fa
Feedback
Code 17

Code 17

رفتن به کانال در Telegram

Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија ✉️ t.me/code17tv?direct

نمایش بیشتر

📈 تحلیل کانال تلگرام Code 17

کانال Code 17 (@code17tv) در بخش زبانی صربی بازیگری فعال است. در حال حاضر جامعه شامل 18 669 مشترک است و جایگاه 12 203 را در دسته اخبار و رسانه‌ها و رتبه 31 را در منطقه صربيا دارد.

📊 شاخص‌های مخاطب و پویایی

از زمان ایجاد در невідомо، پروژه رشد سریعی داشته و 18 669 مشترک جذب کرده است.

بر اساس آخرین داده‌ها در تاریخ 22 ژوئن, 2026، کانال فعالیت پایداری دارد. در ۳۰ روز گذشته تغییر اعضا برابر -240 و در ۲۴ ساعت گذشته برابر -8 بوده و همچنان دسترسی گسترده‌ای حفظ شده است.

  • وضعیت تأیید: تأیید نشده
  • نرخ تعامل (ER): میانگین تعامل مخاطب 25.51% است و در ۲۴ ساعت نخست پس از انتشار، محتوا معمولاً 15.93% واکنش نسبت به کل مشترکان کسب می‌کند.
  • دسترسی پست‌ها: هر پست به طور میانگین 4 763 بازدید دریافت می‌کند. در اولین روز معمولاً 2 974 بازدید جمع‌آوری می‌شود.
  • واکنش‌ها و تعامل: مخاطبان به‌طور فعال حمایت می‌کنند؛ میانگین واکنش به هر پست 159 است.

📝 توضیح و سیاست محتوایی

نویسنده این فضا را محل بیان دیدگاه‌های شخصی توصیف می‌کند:
Вести / Свет / Србија / Политика / Историја / Економија ✉️ t.me/code17tv?direct

به لطف به‌روزرسانی‌های پرتکرار (آخرین داده در تاریخ 23 ژوئن, 2026)، کانال همواره به‌روز و دارای دسترسی بالاست. تحلیل‌ها نشان می‌دهد مخاطبان به‌طور فعال با محتوا تعامل دارند و آن را به نقطه اثرگذاری مهم در دسته اخبار و رسانه‌ها تبدیل کرده‌اند.

18 669
مشترکین
-824 ساعت
-657 روز
-24030 روز
آرشیو پست ها
Code 17
18 667
🇪🇺 Шта раде издајници Срба и српских интереса (било да седе на Андрићевом венцу или на бриселском канабету), то је потпуно
🇪🇺 Шта раде издајници Срба и српских интереса (било да седе на Андрићевом венцу или на бриселском канабету), то је потпуно јасно – кидају све могуће везе са братском Русијом. 🇷🇸 А шта раде патриоте – то баш и није јасно. Хајмо, браћо, мало укрупњавања и координације. Ако могу ПСГ, ЗЛФ и Санџаклије да нападају братске односе са Русијом, можемо и ми ваљда удружено да их бранимо. 👉🏻 Имате сви теме којима се бавите – у реду. Али, хајмо мало и заједничког става са више страна око кључних питања. Хитно су вам потребни координатори за удружене акције, да почнете да грувате медијски и на сваки други начин сви у исто време. 🇷🇺 Одбрана Руско-српског центра би морала да вам буде једна од заједничких тема. t.me/code17tv

Code 17
18 667
❗️До наше редакције је стигло једно занимљиво запажање о новој појави у друштву – „ћаци у покушају“ илити „анти-ћаци ћаци“. Они су углавном нижи, извршилачки слој југотитоистичке екипе ЕУ-3, која себе жели да прикаже као једину опозицију Вучићевом лажно-патриотском режиму (тј. екипи ЕУ-1) и алтернативу распалој ђиласовској опозицији (ЕУ-2). „Анти-ћаци ћаци“ имају исту агресивну реторику, исти пинковски ријалити наступ испуњен увредама и клеветама и исту одсеченост од стварности по питању сопственог знања и компетенција. Манипулативне технике „анти-ћаци ћацади“ и како их препознати: 1. Спиновање и скретање са теме. На упућену критику одмах пребацити пажњу на нешто друго (напомена: исто ради ћаци). 2. Некултура опхођења, уз увреде и клевете према свакоме ко се не слаже са њиховим речником, техникама и методама (исто ради ћаци). 3. Проглашавање свакога ко им не верује на реч, или реагује на упућене оптужбе, или било ког неистомишљеника за ћација (исто ради ћаци, само што ћаци користи израз „усташа“ уместо ћаци). 4. Примена приступа: нисам дужан да одговарам ни на каква питања и ништа да објашњавам, али зато имам право да питам све и по потреби да блатим свакога (исто ради ћаци). 5. Примена приступа: ја све знам најбоље, а ти си дужан да ми верујеш на реч. А ко не верује, тај је ћаци. 6. Циљано нападање тј. блаћење неистомишљеника по друштвеним мрежама и групама (исто ради ћаци, само користи режимске медије са националном фреквенцијом и све друге медије јер им има приступ). 7. Поступање по принципу „циљ оправдава средство“ у смислу да је оправдано понашати се као ћаци и горе уколико се наводно бориш против „ћација“. Дакле, у реду је бити „анти-ћаци ћаци“ – понашаш се као ћаци и може ти се. 8. Ако би дошли на власт или у положај да о нечему одлучују (било у држави, било у некој групи), онда важи правило: Ако ми не верујеш на реч или се не понашаш како ја кажем, провлачићу те кроз „топлог зеца“ на све доступне начине (напомена: исто ради ћаци). Закључак је да би они били исти као и ови садашњи, када би (не дај Боже) дошли на власт и за било шта се питали. t.me/code17tv

Code 17
18 667
Repost from N/a
„За нас је Косово и Метохија неотуђиви део Србије; тако је било и тако ће бити. Знам да није пријатно када о томе морате да г
„За нас је Косово и Метохија неотуђиви део Србије; тако је било и тако ће бити. Знам да није пријатно када о томе морате да говорите у Лондону или Вашингтону, али то је наша позиција и молим да о томе нема расправа нити одступања. У супротном, не заступате нашу политику. Србија мора да настави и интензивира напоре у борби за дерекогницију такозване независности Косова. Имамо одређене ствари у сефу; питање је само када ћемо их изнети. Борићемо се за оно што је наше и штитити наше интересе. Наш први циљ је очување мира и стабилности, други одбрана територијалног интегритета и суверенитета Србије, а трећи убрзани економски развој.“
Изјавио је Вучић на Амбасадорској конференцији у Београду, која је одржана 24. децембра 2025. године у Палати Србија Како председник заиста намерава да се „бори“ за Косово и Метохију? Потписивањем Бриселског споразума, којим су уништене српске институције на северу покрајине и укинута цивилна заштита, или тиме што у тренутку када албанске власти планирају фактичку опсаду севера КиМ, организовано одводи Србе на СНС митинг, остављајући их без икакве заштите? Да ли је то борба у којој се наоружани Албанци, који нелегално прелазе административну линију, хапсе само да би их понижавајуће пустили на слободу по налогу и претњама Запада, док Срби буду хапшени под лажним оптужбама и незаконито држани у притворима? Можда је то „борба“ из Охрида, где је нешто признато и обећано, а да нико жив у Србији не зна шта? Или је „одговор у сефу“ само збир тајних уступака из Брисела, Берлина и Вашингтона, које плаћамо ми, а не они који их потписују? Предаја бројева, признавање личних карти, таблица, пасоша, електродистрибуције, Газивода… и ко зна шта још чека у некој фиоци да се пусти „када дође тренутак“. Уместо јасне, одлучне и храбре државне политике, грађани добијају реторику која прикрива пасивност, уступке и издају интереса Србије. https://t.me/politickidosije

Code 17
18 667
Repost from Евроазија
ЧИЈА ЋЕ ДЕЦА ВРАЋАТИ ВУЧИЋЕВЕ ДУГОВЕ Како се председник Србије стиснуо и није платио Говорећи о ситуацији са животним намирни
+1
ЧИЈА ЋЕ ДЕЦА ВРАЋАТИ ВУЧИЋЕВЕ ДУГОВЕ Како се председник Србије стиснуо и није платио Говорећи о ситуацији са животним намирницама, председница Скупштине Србије Ана Брнабић је рекла да "имамо свега", да се нада да ће бити и за извоз, те да је то обезбедио председник Србије Александар Вучић. То у пракси изгледа овако: свака част домаћине, ајде плати Златко, а Председник Вучић каже: "Деци нећемо остављати дугове". Председник Александар Вучић присуствовао је отварању нове спортске хале у Путинцима код Руме, где је "платио" флашицу воде, слично као што је пре годину и по дана даривао икону у манастиру Студеница. Председник је током обиласка застао на тезгу код једне жене код које су били изложени сокови и воде, уредно питао да ли може флашицу воде, она му је рекла да се послужи, а он је онда инсистирао да плати. Отворио је воду, попио и окренуо се: "Узми Златко, молим те, плати само“. На крају, кад је Аца Вучић славодобитно завршио своју конференцију за штампу и достојанствено се удаљио, окупљени и пожељни домаћини овог режима су се у миру Божјем разишли да наричу над "породичним вредностима" које пропагира домаћинска Србија под СНС-ом. Субјект се одаје несвесно, мимо своје воље, откривајући праву природу своје мотивације. Ми се на међународном тржишту капитала задужујемо под јако лошим условима и добијамо каматне стопе које су најмање двоструко веће него што их добијају земље са развијеном привредом. Те камате су 4, 5 и 6 процената што је ужасно. Зашто је ужасно? Зато што земља сиромаши ако је каматна стопа већа од стопе раста њене привреде. Домаћински. Порука је - ево, видите како сам ја добар домаћин и владар. Ако је веровати анализама које су доступне медијима, сваки грађанин Србије, дужан је Кини близу 2.000 евра. То је резултат политике задуживања Србије код својих кинеских пријатеља. Ако се овако настави, укупна висина дуга Србије ће се приближити цифри од преко 50 милијарди евра. Александра Вучића то и даље ништа не брине, јер тврди да је однос дуга и БДП-а такав да не представља никакву опасност по државу. И народ једва састављају крај с крајем. Ето, са 200 евра не може да се живи, али када дође дан за гласање, народ не одустаје од "стабилности" коју промовише председник Србије Александар Вучић. Верне присталице режима верују председнику да ће бити боље. Али, они немају Златка да плати рачун. Морају сами. Вучић је не тако давно, за оне што заборављају, на конференцији за новинаре пред камерама показао корпе у којима су били различити производи чије би цене требало да буду ниже. "Ово су страшне и чудесне мере које ће да повећају свеукупну потрошњу и које ће да значе обичним људима, сиромашнијим људима" - рекао је Вучић. Откуд "сиромашнији " у новорадикалској Србији, није објаснио. Паре које се и ових дана деле грађанима и преузећима потичу из задуживања. Међутим, када су господина Вучића новинари питали одакле тај новац - он је рекао: "То су српске паре, из српске касе, из озбиљне српске државе". Елем, није никакав проблем враћати дугове када имате могућност да зарадите. Тога се нико не плаши када живи у нормалној држави. Проблем је у томе колико можеш у Србији да зарадиш, а да ниси члан Српске напредне странке. А, немаш Златка... ✍️ Д. Љутић |📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај| | @evroaz| @evroazp |

Code 17
18 667
💰 Урнебес у режији Дон Мила и Аце Шиптара t.me/code17tv
💰 Урнебес у режији Дон Мила и Аце Шиптара t.me/code17tv

Code 17
18 667
УПРАВО ❗ Форензички стручњаци сведоче под заклетвом да су изборном систему у округу Гвинет, Џорџији, Колораду, Мичигену и другим колебљивим државама даљински приступили српски држављани из Београда, Србија, током избора 3. новембра 2020. године. https://t.me/Uz_Svoj_Narod

Code 17
18 667
🔍 То су те анархо-левичарске глупости. Они су и против избора, и против државе као такве, и против било ког облика власти, хијерархије и руковођења. Због тих пленумских празнословља пропуштено је драгоцено време у фебруару и марту. Док су родољубиви студенти марширали Србијом а народ пунио улице и тргове, левичарски фотељаши су у бескрајним расправама по пленумима и радним групама онемогућили уобличавање јасне стратегије за смену режима, и тиме буквално омогућили Вучићу да опстане на власти и консолидује своје снаге. Анархо-комунци и југотитоисти су Вучићеви нови омиљени опозиционари. t.me/code17tv

Code 17
18 667
👇

Code 17
18 667
🤯 Сад кажу да нису тражили парламентарне изборе ради преузимања власти?! 😱 Па шта смо онда сви ми радили на улици месецима?
+3
🤯 Сад кажу да нису тражили парламентарне изборе ради преузимања власти?! 😱 Па шта смо онда сви ми радили на улици месецима?! Долазили смо искључиво ради студентских перформанса ваљда... ⚠️ Нема више застава „Нема предаје!“, али зато има све више латинице и подршке „свим снагама“ типова попут тандема Васић-Јововић, Хилове тужитељке Пауновић, квир-ментора Ђокића и сличних. t.me/code17tv

Code 17
18 667
УПРАВО ЈЕ УХАПШЕН АЛЕКСАНДАР ДИКИЋ - новинар КТВ Зрењанин! Полиција је дошла у његов стан у Новом Саду и ставила му лисице на руке пред двоје мале деце и супругом! https://t.me/Uz_Svoj_Narod

Code 17
18 667
Поштовани г. посланиче др Мрдићу, Како смо недавно били сведоци, два пута за редом је одбијена (односно: није усвојена) резолуција о геноциду над Србима у НДХ поднета од стране МИ СНАГА НАРОДА, што сматрам шокантним и штетним по националне интересе и одбрану права, правде и Повеље УН - која фиксира поредак настао победом над нацизмом/фашизмом. ЗА резолуцију је 15.11. гласало 13 посланика, а 16.12. дупло више (26), од којих и неки посланици СНС. Са друге стране председник Републике изјавио је: "као председник Србије не смем и не могу да одем у Јасеновац да положим цвет" (https://www.politika.rs/scc/clanak/719419/vucic-ustastvo-pod…). Поред тога, током треће седнице Одбора за дијаспору, посланик СНС Душан Марић, изнео је као примедбу недостатак координације, односно састанка са опозицијом, односно посланичком групом која је иницирала доношење резолуције (https://www.youtube.com/watch?v=2HpzZS5YqHA, око 1:03:00). Поред тога, током треће седнице Одбора за дијаспору, посланик СНС Душан Марић, изнео је као примедбу недостатак координације, односно састанка са опозицијом, односно посланичком групом која је иницирала доношење резолуције (https://www.youtube.com/watch?v=2HpzZS5YqHA, око 1:03:00). Према мојим информацијама, и посланици владајуће већине су такође били обавештени од стране предлагача, али се не бих сада бавио тиме да ли се ради о неозбиљности, пропусту или нечем горем онога ко је наведено обавештење примио, већ ме више занима како да се наведена штетна ситуација разреши. Због неусвајања наведене резолуције, између осталог, видим следеће негативне последице, и то на 80. годишњицу победе над фашизмом и пробоја из Јасеновца: - Хрватски европосланик у Бриселу, у присуству више грађана Србије , изјављује да је Србија извршила "агресију" на Хрватску (sic.) и да треба да плати "ратну штету" (sic.). - У Хрватској су одржани концерти спорног певача Томпсона (који у песмама говори о Максовим месарима - тј. Макса Лубурића - и злочинима над Србима које ће њихова рука достићи и у Београду), уз присуство више стотина хиљада лица, али и високих функционера који су дошли дан пре концерта и на дан самог концерта (председник Сабора, председник Владе, министар унутрашњих послова итд. https://www.rtv.rs/sr_lat/region/plenkovic-tompson-jedini-da…, https://www.blic.rs/vesti/politika/andrej-plenkovic-bio-s-de…, https://www.danas.rs/svet/region/plenkovic-ek-tompson/, https://www.tportal.hr/showtime/clanak/thompsonov-povijesni-…, vgl. auch https://n1info.rs/region/tonino-picula-tompson-koncert-hrvat… und https://n1info.rs/vesti/mesic-samo-slepac-moze-da-negira-gen…) - У Хрватском сабору је одржан научни скуп-округли сто у коме се практично негира Јасеновац (https://www.danas.rs/svet/region/jasenovac-hrvatska-sabor/) - У Србији и Републици Српској се одржавају скупови који су изазвали изненађење у делу јавности (https://www.koreni.rs/kome-smeta-istina-o-jasenovcu/), а било је проблема и са присуством удружења грађана које се дуги низ година баве одбраном истине и сећања и спречавањем ревизије историје. - Председник Народне скупштине скупштине, осуђујући у одличном посту Томпсонов концерт на мрежи Х, 7. јула 2025. наводи: "У том логору /Јасеновац/ брутално су убијене десетине хиљада, а по неким изјавама и преко стотину хиљада - Срба, Јевреја и Рома", чиме неосновано умањује број жртава (утврђен нпр. извештајем Државне комисије). - У мени доступном издању уџбеника Историје за 8. разред основне школе издавачке куће Клет, који је био критикован у јавности из других разлога, могу се уочити дискрепанце: обим градива о геноциду над Јеврејима/Холокаусту (неупоредиво више простора) у односу на геноцид над Србима (изузетно скраћено), и - док се за Холокауст помиње "неумањени/нерелативизовани" број жртава, за геноцид над Србима појављују се умањене бројке (колико је жртава, а колико је од њих пописано, како је број смањиван итд, в. прилог).

Code 17
18 667
Поштовани г. посланиче др Мрдићу, Како смо недавно били сведоци, два пута за редом је одбијена (односно: није усвојена) резолуција о геноциду над Србима у НДХ поднета од стране МИ СНАГА НАРОДА, што сматрам шокантним и штетним по националне интересе и одбрану права, правде и Повеље УН - која фиксира поредак настао победом над нацизмом/фашизмом. ЗА резолуцију је 15.11. гласало 13 посланика, а 16.12. дупло више (26), од којих и неки посланици СНС. Са друге стране председник Републике изјавио је: "као председник Србије не смем и не могу да одем у Јасеновац да положим цвет" (https://www.politika.rs/scc/clanak/719419/vucic-ustastvo-pod…). Поред тога, током треће седнице Одбора за дијаспору, посланик СНС Душан Марић, изнео је као примедбу недостатак координације, односно састанка са опозицијом, односно посланичком групом која је иницирала доношење резолуције (https://www.youtube.com/watch?v=2HpzZS5YqHA, око 1:03:00). Поред тога, током треће седнице Одбора за дијаспору, посланик СНС Душан Марић, изнео је као примедбу недостатак координације, односно састанка са опозицијом, односно посланичком групом која је иницирала доношење резолуције (https://www.youtube.com/watch?v=2HpzZS5YqHA, око 1:03:00). Према мојим информацијама, и посланици владајуће већине су такође били обавештени од стране предлагача, али се не бих сада бавио тиме да ли се ради о неозбиљности, пропусту или нечем горем онога ко је наведено обавештење примио, већ ме више занима како да се наведена штетна ситуација разреши. Због неусвајања наведене резолуције, између осталог, видим следеће негативне последице, и то на 80. годишњицу победе над фашизмом и пробоја из Јасеновца: - Хрватски европосланик у Бриселу, у присуству више грађана Србије , изјављује да је Србија извршила "агресију" на Хрватску (sic.) и да треба да плати "ратну штету" (sic.). - У Хрватској су одржани концерти спорног певача Томпсона (који у песмама говори о Максовим месарима - тј. Макса Лубурића - и злочинима над Србима које ће њихова рука достићи и у Београду), уз присуство више стотина хиљада лица, али и високих функционера који су дошли дан пре концерта и на дан самог концерта (председник Сабора, председник Владе, министар унутрашњих послова итд. https://www.rtv.rs/sr_lat/region/plenkovic-tompson-jedini-da…, https://www.blic.rs/vesti/politika/andrej-plenkovic-bio-s-de…, https://www.danas.rs/svet/region/plenkovic-ek-tompson/, https://www.tportal.hr/showtime/clanak/thompsonov-povijesni-…, vgl. auch https://n1info.rs/region/tonino-picula-tompson-koncert-hrvat… und https://n1info.rs/vesti/mesic-samo-slepac-moze-da-negira-gen…) - У Хрватском сабору је одржан научни скуп-округли сто у коме се практично негира Јасеновац (https://www.danas.rs/svet/region/jasenovac-hrvatska-sabor/) - У Србији и Републици Српској се одржавају скупови који су изазвали изненађење у делу јавности (https://www.koreni.rs/kome-smeta-istina-o-jasenovcu/), а било је проблема и са присуством удружења грађана које се дуги низ година баве одбраном истине и сећања и спречавањем ревизије историје. - Председник Народне скупштине скупштине, осуђујући у одличном посту Томпсонов концерт на мрежи Х, 7. јула 2025. наводи: "У том логору /Јасеновац/ брутално су убијене десетине хиљада, а по неким изјавама и преко стотину хиљада - Срба, Јевреја и Рома", чиме неосновано умањује број жртава (утврђен нпр. извештајем Државне комисије). - У мени доступном издању уџбеника Историје за 8. разред основне школе издавачке куће Клет, који је био критикован у јавности из других разлога, могу се уочити дискрепанце: обим градива о геноциду над Јеврејима/Холокаусту (неупоредиво више простора) у односу на геноцид над Србима (изузетно скраћено), и - док се за Холокауст помиње "неумањени/нерелативизовани" број жртава, за геноцид над Србима појављују се умањене бројке (колико је жртава, а колико је од њих пописано, како је број смањиван итд, в. прилог).

Code 17
18 667
Repost from N/a
Објављена вест да је Виши суд у Новом Саду обуставио поступак против Горана Весића, Јелене Танасковић, Аните Димоски, Милана
Објављена вест да је Виши суд у Новом Саду обуставио поступак против Горана Весића, Јелене Танасковић, Аните Димоски, Милана Спремића, Марине Гавриловић и Дејана Тодоровића у случају пада надстрешнице говори више о стању власти и правосуђа у Србији него о правди. Како да верујемо у непристрасност када врх власти директно профитира од тога да се кључни актери ове трагедије амнестирају? Да ли је ово заправо награда за лојалност, а не правно оправдано решење? Да ли је правосудни систем само инструмент политичке користи, а не штит за жртве и породице које су изгубиле животе? Или је то само још једна увертира у политичку амнестију елите? Шта ће рећи родбина страдалих? Како им објаснити да се они који су управљали пројектом и објављивали слике “савршено реконструисане” станице сада слободно шетају, док њихови најмилији више нису међу нама? На крају, постављамо питање које одзвања: да ли је правда толико слепа или је корупција толико велика? https://t.me/politickidosije

Code 17
18 667
Обустављање поступка против Весића и дружине је показна вежба за случајеве попут Генералштаба или ма које друге напредњачке брљотине. Шта год да ураде, неће одговарати, баш као што је AV и најавио.

Code 17
18 667
⚡️ Обустављен поступак против Горана Весића поводом пада надстрешнице у Новом Саду! t.me/code17tv

Code 17
18 667
Repost from Евроазија
АВ је на редовној амбасадорској конференцији истакао да се кренуло са новим таласом признавања Косова од стране регионалних и светских фактора и навео пример Судана и Сирије где се види очигледан утицај Турске и Саудијске Арабије. 📌 Мурату се диви, а арапском капиталу не уме да каже не! |📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај| | @evroaz| @evroazp |

Code 17
18 667
🛎 Звоно звони за узбуну! Ако ово двоје „свим снагама“ подржавају студентску листу, нешто није у реду са том листом. Марија В
+1
🛎 Звоно звони за узбуну! Ако ово двоје „свим снагама“ подржавају студентску листу, нешто није у реду са том листом. Марија Васић – бивша супруга Ненада Чанка, мајка Милана Чанка који се хвалише одласком у Кијев и подршком украјинском нацистичком режиму. Радивоје Јововић – нова комуно-левичарска перјаница у универзитетским круговима, до јуче шеф ПСГ у Новом Саду. t.me/code17tv

Code 17
18 667
Repost from Евроазија
Добро јутро Србијо! ФБ Шар Планинац |📚Канал|✏️Чет|🔝Појачај| | @evroaz| @evroazp |

Code 17
18 667
Repost from БУНКЕР
Не заборављамо! 📍Косовска Митровица t.me/BunkerSrb
Не заборављамо! 📍Косовска Митровица t.me/BunkerSrb

Code 17
18 667
👆 И том пацовском осмеху ће доћи крај, када се геополитичке карте промене. Русе ће имати ко да дочека на Дунаву – само ако б
👆 И том пацовском осмеху ће доћи крај, када се геополитичке карте промене. Русе ће имати ко да дочека на Дунаву – само ако будемо достојни својих предака. t.me/code17tv