fa
Feedback
den the dev

den the dev

رفتن به کانال در Telegram

Привіт, на звʼязку @denysdovhan 👋 Тут я пишу про все: програмування, розумний дім, адміністрування, технології, ігри та медіа. Роблю фронтенд для AI-чату у Wix.com

نمایش بیشتر
کشور مشخص نشده استدسته بندی مشخص نشده است
1 099
مشترکین
اطلاعاتی وجود ندارد24 ساعت
اطلاعاتی وجود ندارد7 روز
اطلاعاتی وجود ندارد30 روز
آرشیو پست ها
🏡 Анонсую Home Assistant Community Day 2026 у Києві Разом з Богданом Свердлюком почали планувати мітап присвячений Home Assi
🏡 Анонсую Home Assistant Community Day 2026 у Києві Разом з Богданом Свердлюком почали планувати мітап присвячений Home Assistant. Зареєстрували подію, отримали апрув від комюніті-менеджерів Home Assistant, шукаємо локацію та спікерів, тож пишіть, якщо у вас є що розповісти на тему розумного дому! ️ Реєстрація на подію

🫙 Друзі, збір на Мавік! Збираємо на DJI Matrice 4T для мого колеги, який зараз на службі у Силах оборони. Відкрив дружню бан
🫙 Друзі, збір на Мавік! Збираємо на DJI Matrice 4T для мого колеги, який зараз на службі у Силах оборони. Відкрив дружню банку тут: https://send.monobank.ua/jar/3YZduuC4Vg

📱 В твітері де не де випливають твіти людей про те, що OpenAI тестують Codex Mobile Це прямо те, чого я чекав: хочеться лиши
📱 В твітері де не де випливають твіти людей про те, що OpenAI тестують Codex Mobile Це прямо те, чого я чекав: хочеться лишити ноут відкритим, йти пити чайок і направляти агента в правильному напрямку з телефона. Підозрюю, що буде підніматись локальний сервер, а телефон підключатиметься до нього по вебсокетах - цікаво глянути на кінцеву реалізацію.

Codex - це як Claude Code, тільки для програмування 😁
Codex - це як Claude Code, тільки для програмування 😁

🌧️ В Cloudflare електронним листом скоротили 20% компанії, щоб підготуватись до “agentic AI era”
Масік, а чому хмарка плаче?
Всього звільнили 1100 людей. При цьому акції компанії на фоні цієї новини обвалились на 18% за день. Як кажуть знайомі, механіка скорочення була як у Грі в кальмара — спершу всім розіслали емейл приблизно такого змісту:
Сьогодні вас будуть скорочувати. Через годину ви отримаєте лист, чи ваша позиція зберігається, чи скорочується. Очікуйте.
Уфф, можу тільки уявляти, що відчували працівники у цю годину 🗿

1000!

Найприкольніше, що основну функціональність я завайбкодив буквально за одні вихідні. Потім ще кілька вечорів пішло на налаштування 3D-модельки, навігацію, підтримку інших форматів, PWA, локалізацію та нормальну інфраструктуру. P.S. Якщо ви клініка і хочете давати людям нормальний спосіб отримувати та переглядати свої знімки на особистих пристроях без танців із Windows-софтом — напишіть мені 🙂

🦷 Навайбкодив собі переглядач 3D-знімків компʼютерної томографії прямо в браузері Щоразу після стоматолога мені на емейл приходили файли КТ, які нормально відкриваються тільки в якомусь дуже специфічному Windows-софті. А мені хотілося простого сценарію:
отримав знімок → відкрив сайт → вибрав папку → одразу дивишся на в браузері, телефоні або планшеті.
І от в якісь вихідні я закинув всі ці файли у Codex і попросив проаналізувати формат, розібратись, що там всередині та як правильно перетворити цей формат на модель. У результаті вийшов Voxel Viewer: локальний web/PWA-переглядач CBCT-знімків, який читає папку прямо у браузері, нічого нікуди не завантажує, аналізує та збирає обʼєм у воркері та показує 3D + аксіальні, сагітальні й корональні зрізи. Додав підтримку форматів Sirona GALILEOS, OneVolume і DICOM. Є 3D на Three.js, zoom/scrub по зрізах, українська локалізація і можливість встановити як PWA. 🧊 Подивитись на свої знімки можна тут ⚒️ Репозиторій (не забудьте поставити зірочку)

Різниця між Opus 4.7 і GPT 5.5 відчувається приблизно так
Різниця між Opus 4.7 і GPT 5.5 відчувається приблизно так

🏡 Новий реліз Home Assistant 2025.5 Може ви забули, але я вам напамʼятаю, що цей канал про розумний дім 😁 Цього разу багато нових цікавих штук: - Додали підтримку пристроїв що працюють по радіочастотах. Це класно, бо я колись розглядав встановлення ролетів з RF-модулем і відмовився через відсутність підтримки Home Assistant. - Вдосконалили дашборди: окремий дашборд для батарейок, додали плитку для шорткатів, нові елементи керування для медіа. - Покращили тригери. Додали підтримку for: для тригерів. Тобто тепер можна буде зробити тригер для чогось, що відбувається вже деякий час. Раніше це було лише для умов. Цього теж давно не вистачало - має сильно спростити мої автоматизації. Я давно не писав такі апдейти. Як вам взагалі цікаві такі оновлення?

Але не розслабляйтесь, бо потім з нами так розмовлятимуть Даріо Амодей та Сем Альтман

Коли отримав підписку на Claude Max 20x 😁

Усіх фанатів Зоряних війн вітаю з нашим святом 🪐
Усіх фанатів Зоряних війн вітаю з нашим святом 🪐

Впровадження AI на легасі-проєктах виглядає якось так
Впровадження AI на легасі-проєктах виглядає якось так

Я, коли бачу згенеровані меми про АІ
Я, коли бачу згенеровані меми про АІ

А ще, на додачу до всього, Copilot анонсували, що з 1 червня суттєво зростуть множники використання моделей. Наприклад: Claud
+1
А ще, на додачу до всього, Copilot анонсували, що з 1 червня суттєво зростуть множники використання моделей. Наприклад: Claude Opus 4.7 зросте 3х -> 27x 🤯 GPT 5.4 зросте 1x -> 6x Тобто при використанні Opus 4.7 ваш ліміт витрачатиметься у 27 разів швидше 🫪 Нагадаю, що дотепер GitHub Copilot був один з найвигідніших провайдерів - за 10$ на місяць вони давали доступ до багатьох провідних моделей.

🤖 З GitHub коїться якась біда На днях у GitHub знайшли вразливість, яка дозволяла отримати доступи до мільйонів репозиторіїв
🤖 З GitHub коїться якась біда На днях у GitHub знайшли вразливість, яка дозволяла отримати доступи до мільйонів репозиторіїв через git push -o. Вчора Мітчел Хашімото анонсував, що термінал Ghostty йде з GitHub аргументуючи ненадійністю платформи для щоденної роботи через часті збої в інфраструктурі. І все це на фоні постійних збоїв інфраструктури. Аптайм деяких сервісів впав до 67% - тобто майже третину часу якийсь з сервісів може бути недоступним. Все це дуже сумно, бо GitHub - це неймовірно крутий продукт, який без сумнвіу змінив світ і вплинув на проникність та доступність опенсорсу.

☕️ Трагікомічна пʼєса від Сільпо в двох діях
+1
☕️ Трагікомічна пʼєса від Сільпо в двох діях

☁️ Перевів свої домени з Namecheap на Cloudflare Останні 10 років я купував свої домени на Namecheap. Мені подобався сервіс,
☁️ Перевів свої домени з Namecheap на Cloudflare Останні 10 років я купував свої домени на Namecheap. Мені подобався сервіс, відносний мінімалізм у інтерфейсі і відсутність агресивного маркетингу (як у GoDaddy). Аж ось прийшов лист, що наступного місяця Namecheap збирається стягнути з мене $77 за домен spaceship-prompt.sh. Я вже багато користуюсь Cloudflare як DNS-проксі для моїх сайтів і останній рік я почав купувати домени у них - просто тому, що зручно менеджити все в одному дашборді. Так, подивився на ціни і перевів до Cloudflare решту своїх доменів. spaceship-prompt.sh — $77 → $45 домени .com — $16 → $10 Не знаю скільки це триватиме, але поки що це найвигідніший варіант. А де ви купуєте домени і як вам сервіс?

Згадав таку тємку: на початку АІ-буму багато компаній робили внутрішні хакатони, щоб швидко придумати як використати АІ в сво
Згадав таку тємку: на початку АІ-буму багато компаній робили внутрішні хакатони, щоб швидко придумати як використати АІ в своїх продуктах. Саме завдяки цьому ми тепер маємо безтолкові АІ-чатики тупо всюди. Цей пост тут тому, що OpenAI релізнули нову модель для зображень, яка може генерувати такі меми за один промрт