uk
Feedback
Четири тачке

Четири тачке

Відкрити в Telegram

Prokletisanja i informacije sa terena

Показати більше
846
Підписники
Немає даних24 години
-27 днів
-830 день
Архів дописів
+3
И да, Џими Пејџ (Лед Цепелин) је данас власник куће Алистера Кроулија, најпознатијег окултисте.

Бранислав Нушић: Деветстопетнаеста – трагедија једног народа Бранислав Нушић је највећи српски комедиограф и по томе је углавном и познат. Међутим, оно што је мање познато је да се, током Првог светског рата, Нушић заједно са српском војском и народом повлачио према Албанији. У овом рату га је сустигла највећа породична трагедија, погинуо му је син јединац. Нушићев син Страхиња Бан Нушић се борио у Скопском ђачком батаљону, познатијем као 1.300 каплара. Батаљон је оформљен 31. августа 1914. године и то је јединствен случај у историји ратовања да се будућа интелектуална елита пошаље на фронт. Он је најпре тешко рањен, а када се опоравио и вратио у ров, погинуо је. Нушић никад није прежалио сина, а своја, као и осећања целокупног народа, описао је у књизи “Деветстопетнаеста: трагедија једног народа“. Кроз судбине малих, обичних људи, што књизи даје животност какве нема у сувопарним историјским делима, Нушић је непоновљиво приказао ову непојамну трагедију српског народа, у спомен свима који су изгубили своје животе и за наук будућим генерацијама. “… Нисам ни слутио да су та деца (регрути) на смрт осуђена, да ће ту децу маћијски бацити у планине албанске где ће умирати од глади и од зиме, где ће се давити у блату и где ће их болести обарати као олујина недозрели влат. Нисам ни слутио да ће од 40 000 српске деце за месец дана 36 000 наћи гробове своје у снежним амбисима и смрдљивим барама и да ће Србија читаву једну генерацију своје омладине просто бацити зверовима за храну, као непотребно месо. Нисам ни слутио, велим, када су та деца, бледа и уморна лица пролазила у недогледним редовима мимо мене, да они иду на своју Голготу и да је хришћанство према Српству тако сиромашно жртвама. Две хиљаде година ми славимо и жалимо четрдесет младенаца, мученика, колико је хришћанство у борби од неколико векова поднело на жртву, а ми за неколико дана бацимо на жртву четрдесет хиљада младенаца – мученика!“ Одломак из књиге Бранислава Нушића Деветстопетнаеста – трагедија једног народа, Утопија, Београд, 2010. А што се данас све ради ,стари људи и жене за повишење пензије од двије хиљаде динара ,бацају будућност својих унука ,али надајући се у Бога стрпљиво чекају за ред да приђу Појасу Пресвете Богродице и очекујући неки спас,још да мука и гротеска буде већа Патријарх и Предсједник у договру дадоше силан новца да Појас буде донесен у Србију за спасење,питам се само чије

У месецу јуну Војска Југославије се повукла са Косова. За разлику од ЈНА није доживела кланицу у Сарајеву и Тузли. Албанци нису смели да мрдну. Могли су само да из беса показују средњи прст.

Шта мислите о овој изјави Шојгуа о Евромајдану у Србији?
Шта мислите о овој изјави Шојгуа о Евромајдану у Србији?

Да је било питање, ко је написао „Француско-српски односи 1800.-2010.“ па да можда и знају
Да је било питање, ко је написао „Француско-српски односи 1800.-2010.“ па да можда и знају

Овде се нажалост слажем са Бунтом. Све мајице које су се продавале су биле мајице на којима се не види лице. P.S. Најмање тро
Овде се нажалост слажем са Бунтом. Све мајице које су се продавале су биле мајице на којима се не види лице. P.S. Најмање тројица су се јавила да кажу да су они та особа са фотографије.

Моле се админи Непријатног да се не брукају. Чак и ја који нисам служио војску могу да препознам о којем оружју је реч на слици.

To je škorpion...

И шта сад, бирамо који ће клан да води земљу?

Вучић је толико уништио своју репутацију као "човека истине" да сигурно пола милиона гласача, ако не и више, верују пре Меденом него Вучићу. И то није до студената, Запада и осталог. Ту је Вучић сам крив.

Repost from N/a
ПЛАН ПОСТОЈИ! https://youtu.be/mWcOIlorstU

Да морате да гласате гласали бисте за
Anonymous voting

Рат графитима који траје месецима добио још једну страну. Осим СНС и студената сад имамо и кланове.
Рат графитима који траје месецима добио још једну страну. Осим СНС и студената сад имамо и кланове.

Има нека невидљива линија која повезује љубитеље српског пораза, од Црњанског и Ћосића па до Латинке, Бећковића, а данас Рихе, Ћирјаковића и Ломпара. Они постоје, дишу и уздишу само док постоје српски порази. У српским победама не могу да се нађу и снађу. То је за њих туђе.

Бек то биоскоп

Repost from N/a

Кавачки Медени баш упоран. Погасили му све профиле и он сад отишао на телеграм.

Repost from Disclose.tv
JUST IN - Iran shoots down a U.S. Apache helicopter patrolling the Strait of Hormuz last night, Trump says the U.S. must "res
JUST IN - Iran shoots down a U.S. Apache helicopter patrolling the Strait of Hormuz last night, Trump says the U.S. must "respond to this attack." Source: https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/116721129088347687 @disclosetv

НЕПРИЈАТНИ ПРИЧА ДА СУ АНДРЕА ЈОВАНОВИЋ И ФИЛИП ГРБИЋ АГЕНТИ БРИТАНСКЕ СЛУЖБЕ. МЈАУ.