ru
Feedback
Expres European

Expres European

Открыть в Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

Больше
Страна не указанаКатегория не указана
833
Подписчики
+724 часа
+307 дней
+3030 день
Архив постов
Ой, как неудобно получилось. Mulțumim dlui Cubreacov pentru refresh de memorie.
Ой, как неудобно получилось. Mulțumim dlui Cubreacov pentru refresh de memorie.

Repost from Gonța Media
Rubrica “Reportaje cu Vitalina Pilipenco” din 05.VI.2026. Vă mulțumim! https://youtu.be/Sy6BPC58LIw?si=h6gP97Ai7YI7w8Y9

Repost from Morari.news
📸 А вы ещё помните тот самый знаменитый лес за 200 млн евро, который Майя Санду вместе с PAS высаживали под объективы придворных СМИ? Тогда в соцсетях активно гулял хэштег Echipa #MAIA, а ленты были полны ярких фотографий «будущего леса». Это был 2024 год: красивые кадры, громкие заявления и привычная упаковка в стиле «мы спасаем страну, а партнёры дают нам деньги». В 2025-ом году наши корреспонденты Рита Сорокина и Роман Лешан съездили в село Малаешты Оргеевского района, чтобы проверить, как поживает "молодой лес". Тогда они выяснили, что более 80% саженцев не прижились, но было сказано, что деревья досадят. 🌱 Сегодня, журналисты Mlive снова проведали "молодой лес" Майи Санду, где два года назад было высажено 200 тысяч саженцев.

Repost from OBSERVATORUL
#dosar 🔥Recent au avut loc susținerile verbale în dosarul lui Alexandr Stoianoglo de la Curtea de Apel. Dosarul cu indemniza
#dosar 🔥Recent au avut loc susținerile verbale în dosarul lui Alexandr Stoianoglo de la Curtea de Apel. Dosarul cu indemnizația fostului șef al PCCOCS Nicolae Chitoroagă, în care Stoianoglo a fost achitat de un complet de 3 judecători de la Buiucani. Pronunțarea ar urma să aibă loc la mijlocul lunii iulie. ‼️Dosar fără prejudiciu, fără victime. Cu constatări ale Curții de conturi și ale Procuraturii Generale că NU a existat nici o daună financiară și că dacă și a fost o eroare contabilă, nu e vorba de falsuri sau abuzuri. ✍️Dosar în care în cadrul audierilor din ședințele de judecată s-a stabilit că Eduard Bulat (fostul adjunct a lui Robu) a făcut presiuni asupra Mariei Cobzari să dea declarații împotriva lui Stoianoglo ca să fie făcută martor. 😡Procuroarea de caz a cerut 8 ani închisoare fostului procuror general Alexandr Stoianoglo. 🤔Fostei șefe de cadre de la PG Maria Cobzari i-au cerut 6 ani închisoare. 8 și 6 ani, Karl! Voi vă dați seama? 🤦‍♂️Trăiască justiția marca PAS! Revenim cu detalii. 👀Urmareste OBSERVATORUL

Momentul cela când suge Petru, da investigatia e despre Vladimir.
Momentul cela când suge Petru, da investigatia e despre Vladimir.

Repost from Republica Unirii
photo content

Mulțumim!!

Ritual de adus investiții. Pentru alte magii si ritualuri adresati-va la Guvernul RM.

Bunadimneața. Îmi scrie azi un bun prieten. 👆 Fiți prudenti.
Bunadimneața. Îmi scrie azi un bun prieten. 👆 Fiți prudenti.

Repost from Octavian Racu
Aeroporturile și punctele de control vamal terestre sunt blocate. E zarvă mare, cozi, ambuteiaj, nervi, urlete și bătăi: sunt investitorii europeni, care au dau buzna ca tătarii, să ia parte la succesul economic al Moldovei.

Am ascultat discursul prietenei noastre comune Marta Kos și am trei întrebări (hibride, desigur). Declarația nr. 1: Moldova d
Am ascultat discursul prietenei noastre comune Marta Kos și am trei întrebări (hibride, desigur). Declarația nr. 1: Moldova devine parte a economiei europene chiar înainte de a adera la UE. Întrebare - Deci tot acest mare pi*deț în care se află țara noastră înseamnă economie europeană? Declarația nr. 2: Până la finele anului 2027, Republica Moldova va trebui să se refuze totalmente de gazul rusesc. Întrebare - D-apoi noua ne trâmbițează de câțiva ani că suntem independenți de gazul rusesc. Păi cum de ințeles mesajul doamnei? Sau noi ceva nu cunoaștem? Declarația nr. 3: Republica Moldova este campion la implementarea reformelor, gradul de finalitate fiind peste 90%, asta a permis deblocarea a 600 mln euro sau un miliard euro (aici eu nu am înțeles precis). Întrebare - acest miliard face parte din cele 1.9 miliarde euro promise de 1.9 miliarde ori din 2023 încoace, sau e altul? Lămuriți-mă, vă rog frumos, că n-am să pot dormi la noapte.

Chemați Скорая

Du-te, Renatik. Oricum nu făceai nicio drâmbă acolo. Ori cu tine... ori fără tine...
Du-te, Renatik. Oricum nu făceai nicio drâmbă acolo. Ori cu tine... ori fără tine...

Repost from Gonța Media
Când știrea de mai jos devine mai virală decât nu știu ce summit desfășurat azi la Chișinău, unde iarăși ni s-au promis miliarde, aderare, integrare și unire cu Planeta Neptun sau decât știrea cu ciufulitul câtorva blonde ori brunete, guvernarea ar trebui să se întrebe dacă nu cumva minciunile lor deja au devenit plictisitoare, evident de manipulatorii și poate chiar inutile. https://t.me/stirinexta/1660

S-au pornit orgasmele mediatice si extazul propagandistic despre deschiderea primului cluster de negocieri pentru aderarea la
S-au pornit orgasmele mediatice si extazul propagandistic despre deschiderea primului cluster de negocieri pentru aderarea la UE. Fascinant! Fantastic! În ciuda lor! Suntem campioni! Curg gâlgâind reactiile codruților dictate de ștabul central. Bun. Insa niciun codruț nu ridică intrebarea care sunt condiționalitătile impuse de UE țării noastre. Ar fi întrebări logice și pertinente. Or, oameni mai deștepți și mai informați ca mine îmi spun ce se vorbește prin culuare. Condiționalitatea nr. 1. Construcția a câteva uzine de prelucrare a deșeurilor europene. Condiționalitatea nr. 2. Acceptarea migrantilor care vor fi alungați din UE. Condiționalitatea nr. 3. Acceptarea propagandei LGBT și acceptarea căsătoriilor intre persoane de același gen. Asta îmi spune lumea care bea cafea pe la Bruxelles. E drept sau nu - rămâne să ne comunice iubita guvernare, care tace la acest capitol как рыба об лёд, poziționându-se în postura de "Слушаюсь, мой белый господин" in raport cu UE, fără discuții, fără refuzuri. Dragă guvernare, faceți publice condiționalitătile impuse de UE, dacă tot pretindeți a vă numi transparenti, asta asa, ca să nu fie loc de manipulare și dezinformare. Chiar vă rog. Că încredere în minciunile voastre nu am avut niciodată, in acest caz - cu atât mai mult.

Repost from Morari.news
🏥 В Кишинёве открылся новый реабилитационный центр. Алкоголь, наркотики, азартные игры, таблетки — неважно, с какой зависимостью столкнулся человек. Помощь нужна всем. Сахатова: «Сидят рядом игроман и наркозависимый. Ведут себя абсолютно одинаково. Потому что болезнь — одна и та же».

Foarte interesant si util. 👇

+3
Tăcere strategică. Cele mai credibile surse mass media de informare. Cele mai libere si tare independente. Așteptăm методичка de la ștab.

Costiumașu' de la Chanel просто бомбический ☝️😍😍😍

Marta Kos - ПАС, спасибо за брата, вы лучшие 👅👅👅