics
#синьоока
1 325
Repost from Олена Павлова. Вірші
ПОЕТИКА. Авторська поезія в авторському виконанні.
Олена Павлова. Поетвечір
09 липня (ср) 20:00
Київ, Поділ, КМЦ НаУКМА (Іллінська 9)
Цей поетвечір - частина фестивалю ПОЕТИКА (7-13 липня)
театрально-поетичний фестиваль
єднаємо Поезію та Театр
вхід на усі події ПОЕТИКИ - вільний донат на підтримку Сил Оборони України та оргпотреби фестивалю
Запрошую і чекаю на вас!
1 325
Боготворити людей за вроджену недосконалість,
Любити за руки і рухи, часом невтішні
Безумовно приймати, але ніколи
– як даність
Всі майбутні коханці, - завжди потенційні колишні.
Напиватись до скону.
Воскресати в чужих деталях.
Проростати фразами
в ще невідомому ритмі,
Любити, як вперше,
прощатись, наче востаннє
Шукати тілами дороги святі і грішні.
Малювати обриси, образи, - не образи
Цілувати таємно крізь відстань глибокі скроні,
І знати напевно: почались,
а отже - закінчимось разом
Сміятися всупереч
хитким коливанням долі.
Боготворити людей,
в яких превалює раціо,
Необачно емоціям дати себе підкорити,
У танці кохання завжди обирати грацію,
щоб там, де був ти,
там люди могли любити.
@bloooming_ua
1 325
Нарешті маю на поличці Скрипторій від Олександри Дороги. Ця книга має понад 300 сторінок, тому коли холодні арктичні ночі впадуть після ядерного вибуху на землю, ця книга може розпалити безліч багать.
Скрипторій — це збірка римованої поезії, ще у процесі редагування до виходу, друга збірка — верлібрів.
Саме ця книга просякнута дорогою, відчуттям руху, подорожі. Де на кожного подорожнього чекає пригода, а в кінці власний дім, з вечерею та родинним теплом.
Скрипторій сплетений в сотні історій, які розповідають біля багаття або в кінці подорожі.
Казки, легенди, міфи, перекази, дорога, вітер, місто та війна. Сонце, вода, вітер, гілля — пейзажна лірика. Дорога до себе, до початку своїх джерел, коли щось було незмінне і стале.
Звісно, що книга не обійшлася без лапок храмового майстра, на чолі якого була записана значна частина цієї книги. Дякую, тобі Джессі та твоєму Храму, самі Боги визначили нашу зустріч!
1 325
Repost from Ola_poetry_ua
Ще 1тис до мети🔥
https://send.monobank.ua/jar/7iFs6f8u2Z
4441111125234736
1 325
ЧаSOSховище
Сум за втратами не розчиняється,
а капсулюється
і обростає радістю та часом.
Та часом голка гостро знайомого запаху
знічев'я проколює пласт радості,
який став костуром у мінорні днини.
Вістря проткне щільну поволоку
нервово і різко.
І сум потече цівкою,
яка не розірве капсуль
і не перетвориться на паводок,
позаяк суміш червоного і чорного
вже не розхристує наголо,
як чисте концентроване горе.
І тому, що маленькі дірочки
мають вміння
швидко затягуватися.
Струмінці скорботи
знову згорнуться
до випадкового зіткнення,
яке понесе за точними координатами
у середину минувщини,
де запах і спогад
грубо пришиті
шовковими нитками.
Скільки літ не пройде,
а ніяк не витравити запахи,
що гравійовані у гіпокампі.
Запах смаженої риби досі вібрує
присутністю живого батька.
@lysychkazlisu
#лисичка
1 325
Repost from N/a
у місті, де сніг не лягає на землю,
а зависає в повітрі,
як не виговорені вибачення,
я шукаю місця, де нічого не болить.
реклама «завтра» на білбордах —
уже з відтінком плісняви.
вітрини світяться порожнім,
наче вивіски магазинів, що давно закриті,
але світло ще не вимкнули.
тільки іноді
здається, що мене можна прочитати,
як стару газету:
жовта, зморщена,
але дата на ній — точна.
і тому хтось зупиняється,
щоб поглянути.
моє море —
це калюжа після бурі.
в ньому не втопишся,
але можна
застудити пам’ять.
ти на старті.
а я — в лавці запасних.
не з тих, хто пробігає.
з тих, хто
переглядає трансляцію
і вимикає
перед розв’язкою.
але якщо побачиш
мій тіньовий контур на узбіччі —
не зупиняйся.
я не той,
хто чекає.
я той,
хто залишив знаки
для когось іншого.
1 325
ТЕНДЕР НА ПОСМЕРТНУ СЛАВУ
(або як стати класиком при житті, не проливши ані краплі крові)
Колись жив Зенко. Поет.
З маленьким портфоліо й великою тугою.
Він мріяв про лаври, статті й статуї,
але був живий,
а це, як відомо,
не дуже комільфо для літературного канону.
— Треба щось робити, — сказав він собі,
жуючи сирник із невизнаним присмаком
(і невизначеним післясмаком).
— Справжній класик мусить або померти,
або хоча б натякнути на це переконливо.
Так і народилась ідея:
Тендер на посмертну славу.
Бюджет обмежений,
результат — вічний.
Зенко склав ТЗ:
✔️ смерть героїчна, але не болюча;
✔️ можна з криками, але не гучно;
✔️ бажано — з відео, хештегами й і дріп-кавою в спонсорах.
І почав пошук.
📌 Перший претендент — арт-група "Пекельні Раклі"
запропонувала сцену,
де його поглинає дракон
зі старих матраців і диму від кальяну.
Він мав кричати “Поезія — це смерть!”,
а потім зникнути під пледом.
📌 Другий — режисер експериментального театру —
порадив втопитись у варениках
на фестивалі "Смак Сковороди":
— Це символізм! Українська душа задихається в тісті!
📌 Третій — TikTok-спеціаліст —
порекомендував зробити фейковий “останній вірш”
і завести меморіальну сторінку:
— Через добу — перформативне воскресіння.
І ти — легенда.
— А якщо не вистрілить?
— Чоловіче, ти на дуелі чи в метамодерні?.
Зенко погодився на мікс:
Кунг-фу бійка з голубами,
падіння з парапету,
рятування поезії від дракона,
фоновий супровід — «Натаха» Жадана на скрипці
і бутафорська ампутація лівої кисті,
ніби втрата хисту, ще й політичний маніфест.
Але щось пішло не так.
Під час "смертельного" виступу
він забув вимкнути мікрофон
і всі почули:
— Та що це за дим? Чим ви дракона начиняли — пінопластом?!
— А де моє лате з вівсяним молоком?
— Ой, скрипка вийшла з ладу. Може, просто поставимо біт з безкоштовної теки Ютуба?
Після “воскресіння”
ніхто не аплодував.
Бабця з другого ряду кинула у нього калачем.
SMM-менеджер видалив сторінку.
Тільки голуб,
той самий, що махався з ним перед “падінням”,
подивився на нього співчутливо
й прошепотів:
— Може, просто пиши далі.
І помреш, як усі — несподівано й не в тренді.
Зате щиро.
І Зенко сів.
Заварив чай.
І вперше
написав щось
без сподівання, що це прочитають після смерті.
І, кажуть,
це був найкращий його вірш.
Кудлатий
#кудлатий
1 325
Пливи, рибо, пливи –
ось твої острови,
ось твоя трава,
ось твоя стернова:
править твій маршрут,
шиє тобі парашут,
пасе тебе в глибині
при своєму стерні.
Коли зелені зірки
падають в гирло ріки,
тоді твоя стернова
промовляє слова:
це ось – мої сни,
це – рибальські човни,
це – ніч, це – течія,
це – смерть, певно, моя.
Життя – це тиша й сміх.
Його стане на всіх.
Його вистачить всім –
всім коханням моїм.
Тому лети, рибо, лети –
я знаю всі мости,
знаю всі маяки,
роблю все навпаки.
Лише твої слова,
лише таємниці й дива,
лише сповідь і піст
в одному з портових міст.
Кохай, рибо, кохай,
хай безнадійно, хай,
хай без жодних надій –
радій, рибо, радій.
Любов варта всього –
варта болю твого,
варта твоїх розлук,
варта відрази й мук,
псячого злого виття,
шаленства та милосердь.
Варта навіть життя.
Не кажучи вже про смерть.
Сергій Жадан
#жадан
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
