ru
Feedback
Сіль

Сіль

Открыть в Telegram

Про війну. Кінетичну, інформаційну, смислову. Автор - військовий. До ЗСУ вивчав як працює російська дезінформація. Написав про це книгу. Тут - власна думка, аналітика та поширення матеріалів, які здаються цікавими і корисними. https://linktr.ee/SaltUA

Больше
5 472
Подписчики
Нет данных24 часа
+157 дней
+10630 день
Привлечение подписчиков
июнь '26
июнь '26
+118
в 12 каналах
май '26
+100
в 5 каналах
Get PRO
апрель '26
+203
в 14 каналах
Get PRO
март '26
+49
в 3 каналах
Get PRO
февраль '26
+31
в 5 каналах
Get PRO
январь '26
+96
в 8 каналах
Get PRO
декабрь '25
+158
в 7 каналах
Get PRO
ноябрь '25
+125
в 7 каналах
Get PRO
октябрь '25
+128
в 10 каналах
Get PRO
сентябрь '25
+29
в 1 каналах
Get PRO
август '25
+61
в 1 каналах
Get PRO
июль '25
+94
в 11 каналах
Get PRO
июнь '25
+41
в 3 каналах
Get PRO
май '25
+49
в 7 каналах
Get PRO
апрель '25
+19
в 1 каналах
Get PRO
март '25
+215
в 15 каналах
Get PRO
февраль '25
+119
в 5 каналах
Get PRO
январь '25
+74
в 1 каналах
Get PRO
декабрь '24
+118
в 5 каналах
Get PRO
ноябрь '24
+214
в 23 каналах
Get PRO
октябрь '24
+12
в 1 каналах
Get PRO
сентябрь '24
+55
в 7 каналах
Get PRO
август '24
+533
в 19 каналах
Get PRO
июль '24
+44
в 6 каналах
Get PRO
июнь '24
+71
в 7 каналах
Get PRO
май '24
+60
в 1 каналах
Get PRO
апрель '24
+58
в 3 каналах
Get PRO
март '24
+82
в 5 каналах
Get PRO
февраль '24
+114
в 4 каналах
Get PRO
январь '24
+25
в 4 каналах
Get PRO
декабрь '23
+514
в 9 каналах
Get PRO
ноябрь '23
+217
в 6 каналах
Get PRO
октябрь '23
+375
в 4 каналах
Get PRO
сентябрь '23
+1 306
в 0 каналах
Get PRO
август '23
+1 343
в 0 каналах
Get PRO
июль '23
+6
в 0 каналах
Get PRO
июнь '23
+64
в 0 каналах
Get PRO
май '23
+42
в 0 каналах
Get PRO
апрель '23
+4
в 0 каналах
Get PRO
март '23
+146
в 0 каналах
Get PRO
февраль '23
+82
в 0 каналах
Get PRO
январь '23
+759
в 0 каналах
Get PRO
декабрь '22
+745
в 0 каналах
Дата
Привлечение подписчиков
Упоминания
Каналы
23 июня+3
22 июня+2
21 июня+5
20 июня+4
19 июня+10
18 июня0
17 июня+2
16 июня+1
15 июня+3
14 июня+1
13 июня+3
12 июня+19
11 июня+2
10 июня+3
09 июня0
08 июня+1
07 июня+4
06 июня+8
05 июня+42
04 июня+1
03 июня0
02 июня+2
01 июня+2
Посты канала
Загалом є цілий ряд мостів, які підпадають під визначення "залізничний міст через Північно-Кримський канал". Як мінімум той ж
Загалом є цілий ряд мостів, які підпадають під визначення "залізничний міст через Північно-Кримський канал". Як мінімум той же Армянськ, район Джанкоя, Роздольного і далі на гілці в напрямку Керчі (червоні відмітки - виділені мости, чорне - колії, блакитне - канал і система розгалужень).

2
Помилився. Точніше не вгадав:) ССО уразили міст в Роздольному. І це навіть краще, адже Армянськ - це виключно про сполчучення
Помилився. Точніше не вгадав:) ССО уразили міст в Роздольному. І це навіть краще, адже Армянськ - це виключно про сполчучення з Херсонським напрямком, а Роздольне - це по дорозі з Джанкоя в напрямку Феодосії та Керчі.
1 251
3
Кажуть, пошкодили чи знищили залізничний міст через канал. Якщо я правильно розумію, то це має бути мість в Армянську (на зоб
Кажуть, пошкодили чи знищили залізничний міст через канал. Якщо я правильно розумію, то це має бути мість в Армянську (на зображенні). Чекаємо підтвердження.
1 404
4
Насправді США були готові тут і зараз врятувати путіна. Тому і викручували нам руки. Натомість росіяни надто охрініли. Це наклалося на світогляд, що всі навколо лохи і, як завжди, сприйняли цю готовність ща слабкість. Тепер пішли "камні с нєба" і раптом виявилося, що справді варто було прийняти справді почесні умови, які ім пропонував рудий дід. Що ж, хай горить.
1 474
5
АХАХАХАХ АПЯТЬ НАДУЛІ
АХАХАХАХ АПЯТЬ НАДУЛІ
1 306
6
Із самого Чонгара далі на Крим теж мости в двох напрямках 7. Зокрема залізничний і автомобільний на Джанкой. Останній - найбільш логічне місце для понтонів. Ну і Генічеськ звісно 8. Тут ціла система. Також Керч 9,10. Переправа, яка крім інфраструктурного значення, має ще й символічне. Побажаємо всім дотичним фахівцям успіху.
1 979
7
Випалювання м'якого знака з назви міста Керч. Поки всі намагаються влізти у вікно можливостей щодо роботи по логістиці на ТОТ+8
Випалювання м'якого знака з назви міста Керч. Поки всі намагаються влізти у вікно можливостей щодо роботи по логістиці на ТОТ, кошмарять південь і Донецьк, вирішив для себе подивитися що ж там за мости і шляхи в Криму. Покажу і вам. На зображенні 1 головні автомобільні дороги (червоний) та залізничні колії. Крім вузьких місць на вході до півострова, дуже цікаво виглядає Джанкой. Точки входу із заходу на схід. Армянськ- Яни Капу. Траса і залізниця 2. Також мости 3. Червоні точки. Загалом їх більше. На цій ділянці є доволі обширне сухопутне з'єднання з материком в напрямку Херсона. Відповідно можна організовувати автомобільне сполучення альтернативними основним шляхами. Чонгар та Генічеськ 4,5,6. Відповідно шляхи на півострів та на Арабатську стрілку. Набагато вужчі місця, де без мостів та понтонів не обійдешся. З Новоолексіївки через село Салькове дорога і залізнична колія на півострів Чонгар. Також з мостом. Очевидно залізничним.
2 005
8
Ох зараз москалі покажуть що таке справжня бусифікація. Якщо серйозно, то оці перші проби пера в рф, що бачимо в Пермі, виглядають цікаво. В першу чергу з точки зору відповіді на питання чи це відлагодження процесу з прицілом на майбутнє, чи вже початок системної роботи. У нас панувало очікування, що жорстка мобілізація в рф може початися восени після імітації парламентських виборів, але аж ніяк не зараз. Тим більше, що навіть за нинішнього процесу закручування інформаційних гайок приховати такі речі буде майже неможливо (хоча побачимо). Отож є ще одне питання (особливо якщо це таки початок системного процесу тут і зараз) - чи є це свідченням того, що у росіян на фронті зараз така криза, що вони змушені починати жорстку мобілізацію вже зараз. Відповідно сприймають ризики її негативного впливу на імітацію виборів як такі, що є меншими за проблеми на фронті, які у них назрівають. Тут також варто розуміти, що реляції про можливий обвал фронту не мають особливих підстав. Москалі тиснуть далі. Тож мова може йти не стільки про запобігання обвалу, скільки про підтримку здатності тиснути і наступати далі, наповнювати новостворені підрозділи та компенсувати втрати в існуючих та наступаючих. Адже в їх розумінні катастрофою може бути саме втрата здатності проводити наступальні дії. Що ж, деякі відповіді ймовірно скоро дізнаємось.
4 302
9
Трясця, я спочатку подумав, що це фотошоп
Трясця, я спочатку подумав, що це фотошоп
2 918
10
​​Дехто з вас точно мав бачити, як міська божевільна, директорка Нацрозвідки США Тулсі Габбард оприлюднила "карту біолабораторій" в Україні. Не те щоб не було нічого іншого, що варто було б коментувати (тим більше, що це маразм у стилі "бойових гусей"), але тема надто вже бородата і показова. Якщо не зраджує пам'ять, то російський фейк про біолабораторії США в Україні, на яких начебто ведуть розробку біологічної зброї, має вже добрих 15 років, якщо не більше. Коли у 2007 році хуйло виголосив свою знамениту Мюнхенську промову, яка поклала початок новій епосі російської агресії, почалася нова віха інформаційних операцій та когнітивної війни. Оновлена стратегія стала більш агресивною, і ця агресивність наростала з усіма відповідними наслідками аж до сьогодні. Десь у цей період і народився даний фейк. В інформаційній підготовці до вторгнення 2022 року росіяни цю тему теж тягали. Її ж тягали медведчуківські медіаресурси та інші іноземні медіа, афілійовані з росіянами. Тулсі Габбард — відома нам міська божевільна, яка отримала посаду через підтримку Трампа, — запам'яталася нам в Україні якраз особливо тим, що активно тягала цей фейк. Коли вона обійняла посаду, то якось цю тему підзабула. Можу помилятися, звісно, але здається, що так і було. Аж тут, коли на горизонті показалася відставка, вона різко видає "дембельський акорд", виваливши "карту лабораторій". Чому це прутня, звісно, пояснювати зайве, проте якість виконання неможливо обійти увагою. Київ на карті десь у Вінницькій області, неіснуючі топоніми... Все в найкращих традиціях безпросвітної тупості. І головне - не кажіть одеситам про сховище біологічної зброї. Хтозна які жарти їм можуть прийти в голову. Складно зрозуміти зрештою, чи то майори з ГРУ не змогли забезпечити якісною картою, чи то рукосракість виконавиці не може компенсувати жоден фахівець. Є щось в цьому садомазохістське - дивитися як західні корисні дебіли тягають бородатий російський фейк.
2 572
11
Сьогодні, на жаль, загинули українські пілоти. Файтерпомер навіть тут ниє. А все тому, що Україна оплакує своїх загиблих, пам
Сьогодні, на жаль, загинули українські пілоти. Файтерпомер навіть тут ниє. А все тому, що Україна оплакує своїх загиблих, пам'ятає їх імена і шанує. А російські льотчики нахрін нікому не потрібні. Здохли, закопали і забули.
4 736
12
Ось власне. Комплекс працює і створює проблеми. Окрема категорія цілей для полювання.
Ось власне. Комплекс працює і створює проблеми. Окрема категорія цілей для полювання.
2 479
13
СОУ уразили російський комплекс РЕБ, призначений для боротьби з нашими старлінкольотами. Власне спроби росіян глушити старлінки тривають вже не перший рік. Вони активно шукають рішення і зараз ці пошуки точно ведуть ще набагато більш активні. Адже ситуація із Українськими ударами по російській логістиці на Півдні та Донеччині стала для противника загрозливою. Французький аналітик Молін вже верифікував 400+ уражених [лише] вантажівок. Це не рахуючи інших цілей, таких як ППО, залізнична логістика, склади тощо. Тож росіяни поспішають з пошуком і розгортанням рішення, яке дозволить їм покращити логістичну ситуацію, ліквідувати паливну кризу на ТОТ та захистити свої логістичні артерії. Противник, як завжди, швидко адаптується і звісно ж вкладає в розробку та виробництво купу грошей. Якщо системи для глушіння старлінків будуть успішно застосовані, то це може потягнути за собою не тільки втрату ефективності наших дронів, які використовують систему, але й поставити питання про чергову спробу заглушити термінали на фронті. А це взагалі може перевернути ситуацію з ніг на голову. Тож знову актуальна концепція, що не треба зачаровуватися, а треба ще швидше бігти. Вікно можливостей з поточною кампанією проти російської логістики може скоро закритися.
2 336
14
Додам, що загальна укомплектованість (станом на весну 2025) бойових загонів "Рубікону" становила близько 85% ▪️ Рубікон-резерв — 91% (діє в інтересах об’єднаного угруповання військ РФ) ▪️ Рубікон-С — 84% (в інтересах УВ(с) «Север») ▪️ Рубікон-З — 80% (в інтересах УВ(с) «Запад») ▪️ Рубікон-Ю — 95% (в інтересах УВ(с) «Юг») ▪️ Рубікон-Ц — 84% (в інтересах УВ(с) «Центр») ▪️ Рубікон-В — 82% (в інтересах УВ(с) «Восток») ▪️ Рубікон-Д — 85% (в інтересах УВ(с) «Днепр») Позивні з відкритих джерел [може комусь буде не зайвим] Донецький загін: ▪️ Батайськ — командир підрозділу ▪️ Чижик — корегувальник пілотів ▪️ Амега, Добрий — збірка крил ▪️ Лях — інженер (з Новосибірська) ▪️ Омич — оператор FPV (народився в Казахстані) Потенційно інший підрозділ на Покровському напрямку: ▪️ Банкір — імовірний командир підрозділу (з Новосибірська) ▪️ Кац — оператор ▪️ Десятий, Первий, Дванадцять – посади невідомі Інший підрозділ на Покровському напрямку: ▪️ Лис — командир підрозділу (імовірно з Самари) ▪️ Робін Гуд, Бицюха — імовірні оператори Курський загін: ▪️ Тайфун — командир ▪️ Турист — імовірний командир відділення ▪️ Бром — аналітик Підрозділ з невідомого напрямку: ▪️ Родос — інструктор-аналітик ▪️ Лис — командир розрахунку FPV ▪️ Тезка, Родя, Эвок, Бакс — оператори «Молнії»
2 693
15
​​Роб Лі й Дмитро Путята днями опублікували аналіз російського центру "Рубікон". Об'ємна всебічна робота, яка містить очевидно значну частку розвідувальної інфоомації. Для себе виділив такі цікаві моменти. 🔺У квітні 2025 року існувало вісім загонів «Рубікон». Шість із цих загонів були сформовані в підпорядкуванні кожної з шести груп військ рф - "Північ", "Захід", "Південь", "Центр", "Схід", "Дніпро". Фактична чисельність загону коливалася від 120 до 141 особи, або в середньому 85% чисельності на той час. 🔺росіяни також сформувала загони «Рубікон-Резерв» та «Рубікон-ДМ» (Дистанційне мінування), які підпорядковувалися Об'єднаній групі військ на чолі з генералом Герасимовим, яка командує війною. Відтоді «Рубікон» значно розширився, налічуючи загалом 17 загонів, 2 батальйони безпілотних систем та шість рот. 🔺Підрозділи, які були задіяні в Курській області, відіграли ключову роль у поверненні росією виступу, який утримували українські війська навколо Суджі. У квітні їх було передислоковано переважно до Донецької області, що мало негайний вплив на бойові дії в цьому напрямку. 🔺Підрозділи «Рубікону» відправляються для посилення пріоритетних напрямків. Враховуючи їхні можливості та ресурси, розгортання загонів «Рубікон» є яскравим свідченням пріоритетних напрямків наступальних операцій Росії. Протягом більшої частини літа та осені 2025 року кілька загонів «Рубікон» діяли на підтримку групи військ «Центр» (ГВЦ), зона відповідальності якої включає Покровськ, Мирноград та Добропілля. 🔺«Рубікон» збільшив не лише кількість бойових формувань, але й розмір своїх загонів. Завдяки збільшенню розмірів та різноманітності можливостей, загони тепер можуть діяти більш автономно та виконувати більший спектр завдань. Чисельність стандартного загону «Рубікон» збільшилася "по штату" зі 149 осіб на початку 2025 року до 474. 🔺Командний склад налічує 39 осіб, включаючи командира, заступників командира загону з операцій (S3), з логістики (S4), начальника служби зв'язку (S6) та заступника з озброєння/начальника матеріально-технічного забезпечення. Командування також включає штаб із 22 осіб, включаючи начальника штабу, заступника начальника штабу, двох помічників начальника штабу, інструктора, розвідувальне відділення та групу бойового управління з 14 особами. 🔺Бойовий компонент загону налічує 245 осіб. ФПВ розрахунки - 106 осіб. 4 взводи. Три з цих взводів мають вісім розрахунків по три особи, а 4 -й взвод має шість екіпажів по чотири особи. 🔺Також є група з ФПВ крилом (очевидно "Молнія") у складі 72 осіб. Це два взводи по 8 розрахунків. Розвідувально-ударна група налічує 69 осіб, включаючи чотири екіпажі Supercam та чотири Zala. Екіпажі по 7 чоловік включно з можлтвістю запускати "Ланцети". 🔺Група повітряної розвідки налічує 35 осіб, включаючи два екіпажі БПЛА Орлан-10. Загін має групу боротьби з бпла (29 осіб), екіпажі РЕБ/РЕР. Також є взвод зв’язку (15 осіб). 🔺На кінець березня 2025 року загальна чисельність «Рубікону» становила приблизно 1450 осіб (по штату 2500). Станом на весну цього року «Рубікон» мав приблизно 5000 (по штату 9000). Приблизно 175 осіб у штабі, 270 осіб у семи департаментах (включаючи науково-дослідний та дослідно-конструкторський відділ) та 700 осіб, задіяних у навчальних та допоміжних функціях. Решта особового складу перебуває у бойових частинах.
21 620
16
Нет текста...
2 146
17
Нові рекорди, як то кажуть
2 578
18
2/2 Недавно прочитав на каналі якогось офіцера, що результативність багатьох російських екіпажів бпла на фронті дуже низька. Хотілося б знати джерело даних, гадаю інфа про звіти ворожих підрозділів періодично "витікає". Звучить приємно, але якщо мова йде про якісь новоспечені підрозділи/екіпажі, то звісно це питання набуття спроможностей, а отже часу концентрованої практики. Тепер нагадаю, що дуже актвино займається навчанням і "підтягуванням" навичок в лінійних підрозділах займається той же "Рубікон". Також варто очікувати, що його досвід буде активно поширюватися на всі ВБС рф. Також не має сумнівів у тому, що російські інженери і тактики працюють над рішеннями, які будуть діяти дзеркально проти нас. Вони не обов'язково матимуть успіх, але можуть його досягти. Інженерні рішення, інтеграція досвіду, масштабування. Потенціал в них є. Звісно, хочеться вірити, що ми: по-перше, максимально використаємо нинішнє вікно і позбавимо противника певного обсягу можливостей; по-друге, швидше заскочимо на черговий виток прогресу і пе будемо чекати, поки у росіян знову буде ривок. Останнє, що треба зараз робити - це зачаровуватися, розслаблятися чи думати, що так буде завжди. Наступ росіян триває, скріше, ніж ми думаємо, постане питання як ми підготувалися до нової зимової кампанії бомбардувань тощо. Це лише нагадування, що треба бігти ще швидше.
2 957
19
1/2 Успіхи України з ураженням логістики росіян на ТОТ не лише штовхають на позитивні очкування від їх результатів. Є і тривожні очікування, що противник вилізе зі шкіри щоб взяти під контроль нашу логістику на такій же глибині. Зрештою ми всі бачили, що відбувалося на трасі під Павлоградом, коли росіяни літали там дронами зі старлінком. Знищували нашу логістику на сотню км вглиб на одній з головних транспортних артерій для нашої оборони взагалі. Уявіть, що це було би по всьому фронту чи по всьому кордону. Тепер ми змушуємо росіян наздоганяти, проте, чи надовго це. Зараз вони вирішують задачу захисту від таких ударів з нашого боку. Наче б то "Рубікон" має прикрити ТОТ, а інші прикордонні території - 50-та бригада рф. Цікавий розподіл, хоча логічно, що досвідчений і поки краще укомплектований "Рубікон" буде закривати саме район ведення активних бойових дій включно з низкою магістралей, без роботи яких ці самі активні дії будуть майже неможливі. В цьому році ми дізналися, що росіяни планують наростити кількість особового складу своїх Військ безпілотних систем до 165 тисяч осіб. Попередня концепція передбачала проникнення безпілотної компоненти по всій армійській вертикалі мало не до відділення. В 2025 році пішли шляхом створення окремого роду, як це зробили в Україні. Крім того, росіяни стверджують, що ведуть роботу над спеціалізованим вищим навчальним закладом. Противник створює і розширює існуючі безпілотні підрозділи. Як спеціальні типу "Рубікон" та полки БПС у складі нового роду військ, так і в складі лінійних підрозділів. Підхід вже знайомий нам. Частково скопіювати наші рішення, підлаштувати під роботу у своїй системі, масштабувати і зробити так, щоб було більше і сильніше, ніж в нас. Звісно все це помножене на власний набутий досвід, технологічну і виробничу базу, структуру командування тощо. Не лишилась непоміченою спроба провести кампанію із "рекрутування" студентів до армії. Університетам та іншим навчальним закладам доводиться брати участь у процесі залучення власних студентів на війну. Звісно ж їм обіцяють слубжу в безпілотних підрозділах. Підхід зрозумілий. Молодь швидше навчається, краще опановує технології, фізично витриваліша. Саме вона може перемогти у війні. Чи вдасться противнику змусити критичну масу студентів піти воювати, питання відкрите. Хай навіть наберуть одну чи дві тисячі чинних студентів, це вже сотні розрахунків бпла. Проєкт "Хочу жить" добув дані про понад тисячу завербованих чинних студентів. Ось вам еквівалент 200-300 розрахунків бпла першого ешелону. Очевидно, процес буде тривати надалі.
2 992
20
Тим часом Clement Molin наніс вже 210 урадів по транспортних засобах зс рф на окупованій території. В цілому він стверджує пр
Тим часом Clement Molin наніс вже 210 урадів по транспортних засобах зс рф на окупованій території. В цілому він стверджує про те, що таких ударів Сили оборони завдали 290.
3 119