uk
Feedback
Напиши мені інтерфейс

Напиши мені інтерфейс

Відкрити в Telegram

UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka

Показати більше
1 629
Підписники
+124 години
+17 днів
+830 день
Архів дописів
UX-райтерські плани на 2024🫡 Зі Святом, друзі! Сподвіваюсь, ви затишно відсвяткували, усі в безпеці та готові вриватися у новий рік з планами та новими силами. Для себе у професійному плані бачу цей рік якось так: • Дорости до Senior UX Writer • Пройти ще курси по UX Writing (ніколи не буває забагато навчання) • Прокачати свої скіли у Figma • Зібрати чек-лист для UX райтерів-початківців • Провести кілька лекцій • Зібрати UX writing мітап у Києві • Можливо, долучитися до створення якихось курсів про UX writing • Прочитати кілька книжок на тему • Багато-багато постити у каналі і розвивати спільноту щосили • Почати активніше вести інстаграм у плані професійного контенту • Можливо, взяти 1-2 людини на менторство з райтингу (і знайти собі ментора з дизайну) • Підтягнути англійську Дуже хочеться змогти реалізувати бодай половину з бажаного. Але побачимо) А у вас які професійні плани на рік? Діліться у коментарях, буду рада поспілкуватися з вами❤️

Duolingo: приклад темних патернів На скрінах від моєї приятельки - чудове пояснення, чому я перестала любити цей сервіс) Я не
+1
Duolingo: приклад темних патернів На скрінах від моєї приятельки - чудове пояснення, чому я перестала любити цей сервіс) Я не вважаю, що це окей - змушувати юзерів почуватися винними, відчувати страх і загалом викликати у людей негатині емоції. Зі сторони це все дуже смішно, але уявімо ситуацію: людина хоче вчити англійську мову, але з певних причин не може робити це з тією регулярністю, яку вимагає Duolingo. І тому щодня людині доведеться стикатися з тим, що Сова тобі погрожує. WTF? Можливо, це зокрема моє особисте ставлення до маніпуляцій, але для мене це не ок - писати такі тексти і так поводитися з юзером. А ви що думаєте? P. S. Не певна, чи буде завтра між нарізанням салатів час на підбиття підсумків року для каналу, тому принагідно дякую усім, що ви зі мною❤️ І бажаю веселих свят!🎄

Результати лекцію з UX writing: звітуюсь про донат! Як і обіцяла, надсилаю гонорар за лекцію на потреби ЗСУ. Довго думала, ку
Результати лекцію з UX writing: звітуюсь про донат! Як і обіцяла, надсилаю гонорар за лекцію на потреби ЗСУ. Довго думала, куди саме - і вирішила задонатити на такмед. Подруга моєї сестри збирає, збір перевірейний і від перевіреної людини. До гонорару додала кошти, які отримала за минулий місяць за рекламу у каналі і доклала трошечки від себе для красивої цифри. А вам дякую за таку довіру: завдяки тому, що ви вирішили відвідати мою лекцію, ми змогли закинути таку суму на важливу банку. І якраз на Свято❤️ Тож з Різдвом вас, друзі! Посиланням на банку збору, якщо теж хочете долучитися: https://send.monobank.ua/jar/3xQmV9Wmic

Провела лекцію❤️ Дякую усім присутнім! За цікаві запитання, за активне обговорення і взагалі. Записи надійдуть на пошту незаб
Провела лекцію❤️ Дякую усім присутнім! За цікаві запитання, за активне обговорення і взагалі. Записи надійдуть на пошту незабаром:) Про донат на ЗСУ обов’язково відзвітуюсь🫡

950!!!😱 Дивлюсь на цю цифру і очам не вірю. Неймовірно приємно, що вас вже стільки. Я створила цей канал, бо дуже люблю свою
950!!!😱 Дивлюсь на цю цифру і очам не вірю. Неймовірно приємно, що вас вже стільки. Я створила цей канал, бо дуже люблю свою справу - і дуже хотіла ділитися цим з людьм, які мене зрозуміють. Готуюсь до лекції, що відбудуться вже сьогодні ввечері. І вже подумки планую, що цікавого можна буде реалізувати наступного року в плані івентів і плюшок для вас, друзі. Зроблю усе можливе, щоб контент у 2024 був цікавим, корисним і крутим. І дякую за довіру❤️ Не перемикайтесь :)

Лекція вже завтра🔥 Друзі, лагідно нагадую, що завтра о 19:30 чекаю вас на лекції про UX Writing😍 Де: онлайн Поговоримо про: 1. Що таке інтерфейсний текст? 2. Звідки ростуть ноги у копі: оптимізуємо, збираємо та структуруємо вхідні дані 3. Базові правила написання UX copy 4. Не робіть так: табу в UX райтингу 5. Як додати написання копі у процес роботи і планувати час на контент 6. Як навчитися писати краще: поради і ресурси Скільки коштує: 199 грн Для кого: для усіх, хто перетинається з текстами в інтерфейсах, але не є райтером Дуже чекаю на всіх! (І вже навіть майже доробила презентацію🤣) Записатися (свій гонорар надішлю на ЗСУ і відзвітуюся у каналі🫡)

«Премія року» в Приватбанку💚 Сьогодні проєкт «Термінал» (додаток для iOS) виграв нагороду на «Премії року» у ПриватБанку. Це
+1
«Премія року» в Приватбанку💚 Сьогодні проєкт «Термінал» (додаток для iOS) виграв нагороду на «Премії року» у ПриватБанку. Цей додаток дозволяє ФОПам та бізнесам приймати оплати за товари за допомогою айфона. І у нашої команди тепер є чудова табличка з нашими іменами на ній:) Я пропустила крізь себе усі тексти для цього додатка. І чесно скажу - «Термінал», напевно, був найскладнішим проєктом за цей рік, якщо дивитись на ті, у яких я встигла взяти участь у банку. Тут було все: і складне флоу, і певні обмеження з технічного боку, і навіть конфлікти у команді, коли ми лише починали працювати разом. Це, певно, невід'ємна частина процесу: щоб побудувати щось класне, в якийсь момент доводиться стикнутися лобом усіма максималізмами разом - а потім вже зробити те, що можемо, з тими ресурсами, які ми маємо. З цікавого: тут було багато кейсів помилок, а ще купа цікавих флоу. Пам'ятаю, як задовбувала усіх, щоб мені пояснювали кожну помилку: коли і чому вона може виникнути? Зате тепер можу бути певна, що зробила усе, що могла💪 Неймовірно пишаюся командою. Радію бути частиною чогось визначного. Тішуся, що нарешті змогла побачити колег наживо. І чекаю нових викликів, з якими можна буде поборотися наступного року❤️

Контент-гайд для ПриватБанку🔥 Щойно поставила останню крапку у гайді для інтерфейсних текстів, над яким працювала 7+ місяців. Увесь час роботи у банку, від другого тижня. І я просто не можу про це не розповісти! Це одна з найскладніших, найцікавіших і найбільших задач за усе моє життя. Так-так, навіть не за роботу у банку, а за життя) І я чесно пишаюся результатом, який вийшов. Культура UX райтингу у банку тільки зароджується. І створити гайд було важливо, щоб усі учасники процесу розробки - нинішні і майбутні - розуміли, чому ми пишемо так, як ми пишемо. Крім того, у гайду є такі функції: • Аргументація рішень під час суперечок з замовниками • Універсальна "шпаргалка" для райтерів (і для мене теж, та - тримати усе в голові нереально) • Інструмент для навчання та самонавчання нових членів команди У гайді ми зібрали: • Загальні рекомендації щодо текстів • Систему тонів • Практичні поради для різних типів текстів: онбордингів, попапів, релізноутс тощо • Поради для англомовного райтингу Та багато іншого. Хоч починала роботу я сама і план був робити гайд лише на бізнес-сегмент (моя зона відповідальності), десь у жовтні ми зрозуміли, що його можна розширити на увесь банк. Тому з того моменту зі мною працював колега з Приват24, за що я йому безмежно вдячна. Зараз дивлюсь на результат (який сьогодні вже полетить на верстку дизайнерам) - і тішуся. Дуже люблю, коли результат виходить навіть кращим, ніж я собі планувала❤️

Лекція в APOLLO від мене🔥 Нарешті можу анонсувати: мене запросили провести лекцію про UX Writing😍 Коли: 21 грудня, 19:30 Де: онлайн Про що: 1. Що таке інтерфейсний текст? 2. Звідки ростуть ноги у копі: оптимізуємо, збираємо та структуруємо вхідні дані 3. Базові правила написання UX copy 4. Не робіть так: табу в UX райтингу 5. Як додати написання копі у процес роботи і планувати час на контент 6. Як навчитися писати краще: поради і ресурси Скільки коштує: 199 грн Для кого: для усіх, хто перетинається з текстами в інтерфейсах, але не є райтером Дуже-дуже часто під це немає окремої спеціально навченої людини. Але базові знання можна отримати і набити руку, щоб покращити досвід користувачів. Про це і поговоримо:) Трохи страшно, але вже дуже чекаю, коли поспілкуємось про улюблену роботу на планеті❤️ Записатися (свій гонорар надішлю на ЗСУ

Діалогові екрани: що це, як робити і як не робити Діалоговий екран – decision dialog – спосіб комунікації з користувачем на етапах флоу, які вимагають від юзера певної дії. Наприклад, підтвердити покупку або видалити якийсь файл. Ці екрани виконують кілька функцій: • Захищають від дій через місклікінг • Дають шанс ще раз подумати перед незворотними діями • Дозволяють бізнесу додатково щось продати/завадити скасуванню підписки/підставте своє • Дають нашому клієнту відчуття контролю над ситуацією Структура decision dialog зазвичай така: Заголовок Підзаголовок (опціонально) Кнопка, яка підтверджує дію Кнопка, яка скасовує дію При чому важливо, щоб заголовок був у формі запитання: по-перше, запитання краще працюють і спонукають до дії, по-друге, так легше сприймати інформацію. Важливіше за це може бути тільки те, як саме ви назвете кнопки на цьому невеликому екрані. Золоте правило: називайте їх точно відповідно до дій, яку вони виконають. Погано: «Так», «Ні», «ОК» Добре: «Відписатися», «Підтвердити покупку», «Видалити» І універсальна кнопка на випадок, якщо людина все ж не хоче робити дію, про яку ми її питаємо: «Скасувати» (Очевидно, але уточню: саме «Скасувати», а не «Відмінити», якщо ми говоримо про укр райтинг – бо в українській мові вживання «Відмінити» було б помилкою) І ще одне маленьке уточнення: слід максимально уникати дуальності значень. Важливо, щоб юзер за мілісекунди розумів, яка кнопка залишить усе, як є, а яка зробить дію, про яку ми запитуємо. Діалогові екрани – місце, де насправді легко припуститися помилки. Особливо коли ми говоримо про інтерфейси, в оригіналі створені іншою мовою: під час перекладу можуть губитися тонкощі значень. До того ж, часто саме у діалогових екранах можна зустріти один з поширених даркпаттернів, а саме – сумніви, які інтерфейс намагається нав'язати юзеру. Оці запитання «Ви точно впевнені, що хочете відмовитися від довічної підписки?», «Скасувати найкращу підписку у вашому житті?» і таке інше. Ви знаєте, як я не люблю такі маніпуляції, тож буду лаконічною: не робіть так. Робіть отак: Відписатися від розсилки? Поновити її можна в особистому кабінеті. Кнопка: Скасувати Кнопка: Відписатися Здавалося б, така невелика частина флоу, а потрібно врахувати стільки правил. Але це суттєво впливає на досвід користувача, тому я впевнено можу сказати: воно того варте🔥

UX writing воркшоп🔥 Ніщо не тішить мене так сильно, як події, що розвивають український UX райтинг❤️ Вже завтра у школі APOLLO пройде воркшоп для UX райтерів, дизайнерів та усіх, хто працює з текстами в інтерфейсі. Воркшоп проведе Дар'я Александрова, Lead UX Researcher and Designer @ AgileEngine. У програмі: 1. Double Diamond як модель дизайн-мислення та процесу розробки продуктів 2. Культурні та лінгвістичні нюанси для англомовних та україномовних цифрових взаємодій 3. Методи тестування текстів для інтерфейсів 4. Практика UX Writing для покращення досвіду користувача мобільного додатку з самодопомоги До речі, Дар'я вирішила задонатити свій гонорар на користь ЗСУ, і я вважаю, що це неймовірно круто🔥 А для вас, мої любі підписники, школа пропонує знижку 10%. Щоб її отримати, оплатіть воркшоп за спеціальним посиланням. Придбати воркшоп

Вас вже 700😍 Дякую за те, що читаєте мене. Дуже ціную можливість ділитися тим, що мені цікаво з людьми, які це зрозуміють💜 А розкажіть, звідки ви прийшли? Бо сьогодні додалося 30 людей, а я гадки не маю, звідки ви😄

Англомовний UX writing Моє місце росту — англійська мова. Я розумію, що для кар'єрного розвитку мені вона конче необхідна. Зрештою, саме з англійською є більші шанси влаштуватися в міжнародну компанію UX райтером, та і ресурси для топової освіти на тему доступні поки не українською. Взяти хочаб платформу Uxcel та її чудові курси. Я добре розумію англійську! Але писати і говорити нею наважуюсь поки рідко. І якщо ви такі самі і маєте такі ж страгли, прийшла до вас з рекомендацією. Школа Click&Speak — це онлайн-простір для друзів, щоб практикувати іноземну мову. Тут ви будете: • Спілкуватися англійською або польською з однолітками на цікаві теми. • Вчити мову у комфортному темпі (ніяких обіцянок апгрейднути вас з B2 на C1 за 2 тижні). • Отримувати підтримку від професійних викладачів. • Вчитися з офіційною структурою вивчення мов CEFR. І у них якраз стартували знижки до Чорної п'ятниці! -15% на перший урок та абонемент на місяць (8 занять), щоб спробувати школу в дії. Промокод: BF23. Діє тільки до 26.11 (включно) Записуйтеся і вчіть іноземну комфортно💜 #реклама

😈😈😈
😈😈😈

Я ж не одна подумала про ту Оптику, де окуляри продають?😅 Цим скарбом зі мною поділився приятель з Київстару:) Але загалом -
Я ж не одна подумала про ту Оптику, де окуляри продають?😅 Цим скарбом зі мною поділився приятель з Київстару:) Але загалом - реклама для Трої це якийсь постійний скарб, я в захваті!🔥

Поширені практики vs Унікальні рішення Поки не почала працювати у банку, із більшістю кейсів було просто. Є принципи написання інтерфейсних текстів - і ти ними просто керуєшся, щоб зробити якісний текст. Така собі схема, за якою ти працюєш - і все вдається. Принаймні, такі були щонайменше 60-70% завдань. Але робота у банку і його специфічні обмеження вносять свої корективи. Бо часто доводиться жертвувати базовими принципами, щоб досягти цього тонкого балансу між нашими можливостями, нашими бажаннями і нашими юридично обгрунтованими обмеженнями. Наприклад, ми маємо інформувати клієнтів про зміни у податковому законодавстві. Як зробити це так, щоб було зрозуміло, досутпно, зручно і повністю відповідало вимогам законів? У таких випадках часто доводиться жертвувати своїми уявленнями про ідеальний текст - і витискати максимум можливого з мінімуму доступних варіантів. Підбирати компромісні формулювання і домовлятися з дизайнерами і розробниками про форматування. Така робота - це челендж. І ці челенджі трапляються щодня, бо сфера така. Це змушує дуже сильно рости над собою - але часом і трохи страждати, ну бо я перфекціоністка🥲 Але впродовж цих вже майже восьми місяців у банку я зрозуміла кілька речей: • Краще покращити хоч трошки, ніж не покращити зовсім. • Компроміс можна знайти майже в будь-якій ситуації. • Часто рішення проблеми лежить не там, де ти думаєш. Заспокоює думка, що моя робота справді робить краще. Водночас не дає спокою відчуття, що цю роботу можна було зробити ще краще) А ще було б дуже цікаво послухати про ваші кейси. Чи доводиться вам іноді миритися з тим, що ідеально зробити не вийде? Як ви тоді робите взагалі?

Ааааа, я не можу🤣 Неймінг все ще безжальний. Взяла звідси
Ааааа, я не можу🤣 Неймінг все ще безжальний. Взяла звідси

Безжалісний київський неймінг🤣
Безжалісний київський неймінг🤣

Сторітелінг - одна з провідних фішок для будь-якого райтера Вміти розповісти історію важливо. Здавалося б, до чого тут інтерфейси? Однак кожен додаток, сайт та інтерфейс має свою історію. Вона починається, коли у людини виникає потреба, яку наш продукт може закрити. Вона розвивається, коли людина стає нашим користувачем, гуляє нашими ерканами чи сторінками, натискає на кнопки та йде до своєї мети. І вона щасливо закінчується, коли юзер стає клієнтом і купує послуги або товари, які ми пропонуємо. Вміти розповідати історії - важливо. І про це може розпоісти канал game of stories. Тут можа почитати про: • Як створити трилерЯк історії можуть впливати на серйозні рішення Як писати діалоги ...та купу іншого корисного контенту💜 Підписалась сама і вам раджу 🙂

UX-райтерські невдачі Поділюся одинм кейсом - в загальних рисах, але все ж. Якось у одній компанії ми з командою змінювали дизайн і текст call back форми. І здавалося б - продумали все до найдрібніших деталей, спростили, покращили... Коли ми зарелізили форму, показники заявок з форми впали, при чому так, що довелося швидко думати, як виправляти ситуацію. Зрозуміли, що самі себе перемудрили - і замість покращення вийшло ускладнення. Бо є святе правило: що менше тексту, то краще. А ще - усе, що не заголовок і не кнопка люди прочитають дуже малоймовірно🤣 Ця ситуація навчила мене тому, що авторська сліпота - то страшна річ. А ще тому, що клієнти сприймають інтерфейс взагалі не так як ті, хто його створює. Зараз на одному з проєктів я бачу це щодня. У нас етап юзер-тестів і 9 з 10 людей просто_не_читають_тексти - навіть якщо вони великими літерами по центру екрана. Це змушує переосмислювати підхід до роботи в принципі. Вчить знаходити рішення дизайном, а не текстом. І подавати текст так, щоб його прочитали. Звісно, це не рятує від того відсотку юзерів, яким простіше подзвонити у колцентр - але такі будуть завжди. А все, що ми можемо - це робити максимум з можливого, виховувати нашу аудиторію і любити її всім серцем. Бо без любові до людей і справи в принципі досягти значних успіхів точно не вийде💜