ru
Feedback
Expres European

Expres European

Открыть в Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

Больше
Страна не указанаКатегория не указана
838
Подписчики
+524 часа
+357 дней
+3530 день
Архив постов
Aici @observatorul amintește despre o personalitate foarte interesantă - Эдгар Гувер, conducătorul atotputernic al FBI timp de 48 ani, char de la fondarea acestei instituții. Pe timpul presedintelui Гарри Трумэн, el conducea de facto SUA din umbra, un fel de cardinal sur. Influența lui era enormă. El spunea, Am fost învățat că nicio carte nu poate sta mai presus ca Biblia. Asta in cazul în care metodele aplicate de el in activitate erau foarte dure și pe alocuri josnice - interceptări, ingerințe in viata privată, santaj, chiar și omoruri. Ah da, recomand sa cititi despre programul COINTELPRO, implementat de el si facut public in 1971.

Aici e despre consolidare, reziliență, atacuri hibride și cognitive, despre propaganda Moscovei, despre Putin cel rău si despre campionatul deținut de Republica Moldova la implementat reforme. Despre deschidere fără precedent, despre miliarde de euro acordate RM de UE, care nu știm unde s-au dus și le vom întoarce noi și copiii noștri. Despre cum nu s-a făcut nimic 30 ani, despre Ion Ceban și opoziția este de vină. Enjoy. Sursa video - Telegraph.md.

Voi face o clarificare pentru adepții teoriilor conspiraționiste, tuturor comentariilor si mesajelor în privat pentru care vă
Voi face o clarificare pentru adepții teoriilor conspiraționiste, tuturor comentariilor si mesajelor în privat pentru care vă mulțumesc. 1. Eu nu mă ascund, nu-mi ascund identitatea si numele meu este Stela Coșeliuc. Să fie știut. 2. Denumirea canalului am pus-o dupa ce am intrebat aici pe TG, un fel de mini-sondaj. Majoritatea mi-au zis să las Stela Steluța in denumire, așa cum m-au cunoscut și cum s-au deprins toți. Așa m-am înregistrat pe TG ani în urmă, așa și am rămas. Stabil. Cuvântul "expres" încorporează in sine tot - și trenurile lui Alaiba, si Satul European, și toate reformele pasiste de fapt. Dar fără "european" cum? Or, la noi totul este european, începând de la guvernare și terminând cu wc-urile școlilor de prin sate. Deci, импоссибел. De aici și "expres european". 3. Nu am pus poze cu mine și o voi face mega-rar in continuare, deoarece canalul nu este despre mine, despre viața mea privată si despre cum prăjesc catlete la cina. Canalul este despre opiniile mele, varii situații din țară și de peste hotare, care mi se par interesante. 4. Am optat pentru comentarii deschise, pentru că mă interesează și părerile voastre, or, voi sunteți cosmos. Aveți idei, aveți luciditatea minții. Orice opinie scrisă decent, educat și respectuos este salutabila, chiar dacă diferă de cum gândesc eu. 5. Nu operez cu inteligență artificială, poze filtrate, video generate de AI și altele din această serie. În cazul in care o voi face, obligatoriu voi subscrie acest moment - generat cu AI (sincer, eu hz cum se face asta si nici nu-mi prea dau interesul). Deci, minciuni, fake sau induceri in eroare pe acest canal nu veți găsi. 6. Tot ce postez aici, rog să fie tratat de tovarășa Vițu de la Consiliul Audiovizualului ca satiră. Ea a spus că satira se permite. Să fie știut. 7. Toate astea fiind spuse, eu vă mulțumesc tuturor si vă doresc o duminică faină in continuare. 8. In poza sunt eu, făra filtre, fara mască, asa cum sunt. V-am pupat.

+1
Dacă tot plouă afară (mulțumim Domnului, că tare mai trebuia ploiță), hai să privim realitățile, nu cuvântările fastuoase de la tribune. https://t.me/gidilicaolga/6972 https://t.me/RepublicaUnirii/34398

Pavel Durov, fondator Telegram 🥖 Guvernul francez îi acuză pe X și Elon Musk de exact lucrurile pe care le face chiar guvern
Pavel Durov, fondator Telegram 🥖 Guvernul francez îi acuză pe X și Elon Musk de exact lucrurile pe care le face chiar guvernul francez: - Colectarea ilegală de date cu caracter personal - Prelucrarea datelor cu caracter personal fără o securitate adecvată - Extragerea datelor din sisteme automate - Încălcarea secretului comunicațiilor electronice Guvernul francez intră în panică. Știe că o schimbare politică majoră în 2027 le va expune faptele rele. Așa că încearcă să reducă la tăcere platformele pentru libertatea de exprimare sub orice pretext cred că pot scăpa nepedepsite. ✊ Lumea liberă ar trebui să fie alături de Elon și X împotriva acestui atac imoral din partea statului francez. Telegram îi susține pe frații și surorile noastre de la X în lupta lor pentru libertățile noastre.

Îmi pare mie că în scurt timp o să le iasă pe ochi ungurilor aceste dansuri.

Дэнсинг... дэнсинг.... Жолт Хегедюш, viitorul ministru ungur al sănătății.

Asta e pur și simplu frumos. Mai ales când conștientizăm că pentru atare chestii au fost băbăhnite sute de milioane pentru pr
Asta e pur și simplu frumos. Mai ales când conștientizăm că pentru atare chestii au fost băbăhnite sute de milioane pentru propagandă din ajutoarele acordate pentru dezvoltare de UE întregii populații a acestei țări, apoi incă mai frumos pare. Mulțumim partidului!

Смотрим. Восхищаемся.

No comment.

Mariana, da s-poate eu să comemorez cum socot de cuviință, dar nu cum e directiva sefilor tăi de partid? Asa, doar cu flori,
Mariana, da s-poate eu să comemorez cum socot de cuviință, dar nu cum e directiva sefilor tăi de partid? Asa, doar cu flori, fara niciun fel de simboluri.... nici ale războiului, nici ale UE. Тоже мне, маре авторитет.

Война войной (когнитивная, гибридная), а пиар по распорядку sau povestea găinii care a făcut o mergică și a cotcodăcit o zi întreagă. Două curți renovate, laude in forul legislativ, tiktokuri de la fața locului. Amintesc. Acești oameni dețin puterea absolută în acest stat, dar absolut toată, deja de cinci ani. Și au beneficiat de miliarde euro ajutoare (granturi și credite) de la UE, care nici azi nu cunoaștem unde s-au dus. Și se laudă cu două curți 🙈. D-apoi să mai facă ceva important pentru țară, vreun pod sau centura Chișinăului? Ar vorbi trei ani inainte și trei - după. Mie mi-ar fi rușine.

Astăzi comemorăm eroii căzuti pentru independența Patriei?
Astăzi comemorăm eroii căzuti pentru independența Patriei?

Am fost în Centru. M-am așezat să trăsnesc o cafea și zic sa mă împărtășesc cu voi. La Memorial - totul blocat, o mulțime de
Am fost în Centru. M-am așezat să trăsnesc o cafea și zic sa mă împărtășesc cu voi. La Memorial - totul blocat, o mulțime de polițiști, carabineri si oameni specifici în civil. Accesul interzis, vezi mă rog că taman depunea flori conducerea țării. Au iesit inconjurați de vreo 30 bodyguarzi. Să nu se poată apropia nimeni de Lideră. De Grosu. De Munteanu. S-tferească Sfântu'. La PMAN altă priveliște - polițiști cu câini care miroseau tufarii Guvernului. Vameși cu câini care miroseau tufarii din parcul Catedralei. O mulțime de politisti, carabineri, pompieri, vameși și iarăși cei în civil. S-tiferească Sfântu' 2. Orășelul european inchis cu garduri din metal, cu o droaie de politisti, carabineri intr-un capat și altul, accesul doar dupa ora 11. S-tiferească Sfântu' 3. Toate bune să aveți dragilor. Sănătate și multă multă europenizare.

Repost from Gonța Media
Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, “Sfârșitul și Începutul. Berlin”, 07.V.2026. Vă mulțumesc! https://youtu.be/n_Zdkespon8?si=UVDVBpsdTPyE-sxr

Bun de privit. 👇

Îmi spune lumea că sunt încordați de pas să vină mâine organizat în PMAN. Pentru masovkă. Pentru Кайя. Să nu tragă cu obrazul
Îmi spune lumea că sunt încordați de pas să vină mâine organizat în PMAN. Pentru masovkă. Pentru Кайя. Să nu tragă cu obrazul iubita noastră guvernare. Lume, atâta timp cât veți fi pe rol turmă ascultătoare și instrumente de îndepinire a dorințelor celor din fotolii, nu veți fi respectați nici de cei care vă mână în piață, nici de altă lume care gândește diferit. Pentru că valori și libertate inseamnă a convinge, nu a constrânge. Și dacă omul trăiește bine, liniștit și cu încredere în ziua de mâine, pâi nu ar fi necesar să fie impus. Ar veni el și singur. Din recunoștință și bun simț. În rest, spectacole, butaforie. И показуха.

Euromafia. Nimic de adăugat. https://t.me/RepublicaUnirii/43115?single
Euromafia. Nimic de adăugat. https://t.me/RepublicaUnirii/43115?single

Mare scandal la externe, intre Cucurucu și fosta diplomată din India. Nu că tare mi-ar fi drag actualul ministru, dar cum, pa
+1
Mare scandal la externe, intre Cucurucu și fosta diplomată din India. Nu că tare mi-ar fi drag actualul ministru, dar cum, pana mea, să delegi intr-o țara serioasă precum India, un diplomat care vine la recepție oficiala reprezentând țara, în așa încălțăminte? Cum ajung așa persoane în așa funcții? Diplomația este un domeniu mega-specific, cu un dress-cod strict. Acolo nu te poți imbraca cum îți trăsnește prin cap. Нельзя, от слова совсем. În rest, din partea mea, judecă-se sănătoși, măcar cap de cap. Se mai întâmplă și prin alte cuibare. Așa-i iubirea asta.... trecătoare.

Hibrizi americanii iștia. Și embassy a lor tot e hibridă. https://www.facebook.com/share/1D1odpbGzn/
Hibrizi americanii iștia. Și embassy a lor tot e hibridă. https://www.facebook.com/share/1D1odpbGzn/