Grumpy readerka
الذهاب إلى القناة على Telegram
для зворотнього зв'язку пишіть під останнім повідомленням у чаті, я вам відповім
إظهار المزيد1 019
المشتركون
لا توجد بيانات24 ساعات
-17 أيام
-1330 أيام
أرشيف المشاركات
1 019
якщо пам'ятаєте, то раз на місяць ми з Олею Штець збираємося на клуб "Довго і щасливо", де обговорюємо любовні романи. щоразу ми намагаємося підібрати щось цікаве, подекуди тематичне: була і книжка про привидів на Гелловін, і крістмас романс на Різдво тощо.
але цього разу ми вирішили відчайдушно проекспериментувати! уже у п'ятницю 16 лютого ми будемо говорити про роман Ніка Горнбі "Фанат", що вперший був виданий аж у 1995 році, тобто, десь вічність тому. ризики очевидні, але певною мірою це має розширити нашу (мою точно) зони читацького комфорту 🤭
учора я нарешті почала читати цю книжку і була трохи збентежена, мої враження навряд будуть суцільно позитивними, якщо пом'якшити формулювання. десь на 18 сторінці я майже зненавиділа головного героя 🥲 далі стало трохи краще, принаймні вийшло зарілейтитися до Роба в тому, що коли йому сумно, то він іде перебирати свої любі платівки, це допомагає повернути відчуття контролю. утім, ще кілька сотень сторінок попереду. якщо вам теж цікаво, що буде далі, то приходьте на етер у п'ятницю, будемо говорити і про любовні романи, написані чоловіками, і про те чи встигає текст морально застаріти за 30 років, і про усіх дівчат Роба. також планую подивитися екранізацію (існують і фільм, і серіал), можливо, ви бачили щось з цього 🤗
1 019
передзамовила книжку, стало добре на серці 🥰 сподіваюсь, до моменту отримання я про неї забуду, і це буде наче подарунок!
у вас таке трапляється?
1 019
дочитала "Світанок Малібу" - і лишилася збентеженою + засмученою 😒 наскільки мені сподобалося "The Seven Husbands of Evelyn Hugo" цієї ж авторки (я читала ще до українського перекладу), настільки ж відверто слабкою мені видається друга книга. я навіть засумнівалася у своїх же враженнях щодо тої попередньої частини.
чи не виникало у вас таких же думок, якщо читали обидві книги? і чи стане в подальших романах краще?
з неочевидних плюсів: поки я лежала під пледом з книжкою, на мені заснула Муха, це трапляється дуже рідко, вона супер індепендент кішка 🤭
1 019
життєвий урок: якщо обкладинка здається абсолютно неприйнятним несмаком, на неї неможливо дивитися навіть іронічно, то варто зачекати - і, можливо, книжку видасть хтось інший
дуже мудро було НЕ купляти "Дамське щастя" від Богдана, я собі вдячна 🥹
1 019
ну нарешті мала сьогодні настрій, помила голову і зняла відео про нові книги за січень ✨
у наступному випуску планую провести ревізію кіндла (спеціально зараз не дивлюсь, які книги там є), аби знайти щось дуже бажане, куплене у далекому 2018 році, а потім надійно забуте 🤭
усього на кіндлі непрочитаних 59 книг 🥲 але прочитаних більше, тож ні про що не шкодую, тим паче електронки полиць не займають!
1 019
січень завершується, можна вже озирнутися на прочитане 🙃 тим паче, місяць був вдалий
❄️ дочитала роман "Дзвінка" Ніни Кур'яти, важко він мені дався, детально писала на гудрідз
❄️ текст "Чотири скарби неба" Дженні Тінхвей Чжан лишив по собі доволі нейтральне враження хорошої історії, можу зробити з нього висновок, що діти азійських емігрантів упевнено лупають скалу американської літератури
❄️ "The Christmas Orphans Club" Becca Freeman - чудовий крістмас роменс, один з найкращих у жанрі для мене, більше говорю на відео
❄️ "Морбакка" Сельми Лаґерльоф мені надзвичайно сподобалася, люблю цю авторку, вона квін
❄️ "Кім Джійон..." Чо Намджу - моє перше знайомство з корейською літературою, хороша книга, але 🚬
❄️ "Шоколад" Джоан Гаррис - навіть кращі враження за перше прочитання, прекрасно, не псують настрій навіть французькі локації
❄️ "Зимар" Террі Пратчетта з серії про Тіфані, а, значить, в саме серденько, дуже раджу
❄️ про "Під скляним ковпаком" Сильвії Плат писала вище
❄️ "Під подушку чи під ялинку" Дар'ї Анцибор сподобалася, дала простір для роздумів, писатиму пізніше ще, бо це ж річні плани ✍🏻
як ваш січень? чи трапилося щось цікаве? 🥰
1 019
мене відверто засмучує, що в анонсах класики Лабораторії серед кількох десятків авторів знайшлося місце всього ОДНІЙ авторці. при цьому книгу Сельми Лаґерльоф "Сага про Єсту Берлінґа" і так можна купити у видавництва Жупанського 😒
1 019
прочитала вже 2 книжки зі своїх річних планів, про які розповідала у відео 24 у 2024. про одну з них немає особливого сенсу говорити, бо це тільки перша частина з чотирьох, а от про "Під скляним ковпаком" Сильвії Плат напишу зараз.
я вже її читала у 2017 році, у мене тоді лишилися не дуже добрі враження. більше того, я лишила її виключно через неймовірне оформлення. на мою думку, це одна з найкрасивіших книг, що взагалі виходили українською. Анастасія Стефурак задала дуже високу планку.
не буду переповідати сюжет чи намагатися виснувати глибокі теорії, на щастя, ця книга настільки культова й відома, що про неї писали справжні критики. натомість поділюся своїми клаптиковими враженнями:
💅🏻 мене дуже розсмішив епізод, в якому Естер поїхала з перекладачем ООН до нього додому, де вони ГОДИНУ слухали записи балалайки. тобто, все таке вишукане, злегка декадентське, а тут бренькіт трьох струн! можливо, хворобу героїні спровокувало саме це
💅🏻 у книзі багато згадок російської культури, що не дивно, Плат писала наукову роботу про Достоєвського, але все одно дратує. з іншого боку після електрошоку згадки про російське припинилися, схоже, це лікується
💅🏻 треба тримати у голові, що це твір середини минулого століття, що в свою чергу пояснює расистські висловлювання про китайців, ацтеків, індіанців тощо
💅🏻 не можу позбутися неприязні до головної героїні через її вчинки щодо Дорін, а також загальну зневагу до інших жінок. так, я розумію чому вона так поводиться, я знаю, що персонажі книжок не мають бути суцільно позитивними, більше того, поведінка Естер багато що пояснює нам про суспільство, але все одно неприємно
💅🏻 розізлилася на матір героїні у той момент, коли вона говорить "я знала, що ти вирішиш знову бути здоровою"
💅🏻 зрештою, очевидний висновок, але Плат йшлося про те, що джерелом депресії героїні є патріархат, що дуже накладається на зображення Естер у вигляді ляльки (ст.188), популярність кіно про Барбі та скандал з Оскаром
розкажіть про свої стосунки з цією книжкою? як вам оформлення?
1 019
страшно зурочити, але, схоже, в січні справді вдалося прикрутити темпи книговидобування. поки що я навіть прочитала більше, ніж придбала 🥹
тепер думаю, що частиною успіху було НЕ обирати категорію книги в кешбеці 🤭
1 019
друзі, нарешті змонтувала і виклала відео про перші цьогорічні прочитані книги, саме не вірю 🤭 запрошую вас до перегляду!
https://youtu.be/G2jvR01ul6c
1 019
забула вчора на етері розповісти про Фабіо Ланцоні, про існування якого я дізналася з книги "Різдвяне бажання" Кортні Коул, тому хочу поділитися з вами зараз!
головна героїня працює редакторкою у видавництві, її асистентка говорить, що одна з авторок хоче для свого роману обкладинку з Фабіо Ланцоні, а героїня заперечує, що він, мовляв, уже старуватий. я не втрималася і погуглила хто ж це в біса такий, і була гідно винагороджена за свою цікавість.
Фабіо Ланцоні - певною мірою культова постать для любовних романів 90-х, модель і актор. саме його обличчя (і тіло, звісно) прикрасили обкладинки 465 (!) видань: лицарі, пірати, ковбої, янголи, вікінги - все трималося на Фабіо!
не знаю як вас, а мене дуже розважила ця знахідка, бо, виходить, усе різноманіття героїв, усі фантазії авторок і авторів можна було покрити зображенням одного й того ж чоловіка 🤭
1 019
друзі, сьогодні ввечері о 19 ми з Ольгою Штець проведемо чергове засідання "Довго і щасливо", будемо говорити про "Різдвяне бажання" Кортні Коул, долучайтеся!
разом із цим точно зачепимо теми різдвяних романсів загалом, відповідальності за собак, маленьких містечок, а також шукатимемо в цьому тексті Ґрінча, що хоче вкрасти свято 🤭
https://youtube.com/live/DS6IQNdT6BM
1 019
гудрідз запропонував мені почитати про найочікуваніші книжки у 2024 році, відібрала собі з них кілька в to-read лист, хочу поділитися з вами 😌
1️⃣ "How to Solve Your Own Murder" розкаже нам про жінку, якій передбачили смерть від чужих рук, і все своє життя вона намагалася розгадати власне вбивство, що чекало попереду
2️⃣ "The Book of Doors" - фантастична історія про книгарку, яка одного дня отримає Книгу Дверей, і разом з найкращою подругою порине у вир пригод
3️⃣ "The Warm Hands of Ghosts" - привиди і Перша Світова (а тоді ще просто Велика війна) сховалися під такою гарною обкладинкою
4️⃣ про "The Familiar" я вже писала отут, дуже жду!
5️⃣ і "Bride" жду, я люблю книги Алі Гейзелвуд, дуже цікаво, що в неї вийде з вампіркою і перевертнем (думаю, вийде, що вампірка малесенька манюня, а перевертень ТАКИЙ ВЕЛИКИЙ 🤭)
6️⃣ конвеєр романсів імені Емілі Генрі видає по книжці у рік, у 2024 це буде "Funny Story"
7️⃣ і я готова до спроби знайомства з "A Tempest of Tea", де нам обіцяють фантастичну історію про дівчинку-сироту, її команду і вампірів
до речі, помітили, мода на вампірів знову повертається, але чи зможуть вигадати в цьому напрямку щось нове? 🤔
1 019
нарешті дійшла до книжки, купленої за 1 гривню роки два тому, а саме до "Кім Джійон, 1982 року народження" Чо Намджу. багато про неї чула, а тепер зазирнула сама під ковдру корейського патріархату, дуже сумно насправді. я прочитала менше половини книги, але вже під глибоким враженням, бо, знаєте, я просто ніколи не задумувалася про те як живуть у Південній Кореї. це не історія якоїсь окремої жінки, це спільний досвід кількох поколінь, у книзі є навіть статистичні викладки.
вчора за кавою добра знайома розповіла мені, що книга, виявляється, була екранізована, вихід стрічки викликав у Південній Кореї великий резонанс у суспільстві, але зрештою авторка так і планувала:
“I wanted to write about issues that women could not speak about before, because they were taken for granted. I wanted to make this into a public debate.”я додала сюди обкладинки книг, що виходили у різних країнах, вони різняться кольорами, стилістикою, але, як на мене, дуже прикметно, що в більшості випадків у героїні немає обличчя. вона лише одна з багатьох, і проблеми її такі ж як у багатьох. у цьому випадку безлика жінка - дуже влучний образ.
1 019
рада поділитися своїми читацькими планами на 2024, а також трохи поговорити про (не)здійснення попередніх планів 🤭
https://youtu.be/zfaCZL2p3RU
1 019
склала на столі книги для відео про плани на цей рік, кодова назва 24 у 2024 🤭 вже сьогодні нп має привезти мені у поштомат ще одну потрібну книжку (останню частину серії), тоді завтра можна буде показувати і розказувати!
звісно, навряд я встигну геть все, але торік плани допомогли мені взятися за книжки, які я довго відкладала, бо вважала великими чи складними, тож досвід позитивний.
вгадаєте щось із цих книжок? 🙃
1 019
настав час порахувати скільки і яких книжок я надбала торік ✍🏻 одразу зауважу, що сюди ж будуть зараховані й позичені книги, бо я заношу все до одного списку.
отож, у мене на полицях додалося 216 книжок. це доволі багато, мені б стало цієї кількості на два роки і ще трохи лишилося б, але я ні про що не шкодую. з цих книжок:
📖 178 паперових
💻 38 електронних
з них усіх я прочитала 67 книг (виходить що 33 історії, що я читала ще, були куплені у попередні роки), ще 9 я позбулася непрочитаними ("Велика глушина", "I'm Glad My Mom Died", "Icebreaker", "Поміж злодіїв", "Зимові заручини", "Nora Goes Off Script", "Веди свій плуг понад кістками мертвих", "Out on a Limb", "Блиск"). якісь з них я повернула власницям, якісь продала, якісь вийшло відшкодувати на амазоні, а рідкісну книгу Токарчук я віддала за донат добрій людині.
найбільше я надбала книг з наступних видавництв:
📚 ВСЛ
📚 Віват
📚 РМ
📚 КСД
📚 Лабораторія
📚 Віхола
а найбільше прочитала з:
📖 Віват
📖 Лабораторія
📖 РМ
📖 ВСЛ
📖 Човен
📖 Віхола
ці списки очікувані й загалом схожі між собою, але мені було цікаво їх порівняти 🤗
на графіку зеленим кольором марковано скільки книжок я купувала за місяць, сірим скільки книжок я прочитала з куплених у цьому місяці (не всього у місяць і не за місяць, а саме з куплених за цей рік) і блакитним скільки я не стала дочитувати і позбулася.
витратами на книжки я поділитися з вами не можу, не веду підрахунків у цій категорії, бо знання примножує печалі. don't be sad, go buy a new book.
متاح الآن! بحث تيليغرام 2025 — أهم رؤى العام 
