uk
Feedback
Grumpy readerka

Grumpy readerka

Відкрити в Telegram

для зворотнього зв'язку пишіть під останнім повідомленням у чаті, я вам відповім

Показати більше
1 019
Підписники
Немає даних24 години
-27 днів
-1430 день
Архів дописів
ну раз я вже взялася сьогодні писати про форум, то давайте розкажу (і покажу) детальніше як я провела час ✨ ⭐️ нарешті дочитала You, again для завтрашнього етеру ⭐️ гуляла містом з доброю подругою і насолоджувалася прекрасною погодою (більшість часу) ⭐️ гладила смішну котівну з гарними очима ⭐️ сходила послухати Озрена Кебо, Ганну Городецьку, Ярину Цимбал, Ірину Грабовську і Дарію Піскозуб ⭐️ трохи сумно крикнула, що на проєкторі у Дзизі було видно піратську російську вінду (який позор, боже милостивий, я не можу) ⭐️ зустрілася з частиною свого улюбленого читацького клубу ⭐️ зустрілася з прекрасними буктюберками (так, це той самий заклад і той самий стіл, просто різні дні 🤭) ⭐️ пила каву і коктейлі ⭐️ дуже скучила за Мухою і домом

друзі, забула розповісти про книжки, які я купила на форумі! але це все тому, що я нічого не купила 🤭 (купила одну у Львові, але це не рахується, бо це був просто магазин + вона була в зворотню дорогу, але не стала читати, бо поїзд запізнювався і я надто сильно нервувала, що не встигну до комендантської додому, і таки не встигла)

замало книжкових клубів, треба більше 🥰 ми з Ольгою Штець колись мали етер про любовні романи, де говорили загалом про жанр,
замало книжкових клубів, треба більше 🥰 ми з Ольгою Штець колись мали етер про любовні романи, де говорили загалом про жанр, про його сприйняття, проблеми тощо. і тепер у нас виникла ідея щомісяця розбирати якусь конкретну книжку (зі спойлерами). будуть і англомовні видання, і перекладені українською. почати вирішили з "You, Again" Kate Goldbeck, дуже вже в неї осіння обкладинка. це авторський дебют, новинка вересня 2023 року. у мене з цією книжкою склалися складні стосунки, буде про що поговорити 🤭 також на етері ми оголосимо книжку, котру будемо читати у жовтні (її вже анонсували для українського перекладу) ⏰ 11жовтня на 19:00, канал Grumpy Readerka

ходила сьогодні на розмову Катерини Калитко і Озрена Кебо, рада, що змогла потрапити. трохи засмутило, що ця бесіда була зазд
+1
ходила сьогодні на розмову Катерини Калитко і Озрена Кебо, рада, що змогла потрапити. трохи засмутило, що ця бесіда була заздалегідь записана, але що ж. Озрен Кебо - боснійський письменник, автор дуже важливої для мене книги "Сараєво для початківців" (яку Катерина Калитко і переклала). було цікаво послухати його (навіть разом із тим, що камера Озрена періодично падала і ми спостерігали ракурс підборіддя-стеля 🤭). про що ж вони говорили? ➖ пан Кебо наголосив, що не дає інтерв'ю з 2006 року, але для України зробив виключення ➖ ділився, що наша війна сприймається ним особисто, бо дуже перегукується зі власним досвідом ➖ розповідав про дейтонські угоди і шкоду, яку вони нанесли (і наносять) Боснії і Герцоговині, розчарування повоєнного періоду ➖ казав, що читає книгу католицького священника про прощення ➖ згадував поїздки на територію Республіки Сербської, наголошував, що звичайні люди ставилися до нього добре, знаючи, що він зі Сараєво ➖ трохи склалося враження, що він не достатньо в контексті ситуації в Україні, бо застереження про етнічну ненависть було дивним ➖ попередив, що не варто чекати справедливості від Гааги, а також додав, що ООН приносить замало користі до речі, примірник "Сараєво..." можна було купити за донат в розмірі 1к! також розмову виклали на ютуб.

це я читаю книжку, обклавшись іншими книжками, які теж хочу ось вже читати 🤭 'Pages Past' by Nom Kinnear King
це я читаю книжку, обклавшись іншими книжками, які теж хочу ось вже читати 🤭 'Pages Past' by Nom Kinnear King

вересень був хорошим, але книжок вийшло небагато. у цьому є і переваги, допис про прочитане вийде не таким довгим як зазвичай
вересень був хорошим, але книжок вийшло небагато. у цьому є і переваги, допис про прочитане вийде не таким довгим як зазвичай 🤭 ⭐️ про "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс я писала тут на каналі. дуже динамічна підліткова історія про дівчинку, що заснула бідною, а прокинулася багатою. тепер її життя сповнене папараці та квестами крейзі-діда (не її діда), який чомусь лишив усі свої статки їй. у виданні фенсі золочений зріз, попереду в серії ще кілька книжок ⭐️ "Правила будинку сидру" Джона Ірвінґа я читала ціле літо, це здоровенна історія, надрукована катастрофічно маленьким шрифтом, від якого боліла голова. ми спостерігаємо за життям сироти Гомера Криниці, який вийшов з притулку зі специфічними знаннями як робити аборти та приймати пологи. помітно, що автор полюбляє шокувати читача, деталізовано посмакувати гидоту як от фото жінки з пенісом поні в роті чи звук, з яким кюретка вишкрібає матку. загалом мені сподобалося, цікаво, що письменник у 80-х справді переймався правом жінки на власне тіло. ⭐️ збірка Ольги Кобилянської "Valse Melancolique" мене закохала в творчість авторки. не буду старатися здатися інтелектуальнішою, ніж я є, моє знайомство з творчістю Кобилянської обмежувалося "Землею" зі шкільної програми, тоді я не дуже прониклася, але тепер... "Царівна" неймовірна, це сучасний твір, красиво написаний, мені хотілося обійняти Наталку, підтримати, піти з нею на каву, бо вона мені просто цікава! Орядину ж кортіло дати ляпаса. ⭐️ і "Непокірні" Емілії Гарт. цю книгу вибрали мені в поїздку ви голосуванням, я показувала ще обкладинки для неї ось тут. сюжет складається із історій трьох жінок роду Вейворд, всі вони відьми. це роман про непокірних, які, кожна у свій спосіб, відмовляються бути жертвами патріархальної системи. найбільше мені в книзі сподобалася атмосфера: любов до рослин, тварин, комах (а я навіть не люблю комах). приємно було, що в кінці не хотілося вдавитися від безнадії, це я теж ціную! читати було цікаво, а, отже, читацький вересень вдався, тому я не переймаюся кількістю і вам раджу 😉

читаю "Царівну" Ольги Кобилянської (я в такому захваті, що годі й передати) - і тут в героїні виникає ідея книжкової підбірки для жінок, бачу в ній потужний потенціал букблогерки 19 століття 🤭 "...постановила собі видати спис книжок для жінок, в котрих подано би заголовки і зміст найліпших творів з усіх галузей наук, белетристики тощо. Зміст мав би подаватися лише кількома словами, але так, щоби кождий, бажаючий щось розумного прочитати, знав зі спису відразу, що за річ бере в руки, з якого часу, напряму і так далі"

потроху розглядаю "Велику важливу книгу про мистецтво (тепер і про жінок)" Даніелле Кризи, дуже багато цікавих мисткинь, хоче
+5
потроху розглядаю "Велику важливу книгу про мистецтво (тепер і про жінок)" Даніелле Кризи, дуже багато цікавих мисткинь, хочеться розповісти про кількох з них і вам (передчуваю, що це не останній допис про цю книжку 🤭). я прочитала розділи про портрети та візуальні історії, тож сьогодні мова буде йти про жінок, чия творчість переважно характеризується цими визначеннями. перша з них Наомі Окубо, японська художниця. мене вразили насиченість, деталізованість її робіт, ці кольори, візерунки 💖 основною проблематикою, з якою працює Наомі є "ідентичність". кожен строкатий візерунок вона прописує від руки, це її спосіб "повернути реальність назад". друга художниця - це Сеонна Гонґ, вона народилася у корейській сім'ї у США. її роботи дещо похмуріші, але в кожній з них схована певна історія, на трапляються рослини, тварини, їхнє розміщення має на полотні має значення для оповіді. у той же час мене розважила її цитата про дівчаток, на її роботах, що з часом перетворилися на молодих жінок: "Хотілося б, щоб був якийсь глибший сенс, але, правду кажучи, це просто тому, що модель - моя дочка - дорослішає!" звісно, додаю до допису зразки робіт цих мисткинь, у них дуже різні стилі, ви точно не переплутаєте! і тішуся, що маю можливість відкривати для себе нові жіночі імена в сучасному мистецтві 🥰

прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати! "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжк
прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати! "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжка з однойменної серії на 5 книг (остання має вийти у 2024 році). це янґ-едалт романи

хороша новина під вечір, анонс нової книги Лі Бардуґо! дорослий фантастичний стенделон (о так, дякую!) про Золоту Добу Іспані
хороша новина під вечір, анонс нової книги Лі Бардуґо! дорослий фантастичний стенделон (о так, дякую!) про Золоту Добу Іспанії на основі історії її власної родини ❤️

на полицях для нових книжок лишилося загрозливо мало місця, тож я позбирала з них "швидкочити" (якщо є довгочити, то мають бу
на полицях для нових книжок лишилося загрозливо мало місця, тож я позбирала з них "швидкочити" (якщо є довгочити, то мають бути і швидко!), віднісши туди детективи, трилери, самотній горор, любовні романи, романтичне фентезі тощо. є думка зосередити увагу на них, прочитати (не всі, звісно, бо це можна здуріти читати стільки схожих книг поспіль) і: а) віддати на прочитання батькам і друзям б) продати чи віддати у бібліотеку в) переставити на полицю з прочитаним детальніше про ці книги буду розповідати у наступному відео, але ви можете спробувати впізнати книжки з фото 🤭

ви обрали мені у поїздку книгу "Непокірні" Емілії Гарт, прочитати її повністю я не встигла, тож тепер дочитую вдома. і дещо в
+5
ви обрали мені у поїздку книгу "Непокірні" Емілії Гарт, прочитати її повністю я не встигла, тож тепер дочитую вдома. і дещо в ній нагадує мені "Гамнета" Меґґі О'Фаррелл. здавалося б, в одній книзі розповідається про трьох жінок і їхні негаразди, а в іншій про родину маленького приреченого хлопчика, що між ними спільного? Шекспір і природа! звісно, у "Гамнеті" зв'язок зі Шекспіром більш очевидний, бо там головний герой буквально син того самого митця, а у "Непокірних" у нас є лише вірш на початку, натяк в назві, розкидані цитати, але, що видається мені найцікавішим, в цих книгах дуже багато уваги приділяється зв'язку жінок з навколишнім світом: рослинами, комахами, птахами і тваринами. обидві авторки ретельно прописують певні відьомські здібності у своїх героїнь, я регулярно згадую про Аґнес з "Гамнета", коли читаю про Вайолет з "Непокірних". поза тим, у "Непокірних" ще згадується роман "Лоллі Віллоуз" Сільвії Таунсенд Ворнер, де жінка переїжджає до сільської місцевості, аби займатися чаклунством, українського перекладу немає, але я поклала на книжку око, можливо, вона матиме схожий настрій. скажу правду, Емілію Гарт цікаво читати, тому закінчую цей допис і йду назад до книжки! бонусом вирішила показати кілька інших обкладинок цієї книги, яка подобається вам більше?

зі 100 голосів 49 було за Непокірних, їх і візьму з собою (і вже прочитала перші сторінок десять 🤭). а тепер хочу показати вам усі свої нові книги за серпень, саме зняла про це відео https://www.youtube.com/watch?v=yyFWn6NdF5s

бери з собою
Anonymous voting

хочу обрати книжку, яку візьму з собою в дорогу, обмежила вибірку до цих чотирьох, а далі покладаюсь на вашу допомогу у голос
хочу обрати книжку, яку візьму з собою в дорогу, обмежила вибірку до цих чотирьох, а далі покладаюсь на вашу допомогу у голосуванні нижче 🤭

читаю книгу "Бунт проти імерії" Радомира Мокрика - і мене дратують ілюстрації подекуди вони невдало розміщені: або в тексті в
+1
читаю книгу "Бунт проти імерії" Радомира Мокрика - і мене дратують ілюстрації подекуди вони невдало розміщені: або в тексті взагалі не йдеться про людину, фото якої є на сторінці, або йдеться, але через кілька сторінок. найбільше бентежать мене групові кадри, де імена подані невідповідно до розташування людей до фото; де підписана одна людина (і яку я там не знайду) серед чорно-білого натовпу ноунеймів на світлині поганенької якості; де підписано три людини з семи на фотографії і знову ж таки, в чому проблема якось пронумерувати їх чи інакше означити хто з цих чоловіків Іван Драч, а хто Іван Дзюба?

побачила в тіктоці другу книжку Ребекки Ярос, аж замлоїло, куди ж ще більше! в першій і так, дайбоже, 600+ сторінок 🫠 до реч
побачила в тіктоці другу книжку Ребекки Ярос, аж замлоїло, куди ж ще більше! в першій і так, дайбоже, 600+ сторінок 🫠 до речі, почала її на днях читати, кортить дізнатися чому вона настільки популярна та з такими високими оцінками. перші три розділи були цікавими, є кілька відверто натягнутих моментів, але якщо і далі буде цікаво, то я маю добре серце і багато готова пробачити 🤭

прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати! "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжк
прочитала новиночку від "Ранку" і нетерпеливлюся вам про неї розказати! "Ігри спадкоємців" Дженніфер Лінн Барнс - перша книжка з однойменної популярної серії (п'ята частина має вийти у 2024 році). це янґ-едалт романи про родину Готорнів, про їхній спадок і таємниці. у серії доволі високі оцінки на Гудрідз, від 4.16 до 4.29, переклади різними мовами. Що ж у нас є в цій книжці і чого бракує? 🎲 еверейдж школярка Айворі, яка ще вчора ночувала в автомобілі, стає спадкоємицею мільярдера і об'єктом жадань його сексі-онуків, це історія про "сіру мишку", яка без жодних зусиль стала однією з найбагатших жінок на планеті 🎲 маєток Готорнів, в якому Айворі має прожити мінімум рік, наповнений чудасіями: боулінг, оперний зал, таємні ходи, колекції автомобілів і зброї. до її послуг масажисти, кухарі, стилісти, охорона, юридичне обслуговування 🎲 онуки діда-мільярдера дещо смішні в своїй відірваності від життя людей в реальному світі та ✨загадковості✨, вони всі такі елітарно таємничі (і відбиті), їхнє спілкування з Айворі це щось в стилі "я небезпечний для тебе, роздягайся, ми не такі люди як інші, хочеш булочку" 🎲 ігри, дуже багато ігор, книга - суцільний квест, все несеться 🎲 текст утровано простий: короткі речення, короткі розділи, мінімум описів і психологізму 🎲 потужний кліфгенґер у кінці я бачу всі недоліки цієї книжки, але мені все одно було цікаво її читати, подекуди я не могла відірватися, бо вже ж так кортіло дізнатися чому крейзі-дід, що і створив цю абсолютно дисфункційну родину, скалічивши кожного зі своїх онуків, віддав спадок саме Айворі, дівчинці нізвідки. це повністю розважальна історія, орієнтована на підлітків, чисте guilty pleasure, але я так добре провела з нею час, тож кортить прочитати і наступні частини 🤭

яка ж гарна вийшла ця книжка, я в захваті, особливо з обкладинки під суперкою 🥰
+2
яка ж гарна вийшла ця книжка, я в захваті, особливо з обкладинки під суперкою 🥰

час для серпневого прочитаного 🥰 ☀️ "The Wisdom of Crowds" Joe Abercrombie - гідне закінчення другої трилогії, мені і радісн
час для серпневого прочитаного 🥰 ☀️ "The Wisdom of Crowds" Joe Abercrombie - гідне закінчення другої трилогії, мені і радісно, що я дочитала, і сумно, бо тепер треба чекати наступні його тексти ☀️ "Невермур" Джессіки Таунсенд - приємна підліткова історія про самотню дівчинку, яка потрапляє в чарівне місто, знаходить там друзів, проходить випробування ☀️ трохи вже розповідала про "Пиво і чорнило" Тараса Самчука, а потім ще й відео зняла. мені щиро сподобалося, було цікаво, жваво, з кумедними і трагічними історіями ☀️ і про "Love, Theoretically" Ali Hazelwood теж розповідала, добрий романс про науковців, буду читати цю авторку й надалі ☀️ "Як Україна втрачала Донбас" Дениса Казанського і Марини Воротинцевої важко назвати приємним читанням, але воно було корисним, допомогло краще зрозуміти передумови подій, які відбуваються нині ☀️"Gallant" V.E. Schwab розкаже про німу дівчинку, що потрапляє у химерний будинок, сподобалося. я була засмучена, що в українському виданні немає ілюстрацій, які дуже сильно впливають на текст ☀️ довго чекала на "Курча з чорносливом" Маржан Сатрапі, я дуже люблю її "Персеполіс". це історія з іншим настроєм, але все одно красива і печальна ☀️ про "Землю крилатих" Ірини Грабовської теж розповіла у відео, мені зайшло навіть більше за першу частину, бо ти вже всіх знаєш. хочу написати про ці книги детальніше, вони того варті ☀️ перечитати "Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена було непоганою ідеєю, це книга з дитинства, але малою часто не помічаєш деяких речей. як хороших, так і неприємних, бо погляди автора на расизм і становище жінки все ж відповідають часу і місцю ☀️ "The Undertaking of Hart and Mercy" Megan Bannen я дочитала вчора, дуже незвичайний фантазійний світ, де душа зберігається в апендиксі. і на цьому фоні розгортається любовна історія маршала і працівниці ритуальної агенції, теж розповім пізніше фух, треба читати менше книжок, бо потім втомлюєшся писати підсумки, ось така моя мудрість. а як ваш серпень?