Grumpy readerka
Відкрити в Telegram
для зворотнього зв'язку пишіть під останнім повідомленням у чаті, я вам відповім
Показати більше1 019
Підписники
Немає даних24 години
-27 днів
-1430 день
Архів дописів
1 019
ну раз я вже взялася сьогодні писати про форум, то давайте розкажу (і покажу) детальніше як я провела час ✨
⭐️ нарешті дочитала You, again для завтрашнього етеру
⭐️ гуляла містом з доброю подругою і насолоджувалася прекрасною погодою (більшість часу)
⭐️ гладила смішну котівну з гарними очима
⭐️ сходила послухати Озрена Кебо, Ганну Городецьку, Ярину Цимбал, Ірину Грабовську і Дарію Піскозуб
⭐️ трохи сумно крикнула, що на проєкторі у Дзизі було видно піратську російську вінду (який позор, боже милостивий, я не можу)
⭐️ зустрілася з частиною свого улюбленого читацького клубу
⭐️ зустрілася з прекрасними буктюберками (так, це той самий заклад і той самий стіл, просто різні дні 🤭)
⭐️ пила каву і коктейлі
⭐️ дуже скучила за Мухою і домом
1 019
друзі, забула розповісти про книжки, які я купила на форумі! але це все тому, що я нічого не купила 🤭
(купила одну у Львові, але це не рахується, бо це був просто магазин + вона була в зворотню дорогу, але не стала читати, бо поїзд запізнювався і я надто сильно нервувала, що не встигну до комендантської додому, і таки не встигла)
1 019
замало книжкових клубів, треба більше 🥰
ми з Ольгою Штець колись мали етер про любовні романи, де говорили загалом про жанр, про його сприйняття, проблеми тощо. і тепер у нас виникла ідея щомісяця розбирати якусь конкретну книжку (зі спойлерами). будуть і англомовні видання, і перекладені українською.
почати вирішили з "You, Again" Kate Goldbeck, дуже вже в неї осіння обкладинка. це авторський дебют, новинка вересня 2023 року. у мене з цією книжкою склалися складні стосунки, буде про що поговорити 🤭
також на етері ми оголосимо книжку, котру будемо читати у жовтні (її вже анонсували для українського перекладу)
⏰ 11жовтня на 19:00, канал Grumpy Readerka
1 019
ходила сьогодні на розмову Катерини Калитко і Озрена Кебо, рада, що змогла потрапити. трохи засмутило, що ця бесіда була заздалегідь записана, але що ж.
Озрен Кебо - боснійський письменник, автор дуже важливої для мене книги "Сараєво для початківців" (яку Катерина Калитко і переклала). було цікаво послухати його (навіть разом із тим, що камера Озрена періодично падала і ми спостерігали ракурс підборіддя-стеля 🤭). про що ж вони говорили?
➖ пан Кебо наголосив, що не дає інтерв'ю з 2006 року, але для України зробив виключення
➖ ділився, що наша війна сприймається ним особисто, бо дуже перегукується зі власним досвідом
➖ розповідав про дейтонські угоди і шкоду, яку вони нанесли (і наносять) Боснії і Герцоговині, розчарування повоєнного періоду
➖ казав, що читає книгу католицького священника про прощення
➖ згадував поїздки на територію Республіки Сербської, наголошував, що звичайні люди ставилися до нього добре, знаючи, що він зі Сараєво
➖ трохи склалося враження, що він не достатньо в контексті ситуації в Україні, бо застереження про етнічну ненависть було дивним
➖ попередив, що не варто чекати справедливості від Гааги, а також додав, що ООН приносить замало користі
до речі, примірник "Сараєво..." можна було купити за донат в розмірі 1к! також розмову виклали на ютуб.
1 019
це я читаю книжку, обклавшись іншими книжками, які теж хочу ось вже читати 🤭
'Pages Past' by Nom Kinnear King
1 019
вересень був хорошим, але книжок вийшло небагато. у цьому є і переваги, допис про прочитане вийде не таким довгим як зазвичай 🤭
⭐️ про "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс я писала тут на каналі. дуже динамічна підліткова історія про дівчинку, що заснула бідною, а прокинулася багатою. тепер її життя сповнене папараці та квестами крейзі-діда (не її діда), який чомусь лишив усі свої статки їй. у виданні фенсі золочений зріз, попереду в серії ще кілька книжок
⭐️ "Правила будинку сидру" Джона Ірвінґа я читала ціле літо, це здоровенна історія, надрукована катастрофічно маленьким шрифтом, від якого боліла голова. ми спостерігаємо за життям сироти Гомера Криниці, який вийшов з притулку зі специфічними знаннями як робити аборти та приймати пологи. помітно, що автор полюбляє шокувати читача, деталізовано посмакувати гидоту як от фото жінки з пенісом поні в роті чи звук, з яким кюретка вишкрібає матку. загалом мені сподобалося, цікаво, що письменник у 80-х справді переймався правом жінки на власне тіло.
⭐️ збірка Ольги Кобилянської "Valse Melancolique" мене закохала в творчість авторки. не буду старатися здатися інтелектуальнішою, ніж я є, моє знайомство з творчістю Кобилянської обмежувалося "Землею" зі шкільної програми, тоді я не дуже прониклася, але тепер... "Царівна" неймовірна, це сучасний твір, красиво написаний, мені хотілося обійняти Наталку, підтримати, піти з нею на каву, бо вона мені просто цікава! Орядину ж кортіло дати ляпаса.
⭐️ і "Непокірні" Емілії Гарт. цю книгу вибрали мені в поїздку ви голосуванням, я показувала ще обкладинки для неї ось тут. сюжет складається із історій трьох жінок роду Вейворд, всі вони відьми. це роман про непокірних, які, кожна у свій спосіб, відмовляються бути жертвами патріархальної системи. найбільше мені в книзі сподобалася атмосфера: любов до рослин, тварин, комах (а я навіть не люблю комах). приємно було, що в кінці не хотілося вдавитися від безнадії, це я теж ціную!
читати було цікаво, а, отже, читацький вересень вдався, тому я не переймаюся кількістю і вам раджу 😉
1 019
читаю "Царівну" Ольги Кобилянської (я в такому захваті, що годі й передати) - і тут в героїні виникає ідея книжкової підбірки для жінок, бачу в ній потужний потенціал букблогерки 19 століття 🤭
"...постановила собі видати спис книжок для жінок, в котрих подано би заголовки і зміст найліпших творів з усіх галузей наук, белетристики тощо. Зміст мав би подаватися лише кількома словами, але так, щоби кождий, бажаючий щось розумного прочитати, знав зі спису відразу, що за річ бере в руки, з якого часу, напряму і так далі"
1 019
потроху розглядаю "Велику важливу книгу про мистецтво (тепер і про жінок)" Даніелле Кризи, дуже багато цікавих мисткинь, хочеться розповісти про кількох з них і вам (передчуваю, що це не останній допис про цю книжку 🤭). я прочитала розділи про портрети та візуальні історії, тож сьогодні мова буде йти про жінок, чия творчість переважно характеризується цими визначеннями.
перша з них Наомі Окубо, японська художниця. мене вразили насиченість, деталізованість її робіт, ці кольори, візерунки 💖 основною проблематикою, з якою працює Наомі є "ідентичність". кожен строкатий візерунок вона прописує від руки, це її спосіб "повернути реальність назад".
друга художниця - це Сеонна Гонґ, вона народилася у корейській сім'ї у США. її роботи дещо похмуріші, але в кожній з них схована певна історія, на трапляються рослини, тварини, їхнє розміщення має на полотні має значення для оповіді. у той же час мене розважила її цитата про дівчаток, на її роботах, що з часом перетворилися на молодих жінок: "Хотілося б, щоб був якийсь глибший сенс, але, правду кажучи, це просто тому, що модель - моя дочка - дорослішає!"
звісно, додаю до допису зразки робіт цих мисткинь, у них дуже різні стилі, ви точно не переплутаєте! і тішуся, що маю можливість відкривати для себе нові жіночі імена в сучасному мистецтві 🥰
1 019
прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати!
"Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжка з однойменної серії на 5 книг (остання має вийти у 2024 році). це янґ-едалт романи
1 019
хороша новина під вечір, анонс нової книги Лі Бардуґо! дорослий фантастичний стенделон (о так, дякую!) про Золоту Добу Іспанії на основі історії її власної родини ❤️
1 019
на полицях для нових книжок лишилося загрозливо мало місця, тож я позбирала з них "швидкочити" (якщо є довгочити, то мають бути і швидко!), віднісши туди детективи, трилери, самотній горор, любовні романи, романтичне фентезі тощо.
є думка зосередити увагу на них, прочитати (не всі, звісно, бо це можна здуріти читати стільки схожих книг поспіль) і:
а) віддати на прочитання батькам і друзям
б) продати чи віддати у бібліотеку
в) переставити на полицю з прочитаним
детальніше про ці книги буду розповідати у наступному відео, але ви можете спробувати впізнати книжки з фото 🤭
1 019
ви обрали мені у поїздку книгу "Непокірні" Емілії Гарт, прочитати її повністю я не встигла, тож тепер дочитую вдома. і дещо в ній нагадує мені "Гамнета" Меґґі О'Фаррелл. здавалося б, в одній книзі розповідається про трьох жінок і їхні негаразди, а в іншій про родину маленького приреченого хлопчика, що між ними спільного?
Шекспір і природа!
звісно, у "Гамнеті" зв'язок зі Шекспіром більш очевидний, бо там головний герой буквально син того самого митця, а у "Непокірних" у нас є лише вірш на початку, натяк в назві, розкидані цитати, але, що видається мені найцікавішим, в цих книгах дуже багато уваги приділяється зв'язку жінок з навколишнім світом: рослинами, комахами, птахами і тваринами. обидві авторки ретельно прописують певні відьомські здібності у своїх героїнь, я регулярно згадую про Аґнес з "Гамнета", коли читаю про Вайолет з "Непокірних".
поза тим, у "Непокірних" ще згадується роман "Лоллі Віллоуз" Сільвії Таунсенд Ворнер, де жінка переїжджає до сільської місцевості, аби займатися чаклунством, українського перекладу немає, але я поклала на книжку око, можливо, вона матиме схожий настрій.
скажу правду, Емілію Гарт цікаво читати, тому закінчую цей допис і йду назад до книжки!
бонусом вирішила показати кілька інших обкладинок цієї книги, яка подобається вам більше?
1 019
зі 100 голосів 49 було за Непокірних, їх і візьму з собою (і вже прочитала перші сторінок десять 🤭). а тепер хочу показати вам усі свої нові книги за серпень, саме зняла про це відео
https://www.youtube.com/watch?v=yyFWn6NdF5s
1 019
хочу обрати книжку, яку візьму з собою в дорогу, обмежила вибірку до цих чотирьох, а далі покладаюсь на вашу допомогу у голосуванні нижче 🤭
1 019
читаю книгу "Бунт проти імерії" Радомира Мокрика - і мене дратують ілюстрації
подекуди вони невдало розміщені: або в тексті взагалі не йдеться про людину, фото якої є на сторінці, або йдеться, але через кілька сторінок.
найбільше бентежать мене групові кадри, де імена подані невідповідно до розташування людей до фото; де підписана одна людина (і яку я там не знайду) серед чорно-білого натовпу ноунеймів на світлині поганенької якості; де підписано три людини з семи на фотографії і знову ж таки, в чому проблема якось пронумерувати їх чи інакше означити хто з цих чоловіків Іван Драч, а хто Іван Дзюба?
1 019
побачила в тіктоці другу книжку Ребекки Ярос, аж замлоїло, куди ж ще більше! в першій і так, дайбоже, 600+ сторінок 🫠
до речі, почала її на днях читати, кортить дізнатися чому вона настільки популярна та з такими високими оцінками.
перші три розділи були цікавими, є кілька відверто натягнутих моментів, але якщо і далі буде цікаво, то я маю добре серце і багато готова пробачити 🤭
1 019
прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати!
"Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжка з однойменної популярної серії (п'ята частина має вийти у 2024 році). це янґ-едалт романи про родину Готорнів, про їхній спадок і таємниці. у серії доволі високі оцінки на Гудрідз, від 4.16 до 4.29, переклади різними мовами.
Що ж у нас є в цій книжці і чого бракує?
🎲 еверейдж школярка Айворі, яка ще вчора ночувала в автомобілі, стає спадкоємицею мільярдера і об'єктом жадань його сексі-онуків, це історія про "сіру мишку", яка без жодних зусиль стала однією з найбагатших жінок на планеті
🎲 маєток Готорнів, в якому Айворі має прожити мінімум рік, наповнений чудасіями: боулінг, оперний зал, таємні ходи, колекції автомобілів і зброї. до її послуг масажисти, кухарі, стилісти, охорона, юридичне обслуговування
🎲 онуки діда-мільярдера дещо смішні в своїй відірваності від життя людей в реальному світі та ✨загадковості✨, вони всі такі елітарно таємничі (і відбиті), їхнє спілкування з Айворі це щось в стилі "я небезпечний для тебе, роздягайся, ми не такі люди як інші, хочеш булочку"
🎲 ігри, дуже багато ігор, книга - суцільний квест, все несеться
🎲 текст утровано простий: короткі речення, короткі розділи, мінімум описів і психологізму
🎲 потужний кліфгенґер у кінці
я бачу всі недоліки цієї книжки, але мені все одно було цікаво її читати, подекуди я не могла відірватися, бо вже ж так кортіло дізнатися чому крейзі-дід, що і створив цю абсолютно дисфункційну родину, скалічивши кожного зі своїх онуків, віддав спадок саме Айворі, дівчинці нізвідки. це повністю розважальна історія, орієнтована на підлітків, чисте guilty pleasure, але я так добре провела з нею час, тож кортить прочитати і наступні частини 🤭
1 019
яка ж гарна вийшла ця книжка, я в захваті, особливо з обкладинки під суперкою 🥰
1 019
час для серпневого прочитаного 🥰
☀️ "The Wisdom of Crowds" Joe Abercrombie - гідне закінчення другої трилогії, мені і радісно, що я дочитала, і сумно, бо тепер треба чекати наступні його тексти
☀️ "Невермур" Джессіки Таунсенд - приємна підліткова історія про самотню дівчинку, яка потрапляє в чарівне місто, знаходить там друзів, проходить випробування
☀️ трохи вже розповідала про "Пиво і чорнило" Тараса Самчука, а потім ще й відео зняла. мені щиро сподобалося, було цікаво, жваво, з кумедними і трагічними історіями
☀️ і про "Love, Theoretically" Ali Hazelwood теж розповідала, добрий романс про науковців, буду читати цю авторку й надалі
☀️ "Як Україна втрачала Донбас" Дениса Казанського і Марини Воротинцевої важко назвати приємним читанням, але воно було корисним, допомогло краще зрозуміти передумови подій, які відбуваються нині
☀️"Gallant" V.E. Schwab розкаже про німу дівчинку, що потрапляє у химерний будинок, сподобалося. я була засмучена, що в українському виданні немає ілюстрацій, які дуже сильно впливають на текст
☀️ довго чекала на "Курча з чорносливом" Маржан Сатрапі, я дуже люблю її "Персеполіс". це історія з іншим настроєм, але все одно красива і печальна
☀️ про "Землю крилатих" Ірини Грабовської теж розповіла у відео, мені зайшло навіть більше за першу частину, бо ти вже всіх знаєш. хочу написати про ці книги детальніше, вони того варті
☀️ перечитати "Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена було непоганою ідеєю, це книга з дитинства, але малою часто не помічаєш деяких речей. як хороших, так і неприємних, бо погляди автора на расизм і становище жінки все ж відповідають часу і місцю
☀️ "The Undertaking of Hart and Mercy" Megan Bannen я дочитала вчора, дуже незвичайний фантазійний світ, де душа зберігається в апендиксі. і на цьому фоні розгортається любовна історія маршала і працівниці ритуальної агенції, теж розповім пізніше
фух, треба читати менше книжок, бо потім втомлюєшся писати підсумки, ось така моя мудрість.
а як ваш серпень?
Вже доступно! Дослідження Telegram за 2025 — головні інсайти року 
