fa
Feedback
МИРЯНИ

МИРЯНИ

رفتن به کانال در Telegram
8 502
مشترکین
+324 ساعت
-17 روز
-2230 روز
آرشیو پست ها
Пресвятая Богородице спаси нас. Всем поклон с Лавры.🤗
+1
Пресвятая Богородице спаси нас. Всем поклон с Лавры.🤗

ЗБІР НА ЛІКИ ТА МЕДИЧНІ ЗАСОБИ 💊 Друзі, щомісяця фонд «Фавор» надає допомогу родинам внутрішньо переміщених осіб. У своїй пі
ЗБІР НА ЛІКИ ТА МЕДИЧНІ ЗАСОБИ 💊 Друзі, щомісяця фонд «Фавор» надає допомогу родинам внутрішньо переміщених осіб. У своїй підтримці ми приділяємо особливу увагу здоров’ю дітей. 📝Для цього закуповуємо: необхідні медикаменти для дітей з інвалідністю та хронічними захворюваннями; вітамінні комплекси та протистресові препарати, а також глюкометри, нібулайзери, батарейки для слухових апаратів та інші медичні засоби. Деякі дітки потребують спеціалізованого лікування, яке коштує недешево — вартість одного курсу може сягати 10 000 грн. Через таку суму батьки змушені відкладати його початок. Понад 200 дітей уже отримали життєво важливі препарати. Але на допомогу зараз чекають ще 40 дітей, яким також потрібні ліки. 🙏 Ми звертаємося до вас — будь ласка, підтримайте збір. Зберегти здоров’я дитини — найважливіше. 🎯 Ціль: 90 000 ₴ 🔗Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/81MJ9yEEbm 💳Номер картки банки 4874 1000 2785 3475

Усекновение главы Иоанна Крестителя — один из великих церковных праздников, который Православная Церковь отмечает 11 сентября. В этот день вспоминается мученическая смерть пророка и Предтечи Господня, пример его непоколебимости в вере и истине.

Великий Вход на поздней литургии…

🙏#ПроповідьПредстоятеля Кожен має свій подвиг, та спільна мета — смирення і любов. За Літургією у день свята Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, у якій він пояснив, чому подвиг Печерських подвижників є актуальним для всіх вірних. За словами Першосвятителя, преподобні отці — це «ті сосуди в Домі Божому, які за період свого земного життя набули велику благодать Святого Духа, котра їх освятила, очистила і зробила достойними великої слави». Ці святі показали нам, якою може бути людина, яка повністю віддає себе Богові, а тому у Церкві їх називають зорями небосхилу церковного. Архіпастир зауважив, що преподобні могли нести різний подвиг. Але одним із найвищих було затворництво. «Інок сам себе замурував у печеру і там проводив дні свого життя. Йому передавали склянку води, якусь просфорочку – дуже мізерну їжу… І він подвизався там у молитві, в покаянні, в сльозах, у поклонах», — пояснив Блаженніший владика та додав, що ці люди — це наші духовні герої, духовні світильники, бо вони справді зустріли Бога у своєму серці і віддали Йому все своє життя.
«Смирення зробило преподобних отців достойними благодаті Божої, а любов їх з’єднала з Богом, і сьогодні вони на Небі моляться за нас, щоб і ми, хто яким подвигом може, служили Богу», — наголосив Предстоятель.
На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав паству хоча б у малій мірі уподібнюватися преподобним, боротися зі своїми пороками і творити волю нашого Творця. «Якщо ми будемо так жити, то, молитвами преподобних отців, Господь і нас сподобить у свій час очистити своє духовне око, побачити Бога, і бути наслідниками вічного спасіння на Небі, у Христі Іісусі, Господі нашому», — сказав Першосвятитель. Докладніше. Відео.

Пам'ять Собору преподобних отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах (прп. Феодосія) почивають. Богослужіння у домовому хр
+9
Пам'ять Собору преподобних отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах (прп. Феодосія) почивають. Богослужіння у домовому храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. українською: https://lavra.ua/uk/namisnik-lavri-vshanuvav-sobor-prepodobnih-pecherskih-shho-spochivayut-u-dalnih-pecherah/

⚡️Похищенный ТЦК епископ Нововоронцовский Серафим находится на полигоне в Ровенской области. По сообщению источников СПЖ, вла
⚡️Похищенный ТЦК епископ Нововоронцовский Серафим находится на полигоне в Ровенской области. По сообщению источников СПЖ, владыку одели в военную форму. В данный момент он строит блиндажи.

Ігуменя УПЦ закликала Інститут нацпам'яті декомунізувати Єленського Ігуменя Серафима, настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського монастиря та голова Синодального відділу УПЦ «Церква і культура», направила відкрите звернення голові Українського інституту національної пам'яті Олександру Алфьорову з вимогою звернути увагу на порушення законів про декомунізацію та деколонізацію в діяльності нинішнього голови Держетнополітики Віктора Єленського. У листі детально описується радянське минуле нинішнього чиновника, який у 1981–1991 роках займав провідні позиції в антирелігійних структурах УРСР. Єленський працював чиновником Ради у справах релігій при Радміні УРСР, старшим науковим співробітником сектора атеїстичного виховання Київського філіалу інституту наукового атеїзму при ЦК КПРС, а також завідувачем відділу Республіканського центру духовної культури УРСР. «Єленський – автор дуже багатьох антирелігійних праць, де говориться про дотримання основ марксистсько-ленінської ідеології в сфері релігійної політики Комуністичної партії», – зазначається в листі. Ігуменя наводить цитати з робіт чиновника, де він вихваляв Леніна і називав його «геніальним», а також боровся з українським «буржуазним націоналізмом». «Про гоніння на релігію в більшовицькі часи Єленський писав як про "видумки". Про священників та монахів він висловлювався як про антинародні, контрреволюційні, бандитські елементи», – підкреслила ігуменя. Вона вказала на позицію Єленського щодо Української автокефальної православної церкви, яку він називав «центром консолідації ворожих Радянській владі націоналістичних елементів» і «легальним осередком націоналістичної жовто-блакитної контрреволюції». Після здобуття Україною незалежності Єленський «кардинально змінив свою риторику і напрям дій», однак «ніде і ніколи не заявляв про каяття щодо свого минулого, ніколи не просив пробачення за колишні дії», підкреслює ігуменя Серафима. «Не може комуністичний діяч, який завзято боровся з релігією та "українським буржуазним націоналізмом", визначати нинішню українську політику, всупереч законодавчим нормам і засадам державного будівництва в демократичній Україні», – резюмує автор листа. Ігуменя закликала Інститут національної пам'яті звернути увагу на недотримання законодавства в сфері декомунізації та деколонізації, оскільки продовження роботи Єленського в державних структурах суперечить принципам подолання імперсько-тоталітарної спадщини

У рамках проєкту «Dobra porsiia» придбано продукти й для пункту харчування в місті Олександрія Кіровоградської області. Щонед
+6
У рамках проєкту «Dobra porsiia» придбано продукти й для пункту харчування в місті Олександрія Кіровоградської області. Щонеділі при Православному просвітницькому центрі Олександрійської єпархії УПЦ безкоштовно роздають гарячі обіди всім, хто потребує допомоги. Смачні домашні страви готують з любов’ю та співчуттям до чужого горя й життєвих труднощів. 📝Для приготування обідів було передано сезонні овочі — картоплю, цибулю, капусту, буряк, моркву, а також крупи, рибні консерви, томатну пасту, цукор та борошно. 🫶Друзі, щиро дякуємо вам за підтримку пунктів харчування у Києві, Харкові, Сумах та Олександрії. Кожна добра порція, приготована та подана з любов’ю, — це тепло, турбота, відновлення людської гідності. Це захист від страху та самотності. Ваші пожертви — це не просто цифри. Це — реальні життя, реальні люди й справжня допомога. (Імена всіх доброчинців передано до храмів, при яких діють благодійні трапезні). #Dodra_porsiia

🙏Митрополит Пимен звершив Літургію на парафії, яка вимушено полишила рідний храм. 7 вересня 2025 року, у 13-ту Неділю після П’ятидесятниці, митрополит Рівненський і Острозький Пимен очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Паїсія Святогорця у селі Хорів. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму ієрей Георгій Диска. Під час богослужіння були піднесені особливі молитви за мир в Україні та воїнів, які боронять нашу державу. У своєму архіпастирському слові владика звернувся до парафіян із словами підтримки. Він нагадав, що релігійна громада вимушено залишила свій рідний храм через міжконфесійний конфлікт і нині молиться в скромній хатині, подарованій однією із парафіянок. Ієрарх закликав не впадати у зневіру та завжди пам’ятати про силу єдності у Христі. На завершення богослужіння архіпастир благословив усіх присутніх та побажав громаді міцності віри, миру й злагоди. Цього ж дня керуючий Рівненською єпархією відвідав три інші парафії, у яких були відібрані храми.

Молитовне торжество у Почаєві: хресна хода з мощами святого угодника Божого🌿

Лаврское утро
Лаврское утро

⚡️Продуктові набори для постраждалих мешканців району Корабел у Херсоні Друзі, звертаємось до вас із проханням підтримати парафіян храму Касперівської ікони Божої Матері — мешканців мікрорайону Корабел (Острів), м. Херсон. На початку серпня, під час чергової атаки на Херсон, було пошкоджено єдиний автомобільний міст, який з’єднував мікрорайон із рештою міста. Через загрозу повної ізоляції району було оголошено термінову евакуацію. Близько 1700 людей були змушені покинути свої домівки та переселитися у безпечніші райони або до місць тимчасового розміщення. Ситуація складна — люди втратили доступ до звичних ресурсів, а на найнеобхідніше бракує коштів. Отець Іоанн звертається з проханням допомогти евакуйованим родинам продуктовими наборами. Це суттєво полегшить їхні щоденні витрати в цей непростий час. Ми відкриваємо збір коштів на продуктові набори для мешканців Херсона. Будь-яка ваша допомога має важливе значення для постраждалих. 🎯 Ціль: 80 000 ₴ 🔗Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/A7BeVpVgTx 💳Номер картки банки 4874 1000 2818 4136 #Місія_Любов_перемагає

⚡️Суд по заключенному Святогорскому исповеднику перенесли на 11 сентября
⚡️Суд по заключенному Святогорскому исповеднику перенесли на 11 сентября

photo content
+3

02 вересня 2025 року на вершині гори Близниця освятили новоустановлений хрест Трудами та стараннями кураторів Свято-Петро-Павлівського храму с. Косівська Поляна було виготовлено та встановлено хрест на вершині гори Близниця, висота якої сягає 1881 м над рівнем моря. У день встановлення хрест був урочисто освячений благочинним Великобичківського округу протоієреєм Василієм Ковач. Ця подія стала важливим духовним знаком для всіх, хто відвідує гору, нагадуючи про силу віри та Божу присутність у кожному куточку нашого краю.

📣 #Мысли вслух от СПЖ 📣 Что происходит с мощами Преподобных Печерских? В последнее время много разговоров происходит вокруг мощей Преподобных. После скандала с кадрами, где сотрудник музея ковырялся в раке с мощами, появились несколько громких заявлений в медиа. В частности, нардеп Дубинский заявил, будто часть мощей власть собирается вывезти в Англию. А не так давно в Сети появился скрин страницы Фейсбук «митрополита» ПЦУ Димитрия Рудюка, в котором он якобы рассказывал, что мощи перевезут во львовский собор УГКЦ святого Юра. Однако, то, что такой публикации у Рудюка на ФБ нет, а также присутствие явных ошибок в тексте («… незалежно від того, який обряд вони дотримуються») указывает на явный фейк. Что же в остатке? Вот, что известно точно на данный момент. 1. Сотрудники заповедника действительно занимались манипуляциями с мощами Преподобных. Об этом заявила директор С. Котляревская. По ее словам, «заповедник работал с раками (гробницами) и тканями». 28 августа «стал днем ​​завершения комплекса мероприятий по сохранению рак со святыми мощами преподобных». 2. В манипуляциях с мощами заповедник сотрудничал с представителями ПЦУ, которые «в постоянной молитве и с учетом всех канонов совершили весь перечень нужных действий именно со святыми мощами». Что это за «перечень нужных действий», мы можем только догадываться. Интересный момент. Все члены ПЦУ в Лавре одновременно являются сотрудниками заповедника (на этом основании им позволяют жить в Лавре). Тем не менее, власть им не доверила «работать с гробницами и тканями». 3. Еще в марте Минкульт создал комиссию по исследованию мощей Преподобных, результаты которых засекретил. Известно, что «работали» с раками специалисты в области биологии и ветеринарии. В ответ на запрос адвокатов Лавры, Минкульт сообщил, что с мощами проводила «испытания» микробиологическая лаборатория Сумского госуниверситета «ЭКОМЕДХИМ». Что это за «испытания», руководство Минкульта ответить отказалось, ссылаясь на пункт о секретности данной информации. Выводы: находятся ли по-прежнему все мощи Преподобных в Лавре, мы не знаем, государство по-прежнему не пускает нас к святыням. Но совершенно точно, что действия власти по отношению к Преподобным – это кощунство. «Испытания» микробиологами и ветеринарами, «переоблачения» светскими людьми, хранение рак с мощами на складах вместе с какими-то коробками – все это калька с действий советских безбожных властей. Почему так происходит? В комментарии СПЖ один из священнослужителей Лавры признался, что Бог попустил фактический захват Лавры и мощей из-за нашего нечестия. «Если бы мы по-настоящему боролись со своими страстями, а не оправдывали их, то никто бы не посмел из музейных работников притронуться к мощам. Поскольку молитва слабая, пост никакой и идёт расцвет букета всевозможных страстей, то Господь в очередной раз допускает подвергнуть мощи Своих святых поруганию», – сказал архимандрит. И он здесь говорит только о братии. Но ведь Лавра, мощи Преподобных Печерских - это достояние всей нашей Церкви. И потому мы все несем ответственность за то, что сейчас происходит. Это мы не боролись со страстями, это наша молитва слабая, это наш пост "никакой". И ситуация в Лавре изменится, когда изменимся мы.

⚡️У мережі опублікована «наукова стаття» очільника ДЕСС, який представляє себе компетентним в державно-церковних відносинах. Нещодавно у мережі звернули увагу на «наукову статтю» очільника ДЕСС Єленського В. Є., у котрій він крізь призму радянської ідеології висвітлює реалізацію Декрету «Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви» в УСРР. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Свій «труд» під назвою «Здійснення в УСРР декрету “Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви” в перші роки соціалістичного будівництва» чинний голова ДЕСС опублікував у періодичному виданні «Український історичний журнал» (1988, № 3), у рубриці «3 історії атеїзму на Україні». У вказаній статті автор цілком схвально оцінює політику партії, виправдовує антирелігійні заходи та критично ставиться до діяльності Православної Церкви, яку розглядає як загрозу соціалістичній революції. За словами людини, яка сьогодні відповідає за державну політику України щодо релігійних організацій, «буржуазно-клерикальні фальсифікатори вперто експлуатували вигадки про “придушення більшовиками релігії та церкви”, “фізичне викорінення релігії” і т. ін.». Діяльність Церкви у досліджуваний період автор без жодних сумнівів називав антинародною та в цілком позитивних тонах описував випадки відступництва від Церкви священнослужителів, котрі зрікалися сану. Досить цікаво чиновник, котрий нині позиціює себе як борець за церковну незалежність, описував ситуацію з українським автокефальним рухом. Зокрема, він називав діячів УАПЦ «петлюрівськими посіпаками» та «буржуазними націоналістами». Докладніше, посилання на повний текст статті.

🔴На наш адвокатський запит, пов’язаний з відкриттям раків із мощами преподобних отців та їх переміщенням з печер Києво-Печерської Лаври до складських приміщень, надійшов офіційний лист від керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Замість надання вичерпної та обґрунтованої інформації, представники Заповідника фактично відмовили у наданні відповіді по суті. 🔻Більш того, на звернення адвоката до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, також було відмовлено у наданні відповіді, вказавши: "З метою отримання інформацію до питань 5 та 6 Вашого запиту рекомендуємо безпосередньо звернутись до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»". 🔴Також, звертаю увагу, що над мощами було проведено випробування здійснені мікробіологічною лабораторією Регіонального центру «ЕКОМЕДХІМ» Сумського державного університету. З метою отримання інформації щодо вкуазаних випробувань, також було подано адвокатські запити, і знову НЕ ОТРИМАНО ВІДПОВІДІ. Міністерство культури та стратегічних комунікацій України вказало, що воно позбавлене можливості надати копії протоколів, зазначених в адвокатському запиті та "порадило" безпосередньо звернутись до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Така позиція та "перекладання" відповідальності свідчить про свідоме намагання замовчати реальні обставини щодо здійснюваних дій відносно нетлінних мощей та надалі ухилитися від відповідальності за свої блюзнірські дії. ❗Подібні відмови у наданні інформації не лише грубо порушують норми Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», обмежуючи право адвоката на отримання інформації, необхідної для надання правничої допомоги клієнту, але й демонструють відверту зневагу до мільйонів православних вірян, обурених зневажливим ставленням до святині. У зв’язку з цим представниками Лаври було подано скаргу до Ради адвокатів Київської області з метою притягнення винних осіб до відповідальності за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП та недопущення подальшої наруги над святинями.