spoiler runner
رفتن به کانال در Telegram
Про кіно і серіали від кінокритика Кирила Пищикова. Зворотній зв’язок: @pyshchykov Letterboxd: https://boxd.it/fOGR
نمایش بیشتر969
مشترکین
-124 ساعت
+67 روز
+3030 روز
آرشیو پست ها
Там Variety випускає сезон «Actors on actors» з серіальними зірками, а от в новому епізоді одне одного розпитують музи Вінса Гіллігана: Браян Кренстон та Ріа Сігорн.
Кренстон, наприклад, розказав, що в другому сезоні «Студії» його персонаж буде під наркотиками на «Оскарі».
А от і моя рецензія на 3 сезон "Ейфорії".
Міркую там, що це взагалі було, і що саме цим сезоном хотів сказати Левінсон.
Repost from Все буде Culturno
Нарешті! Американська "клюква" про нашу війну - "Людина війни". Він їде в Україну, щоб врятувати її серед пекла війни... Вже готую попкорн.
Оце наткнувся на цю очевидно шішну картинку як альтернативу пам'ятнику Булгакову і подумав, що це було б ідеально.
Ви запитаєте ну а чого саме Лінч і яке він має відношення до Києва?
Ну по-перше, Лінч — геній, і чого б не вшанувати його?
По-друге, Україну Девід підтримував та й в Києві бував (двічі), тож от вам і формальний привід.
По-третє, це був би ще й красивий концептуальний жест — Андріївський сполучає верхнє місто з Подолом, нижнім містом, яке завжди славилось містикою, відьмами, чаклунством. А ще район, як не крути, з мистецьким колоритом.
З особистого досвіду можу сказати, що саме на Подолі в Києві можна зустріти найбільш чудернацьких, лінчіанських персонажів. І от тут Лінч міг би бути чудовим монументом, який зустрічав би киян та туристів, що спускаються в нижнє місто, повне містики, мистецтва, сюрреалізму та контрастів.
Ну і ви просто уявіть собі картинку: осінній Андріївський, вечоріє, листя потихеньку починають опадати на бруківку, а повітрі стоїть густий туман, який освітлюють вуличні ліхтарі. Ви спускаєтесь на Поділ, а десь вдалині вуличний музикант на синтезаторі грає легендарну вступну тему Твін Піксу від Анжело Бадаламенті ну чи вона просто грає у вас в навушниках, і от ви в цій атмосфері зустрічаєте монумент Девіду Лінчу. Якщо ви курите, то це ідеальний момент, щоб дістати цигарку (ні в якому разі не айкос чи елктродудку) і смачно затягнутись поряд із режисером. А після цього вас зустріне містично-бентежний світ Подолу з диваками, купою кабаків, хитрих двориків та кінотеатром Жовтень, де, можливо, як раз покажуть в ретроспективі один з фільмів Девіда, після перегляду якого ви замкнете символічне коло.
+9
А мені тут пощастило отримати скрінери перших двох епізодів "Дому Дракона", так що трошечки випереджаю всіх по переглядам серіалу.
Писати нічого конкретного поки не буду, бо такі правила, та ну і якщо ви спойлерів хочете, ніхто вам не заважає прочитати книжку і дізнатись чим історія завершиться. Але одну штуку, мабуть, скажу — в деталях серіал все більше відрізняється від літературного першоджерела, і чим далі, тим відчутніше це буде відчуватись. Це навіть не про цей сезон, а про майбутній (майбутні?).
Ближче до прем'єри розпишу свої враження трохи детальніше, ну і буде ще щось від мене окрім вражень. Всім валар моргуліс, ну і можете подивитись на дисфункціональну сімейку Таргарієнів в об'єктиві Entertainment weekly.
Не знаю, чого я чекав прям хорошої приколюхи від цього кіно, мабуть повівся на трейлер, але це буквально от все ж те саме, що і всі ті "Дуже страшні кіна" з нульових. Рівень гумору теж на тому рівні і залишився.
В цілому більше і хз шо додати, ну брати Вайнси повернулись, ну жартують про маленькі члени, трохи є іронії над останніми "Криками", але ну не працює воно і все.
Repost from daria in technicolor
прочитала статтю
поміж іншого, він поділився, що використовує АІ для сторібордів
Уже 70 років я створюю власні сторіборди. Завжди існувала проблема: як передати акторському складу та знімальній групі те, що ти бачиш у своїй голові. Є речі, які потрібно побачити й відчути. Тепер завдяки цьому інструменту, я можу чіткіше й ефективніше показувати своїй творчій команді те, що я візуалізую: художнику-постановнику, артдиректору та оператору. Нещодавно я протестував це на одній сцені, і можливість візуалізувати сторіборд та одразу поділитися ним дала відчуття творчої свободи. На етапі препродакшену час коштує грошей, і це дозволило нам рухатися швидше, не жертвуючи якістю чи майстерністю».
+1
You were the chosen one! It was said that you would destroy AI, not join it! Bring balance to the movies, not leave them in darkness!
джерело: https://www.nytimes.com/2026/06/02/business/media/martin-scorsese-artificial-intelligence.html
Ну, коротше, "Ейфорія" була увесь цей час про make America great again.
В кінці не вистачило хіба що крику орла, щоб остаточно переповнитись американським патріотизмом.
Цього тижня в тредсах і твітерах віруситься стрічка "Спочатку дами", тож звісно я пішов дивитись, що воно там таке.
А історія це про Деніела — "альфача" та одного з керівників рекламної агенції, який є стереотипним мізогіном, і якому необхідно підвищити якусь жінку до керівної посади (бо він сам про це набрехав). Вибір падає на Алекс, яка пропрацювала в компанії 20 років, однак її постійно ігнорять, і підвищення нічого не змінює. В результаті після скандалу вона звільняється, а Деніел, переслідуючи її, врізається в стовп і опиняється в іншому всесвіті, де всім керують жінки.
Тобто це класична історія перевиховання, де поганий мужик має зрозуміти наскільки страждають в реальному світі жінки. Ну і разом з цим показати якусь кількість гегів на тему. Хоч, насправді, гег в фільмі лише один, просто повторюється в різних варіаціях, а суть його приблизно така: а що якби жінки вели себе так само гидко як чоловіки? І на цьому все. Замість білизни для жінок "Вікторія Сікрет" білизна для чоловіків "Вікторс Сікрет". Замість "Дона Кіхота" — "Донна Кіхот". Замість еротичних журналів з напівоголеними жінками, те саме з чоловіками. І так далі. Повне віддзеркалення без рефлексії взагалі.
Я не скажу, що сама ідея якась погана, але ось цей один жарт стрічки дуже швидко набридає, а далі виявляється, що окрім нього стрічка хіба що може запропонувати класичний ромкомовий сюжет. Воно б ще спрацювало, якби це був короткий метр, але в нинішній формі десь через півгодини просто з'являється бажання, щоб це кіно скоріше закінчилось.
Знаю, що "Спочатку дами" засновані на подібному французькому фільмі "Je ne suis pas un homme facile" (і є підозра, що він цікавіший), бо ця стрічка так і не показує всі можливості свого концепту. Я вже десь ближче до фіналу подумав, що наскільки б фільм міг би бути кращим, якби в цей паралельний світ потрапив не тільки герой Саши Барона Коена, але й героїня Розамунд Пайк — конфлікт між героями виникав би набагато цікавіший, бо ми бачили б різні траєкторії персонажів, де один втрачав би своє владне положення і пристосовувався іншої ролі, а інша навпаки отримувала б владу та вплив. А далі навколо цього конфлікту можна будувати найрізноманітніші комедійні ситуації.
Але загалом дуже нудне і поверхневе кіно, і, чесно, не розумію нащо його дивитись, якщо Ґрета Ґервіґ вже зняла не так давно фільм "Барбі", який по всім параметрам кращий за "Спочатку дами".
Отже тепер трохи детальніше про «Backrooms».
Почнемо із синопсису: 1990 рік. Продавець меблів Кларк переживає через розрив із дружиною, і намагається пропрацювати проблему із психотерапевткою Мері Клайн. Живе Кларк в магазині меблів (дружина відібрала його дім), і одного разу знаходить прохід крізь стіну в якийсь незрозумілий простір – зазначені в назві «Backrooms» або ж «Залаштунки».
Далі фільм, насправді, немає сенсу переказувати, бо все показане буде залежати лише від вашої інтерпретації. Тобто навіть якщо перекажу сюжет до фіналу, далеко не факт що моє сприйняття співпаде із сприйняттям інших глядачів. Хоча всім, думаю, очевидно, що нічого доброго від знахідки Кларка не вийде.
Ну і власне головне питання стрічки полягає в тому, щоб розібратись, а що означають ці залаштунки. І тут тільки в мене одразу виникло декілька інтерпретацій.
Перша, і найбільш очевидна – фільм є критикою використання ШІ. Світ залаштунків доволі химерний, але в чомусь дуже схожий на наш, вірніше він є викривленим відображенням, спробою відтворити реальність без улавлювання суті. Тобто форма і матерія відтворюються, однак не смисл. Ну і тут вже виникає питання до самого феномену ШІ, і чому він ніколи не зможе по-справжньому стати усвідомленим, бо це просте копіювання. Власне певною мірою «Backrooms» можна сприйняти і як певне відтворення експерименту Китайської кімнати.
Іншою інтерпретацією може бути психоаналітична, адже недарма один з ключових персонажів стрічки – психотерапевтка. Власне весь фільм можна трактувати як її занурення до несвідомого Кларка, де приховані його глибинні страхи та бажання. Тобто тут стрічку можна сприймати як коментар про психотерапію, та її скерованість на минуле і памʼять, яка так чи інакше спотворюється з часом.
Також «Залаштунки» можна прочитати як платонівський міф про печеру. Якщо в Платона суть міфу була в тому, що люди, що живуть в ілюзорному світі не будуть прагнути з нього вийти навіть якщо зʼявиться людина, яка вийшла зі світу ілюзій, та розкаже решті про ілюзорність світу. Вихід з печери стає прагненням до істини і шляхом філософа. В «Залаштунках» же навпаки показана історія де людина добровільно занурюється в світ ілюзій та не бажає з нього виходити. Не те щоб це щось нове в кіно, в тій же «Матриці» персонажем, що добровільно бажав повернутись до світу ілюзій був Сайфер. А ще стрічку можна прочитати крізь філософію постмодерну, бо фактично «Залаштунки» є чистим втіленням бодріярівського симулякру.
Коротше, кіно вийшло хорошим саме для трактування його сюжету, і це лише мої інтерпретації, впевнений що на просторах інтернетів ви знайдете й інші. А якщо ви вже подивились, то діліться своїми думками в коментарях.
اکنون در دسترس! پژوهش تلگرام ۲۰۲۵ — مهمترین بینشهای سال 
