ar
Feedback
Нащо той рісьоч 🤔

Нащо той рісьоч 🤔

الذهاب إلى القناة على Telegram

Рісерч - це нажаль не завжди глибоко, і не завжди треба. Тут - про сенс, контекст і дослідження, які допомагають розуміти глибше. Без методологічного пилу, зате з прикладами і сумнівами. Співпраця / менторство → @Lena_Polish

إظهار المزيد
1 116
المشتركون
-124 ساعات
+47 أيام
+3630 أيام
أرشيف المشاركات
Сьогодні мене погодили стати учасником ESOMAR (European Society for Opinion and Marketing Research) — це глобальна організаці
Сьогодні мене погодили стати учасником ESOMAR (European Society for Opinion and Marketing Research) — це глобальна організація, що об'єднує фахівців та компанії у сфері маркетингових досліджень. Що це означає: 1) Мене перевірили на дотримання етичних стандартів у дослідженнях і надалі я маю слідкувати цим стандартам 2) Маю доступ до дуже крутого контенту та навчань 3) Тепер можемо пирймати участь в тендерах, де наявність Esomar сертифікації є вимогою. Мати таку сертифікацію - це насправді маркер серйозності у професії. Загалом у нас в Discovery Buiro вже дуже цікаві сертифікати є: i NNG, i Service Disign Network. Ми - професійно деформовані задроти і можемо це підтвердити 🙃

42. Сорок дві секунди - це те, скільки середня людина здатна утримувати фокус уваги. Це в ТРИ рази менше ніж 10 років тому. Ц
42. Сорок дві секунди - це те, скільки середня людина здатна утримувати фокус уваги. Це в ТРИ рази менше ніж 10 років тому. Це жахіття. Ми перенавантажені, задьоргані та стомлені. І це реальність в якій потрібно усвідомлювати що люди існують, обирають, купують та користуються. А ще їх досвд, уподобання та сприйняття якось треба досліджувать щоб робити продукти які потрібні і не робити продукти які не потрібні На минулому тижні ми офіційно презентували філософію, підхід до навчання та програми школи dip.today Ось тут за посиланням можна послухати та подивитися як це було - https://youtu.be/o72b6xiSOVE?si=Rr0CTjqTQBn5LIzW

Маєте плани на суботу? Запрошую на розкішний офлайн воркшоп 😎 На цьому практичному воркшопі ми розберемо метод Problem Inter
Маєте плани на суботу? Запрошую на розкішний офлайн воркшоп 😎 На цьому практичному воркшопі ми розберемо метод Problem Interviews — спеціальний формат інтерв’ю, який допомагає перевірити, чи дійсно проблема існує, наскільки вона важлива для людей та як вони вирішують її сьогодні. Що буде на воркшопі: — Визначимо, з ким потрібно говорити для перевірки своєї ідеї чи гіпотези; — Навчимося створювати гайд для проблемного інтерв’ю; — Проведемо практичні інтерв’ю в парах; — Розберемо найпоширеніші помилки, через які команди отримують хибні висновки. Формат зустрічі побудований навколо практики. Більшу частину часу ми будемо працювати з реальними кейсами, разом створювати гайд інтерв’ю та вчитися проводити живі, природні розмови, які допомагають отримувати справжні інсайти. Участь у заході безкоштовна, як і всі можливості від Американського дому у Києві. Потрібна лише реєстрація. Коли: 20 червня, 12:00-16:00. Де: Американський дім у Києві (Миколи Пимоненка, 6). Зареєструватися: https://amhousekyiv.com/4utOfTH Дедлайн для реєстрації: 19 червня, 18:00. PS: Результати розіграшу та купа класних фоточок з відкриття школи DIP будуть сьогодні в наших соц мережах - https://linktr.ee/diptoday

Ранішня рефлексія після відкриття школи DIP school 🍋 ідеально не вийшло, але це урок і буду враховувати недоліки на майбутнє
Ранішня рефлексія після відкриття школи DIP school 🍋 ідеально не вийшло, але це урок і буду враховувати недоліки на майбутнє 🍋 експерти-лектори та програми практик в нас ТОП, вогонь та ракета з пушкою. Слухала і кайфувала які 🍋 кількість людей, які прийшли офлайн та доєдналися онлайн свідчить що цікавість є Розіграш, подарунки, посилання будуть сьогодні трохи згодом

Сьогодні була жахлива ніч. Але життя продовжується і не дозволяємо збивати себе з курсу. Тож завтра буде мітап школи, де все-
Сьогодні була жахлива ніч. Але життя продовжується і не дозволяємо збивати себе з курсу. Тож завтра буде мітап школи, де все-все розкажемо. І чому вчити будемо, і як, і нахіба зараз ще одна школа. Мій внутрішній самозванець трохи в шоці від майже 100 реєстрацій, і так - завтра до всіх хто реєструвався офлайн прийде Настя і спитає чи впевнені що будете. Прям точно-точно 😅 Бо зал на 30 людей, а хоче прийти 50. І шо з цим робити? Приходьте онлайн 😉 Буде добре https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7470397964574765056/

Знайшла та прочитала скарб про синтетичних юзерів. Неймовірні колеги-науковці проаналізували 182 дослідження застосування син
Знайшла та прочитала скарб про синтетичних юзерів. Неймовірні колеги-науковці проаналізували 182 дослідження застосування синтетиків та вивели узагальнені висновки. Якщо коротко, то ось ключові проблеми, які повторювалися в різних роботах: 🧶відсутність реального досвіду користувача; 🧶надто однорідні відповіді; 🧶відсутність справжніх суперечностей та ірраціональності; 🧶відтворення стереотипів та знань із тренувальних даних; 🧶ризик “believability trap” - результати виглядають як справжні дані, але ними не є. Synthetic users не працюють як заміна дослідження. Але вони можуть працювати як інструмент підготовки до дослідження. Для нелінивих, хто вміє читати та насолоджуватись довгими детальними статтями - коментуйте, надійшлю першоджерела

16 червня запрошую на наш перший офлайн-мітап у Києві. Це буде можливість познайомитися зі школою, лекторами та практиками, я
16 червня запрошую на наш перший офлайн-мітап у Києві. Це буде можливість познайомитися зі школою, лекторами та практиками, які ми готуємо для дослідників, поспілкуватися з колегами по ринку та обговорити виклики, з якими сьогодні стикається research-спільнота. На вас чекають: ✓ знайомство з DIP School та нашою філософією навчання ✓ виступи лекторів і знайомство з майбутніми практиками ✓ відкрита дискусія про розвиток професії та дослідницьких навичок ✓ сесія запитань та відповідей ✓ нетворкінг із колегами та однодумцями Деталі та реєстрація - https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7470397964574765056/

В середу буду приймати участь в Product Podcast з Жанною Енікієвою Плануємо похоліварити та почеленжити наступні питання: • я
В середу буду приймати участь в Product Podcast з Жанною Енікієвою Плануємо похоліварити та почеленжити наступні питання: • як виглядає end-to-end UX та product research цикл у сучасних компаніях (у мене є слайд для фоточок!) • які методи досліджень працюють на різних етапах продукту • як правильно формулювати дослідницькі питання, щоб отримувати дієві інсайти • як трансформувати результати ресерчу в продуктові рішення • типові помилки команд і як їх уникати • роль дослідника у продуктовій команді сьогодні Додати в календар - тиц Задати каверзне питання - ось в цю форму

Сьогодні ми запускаємо DIP school 🎉 Школу практики для дослідників. Ми довго працювали над тим, щоб створити не просто ще од
+9
Сьогодні ми запускаємо DIP school 🎉 Школу практики для дослідників. Ми довго працювали над тим, щоб створити не просто ще один освітній проєкт, а простір, де професійний ріст відбувається через практику, фідбек і роботу з реальними задачами. В картинках відповідіна на питання: Навіщо? Для кого? Що це? 🔗 Сайт DIP School: https://dip.today

Замітки з мітапу R9 З багатьом що звучало геть не згодна. Далі - те, з чим згодна та мій core інсайт. 🫪 Ключовий інсайт - дл
Замітки з мітапу R9 З багатьом що звучало геть не згодна. Далі - те, з чим згодна та мій core інсайт. 🫪 Ключовий інсайт - для багатьох дослідників неочевидно що вони мають приносити користь для бізнесу, а не лише покращувати досвід та задовільняти потреби користувачів. 😁Ресерч - це розкіш для тих компаній які розуміють цінність, і там він: - інтегрований в процеси - стейкхолдери знають нащо він 🥰 Робота UX researcher допомогти стейкхолдерам прийняти рішення на основі дослідження. 😎 Дослідження гарантують що рішення будуть прийматися якісно.

Ранішній афогато майже done До скорої зустрічі на мітапі R9 PS: футболка з пасхалкою на спині
Ранішній афогато майже done До скорої зустрічі на мітапі R9 PS: футболка з пасхалкою на спині

Дуже сподобалась інфографіка Лілії Малькової після навчання стратегічній сесії в KMBS. 💬 Компанії не потрапляють у майбутнє
Дуже сподобалась інфографіка Лілії Малькової після навчання стратегічній сесії в KMBS. 💬 Компанії не потрапляють у майбутнє випадково. Вони його створюють через вибір. Через рішення. Через готовність брати відповідальність за маршрут, навіть коли кінцева точка ще не до кінця зрозуміла. 💬 Керівники часто багато часу приділяють поточним викликам. Але масштабність задачі визначає, скільки часу ми готові інвестувати у роздуми про майбутнє. Дуже відгукується. Визернути з операційки, створити простір та умови для створення рішень, сфокусуватись

Зараз я всередині етнографічного дослідження та нереально кайфую. - це дуже важко бо купа комунікації та шалений графік - це
Зараз я всередині етнографічного дослідження та нереально кайфую. - це дуже важко бо купа комунікації та шалений графік - це складно бо маєш знайти спільну мову від голови громади до жінки з СЖО (не знаєте такий термін, а він є?) - це надихає бо ти відчуваєш серцебиття суспільства та те, що можеш впливати на позитивні зміни І це страшенно красиво. Бо світ виявляється набагато менш логічним, ніж хочеться продакт менеджерам, дослідникам і консультантам. Але набагато живішим.

Слухаю підкаст Жани Енікієвої (заздалегідь соррі,якщо спотворила прізвище) з Рей Астаховим про продактменеджмент і потреби продакт менеджменту. Дуже зачепило як створювався Продакт Буткемп Рея. 1. Вони провели дослідження ! 2. Дізналися що у поточних форматів є три проблеми: • взагалі не зрозуміло як імплементувати почуте • не перевіряють домашки • лектору на тебе пофіг і зворотній звязок поверхневий і не допомагає Рей врахував ці три проблеми і... навчання Рея пройшло вже 5000 людей.

На лекції обіцяла поділитися вузькими AI-інструментами - виконую Мій поточний стек: • Claude — більшість задач: тексти, докум
На лекції обіцяла поділитися вузькими AI-інструментами - виконую Мій поточний стек: • Claude — більшість задач: тексти, документи, синтез, thinking partner • Julius AI — робота з кількісними даними • Napkin AI — схеми та інфографіки • HeyGen — відеоконтент • Genspark — презентації • uSpeech — JTBD-аналіз

А чи знали ви, що в мене є дослідницька агенція? Так, є 🙂 Називається Discovery Buiro. І ми робимо дослідження, за якими ком
А чи знали ви, що в мене є дослідницька агенція? Так, є 🙂 Називається Discovery Buiro. І ми робимо дослідження, за якими команди приймають рішення. Не “провели інтерв’ю і принесли 80 слайдів”. А розібралися, що насправді відбувається з клієнтами, де продукт буксує, чому люди купують або не купують, що варто перевіряти далі, а що краще не тягнути в розробку. Працюємо з продуктами, сервісами, маркетингом, стартапами. Ось сайт (там є кейси та послуги): https://discoverybuiro.com Маєте потребу в дослідженнях або хочете зрозуміти, чи вам вони зараз потрібні - давайте поп’ємо каву. Пишіть @lena_polish

Вчора на лекції про ШІ в дослідницьких задачах сформулювалось неочевидне: ключова навичка - це не “вміти писати промпти”. А д
Вчора на лекції про ШІ в дослідницьких задачах сформулювалось неочевидне: ключова навичка - це не “вміти писати промпти”. А думати до і після відповіді. До: зрозуміти, що саме ти хочеш отримати, навіщо тобі цей результат і як ти будеш його використовувати. Після: не просто прочитати відповідь по діагоналі, а розібрати: - де сильна думка; - де вода; - де модель додумала; - де слабке місце; - де треба перепитати; - де треба перевірити руками. Бо ШІ дуже легко створює ілюзію готової роботи. Текст є, структура є, звучить розумно. Але це ще не означає, що там є якість та користь. Тому критичне мислення не зникає. Просто тепер воно потрібне частіше. До запиту, під час читання відповіді і після неї. І третя надважлива складова - добре знати теорію та усвідомлювати послідовність дій для отримання результату. Книжки знову у моді. PS: Виникла ідея, що як викладу свої шматки промптів та скіли у платний доступ. Бо ділитися тим, на що пішли години роботи за так то капець як не правильно

Скажу одразу - я вже ШІ залежна. Вся рутина на ньому. Ефективність виросла в 3 рази щонайменше, стало більше часу вчитися та
Скажу одразу - я вже ШІ залежна. Вся рутина на ньому. Ефективність виросла в 3 рази щонайменше, стало більше часу вчитися та думати. Як це зробила? 1) Довго і детально вивчала принципи праці ШІ 2) 2 курси з промпт райтингу 3) Підтримуюче комюніті - маю друзів, які як я першопрохідці і ми регулярного взаємоопилюємось 4) Експерименти та "А давай це зробить ШІ" підхід до задач Зараз мій бюджет на ШІ 300$ - це на базові ексерименти, вузькі заточені програми, тести нових рішень та навчання. А свільки ви витрачаєте на ШІ щомісяця? PS: Ввечері чекаю на лекції

Всім доброго ранку неділі! «Внезапно» проводжу дослідження про досвід замовлення досліджень. Потрібні люди, які нещодавно зам
Всім доброго ранку неділі! «Внезапно» проводжу дослідження про досвід замовлення досліджень. Потрібні люди, які нещодавно замовляли дослідження або думали про це і передумали. Напишіть мені та поспілкуємось @lena_polish В знак подяки за розмову з мене консультація

Наступного тижня в мене буде дві лекції і вони вийшли дуже різними за темами. 👉 20 травня, середа, 19:30 — про AI як асистен
Наступного тижня в мене буде дві лекції і вони вийшли дуже різними за темами. 👉 20 травня, середа, 19:30 — про AI як асистента дослідника. Без крайнощів про «AI всіх замінить», а про практику: де він реально допомагає, де створює ризики і як перевіряти його висновки, щоб не ламати якість дослідження. 👉 21 травня, четвер, 19:00 — про Category Entry Points. Про те, чому JTBD, CJM і класичні продуктові підходи не завжди дають відповідь на питання, як бренд росте і за рахунок чого приходять нові клієнти. Приходьте, як завжди буде про прикладне, глибоко і трохи суржика