Kryptowaluty | Bitcoin | Crypto | Kryptolab
رفتن به کانال در Telegram
Kryptowaluty (crypto), Bitcoin. Oficjalny kanał Kryptolab. Bądź na bieżąco z Bitcoinem i innymi kryptowalutami - najnowsze filmy z kanału, wiadomości o kryptowalutach i poradniki - oficjalny kanał Telegram #kryptolab #bitcoin #kryptowaluty
نمایش بیشتر917
مشترکین
اطلاعاتی وجود ندارد24 ساعت
-57 روز
-430 روز
آرشیو پست ها
KryptoLab
25 czerwca aktualizacja Beryl od Base - dotyczy ona głównie nowego standardu tokenów (B20).
W przeciwieństwie do ERC-20, B20 jest wbudowany bezpośrednio w oprogramowanie sieci (w warstwę) i nie działa tylko jako smart kontrakt.
Portfele i aplikacje oparte na ERC-20 pozostaną w pełni kompatybilne - jednocześnie oferując niższe opłaty, większą przepustowość i mniejsze wymagania dotyczące przechowywania danych przez węzły.
Nowy standard zaprojektowany został z myślą o emitentach stablecoinów i RWA. Obejmuje narzędzia zgodności z regulacjami, takie jak uprawnienia oparte na rolach, limity podaży, zasady transferów oraz możliwość zamrażania lub spalania tokenów na zablokowanych adresach.
Aktualizacja skróci również czas finalizacji wypłat przez główny most z 7 do 5 dni. Dodatkowo wdrożony zostanie klient Reth V2, który zmniejszy zużycie miejsca na dysku przez węzły o około 50% i zwiększy wydajność sieci o około 33%.
Operatorzy węzłów muszą zaktualizować oprogramowanie do wersji base/node 1.1.1 lub nowszej przed 25 czerwca.
Większość użytkowników i obecnych smart kontraktów nie musi podejmować żadnych działań.
We wrześniu planowana jest kolejna aktualizacja Cobalt, która doda natywną abstrakcję kont i dalsze usprawnienia standardu B20.
tweet
KryptoLab
Dzień dobry! Amerykańskie fundusze ETF oparte na Bitcoinie odnotowały rekordowy odpływ kapitału - w ciągu ostatnich 30 dni inwestorzy wycofali z nich 6,35 mld dolarów 👀
Jest to największy taki wynik od debiutu w styczniu 2024. Łączny napływ środków spadł natomiast z rekordowych 63 mld do 53,4 mld dolarów.
tweet
Krótka powtórka z podstaw bezpieczeństwa, jeśli chodzi o korzystanie z giełd krypto - specjalnie dla fanów Zondy... ale i dla początkujących 👇
https://www.youtube.com/watch?v=7CRPUMosVmo
KryptoLab
My mamy polskich czy ukraińskich posłów?
tweet
KryptoLab
Od 10 lipca 2027 roku w całej UE zacznie obowiązywać limit 10 000 euro dla płatności gotówkowych za towary i usługi w ramach nowych przepisów AML.
Państwa członkowskie będą mogły wprowadzić jeszcze niższe limity - przy transakcjach gotówkowych od 3000 euro sprzedawcy będą musieli obowiązkowo weryfikować tożsamość klienta (wyobrażacie to sobie?) - czyli porządnego telewizora już tak po prostu nie kupisz.
Ograniczenia nie obejmą prywatnych transakcji między osobami fizycznymi ani wpłat/wypłat w bankach.
Nowe przepisy obejmą również kryptowaluty - giełdy i inni dostawcy usług będą musieli stosować pełną weryfikację (KYC) przy transakcjach od 1000 euro, a anonimowe konta i obsługa tzw. privacy coins zostaną zakazane.
Jednocześnie bezpośrednie przelewy między prywatnymi portfelami (peer-to-peer) nie będą wymagały identyfikacji.
Regulacje rozszerzą obowiązki AML także na kluby piłkarskie, handel dobrami luksusowymi i crowdfunding.
Idąc dalej, Unia Europejska to twór, który usiłuje wtykać nosa we wszystko - stopniowo, małymi kroczkami. Wszystko to opakowane w dofinansowania i dotacje, od których uzależniliśmy się na tyle, by nie zauważać, jak krok po kroku odbiera się nam wolność.
Narracja kierowana w stronę lewactwa jest taka, że wszystko to dzieje się "dla bezpieczeństwa", "bo piorą pieniądze", "bo mafia". I lewactwo wierzy, bo przecież bez UE nie byłoby dróg, miasta nie byłyby tak piękne i kolorowe - dlatego z automatu uważa się, że korzyści z UE są tak wspaniałe, że na minusy w zasadzie wcale nie zwraca się uwagi.
Straszenie wojną to kolejny przykład inżynierii społecznej, która sprawia, że obawiając się o życie swoich bliskich, czujesz potrzebę przynależności do Unii - bo tak "bezpieczniej".
Nawet nie zauważasz, jak wolność stopniowo jest Ci odbierana - kawałek po kawałeczku.
Bo w przeciwnym razie pewnie byś protestował.
Dlatego wszystko wymaga czasu.
Kolejne pokolenia nie będą widziały już nic złego w tych limitach. Jeszcze kolejne nie będą widziały nic złego w tym, że UE decyduje, na co powinieneś wydać wypłatę.
Nic nie spada z nieba - wszystko, co złe... jest procesem długotrwałym. Na tyle, byś niczego nie zauważył.
No... chyba, że należysz do mniejszości.
Ale w demokracji mądrzejsza mniejszość nie ma żadnej realnej decyzyjności - demokracja to ustrój, w którym decyduje głupsza większość.
Dlatego wszyscy kochają demokrację.
Unia Europejska upadnie.
Albo suwerenność przestanie istnieć.
A razem z suwerennością przestanie istnieć wolność w Europie.
Otwórz oczy - póki nie musisz się z tego tłumaczyć.
tweet
KryptoLab
Były szef finansowania rozwoju w Fundacji Ethereum, Trent Van Epps, ostrzegł, że w ciągu najbliższych 3-9 miesięcy ekosystem Ethereum może stanąć w obliczu kryzysu finansowania.
Powodem są cięcia wydatków Fundacji Ethereum oraz zakończenie programu Customer Incentive Program (CIP), co może doprowadzić do deficytu środków na rozwój sieci.
Utrzymanie kluczowego ekosystemu deweloperskiego kosztuje ok. 30 mln dolarów rocznie, a Fundacja nie zamierza pełnić roli głównego opiekuna Ethereum w długim terminie.
Van Epps podkreśla, że potrzebne są nowe instytucje i mechanizmy. Bez stabilnych źródeł finansowania Ethereum może stracić kluczowych deweloperów, inwestorów instytucjonalnych oraz mieć trudności z rozwojem technologii, skalowaniem sieci i przygotowaniem na przyszłe zagrożenia, takie jak komputery kwantowe.
tweet
KryptoLab
Solana lideruje ostatnio względem portfeli posiadających tokenizowane aktywa rzeczywiste (RWA) z 285 975 posiadaczami, wyprzedzając Ethereum (ok. 199k) i BNB Chain (102k), co stanowi ok. 31% wszystkich użytkowników RWA.
W ciągu ostatnich 30 dni liczba posiadaczy wzrosła o 29,3%.
Ethereum utrzymuje się na topie pod względem wartości aktywów - 16,3 mld USD wobec 3 mld USD na Solanie - przypominam, że chodzi o publiczne blockchainy (Canton działa w innym modelu).
Wolumen "solanowych" transferów, jeśli chodzi o tokenizację, osiągnął aż 5,5 mld USD (+67%) miesiąc do miesiąca - jest to bardzo dobry wynik.
(pozdrawiam influencera, który wolumen na DEX-ach pomylił z kapitałem ulokowanym w RWA na SOL XD).
Eksperci wskazują, że Solana staje się powoli główną siecią dla detalicznych produktów RWA, podczas gdy Ethereum utrzymuje przewagę w segmencie instytucjonalnym (publiczne blockchainy).
Probably nothing.
tweet
KryptoLab
Hsiao-Wei Wang zrezygnowała ze stanowiska współdyrektorki wykonawczej Ethereum Foundation ze skutkiem natychmiastowym.
Decyzję podjęła po zakończeniu urlopu naukowego, uznając, że to właściwy moment na zmianę.
W ciągu ostatnich pięciu miesięcy fundację opuściło już co najmniej ośmiu kluczowych pracowników.
Wang podkreśliła, że Ethereum pozostaje projektem większym niż pojedyncze osoby czy instytucje - ale jakby było tak kolorowo, to nikt nie musiałby rezygnować 🤷
tweet
KryptoLab
Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde rzekomo odegrała bezpośrednią rolę w odrzuceniu wniosku Binance o licencję MiCA na oferowanie usług w Unii Europejskiej.
Według informacji podanych przez The Big Whale, wniosek o licencję dla Binance w Grecji został początkowo rozpatrzony przez regulatora rynku kapitałowego, HCMC, i uznany za zgodny z MiCA.
Później jednak pojawiły się zarzuty, że proces został zablokowany na szczeblu politycznym.
Dziennikarz Gareth Jenkinson, powołując się na wiarygodne źródło, twierdzi, że prezes EBC Christine Lagarde bezpośrednio poleciła Grecji odrzucenie wniosku Binance o licencję MiCA.
Jenkinson stwierdził, że Binance było praktycznie bliskie uzyskania zgody greckiego regulatora, ale wszystko uległo zmianie po interwencji EBC.
Uważa się, że Lagarde przekazała premierowi Grecji wiadomość, że Binance nie jest mile widziana w Europie, a wytyczne te zostały następnie przekazane Ho Chi Minh za pośrednictwem Ministerstwa Finansów.
Podobno główna motywacja stojąca za tą interwencją może być związana z rynkiem stablecoinów i projektem cyfrowego euro.
Binance jest wymieniana jako jeden z najważniejszych kanałów płynności stablecoinów w Europie i sugeruje się, że usunięcie platformy z rynku europejskiego mogłoby stworzyć przestrzeń dla przyszłego cyfrowego euro.
W związku z tymi wydarzeniami pojawiły się doniesienia, że Francja jest ostatnią opcją dla Binance, aby kontynuować działalność w Europie.
Trwają rozmowy między firmą a francuskim regulatorem finansowym, AMF, ale jak dotąd nie złożono żadnego oficjalnego wniosku.
Jeśli to wszystko to prawda, to chyba naprawdę powinniśmy bać się UE.
tweet
KryptoLab
Nowe Q&A już jest! 👀
Udało mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania - link macie poniżej 👇
Między innymi:
• MiCA i przyszłość kryptowalut w Europie
• Stablecoiny i ryzyko depegu
• Arbitrum po unlockach
• Bitcoin, Ethereum, Solana i Chainlink w długim terminie
• Komputery kwantowe a Bitcoin
• Najważniejsze narracje kolejnej hossy
• Ethereum - fundamenty i potencjał
• XRP i wpływ Ripple na cenę
• Cosmos (ATOM) i przyszłość ekosystemu
• Audyty smart kontraktów i bezpieczeństwo DeFi
tweet
KryptoLab
Jeszcze trochę i pod kontrolą eurokołchozu będzie wszystko - chyba że eurokołchoz się rozpadnie 🤷
Nic nie spada z nieba - wolność zabiera się stopniowo, małymi kroczkami.
Wtedy motłoch niczego nie zauważa i bije brawo.
tweet
Nowe Q&A już jest! 👀
Udało mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania 👇
Między innymi:
• MiCA i przyszłość kryptowalut w Europie
• Stablecoiny i ryzyko depegu
• Arbitrum po unlockach
• Bitcoin, Ethereum, Solana i Chainlink w długim terminie
• Komputery kwantowe a Bitcoin
• Najważniejsze narracje kolejnej hossy
• Ethereum - fundamenty i potencjałhttps://www.youtube.com/watch?v=ci39-WGKKbM
• XRP i wpływ Ripple na cenę
• Cosmos (ATOM) i przyszłość ekosystemu
• Audyty smart kontraktów i bezpieczeństwo DeFi
Uwaga! Mam dla Was szybką akcję na giełdzie bez KYC
Rejestracja to maksymalnie 2 minuty 🍬
✅ 5$ za rejestrację
✅ 5$ za pobranie apki
✅ 50$ za stake (w simple earn) na kwotę większą niż ✅ 80$ np. na 5 dni
✅ 30$ za pierwszy depozyt większy niż 50$ i przetransferowanie go na konto futures
✅ 50$ za futures trade powyżej 3000$
✅ 50$ za copy trade większy niż 1000$
Łączne 190$ za podstawowe działania - max kilkanaście minut roboty.
Dodatkowo na futures (specjalnie dla Was):
✅ 10$ za depozyt 100$
✅ 50$ za depozyt 500$
✅ 100$ za depozyt 1000$
I jeszcze za wolumen na futures (bardzo niskie progi, bo dźwignia mnoży):
✅ 10$ za 10k$
✅ 20$ za 20k$
✅ 100$ za 100k$
Możecie też obstawiać wyniki meczów mundialowych i zarabiać + dodatkowo bierzecie udział w konkursie, w którym do wygrania 10 BTC.
LINK DO REJESTRACJI I KAMPANII:
https://blofin.com/invite/KryptoLab
Jest to działająca na rynku od dłuższego czasu, jedna z niewielu giełd bez KYC do 20 000$ - z racji braku KYC nie może się ona ubiegać o MiCA, więc rejestrujemy się, odpalamy trejda i do końca czerwca zgarniamy wszystkie benefity, które udało mi się dla Was wytargować - po 1 lipca nie będę mógł tej giełdy promować ani giełda nie będzie mogła być promowana w UE, bo eurokołchozowi zależy, byście byli jednak inwigilowani i kontrolowani, zatem działami, póki jest czas, bo pewnie po 1 lipca stopniowo będą te giełdy dojeżdżać 🤣
KryptoLab
Co jest ciekawego w Chainlinku? 🧐
Przede wszystkim jest "niewidzialny" - dostarcza smart kontraktom dane ze świata zewnętrznego, dzięki czemu protokoły DeFi, np. Aave, Compound czy Synthetix, mogą działać bezpiecznie i w pełni automatycznie.
Bo generalnie blockchain jest takim zamkniętym środowiskiem, a smart kontrakty nie potrafią sprawdzać cen krypto, kursów dolara czy potwierdzać wydarzeń poza siecią.
Określa się to mianem "problemu wyroczni", który Chainlink rozwiązuje, dostarczając wiarygodne dane z wielu niezależnych źródeł.
Najważniejszy produkt to zatem "Price Feeds".
Niezależne węzły pobierają ceny z giełd i dostawców danych, a następnie agregują je w jedną wartość publikowaną na blockchainie.
I jest to bardzo ważna sprawa, bowiem dzięki temu pojedynczy błąd lub awaria nie wpływają na wynik końcowy.
W praktyce, gdy np. bierzesz pożyczkę pod zastaw krypto, protokół stale sprawdza wartość zabezpieczenia poprzez Chainlink. Jeśli spadnie ona poniżej wymaganego poziomu, następuje likwidacja.
Ale Chainlink to także VRF - jest to sytem generowania losowych liczb możliwych do zweryfikowania na blockchainie. Wykorzystuje się go głównie w grach, loteriach i projektach NFT.
Dalej mamy Proof of Reserve - pozwala potwierdzić, że stable czy tokeny zabezpieczone aktywami faktycznie mają pokrycie w rezerwach.
No i nabierający znaczenia CCIP - protokół umożliwiający bezpieczną komunikację i transfer aktywów między blockchainami.
Korzystają z niego zarówno projekty DeFi, jak i instytucje finansowe.
LINK natomiast służy do opłacania operatorów węzłów i stakingu, który to motywuje ich by dostarczać poprawne dane.
Obecnie Chainlink zabezpiecza ponad 110 miliardów dolarów wartości i JEST WYKORZYSTYWANY PRZEZ 2100 PROJEKTÓW.
Cichy bohater - dla większości użytkowników DeFi niewidoczny, ale bez niego współczesny ekosystem finansów zdecentralizowanych praktycznie przestałby istnieć.
#chainlink
tweet
KryptoLab
Ripple inwestuje w afrykański fintech Flutterwave w ramach rundy finansowania Series E, wyceniającej firmę na 3,2 mld dolarów.
Celem współpracy jest rozwój szybszych i tańszych płatności międzynarodowych w Afryce.
Flutterwave zintegruje RLUSD ze swoją infrastrukturą płatniczą, umożliwiając rozliczanie części transakcji w cyfrowych dolarach.
Firma połączy się również z siecią Ripple Payments i wykorzysta XRPL do obsługi przelewów.
Partnerstwo ma ułatwić firmom wysyłanie i odbieranie środków, ograniczając koszty i zależność od tradycyjnych banków.
To ważne info, bo przekazy pieniężne/handel transgraniczny odgrywają na rynku afrykańskim kluczową rolę.
tweet
KryptoLab
Co to za rozdźwięk?
Binance twierdzi, że spełniła wszelkie wymagania i grecki regulator ma podobne zdanie, a Reuters smaruje, że wniosek Binance zostanie odrzucony.
Teng zapewnia, że dopną temat, bo cenią sobie europejską społeczność, ale w gruncie rzeczy nic konkretnego i więcej info dostaniemy pod koniec miesiąca.
Tak naprawdę, to w dalszym ciągu gówno wiemy 🤣
tweet
KryptoLab
RT @_RichardTeng: Binance is dedicated to Europe.
We are committed to our European users and to operating under a clear, fair, and harmonised MiCA framework. We are dedicated to securing our MiCA licence and remain ready to operate under a fair, predictable, and genuinely harmonised European framework.
We will continue to keep users updated as we make progress.
Binance remains committed to its European users and will continue to operate in compliance with applicable law. - Binance
tweetJest update w sprawie Binance.
W skrócie, Binance twierdzi, że spełniła wszelkie wymagania, a grecki regulator uznał wniosek za zgodny z MiCA.
Natomiast Reuters pisze, że wniosek Binance zostanie odrzucony.
Tak więc gówno wiemy 🤣
Binance zapowiada update przed końcem czerwca.
I obiecuje, że będą cisnąć, bo bardzo im zależy na europejskiej społeczności - zdaniem Richarda Teng'a.
KryptoLab
Circle wyemitował kolejne 1 mld USDC na Solanie, zwiększając łączną emisję do 3,5 mld USDC w ciągu ostatnich 7 dni.
Informację podał analityczny serwis Lookonchain.
Kilka dni wcześniej Circle przesłał rekordowe 4,397 mld USDC do adresu powiązanego z Coinbase poprzez HyperEVM. Według Arkham była to największa pojedyncza transakcja USDC w historii.
Rosnąca aktywność pokazuje zwiększone zapotrzebowanie na płynność stablecoinów w handlu, płatnościach i aplikacjach blockchainowych.
A przez Circle rozwijany jest też ekosystem płatności - dzięki Movement i tokenowi USDCx - który wspiera szybkie i tanie rozliczenia transgraniczne 😶
tweet
اکنون در دسترس! پژوهش تلگرام ۲۰۲۵ — مهمترین بینشهای سال 
