Продакт борщ🔥 by asta.academy
Kanalga Telegram’da o‘tish
Багато м’яса, трохи мату - про продакт менеджмент і лідерство
Ko'proq ko'rsatish5 015
Obunachilar
-124 soatlar
+127 kunlar
+3130 kunlar
Postlar arxiv
Ви напевно про це навіть не здогадувалися, але ми (та ладно, що ми - це все Іра робить) почали вести сторінку Asta Academy Ukraine на лінкедіні.
У нас там буде багацько цікавого - включаючи анонси про всі нові штуки(яких буде немало в майбутньому) - тож підписуйтеся, не стримуйте себе 😉
Бонусом - ми комунікуємо якісними мємами 😉
Останній допис тут:
https://www.linkedin.com/posts/%D0%B2%D1%81%D1%96-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8F%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%BE-ai-skills-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%82-share-7475141214409736193-sBI_/?utm_source=share&utm_medium=member_desktop&rcm=ACoAABK2lx0BYrokVY70Jo0z5UIQrJHu2ECBMn4
Картопля - 2 кг
Помідори чері - 1 уп.
Молоко - 3 пляшки
А тепер, when I got your attention, поговориво про...
Увагу...
В новій економіці світу кожен продукт не бореться за те наскільки чітко людина розуміє свою проблему, чи наскільки добре цей продукт може її вирішити.
В новій економіці світу кожен продукт бореться за увагу.
Саме тому продукти які хочу вирішити проблему і допомогти - часом(або часто) програють тим хто обіцяє прості і легкі рішення
Відчувати коли ви ситі чи голодні? Нафіга, мені осьо апка мілплан порахувала
Їсти овочі регулярно? Нафіга, якщо я зараз оці саплємєнти зʼїм і будуть у мене усі вітаміни
Вчитися жити зі своїм ADHD, 1 звичка за раз? Нашо, ось вам персоналізований спосіб як його вилікувати
Їсти збалансовано і здорово? Нашо, ось вам персоналізований план дієти
Оці кіллєр-офери ловлять вашу увагу, обіцяють точку до якої ви хочете прийти, і кажуть "Та це майже не буде вимагати зусиль"
А потім люди пишуть в реддітах, діляться в комьюніті, і жаліються один одному що "знову не вийшло" досягти великої цілі за допомогою чарівної пігулки
І це проблема...
В боротьбі за увагу, в шорт-термі виграють ті, хто обіцяють золоті гори з нулем зусиль
В боротьбі за увагу в лонг-термі виграють ті, хто вчать вас критичному мисленню, і думати своєю головою...
А якщо ви думаєте що цей допис не про вас...
То нумо згадайте останню вашу покупку, де купити вас змусила саме обіцянка "чарівної пігулки", а тепер ви дивитеся на це і такі "Ну це ж було очевидно шо це хєрня"...
Тож скіл продакта(і не тільки) в АІ еру стає саме критичне мислення ;) Лишилося навчитися його качати ;)
+1
2.5 години на Шляху Самурая, і безліч історій і інсайтів про те "Шо ви там далі", "Шо з Ітедом", "Що вам заважало"
Сподіваюсь всім було цікаво! Наступний інтенсив буде попередньо в вересні
Дякую всім хто з нами
• Був
• Є
• І буде ;)
Найцікавіший період кожної когорти Product Manager Bootcamp це коли студенти доходять до екзамену.
В цей момент відбувається вибух в лінкедіні, чатиках продактів, спільноті "Шлях Самурая", і навіть в локальних чатах ЖКХ - всі шукають респондентів 😉
Якщо бачите такий допис - не проходьте повз нього без лайку, і може тега людини яка фітиться опису персони 😉
Ви дуже допоможете, а добра справа має здатність повертатися
Привіт народ!)
Хто не памʼятає або забув - в неділю проводимо Шлях Самурая №13, де розкажемо про... історію Eated - як придумали, зробили, що було цікавого, і найвайжливіше - чому закрили, як це робили, і що відчували
Цього разу це безкоштовно, тому ось вам посилання на бот, яке треба клікнути щоб прийняти участь ;)
https://t.me/Asta_Academy_bot?start=w55340700
Побачимось у неділю, об 11 за Київським часом
Я тут хотів поділитися однією думкою...
Коли ми з Ірою казали що хочемо ростити Eated органічно, і що готові в довгу, багато українських інвесторів крутили пальцем у скроні - типу "Ви довбануті", і були навіть ті що ржали...
А наш основний поінт був в тому, що так, українські компанії зараз це королі(чи королеви) платного трафла, веб воронок і всього навколо цього.
Але дуже часто механіки які лежать ПІД цим є нейприйнятними, інколи не етичними, а інколи в сірій зоні закону.
А це означає що прийде день коли хтось великий(організація, гавермент, організація в гаверменті) почне за цим слідкувати, і потихеньку брати всіх за яйця...
А що це означає для компаній?
Вірно, що юніт економіка миттєво перестане сходитися, і доведеться шукати інші сорси трафіку і ревенью.
Які?
-> Інфлюенc платний
-> Соціалки свої і купа свого контенту
-> Створення своїх медіа і своїх ручних інфлюенсерів (це взагалі ставка майбутнього, ось вам моє імхо)
-> PR на скейлі який рідко побачиш
-> Створення тусовок і комʼюніті, фасилітація word of mouth, і сарафан-as-a-service
І все це більшість українських компаній нажаль не вміє. І не хотіла в це інвестувати, бо "було не на часі".
Бо знаєте що?
Оце все будується навколо ДОВІРИ.
А довіра будується навколо підтвердження того, що ці люди які дають тобі продукт, дійсно хочуть тобі допомогти, а не просто зрубати баблішка.
Тож справжнє бажання допомогти та крутий якісний продукт який дійсно вирішує проблему (а не просто чарджить вас бо ви не знаєте як відписатися) це хіба не єдиний сценарій як можна будувати продукти майбутнього.
І чим швидше ми всі, як фаундери чи продакти, навчимося думати в ту сторону - тим більше шансів що ця хвиля піздєца нас не задіне.
П.С. І навіть якщо у вас купа бабла і ви накупили собі платного інфлюенсу(щоб купити траст через трастової для вашої ЦА людини), то коли інфлюенсер радить продукт, а потім його аудиторія поливає інфлюенсера гівном бо продукт який був порекомендований ніфіга не робить, не несе користі чи взагалі скамить - цей інфлюенсер більше не буде з вами працювати, бо це поступово буде ставати тупо невигідно. І ніякий брендований мєрч вам тут не допоможе.
А ви знали, що я буду на конфі AI Product fwdays'26 вже наступної суботи?
Цього разу буду говорити про тему, яку нажаль часто ігнорують продакти
Всі біжать вчитися АІ, говорити про фічі, будувати шось - і все це добре!
Але більша частина факапів, конфліктів, фейлів які я бачив у продактів за останні 15 років були через...комунікацію.
Дуже багато з нас впевнений, що класно вміє комунікувати.
Але якщо б це було так - і всі це вміли - світ був би набагато кращим 😉
Тож буду чекати вас на конфі, приходьте, розкажу декілька цікавих інсайтів!)
А для тих хто піде - можете використати код 367DA3A108 для знижки в 15%
Побачимось!
п.с. А ще серед спікерів - 2 випускники Asta Academy 😉 Г - гордість!
Твоя компанія впроваджує AI. Ти впроваджуєш AI. Всі впроваджують AI.
Он всім відомий Uber впровадив АІ у себе в компанії так жорстко, що витратив річний бюджет за 4 місяці.
А потім COO в інтервʼю каже: "А звʼязку між витратами і реальними фічами і результатами ми НЕ побачили."
Не чули цю історію?
Коротше, Uber дав пʼяти тисячам своїх інженерів доступ до Claude Code.
Щоб було цікавіше - запустив внутрішні лідерборди - команди змагались, хто спалить більше токенів.
Як результат, за чотири місяці компанія витратила весь AI-бюджет на 2026 рік.
Але це не тільки Убер віджигає, спалюючи токени
Microsoft скасовує корпоративні ліцензії Claude Code і переводить інженерів на дешевший інструмент.
Amazon просував культуру tokenmaxxing - спалюй більше токенів, ти молодець. (може вони ще не рахували фактичний ROI?)
Meta зробила внутрішній дашборд Claudeonomics, де відстежувала, хто з колег найбільше використовує AI.
VP з Nvidia публічно сказав: для моєї команди витрати на compute вже перевищують витрати на співробітників.
А сказати вам що про це думаю я?
Зараз є повний obsession замінити людей через AI. Я чую топів і фаундерів які буквально помішані над цим.
Мене тегнули під вакансією Гугла, де шукали Сіньйор продакта ліда, а в джоб дескріпшені пишуть "Не зважаючи на назву ролі, ця роль виключно ІС(тобто сам працюєш, руками). Але ви можете найняти стільки агентів скільки захочете"
У компаній просто рве дах - скоротити витрати, показати інвесторам AI-стратегію, назвати це трансформацією.
Але на кейсі Uberа - вони цілилися в максимальне споживання токенів, називаючи це adoption.
І як результат отримали рівно те, що хотіли - максимальне споживання токенів. Щоправда, без зв'язку з результатом.
Коротше кажучи, моя позиція проста.
AI має працювати як екзоскелет, а не як замінник дії.
Екзоскелет підсилює конкретну людину, що рухається в правильному напрямку.
Технічно замінити людей AI можна.
Але що з цього вийде - поки ніхто публічно не може відповісти.
Ні ваш crazy AI obsessed CEO, ні навіть COO Убера, де 84% інженерів вже використовують ці інструменти щодня.
Тому - думайте бляха головою.
А АІ використайте щоб посилити вас, а не замінити вашу думалку
Особливо релевантно для вас, мої дорогі продакти.
Не хочете щоб вас замінив АІ?
Тоді не дозволяйте йому думати за вас ;)
Привіт, незламні!
В Asta Academy ми завжди були і є помішаними на практичних речах.
Ми вчимо своїх студентів вчитися на помилках
Вчимо не боятися робити складні кроки
Вчимо не здаватися допоки це має сенс
Ми класно розуміємо що в дуже багатьох історіях які ви бачите на ринку занадто багато успішного успіху.
А ми не любимо булщіту, і тому вирішили зробити щось, що є маніфестом того, ким і чим ми є.
Тому сьогодні я хочу запросити вас на Шлях Самурая №13.
Його темою буде "Чому ми закрити Eated - перемоги, помилки, факапи і що ми будемо робити інакше".
На цьому дзвінку ми без прикрас розкажемо
• Звідки взявся Eated, і чому саме він
• Який був нас шлях (спойлер - було складно і захопливо)
• Коли ми зрозуміли що треба закінчувати? І що нас до цього підштовхнуло?
• Що допомогло нам протягнути так довго?
• Чого коштувало нам це рішення?
• Як ми проговорили про це з командою?
• Що реально залишилося після цього?
• Що ми робили невірно, і що варто було змінити?
• Ментальний стан після рішення і того як про це розказали
• І звичайно найцікавіше для вас запитання - "А що ж з ASTA далі?"
Лайв стрім буде 21.06, о 11:00 за Київським часом.
Щоб записатися на нього, вам треба лише зайти в цього бота, і не вимикати нотіфікейшени (обіцяю, ми не спамимо)
https://t.me/Asta_Academy_bot?start=w55340700
Цього разу цей стрім БЕЗКОШТОВНИЙ.
Бо Sharing is Caring.
Бо розмов про закриття і льорнінги має ставати більше.
Бо як завжди - ми це ті хто вчить без булщіту 😉
П.С. Eated ще півтора місяці на апсторі, тож якщо хотіли побудувати навички здорового харчування - то у вас ще є трохи часу.
Я останнім часом почав читати і шукати різні tech новини, щоб трохи розширити свою картинку світу.
І що я вам скажу, часом там такі перли можна знайти
Коротше, цього року OpenAI відключив GPT-4o напередодні Дня Закоханих (13 лютого).
Як наслідок - 10 тисяч людей...... почали оплакувати своїх AI-партнерів (boyfriend or girlfriend type партнерів, не якихось там агентів)
Офіційна причина: лише 0.1% щоденних юзерів досі обирав цю модель.
Це 800,000 людей, якщо рахувати від 800 млн тижневих активних юзерів ChatGPT
А у реддіті є спільнота r/MyBoyfriendIsAI, яка налічувала десятки тисяч учасників - людей, які побудували емоційні та романтичні стосунки з AI на базі GPT-4o.
Частина юзерів намагалась "перенести" пам'ять і характер свого компаньйона на інші платформи і моделі, але казали, що це "не те саме".
Як наслідок бідні користувачі отримали emotional damage від того що їх партнери перестали бути собою.
Оце наступного разу як почнете сансетити свої продукти, подумайте про те як не завдати emotional damage вашим юзерам 😉
Це я так, just in case 🙂
[Sponsored] Вакансію РО від Quarks
Ну що, новий день, нова цікава вакансія!
Quarks шукає Product Owner у команду Affemity Group - людину, яка буде керувати продуктовим циклом, визначатиме напрям розвитку і впливатиме продуктовими рішеннями на бізнес-метрики.
Про Quarks(якщо ви не знали):
Технологічна компанія, що створює нішеві продукти у сфері Social Discovery & Relationship Wellness. Цими платформами користуються понад 80 мільйонів юзерів у більш ніж 20 локаціях світу.
Місія Affemity Group мені особисто відгукується: "Зробити психологічну підтримку доступною для кожної людини - незалежно від доходу, оточення і освіти."
Кого шукають:
4+ роки у продукті, з них 2+ у B2C subscription або продукті з платіжною моделлю та retention-відповідальністю
Досвід роботи з продуктом на етапі 0→1 або pre-PMF
Hands-on з AI (і його якістю): оцінка LLM-output, промпт менеджмент
Фактично шукають професіонала, який мислить через біль користувача. А ще цінує швидкість ітерацій (і fail fast принцип) більше, ніж красу чи унікальність гіпотези
Що буде твоєю відповідальністю::
Визначати продуктовий напрям
Відповідати за продуктовий цикл: від гіпотез до продуктових рішень
Співпрацювати з Technical PM на рівні делівері продуктових сценаріїв
Тримати якість AI-механіки як продукту
Рухати бізнес-метрики через retention та LTV
Більш того - якщо це не про вас, але у вас є розуміння хто це може бути - тоді є смачна плюшка - 5000$ - реферальний бонус за успішну рекомендацію.
Якщо серед друзів маєте сильних спеціалістів, рекомендуйте через форму: https://jobs.ashbyhq.com/quarks-tech/6f86fbae-ac9c-4d4c-980e-62db98628743
Лінк на вакансію:
https://jobs.ashbyhq.com/quarks-tech/4b4bd14a-56ca-4b24-be60-074b5a18cb89
Традиційно, якщо підете подаватися - кажіть що ви від Рея 😉
Мені дуже цікаво спостерігати за тим, як історія закриття нами Eated розлетілася медійно.
І прийшла давня думка, що наше суспільство занадто звикло до успішного успіху, і тому стає соромно чи страшно ділитися історіями помилок, невдач, чи льорнінгів.
Шо тут сказати - як на мене це велика проблема, яку треба системно фіксити. Важливий скіл це вчасно закінчити.
Про це варто говорити
Цим варто цікавитися
І частенько - це варто зробити раніше (а не коли вже не буде вибору)
P.S. інколи здається що історія закриття Eated стала більш медійною ніж усе його існування!)
Вакансії для junior-розробників в США впали на 67% за рік, і до чого тут продакти?
Наткнувся на цікаву стату
Вакансії для junior-розробників в США впали на 67% між 2023 і 2024 роком.
Stanford Digital Economy Lab зібрали реальні payroll-дані від ADP, з мільйонів співробітників, та десятків тисяч компаній.
Зайнятість серед розробників 22-25 років впала на ~20% від піку 2022 року.
Розробники 30+ - виросли на 6-12% за той самий період.
Тобто якщо просто - коли компанія впроваджує generative AI, junior-зайнятість падає на 9-10% протягом наступних 6 кварталів.
А в той самий час Senior ролі і demand на них - майже не рухається.
Тобто виглядає немов AI прибирає вхідну точку в професію, а не саму професію.
І в цьому самому пейпері був один супер-цікавий ризик.
Скорочення 67% junior-найму в 2026 означає, що через 5-10 років ринок залишиться взагалі без нових senior-інженерів.
Тобто на перший погляд компанія оптимізується щоб платити менше (бо нашо джуни, коли є АІ агенти, райт?)
Але справжня ціна цього рішення прийде набагато пізніше...
___
То до чого тут продакти?
Ось вам два макротренди
1) Поступово будується ситуація коли замість одного продакта на 4-6 інженерів, баланс міняється на 2-3 продакти на 2 інженерів. Тобто інжинірінг може робити більше і швидше якщо все вірно побудувати, щоб продакти могли перевіряти більше гіпотез і приносити більше цінності
2) Ідеї від LLM залишаються "середніми по лікарні", не маючи в цей момент можливості ставати дійсно креативними чи outstanding. Тобто правильно побудований майндсет(принаймні зараз) є штукою, яку LLMка не може повторити
Тому на питання - чи замінить нас, продактів той клятий АІ - я думаю найближчим часом ні, і наша роль буде ставати ще більш цікавою і потрібною.
А вакансій на джунів і так було мало, бо вхід в продакт часто відбувається не ззовні, а з середини - через свіч з проджекту, БА, QA, інжинірінгу, маркетингу, продажів, супорту, дизайну чи навіть підприємництва 😉
___
Хочете ввійти в професію, або структурувати увесь фундамент для продакт менеджера - вам на Product Manager Bootcamp
Ви strong middle чи сіньйор, і хочете рухатися в people management, і побудувати прикладний практичний фундамент для цього? Вам на Product Mindset Bootcamp
Реєстрація вже відкрита, старт в Вересні 😉
А яку найгіршу пораду ви отримували як продакт?
Накидайте свої варіанти в коментарях ОСЬ ТУТ!
Найцікавіший коментар отримає безкоштовний білет на наступний Шлях Самурая 😉
Ну і підписуватися можна, ми там будемо все більше і більше цікавинок писати 😉
А у вас так бувало - ви витратили хвилин 10 описуючи ідеальний промпт, а на виході отримали повну дурню?
Сьогодні розкажу вам цікавинку.
Ви самі знаєте, що зараз постійно проводяться дослідження по АІ і ЛЛМкам. Одне з таких досліджень йшло більше 3 років, тестувало більше 50 різних frontier моделей, і нещодавно підтвердили цікаву знахідку...
Отже, місце де ви кладете інформацію в промпт, впливає на відповідь більше, ніж те, що в цьому промпті написано.
Механіка проста. Моделі читають нерівномірно - початок і кінець контексту отримують більше уваги за замовчуванням.
Все що в середині - системно ігнорується.
Цікаво, що це не баг якоїсь конкретної моделі, це наслідки існуючої архітектури рішення.
І жодна продакшн-модель поки не виправила це повністю.
Більше того - є така штука як "context rot": чим довший контекст, тим гірша якість навіть на простих задачах. (але це ви мабуть знаєте)
Тобто більше інформації в промпті не дорівнює кращому результату. Іноді(і нажаль достатньо часто) виходить навпаки.
Коротше, якщо ви вставляєте ключові вимоги, приклади або обмеження десь у середину великого промпту - існує висока ймовірність, що модель їх або проігнорує, або врахує частково.
Напевно більшість з нас це відчувала, тепер от знаємо чому.
То шо робить?
Ключова інструкція і шо ви хочете - на початку промпта.
Приклади і контекст - в середині (вони менш критичні).
Найважливіше обмеження або фінальна задача - повторити в кінці(так, як для дитини).
Якщо промпт довгий - розбивайте його на секції з явними заголовками, щоб модель мала "якорі" уваги.
І, як і казав - ніколи не ховайте критичні параметри в 4-му абзаці з 7-ми - вона, скоріше за все, не спрацює.
Крутих промптів!
Останнім часом студенти буткемпу і інші добрі люди питають які книги по продакту варто почитати.
Не скажу виключно по продакту, але ось вам моя полиця над робочім столом з моїми топ книгами.
Enjoy!
[Sponsored] Вакансія від Solidgate
Соліди давно у мене на радарі - про компанію нормальні відгуки, знайомий з парою крутих людей звідти.
Ринок росте, бізнес росте - коротше купа opportunities для людей з прямими руками!)
Тож сьогодні вакансію від Solidgate, і якщо будете відгукуватися - не забувайте казати що прийшли з “Борщу” (ну чи від Рея)
Далі - пряма мова:
У Solidgate шукаємо Product Manager (Payments) — людину, яка візьме повний ownership над одним із core-продуктів: токенізація карток, процесинг і оркестрація платежів, 3DS authentication або інтеграції з еквайрами й банками.
Не “допомагатиме команді”, а справді вестиме продукт від discovery до delivery і метрик.
Це інфраструктура, на якій тримається те, як онлайн-бізнеси приймають платежі.
Серед клієнтів — Bolt, Ajax, Nova Post, MEGOGO. Довіра від J.P. Morgan.
І ще один факт: цього року Forbes Ukraine визнав Solidgate #2 найкращим роботодавцем країни.
Трохи про очікування, бо це важливо:
• 4+ років як Product Manager із сильним delivery track record
• Payments domain буде великим плюсом: 3DS, routing, tokenization
• Вміння самостійно працювати з даними — SQL або BI tools
• І вже використовувати AI в роботі — тут це не “було б плюсом”, а базове очікування
І головне: шукаємо людину, яка вже запускала продукти end-to-end і може заробляти довіру інженерів технічним розумінням, а не лише назвою ролі.
Лінк на вакансію:
https://jobs.ashbyhq.com/solidgate/aae196cc-c6a9-4bab-984d-bf28a4db621e
Люди діляться на дві групи.
Ті хто пробували продукт, і розуміють як він працює
І ті хто ні ;)
Ось такий коментар знайшли з Ірою.
Даю контекст.
Після нашого допису один чоловік написав свій, в якому ділився тим що треба працювати заради родини, і стартап стартапом, але якщо у двох професіоналів своєї справи не вийшли - треба бути готовим засучити рукава і працювати де завгодно - навіть в таксі.
Хороший допис.
Розумні думки.
Класний посил.
В коментарі одразу прийшли "савєтчікі" (вибачте за цю кальку, але я не знаю як українською передати оцей вайб від людей, накидайте слів в коментарі якщо що).
І один з них пішов оце коментувати. Іра прийшла в коментарі трохи повідповідати, і там понеслося
"AI! WEGOWY! Дослідження! Ви не розумієте!"
Сміх і гріх
Мораль буде проста.
Завжди просто бачити щось ззовні, не маючи жодних контекстів.
Завжди просто сказати "як треба було зробити" чи "це ж було очевидно" - ніколи не робивши цього самостійно.
Завжди просто почати критикувати що завгодно, ділячись своєю точкою зору, яка нахєр нікому не потрібна
Просто бути мудаком ;)
Мораль - не будьте мудаками ;) Be kind to others, бо carma is a bitch
Ми закриваємо Eated
І я рвуся між тим, щоб дати всім сухі факти, чи навалити емоцій про це рішення.
Воно далося нам складно. Ми говорили і говорили з Ірою, і врешті прийшли до того самого висновку.
Пора закінчувати.
За ці роки ми встигли зробити багато.
🏆 Придумати і запустити продукт, не зважаючи на війну і особисті виклики
🏆 Зібрати навколо себе нереальних палких людей, які настільки повірили в нас, що роками допомагали без жодної оплати
🏆 Будувати продукт який дійсно міг би змінити життя мільйонів, якщо не мільярдів
🏆 Стати фіналістами одного з престижних змагань у стартап-тусовці - Global Startup Award
І навіть з нашими супер-обмеженими ресурсами ми дуже багато експерементували
✅ Пейволи і перший досвід
✅ Рітеншен і все навколо нього
✅ Гранти і акселератори
✅ Інвестиції (успішні і не дуже історії)
✅ Позиціювання і наратив.
🤪 А ще комьюніті, реддіт, соціалки, фб групи, PR, ASO, SEO(я навіть статті писав, lol), і купа всього іншого)
Вам напевно цікаво чому?
Бо ми зрозуміли, що Eated не на часі…
📍 Так, проблема ожиріння, лишньої ваги і відсутності здорових величезна - але ця проблема розбивається в віру людей у чарівну пігулку і бажання результатів…
📍 Так, інвестори завжди кажуть “Нам найважливіше фаундери” - а потім “А чого це у вас на пресіді немає трекшену”…
📍 Так, у нас є наш ціннісний компас, і наше небажання скамити, брехати і міслідити вже не раз стрельнуло нам в ногу…
А ще тому що:
👉 В нас так і не повірив хтось крім нас самих, і нашої команди
👉 В нас закінчилася енергія 4 роки пхати вперед ідею і продукт, коли як тільки ми були на правильному шляху - щось відбувалося, і все треба було починати спочатку.
👉 Наша впертість почала сперечатися зі здоровим глуздом - бо закінчення чогось старого звільняє енергію для чогось нового
👉 Ми втрачали віру декілька разів, і рухалися вперед виключно через нашу впертість
А знаєте що ще найскладніше?
Наші діти дуже пишаються тим що ми робимо Eated і допомагаємо людям.
Коли місяць тому вони дізналися, що ми розглядаємо закриття, вони дуже засмутилися.
Я досі памʼятаю як Микита сидить в своєму кріслі в авто, і тихенько каже “Я не хочу щоб ви закривали Eated! Я вірю що у вас усе вийде”
Вони ще не знають, але скоро ми і їм скажем.
А поки що я хочу сказати величезне ДЯКУЮ тим з вас, хто підтримував нас на цьому шляху.
Тим хто купляв підписку щоб підтримати нас і нашу візію.
Тим хто був в перших бета-тестерах і давав нам фідбек.
Тим хто знайомив нас з крутими людьми, робив безліч інтро, і просто про нас говорив в своєму колі.
Тим хто менторив і підказував нам, ділився своєю мудрістю і знаннями.
Тим хто турбувався і переживав як у нас справи, і як зараз ментальний стан.
І окреме, нереальне, невимовне дякую команді, і усім людям які були дотичні до цього етапу.
Eated залишається на AppStore ще на 1-2 місяці поки ми розберемося з юридичкою, тож якщо ви хотіли побудувати собі трошки здорових звичок - зараз саме час.
P.S. Якщо ви прочитали це, і подумали “може ну його пробувати робити щось своє” - то я вас закликаю - ПРОБУЙТЕ! РОБІТЬ! Експериментуйте!
Бо такий досвід це lifetime experience, хоч і болючий - але дуже позитивно трансформативний!
Особисто ми з Ірою для себе зрозуміли що від цього шляху ми взяли більше досвіду та льорнінгів ніж очікували.
Хоч все закінчується не так як ми би хотіли, але ці 4 роки дали нам більше ніж умовні ті самі 4 роки роботи фултайм.
Ніхто вас не навчить помилятися, не здаватися, рухатися вперед роками, навіть коли навколо всім насрати.
Ніхто за ручку не відведе "до перемоги", але з радістю посміється над вашими поразками.
Тільки ви самі.
Тож - ПРОБУЙТЕ! РОБІТЬ!
Нехай у вас усе вийде!
А у вас буває так, що знайдете якісь старі нотатки, перечитаєте їх, і такі "Фіга собі я розумний(чи розумна)"???
Я вчора так познаходив старі нотатки в notes, потім декілька дуже крутих схем в міро-борді, потім драфт для однієї презентації яка так ніколи і не відбулася...
Перечитав це усе, подумав про те, що коли є вільний час і енергія(багато)- наші старі думки і задумки можуть отримувати нове життя...
Не вірите?
Відкрийте свої нотатники, чи щоденник якщо ведете, чи де ви там накидуєте дейлі свої думки та ідеї?
Відмотайте їх на 2 роки назад.
Подивіться про що ви писали, про що говорили, що вам було важливо
Хто зна, може прийшов час на зміни?
Наприклад я відкопав схему карти компетенцій продакта, яка лягла в основу Product Mindset Bootcamp.
Там така здоровенна цікава штука, прям порадувався 😉
Endi mavjud! Telegram Tadqiqoti 2025 — yilning asosiy insaytlari 
