Cursor UA
Kanalga Telegram’da o‘tish
Канал української Cursor спільноти. Новини, обговорення про Cursor та не тільки :)
Ko'proq ko'rsatish314
Obunachilar
+824 soatlar
+117 kunlar
+1130 kunlar
Postlar arxiv
314
Всім привіт! Давно не було постів, але радий анонсувати перше Cursor Cafe в Україні! Приходьте 30го червня в КультМотив на Подолі, щоб одночасно відпочити, випити кави, поспілкуватись з однодумцями, або створити щось з Cursor!
Кафе арендоване під бренд Курсору з 12:00 до 22:00, можете реєструватися для коворкінгу (даємо кредити тим хто хоче щось будувати!), або просто щоб завітати та випити кави
О 18:00 я також зроблю невеличкий пітч про Cursor Ambassador Program, та які плюшки від неї можна отримати. В Європі на 1 країну вже декілька амбасадорів, тож я шукаю колегу!)
Місця обмежені, побачимось!
https://luma.com/uxtliczo
314
Приходьте на стенд Wix на DOU DAY 15 - 17 травня
Чекаємо, якщо вам цікаво поговорити про xEngineer і те, як ми будуємо продукти.
Персонально я буду тільки в суботу, і в цей день виступатиме Андрій Моховик з доповіддю про те, як агенти змінюють Wix
Побачимось!
314
Repost from Шось про айтішку
Друге відео про використання ШІ у WIX. Розмова з Максимом Анісімовим, Software Engineer у компанії WIX.
Говоримо про досвід використання AI-агентів у великій продуктовій компанії — від інженерів до бізнес-аналітиків.
• Чому WIX перейшов з Cursor на Claude Code і Codex
• Драма навколо Cursor Composer 2
• GPT 5.4 vs Opus 4.6: яка модель краще пише код
• OpenClaw — хайп чи реальний інструмент?
https://www.youtube.com/watch?v=H7X1K_EMCXc
314
Про агентів та архітектуру
Я розумію архітектуру як опис головних сутностей системи та взаємозв'язків між ними. Файлова структура часто відзеркалює архітектуру. Умовно кажучи, якщо ви пишете за MVC, у вас швидше за все будуть якісь controllers, models і т.д. (максимально простий приклад).
І ви точно не хочете, щоб якась архітектурна частина, яка не має знати про іншу (як, наприклад, моделі нічого не мають знати про контролери), мала залежність від неї (умовно кажучи, якась модель імпортує щось із контролера).
При написанні коду агенти можуть робити цю помилку, і AGENTS.md/рули/щось інше не дають вам 100% гарантії, бо недетермінованість моделі нікуди не дівається. Що ми можемо зробити? Наприклад, створити кастомний лінт-рул для ESLint/Oxc/вставте назву вашого лінтера, який заборонятиме імпорти контролерів у модулях моделей. Він буде працювати детерміновано, адже це не ШІ, і агент при створенні коду матиме хороший feedback loop від лінтера 🙂
Який висновок? Речі, які були важливі й раніше (архітектура, лінтери, форматери, тести і т.д.), стали ще важливішими з появою агентів.
314
Всім привіт! Давно не було постів, хоча дуже різне несеться, але скоро на каналі Романа (@smthng_dev) вийде відео зі мною, де ми обговорюємо агентську розробку у Віксі і не тільки :)
Обов'язково зроблю пост, коли вийде повне відео, але прикріплюю момент, де ми обговорюємо неочевидну різницю між моделями GPT <-> GPT Codex
Обов'язково підписуйтесь на канал Роми, він крутий!
@smthng_dev
314
Всім привіт! В цей четвер пройшов Cursor Meetup Kyiv vol.2, я нажаль захворів гриппом А і не зміг прийти, але все пройшло дуже круто !
Хочу подякувати Wix, Андрію Моховику та спікерам за цей івент :)
Також дякую всім, хто прийшов, сподіваюсь було цікаво та корисно, ще побачимось!
Записи до речі вже доступні: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDeL67Ke-c2btw8r130YsJctAb4ux-TlQ
314
Cursor Meetup Kyiv #2 , 19 лютого!
Cursor вже давно не лише для розробників. На другому мітапі зібрали 4 спікерів з різних ролей — дизайнер, продакт-менеджер та інженери — щоб показати, як Cursor змінює роботу цілих tech-команд.
У програмі:
🎙️ Lisa Pasichnyk (Launch Labs) — AI-прототипування для дизайнерів
🎙️ Oleksii Morozov (SKELAR) — Android-застосунок за місяць
🎙️ Ihor Makarchuk (Superhuman) — AI-native development на практиці
🎙️ Oleh Melnychuk (Artellence) — Як продакту переїхати з ChatGPT в Cursor
Офлайн місця обмежені, але є можливість приєднатись онлайн.
Реєстрація: https://luma.com/cursor-wix
314
Rules, commands, MCP servers, subagents, modes, hooks, skills... Заплутались ?
Круте відео від Lee Robinson де за 8 хвилин розповідають про кожен термін
https://x.com/leerob/status/2011810357942084085
314
Call for papers!
Привіт! Разом з Wix організовуємо другий Cursor Meetup у Києві, який відбудеться у січні-лютому 2025. Це вже друга зустріч, присвячена цій IDE, де ми ділимося досвідом, обговорюємо практичні кейси та найкращі практики роботи з Cursor у розробці.
Наразі шукаємо 1-2 спікерів, які готові розповісти про свій досвід використання Cursor у реальних проєктах або поділитися best practices, які допомагають ефективніше працювати з цією IDE.
Якщо у вас є цікавий досвід і ви хочете поділитися ним з комʼюніті - пишіть @maxim3222
314
У Cursor 2.2 завезли LLM as a judge для запитів, які виконуються декілька моделями. Якщо хтось не знав, то у Cursor ви можете зробити 1 запит, використовуючи декілька моделей, і ці моделі будуть робити роботу параллельно, використовуючи git worktree. Потім ви самі можете порівняти результат і прийняти те, що подобається більше.
Тепер Cursor також використовує ще одну ЛЛмку (більше LLMок будь-ласка), щоб рекомендувати результат.
314
Виглядає так, що модель Курсору Composer-1 тимчасово безкоштовна, раджу спробувати 👀
Я регулярно використовую цю модель для виконання планів, або написання простого коду
314
https://cursor.com/changelog
Cursor 2.1 🎉
З найкрутішого:
- Agent Review. Це локальне code review вашого коду, на кшталт Bugbot, який робить review коду у Гітхаб репозиторії. Перший тиждень безкоштовно - спробуйте, але не забувайте самому ревʼювити те, що пише АІшка )
- Покращили UI план моду. Тепер, коли АІшка запитує вас поточнюючі питання перед плануванням, ви прямо в UI зможете дати їй відповіді на питання
314
29 жовтня вийшов Cursor 2.0 🎉
https://cursor.com/changelog
З цікавого:
- Cursor випустили свою модель: Composer-1. Cheetah все ж таки була їхньою засекреченою моделькою 🙂 Дехто в X.com вже пише, що це китайська модель, і типу вони зробили fine-tuning і випустили вже як свою. Енівей, модель дуже швидка, раджу спробувати.
- Git Worktrees. Cursor тепер з коробки може паралельно запускати агентів у декількох worktrees.
- Voice Mode. Я не пробував, але теоретично підійде для тих, хто не любить набирати текстом 🙂
314
У Cursor 1.7 з'явився новий Browser Mode, за допомогою якого можна прямо у Cursor відкрити браузер і додавати в контекст елементи зі сторінки. Прикрипів демо на банальному прикладі кнопки форми, яка не працює :)
Також можна робити приблизно те саме, що робить Playwright MCP або Chrome DevTools MCP: попросити Agent'а задебажити певний флоу. Тоді Agent відкриє хром і проклацає все за вас
Чекаю апдейт, щоб можна було налаштувати так, щоб не відкривати новий Chrome instance, а використовувати вже відкритий.
314
Anthropic релізнули Claude Sonnet 4.5, модель вже доступна в Cursor 👀
https://x.com/cursor_ai/status/1972713190074261949
314
Вітаю, спільното!
Вибачте, що давно не було оновлень — я працював над 2 анонсами, про які хочу розповісти в цьому дописі 👀
1. Ми будемо проводити Cursor Workshop для нетехнічних людей. Якщо ви працюєте в IT, але не займаєте інженерну позицію (наприклад, Product Manager, UI/UX Designer тощо) і вам завжди було цікаво створювати робочі MVP або прототипи фіч - ласкаво просимо! https://luma.com/dyx5lsmx
Думаю, тут більшість людей з інженерних позицій, тому якщо у вас є такі колеги/друзі - діліться з ними посиланням 🙂
2. Я виступатиму на React Fwdays 2025: https://fwdays.com/event/react-fwdays-2025. Доповідь буде та сама, що й на мітапі, але трохи змінена під React 🙂 Тож якщо ви не були на мітапі або вам цікаво послухати ще раз - буду радий вас бачити!
Також прикріплюю промокод на 15% знижки для всіх бажаючих купити квиток: 17628E2D98
А також для тих, хто дочитав це до кінця, маю ще одну приємну новину: в мене є ще один промокод на 100% знижку, який я розіграю. Пишіть "+" у коментарях під цим дописом, щоб взяти участь, оголошу переможця в понеділок!
Обіцяю більше постів про Cursor найближчим часом, всім гарного дня 🫡
314
We are cooking 👀
Сьогодні я буду розмовляти з командою Курсора щодо активностей для нашого community
В мене є пару ідей, але пишіть, якщо у вас є побажання !
Група для спілкування: https://t.me/+kxP6OyjNPdljYTU6
(мем для привернення уваги)
314
Daily hint 🔥
В
mcp.json ви можете прямо вказати, які тули MCP сервера можуть бути ввімкнені
Це корисно у кейсах, коли у вас декілька MCP і ви не хочете навантажувати agent'a великою кількістю тулів (за великої кількості тулів моделька може більше тупити і результат може погіршуватись)
Група для спілкування: https://t.me/+kxP6OyjNPdljYTU6314
Background Agents
https://docs.cursor.com/en/background-agent
Класичний сценарій використання Agent у Cursor - просто відкрити чат і попросити його виконати певне завдання. У цьому випадку Cursor створює Agent на вашому комп'ютері, той виконує необхідні дії, після чого завершує свою роботу.
Однак існує ще один потужний варіант застосування агентів - автоматизація процесів без безпосередньої участі розробника.
Уявіть таку ситуацію: ви працюєте над Enterprise-продуктом і ретельно відстежуєте нові баги в Jira. Зазвичай, коли з'являється новий баг, розробник має взяти його в роботу, вивчити опис і виправити проблему. Але що, якщо під час створення багу автоматично запускатиметься Agent, який прочитає опис, проаналізує кодову базу та самостійно усуне проблему?
Саме це і є Background Agent - агент, який запускається не на вашому пристрої, а в хмарній інфраструктурі.
Cursor вже повністю підтримує цю функціональність. Прямо з IDE, веб додатку або телефону, ви можете запустити агента, який паралельно виконуватиме завдання та створить Pull Request після завершення роботи.
Мій приклад використання: під час роботи над pet-проєктом я вирішив зробити перерву на обід. Щоб ефективно використати час, я запустив Background Agent для виконання необхідних завдань. Коли повернувся — Pull Request вже чекав на мене 🙂
Головне питання — безпека.
Наприклад, Wix поки що не готовий впроваджувати це рішення. Основна причина — для роботи Background Agents Cursor починає зберігати ваш код на власній інфраструктурі.
Важливо зазначити: якщо у вас активований "Privacy Mode", Cursor за замовчуванням не зберігає код на своїх серверах. Але як тільки ви починаєте використовувати Background Agents — ситуація змінюється.
Було б цікаво поспілкуватися з представниками великих компаній, для яких це питання не є критичним 🙂
У наступному дописі розповім, як Cursor CLI може теоретично вирішити цю проблему безпеки.
Група для спілкування: https://t.me/+kxP6OyjNPdljYTU6
Endi mavjud! Telegram Tadqiqoti 2025 — yilning asosiy insaytlari 
