fa
Feedback
МИРЯНИ

МИРЯНИ

رفتن به کانال در Telegram
8 498
مشترکین
-224 ساعت
اطلاعاتی وجود ندارد7 روز
-3230 روز
آرشیو پست ها
⚡ СЬОГОДНІ СУД ЩОДО ВЕРХНЬОЇ ЛАВРИ 2 квітня, о 15:00 у Північному апеляційному господарському суді (вул. Шолуденка, 1-а) відб
СЬОГОДНІ СУД ЩОДО ВЕРХНЬОЇ ЛАВРИ 2 квітня, о 15:00 у Північному апеляційному господарському суді (вул. Шолуденка, 1-а) відбудеться засідання щодо Верхньої Лаври! Про це повідомив адвокат обителі о. Микита Чекман. Просимо святих молитв!»

Діти Черкаської єпархії долучилися до мистецтва писанкарства У період підготовки до свята Світлого Христового Воскресіння, з благословення та підтримки митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, духовно-просвітницький відділ Черкаської єпархії разом із творчою майстернею «Гармонія» організували для юних парафіян єпархії майстер-клас із розпису писанок. Діти із великою радістю долучилися до традиційної техніки прикрашання великодніх яєць - писанкарства, тщо передбачає використання натурального бджолиного воску та спеціального інструменту - писачка. Під час заходу юним учасникам розповіли про історію виникнення писанок, а також ознайомили з особливостями та секретами майстерності писанкарства. Упродовж майстер-класу панувала атмосфера спокою, затишку та молитовної зосередженості. Затамувавши подих, діти з трепетом виводили писачком свої перші воскові лінії, створюючи неповторні орнаменти. Було радісно спостерігати, як, об’єднані спільною справою, вони підтримували одне одного, ділилися ідеями та раділи успіхам друзів. Після завершення творчої частини на всіх учасників чекало тепле чаювання зі смачними частуваннями. Кожна дитина отримала новий, захопливий досвід і понесла додому власноруч створене маленьке великоднє диво - писанку. Організатори сподіваються, що відтепер розпис писанок стане для дітей доброю щорічною традицією, адже опановані навички дозволять їм самостійно створювати святкові прикраси для великоднього кошика та дарувати їх рідним і близьким. Діти та їхні батьки висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до організації та проведення цього світлого і натхненного заходу.

За даними ДЕСС, Українська Православна Церква — найбільша релігійна організація України. 28 березня 2026 року редакція «Главкому» опублікувала дані про кількість так званих «переходів до Православної Церкви України» храмів Української Православної Церкви з початком повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зазначену статистику журналістам надали чиновники Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. За даними держслужби, за чотири роки в Україні було перереєстровано 1387 релігійних громад. Слід зазначити, що до початку повномасштабної агресії офіційні джерела фіксували близько 12 400 громад УПЦ. Таким чином, їх кількість зменшилась приблизно на 11%. У загальноукраїнському вимірі до 2022 року громади УПЦ становили близько 62–63% серед усіх православних релігійних організацій. Перереєстрація 1387 громад відповідає приблизно 6,7% від загальної кількості православних громад. Відповідно, частка УПЦ серед православних організацій могла зменшитися орієнтовно до 54–56%. Таким чином, за даними Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, станом на 2025–2026 роки Українська Православна Церква залишається найбільшою релігійною організацією України за кількістю зареєстрованих громад. При цьому частка УПЦ серед усіх релігійних організацій України суттєво не змінилася.

📹#БогослужіннПредстоятеля https://youtube.com/shorts/jALewjJVG3Q?si=0pdfsB813bjJ6C74

🔴ІЗРАЇЛЬСЬКА ПОЛІЦІЯ НЕ ДОПУСТИЛА КАТОЛИЦЬКОГО КАРДИНАЛА ДО ХРАМУ ГРОБА ГОСПОДНЯ! Ізраїльська поліція не допустила до Храму
🔴ІЗРАЇЛЬСЬКА ПОЛІЦІЯ НЕ ДОПУСТИЛА КАТОЛИЦЬКОГО КАРДИНАЛА ДО ХРАМУ ГРОБА ГОСПОДНЯ! Ізраїльська поліція не допустила до Храму Гроба Господня кардинала П'єрбаттісту Піццабалла та католицьких священників. Сьогодні, за григоріанським календарем, католики святкують Вербну неділю. Лідер РКЦ в Єрусалимі повинен був служити урочисту месу. Втім, духовенство РКЦ зупинили шляхом, коли вони їхали в приватному порядку, без будь-якої процесії або церемонії, і змусили повернутися назад.
«Цей інцидент створює серйозний прецедент і ігнорує почуття мільярдів людей по всьому світу, які протягом цього тижня звертають свій погляд до Єрусалиму»,
— заявляє Латинський патріархат Єрусалиму. Представники РКЦ додають, що ця заборона є крайнім порушенням основоположних принципів розумності, свободи віросповідання та поваги до існуючого стану речей. Цей інцидент ставить під загрозу і майбутні богослужіння Православної Церкви!

Неділя 5-та Великого посту, прп. Марії Єгипетської Всенощну у домовому храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополи
+4
Неділя 5-та Великого посту, прп. Марії Єгипетської Всенощну у домовому храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел

📣 #Мысли вслух от СПЖ 📣 Согласится ли Зеленский, что его дед - «ублюдок»? Нардеп Наталья Пипа прокомментировала демонтаж на
📣 #Мысли вслух от СПЖ 📣 Согласится ли Зеленский, что его дед - «ублюдок»? Нардеп Наталья Пипа прокомментировала демонтаж надписи «Их подвиги будут жить вечно, их имена бессмертны» на киевском памятнике Музея истории Украины во Второй мировой войне (2015 года назывался Музеем Великой Отечественной войны). Пипа назвала эти слова «отвратительными», написав в своем ФБ, что «их подвиги не будут жить вечно». В завершение, нардеп заявила, что «у ублюдков не бывает подвигов» (в оригинале – «покидьки не мають подвигів»). Конечно, мы должны уже привыкнуть, что нынешняя эпоха – это время «пробития дна» в сферах, которые ранее считались неприкасаемыми. Но пост Пипы выделяется даже на общем фоне. Украинцы – один из самых пострадавших от нацистов народов. Общее число жертв (и среди военных и гражданских) – от 8 до 10 миллионов человек. Погибшие есть практически в каждой украинской семье. И почти в каждой семье кто-то воевал. Общее число украинцев, сражавшихся с нацистами в Красной армии – 6-7 миллионов. Это те самые «ублюдки», «подонки» или «отбросы», о которых пишет Пипа. Это люди, которые отдали свою жизнь, чтобы она сегодня могла быть народным депутатом. И это не преувеличение. Рейхскомиссар Украины Эрих Кох писал об украинцах:
«Мы нация господ и должны жестко и справедливо править. Я выйму из этой страны всё до последнего. Мы должны осознавать, что самый мелкий немецкий работник расово и биологически в тысячу раз превосходит местное население».
То есть, в случае победы нацистов Наталья Пипа, если бы ей повезло родиться, была бы в лучшем случае мелкой обслугой у нации господ. Ни о каком депутатстве она бы и думать не могла. Наталья Пипа – родом из Львова. Нам не удалось найти точную информацию о ее предках, но есть вероятность, что ее деды воевали не в Красной армии, а в составе совсем других подразделений: СС «Галичина», Роланд, Нахтигаль и прочее. Если это действительно так, не удивительно, что она оскорбляет героев Второй мировой. Вот только, имеет ли она право делать это публично и настолько демонстративно? Как, например, отреагирует на слова Пипы Владимир Зеленский, дед которого прошел всю войну вплоть до Берлина? Он согласен, что командир минометного взвода и герой войны Семен Зеленский – «ублюдок»? Может быть, согласны с таким определением своих воевавших отцов и дедов предыдущие президенты? И как высказывание Пипы согласуется с постоянными высказываниями власти о необходимости единства украинцев? Давайте подумаем: чему способствует наглое и показательное оскорбление памяти предков миллионов украинцев – единству, или разделению? И нет ли в словах нардепа разжигания ненависти, о котором говорится в статье 161 УК Украины? Есть еще один аспект этой истории. Наталья Пипа – автор одного из законопроектов за запрет УПЦ. Она постоянно высказывается о Церкви в таком же ключе что и о погибших героях войны. Под постом Пипы об «ублюдках» ее поддержала Соломия Бобровская – еще одна ненавистница УПЦ в Верховной Раде. И это не исключение, а правило: абсолютно все, кто травят Церковь, транслируют только ненависть, злобу и разделения. Наверное, так совпало.

Друзі, дякуємо за швидкий відгук! Збір завершено, банку розбито. Це означає, що необхідні продукти та 800 пасок буде придбано й передано до пунктів харчування у Києві, Сумах, Харкові та Олександрії. Низький уклін усім доброчинцям 🫶

ЗБІР НА ПРОДУКТИ ДЛЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОЇ РОБОТИ ПУНКТІВ ХАРЧУВАННЯ 🍞🥣 Друзі, за традицією під час Великого посту ми оголошуємо зб
ЗБІР НА ПРОДУКТИ ДЛЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОЇ РОБОТИ ПУНКТІВ ХАРЧУВАННЯ 🍞🥣 Друзі, за традицією під час Великого посту ми оголошуємо збір коштів на підтримку благодійних трапезних, які щодня годують нужденних і малозабезпечених людей у своїх містах, забезпечуючи їх гарячими обідами. Ця справа надзвичайно важлива і не може зупинятися. Голод і нестача харчування виснажують — і фізично, і морально. Мізерні пенсії та соціальні виплати для переселенців не дають змоги багатьом забезпечити себе навіть найпростішою їжею. У багатьох немає запасів — ні вдома, ні «на завтра». Сьогодні поїв — і слава Богу. І, на жаль, таких людей сотні, і їхнє життя залежить від доброти небайдужих. Ми плануємо придбати продукти для подальшої роботи трапезних, а також 800 пасок до свята Пасхи, щоб усі, хто прийде за обідом, разом зі стравами отримали їх і змогли відчути святкову радість Світлого Христового Воскресіння. Підтримати збір: 🎯 Ціль: 120 000 ₴ 🔗Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/832qm9mSjJ 💳Номер картки банки 4874 1000 2626 9285

🔴 Дорогі брати та сестри! Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» продовжує вчиняти протиправні дії, спрямовані на ф
🔴 Дорогі брати та сестри! Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» продовжує вчиняти протиправні дії, спрямовані на фактичне виселення Монастиря. 📄 Листом № 04-24/297 від 24.03.2026 року Заповідник вимагає: • звільнити корпус №42 та вивезти майно; • звільнити другий поверх корпусу №41 та передати ключі. ❗️Сьогодні представниками Заповідника було самовільно зрізано та замінено замки у приміщеннях, що фактично є силовим обмеженням доступу до майна монастиря. ❗️Водночас, судові спори щодо правомірності перебування монастиря в Лаврі тривають, і відсутні будь-які судові рішення, що набрали законної сили. ❗️Зазначеними діями грубо порушуються права монастиря та монахів, зокрема: • право на користування майном; • право на здійснення релігійної діяльності; • право на повагу до житла та приватного життя (келії монахів). ❗️Такі дії є незаконними, оскільки: 1. Відсутні правові підстави для виселення Без рішення суду, що набрало законної сили, будь-яке виселення є протиправним. 2. Мають місце ознаки самоуправства Зрізання та заміна замків є прямим незаконним втручанням у володіння майном. 3. Порушується свобода віросповідання Дії Заповідника суперечать ст. 35 Конституції України та ст. 9 ЄКПЛ. 4. Ігнорується виключна компетенція суду Спір щодо користування майном може вирішуватися лише судом. ⚖️ Дії посадових осіб можуть містити ознаки кримінальних правопорушень. На місце викликані працівники поліції, готуються відповідні заяви. 🙏 Просимо ваших святих молитов та підтримки! Ми продовжуємо правову боротьбу за захист прав монастиря та братії.

⚖️ Дорогі друзі, до нашого адвокатського бюро звернулися колеги-адвокати з Одеської єпархії з проханням про допомогу та підтр
⚖️ Дорогі друзі, до нашого адвокатського бюро звернулися колеги-адвокати з Одеської єпархії з проханням про допомогу та підтримку у важливій судовій справі № 916/1542/24 ⛪️ Мова йде про ситуацію навколо Храму ікони Божої Матері «Знамення Курської-Корінної» міста Одеси (Одеська єпархія), в якій прокуратура через суд намагається вилучити храм та передати його у власність держави. Це створює небезпечний прецедент і безпосередньо стосується права релігійних громад на володіння своїм майном. ✅ Важливо зазначити, що суд першої та апеляційної інстанцій вже ухвалили рішення на користь громади — храм залишено у власності Церкви. Однак прокуратура не погодилась із цими рішеннями та подала касаційну скаргу. 📍 Судове засідання призначено на 25 березня 2026 року о 12:00 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6 Ця справа має принципове значення не лише для конкретної громади, а й для всієї Церкви, оскільки зачіпає фундаментальні права та свободи. 🙏🙏 Просимо всіх небайдужих підтримати громаду у цей непростий час молитвою. Судове засідання є відкритим. Усі бажаючі можуть бути присутніми під час судового розгляду 🤝🕊

Наші молитовники❤️🙏🕊 Лавра - це наше серце⛪️❤️‍🔥
+7
Наші молитовники❤️🙏🕊 Лавра - це наше серце⛪️❤️‍🔥

☦️🇬🇪🇺🇦Відбулася зустріч офіційної делегації УПЦ із членами Священного Синоду Грузинської Церкви. 23 березня 2026 року в ході офіційного візиту у Тбілісі делегація Української Православної Церкви зустрілася із місцеблюстителем престолу Католікоса-Патріарха всієї Грузії Високопреосвященнішим митрополитом Шио та членами Священного Синоду Грузинської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Нагадаємо, офіційний візит у Грузію делегації Української Православної Церкви відбувається на запрошення Синоду Грузинської Православної Церкви. Метою візиту була участь заупокійних богослужіннях та похованні Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ, які відбулися 22 березня. З благословення Блаженнішого Миррополита Київського і всієї України Онуфрія до складу делегації Української Православної Церкви увійшли митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Василій Пріц та диякон Максим Савчук. Під час зустрічі із членами Священного Синоду Грузинської Церкви, яка відбулася 23 березня, митрополит Сергій передав слова співчуття Блаженнішого Митрополита Онуфрія у зв’язку із упокоєнням Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха Ілії ІІ. Також владика відзначив значну роль спочилого Грузинського Першосвятителя у відродженні та розвитку Православ’я у сучасному світі. Ієрархи обговорили братні відносини між Помісними Церквами Грузії та України та висловили надію, що Господь посилатиме Свої благословення нашим православним народам. Цього ж дня митрополит Тернопільський і Кременцький Сергій звершив заупокійну літію на могилі Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха Ілії ІІ у соборі Сіоні. На сайті, фото.

Грузія показала приклад, який неможливо ігнорувати. Прощання з Патріархом стало свідченням живої віри, поваги до Церкви, істо
Грузія показала приклад, який неможливо ігнорувати. Прощання з Патріархом стало свідченням живої віри, поваги до Церкви, історії та своїх коренів. Важливо, що це проявили не лише православні — навіть мусульмани Грузії скасували свої святкування, щоб висловити солідарність. Це рівень культури та взаємної поваги, до якого ще потрібно дорости. На цьому тлі особливо гостро видно контраст з Україною. Там, де храм відновлюють після удару і запрошують людей на молитву — поруч знаходяться ті, кого це дратує. Як зазначив отець Андрій Пальчук, доходило до того, що люди вимагали «прибрати молитву», бо вона їм заважає. Це не просто випадковість, а симптом. Так, можна говорити про ЗМІ, владу чи пропаганду — і це буде правдою. Але справа глибша: у ставленні суспільства до своєї віри, традицій і Церкви. Такого, як у Грузії, у нас поки що немає. І чесно — ще довго не буде. Бо це не створюється указами чи новинами. Це формується роками через повагу, виховання і внутрішню культуру. Але саме цьому і потрібно вчитися.

Офіційна делегація Української Православної Церкви взяла участь у відспівуванні спочилого Католікоса-Патріарха всієї Грузії І
+9
Офіційна делегація Української Православної Церкви взяла участь у відспівуванні спочилого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ. 21-22 березня на запрошення Синоду Грузинської Православної Церкви, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, офіційна делегації Української Православної Церкви взяла участь у заупокійних богослужіннях та похованні Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ. До складу офіційної делегації Української Православної Церкви увійшли митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, секретар ВЗЦЗ протоієрей Василій Пріц та диякон Максим Савчук. 21 березня у Троїцькому кафедральному соборі Тбілісі митрополит Сергій звершив заупокійну літію біля труни з тілом покійного Предстоятеля Грузинської Церкви. 22 березня члени делегації УПЦ молилися за Божественною літургією та чином відспівування Його Святості. Відповідно до заповіту спочилого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ, його поховали у кафедральному соборі Сіоні.

Вірному народові востаннє дали почути голос їхнього отця і Патріарха. І подивіться на реакцію. Так проводжають в останню путь праведників. Зі святими упокой, Господи, душу раба Твого, новопреставленого Патріарха Ілії!

Так хоронят святых патриархов Патриарх Илия Грузинский Патриарх Павел Сербский
+1
Так хоронят святых патриархов Патриарх Илия Грузинский Патриарх Павел Сербский

#СловоПредстоятеля про духовний фундамент Розповідаючи про шлях до духовної досконалості, Блаженніший владика наголосив, що найпершим і найважливішим кроком є духовна нищета — усвідомлення того, що всі наші таланти та саме життя є даром Божим. Без цього правильного фундаменту жодні духовні подвиги не принесуть плоду. «Дуже важливою є перша сходинка. Це — фундамент. Якщо в домі фундамент закладено неправильно, то весь дім розвалиться. І ця заповідь, духовна нищета, полягає в тому, що людина завжди пам'ятає: вона є ніщо, а Бог є все. Усе, що ми маємо, належить Йому. І тіло, і душа, і розум, і всі таланти, якими володіє людина, — це Божий дар та Його власність. З цим треба обходитися так, як і належить поводитися з Божою власністю. Лише тоді людина правильно робить інші кроки у своєму житті. Якщо ж вона в цьому помиляється, то може поститися і молитися, але ці подвиги не принесуть плоду», — сказав Предстоятель. 🎥 Повне відео: https://youtu.be/fD983YzWH4A

🕯️ З молитвою та скорботою Митрополит Лонгін разом з архієреями взяли участь у прощанні з Патріархом Грузії Ілією II.
+9
🕯️ З молитвою та скорботою Митрополит Лонгін разом з архієреями взяли участь у прощанні з Патріархом Грузії Ілією II.

⚡️НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПРАЦІВНИКИ ТЦК ТЕРОРИЗУЮТЬ СВЯЩЕННИКІВ УПЦ На території Тернопільської області влаштовано справжній терор
⚡️НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПРАЦІВНИКИ ТЦК ТЕРОРИЗУЮТЬ СВЯЩЕННИКІВ УПЦ На території Тернопільської області влаштовано справжній терор священнослужителів УПЦ з боку представників ТЦК. 🚨Наші джерела повідомляють, що вже 9 парафій УПЦ залишилися без настоятелів через незаконну мобілізацію духовенства. У Шумському благочинні Кременецького району 5 священнослужителів (настоятелів) були викрадені працівниками ТЦК. Разом з ними мобілізовані протодиякон і диякон. Сьогодні до цього страшного списку доєднався викладач Почаївської духовної семінарії УПЦ о. Ігор Ковалюк.