es
Feedback
Expres European

Expres European

Ir al canal en Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

Mostrar más
El país no está especificadoLa categoría no está especificada
833
Suscriptores
+724 horas
+307 días
+3030 días
Archivo de publicaciones
În loc de noapte bună. Tovarășul deputat Vasile Gradinaru, am câteva întrebări la dumneata. Este adevărat că ești nașul de cununie a proaspătului exclus din PAS Sergiu Crețu? Este adevărat că el era curierul între dumneata și agentii economici dezvoltatori din Chișinău? Este adevărat că acest consilier a fost documentat de CNA și ei au probe beton de trafic de influență și corupție? Este adevărat că își bătea nevasta și asta este motivul fumigenă care va fi lansat fiind cauza excluderii din partidul iubit? Așa fel de informații răspândesc în spațiul public colegii dumitale de partid. În șoaptă, că e scandal! Deci, întreb și eu, nu dau cu parul. Pentru că sunt deprinsă să mă documentez din prima sursă, întreb direct persoana vizată, nu vreau să cred bârfele din PAS. P.S. matale despre cine vorbeai in acest video la 19 mai 2022? ☝️ Multumesc anticipat. Am scris postarea pe fb și am dat tag deputatului Gradinaru. Peste 5 minute a scos tag-ul și mi-a dat bloc. M-am scârghit iaca.

Iuhuuuuu!! PSG campion! Felicitări!
Iuhuuuuu!! PSG campion! Felicitări!

Vă uitați?
Vă uitați?

⚡️ „Ce a făcut familia ta sub Hitler? Află aici.” O arhivă a membrilor NSDAP a devenit disponibilă în Germania, permițându-ți
⚡️ „Ce a făcut familia ta sub Hitler? Află aici.” O arhivă a membrilor NSDAP a devenit disponibilă în Germania, permițându-ți să afli despre implicarea rudelor tale în Partidul Nazist. Dar la noi nu vor să implementeze asa o arhivă publică online? Să stie toti cine erau stukacii NKVD-ului. Întreb pentru o prietenă.

+1
Această cucoană ne trimite să trăim în Rusia. Bre, dă-l dracului de treabă. După șase ani de guvernare Maia Sandu, cu televiziuni inchise si jurnalisti atacați de ea în instanță pentru întrebări, cu Guțul în pușcărie, cu Vlah scoasă ilegal din cursă, în țara condusa exclusiv de ea, care amus amus ne integrăm, cu valori democratice, stat pretins de drept, si cu asa zisă libertate de exprimare, EA se supara când e numita dictator si ne compară cu Rusia și Coreea de Nord? Asta în cazul când țara noastra sub ilustra si democrata ei conducere a fost retrogradata de la "democrație defectuoasa" la "regim hibrid"? Sau tot Putin a făcut clasamentul? Cucoană, Putler tot cu din astea a început și unde s-a ajuns? Nerușinare crasă. Și tupeu de nedescris.

Astăzi ploile cu grindină au făcut multe stricăciuni în țară. Vorbesc cu agricultorii, plantații întregi au fost făcute una cu pământul în câteva minute.

Viorica, scumpa mea, mersi de atenție! Eu știu una. Fiecare gândește după cum îi este capul, mintea și inima. Cel care caută
+1
Viorica, scumpa mea, mersi de atenție! Eu știu una. Fiecare gândește după cum îi este capul, mintea și inima. Cel care caută atenție cu disperare - vede așa tendința și forță motrice la toți din jur. Nu că cineva vorbește pentru a schimba spre bine societatea, nu. Asa variantă limitații de minte nu-și pot închipui. Cel care vede comploturi și teorii conspiraționiste peste tot - singur face parte din ele, așa e deprins și altfel nu știe, bănuind pe toți de conspirații și înțelegeri meschine. Cel de are un singur scop, să toarne benzină în foc - așa vede situația când cineva are părere diferită de turma lor. În rest, sănătate și minte la nebuni.

+1
Acel moment când ajungi să dai cu capu-n ștangă și să conștientizezi că videourile piaristice plasate pe tiktok nu te apără. Stați fără grija, că sunteți cu mine. Da cu mine, e ca și cum ați fi singuri. NATO și UE înseamnă protecție, înseamnă pace. Da. Ne-am convins. Mulțumim. https://t.me/romania_ru/65455?single

Greutatea lui Trump a ajuns la 108 kg (238 lbs) la o înălțime de 1,91 m (5'9"), iar indicele său de masă corporală (IMC) a fo
+2
Greutatea lui Trump a ajuns la 108 kg (238 lbs) la o înălțime de 1,91 m (5'9"), iar indicele său de masă corporală (IMC) a fost de 29,7, cu un indice de masă corporală (IMC) de 30, considerat obez. Aceste constatări sunt conținute în raportul medical anual al președintelui SUA. Medicul de la Casa Albă, Sean Barbabella, i-a recomandat lui Trump să continue pierderea în greutate, dieta și activitatea fizică. În timpul examinării sale, președintele a fost supus unei tomografii computerizate a inimii, unor screening-uri pentru cancer și altor teste efectuate de 22 de specialiști. Medicii au raportat că funcția inimii, plămânilor și a sistemului nervos era normală. Trump a trecut evaluarea cognitivă MoCA cu un scor perfect de 30 din 30. În concluzia lor, medicii au concluzionat că „abilitățile sale cognitive și fizice sunt excelente” și îi permit să îndeplinească pe deplin atribuțiile șefului statului. Ap' înseamnă că nu-i nebun?

+1
Bunadimneața. Atunci când te iubește poporul.

Să aveți un sfârșit de săptămână cât mai fain, dragilor. Eu vă cuprind. #no_stress #no_rules

Iaca na tebe poftim. Da ce s-a intamplat? Asa era activ, azi filma, făcea selfy. Поистине, неисповедимы пути молдавской полит
Iaca na tebe poftim. Da ce s-a intamplat? Asa era activ, azi filma, făcea selfy. Поистине, неисповедимы пути молдавской политики.

Frumoase prețuri. La piață am luat cireșe cu 45, căpșune cu 50, caise cu 60.
+1
Frumoase prețuri. La piață am luat cireșe cu 45, căpșune cu 50, caise cu 60.

Repost from Gonța Media
Foarte curând…

În 2025, 31,1% din populație se afla în sărăcie absolută, iar 15,1% în sărăcie extremă. În ceea ce privește sărăcia absolută,
În 2025, 31,1% din populație se afla în sărăcie absolută, iar 15,1% în sărăcie extremă. În ceea ce privește sărăcia absolută, rata în sate a constituit 40%, mai mare decât în orașe, unde a fost de 21,1%. În regiunea Nord, rata a fost de 31,6%, în regiunea Centru – 38,8%, iar în regiunea Sud – peste 46%. Datele au fost prezentate pe 29 mai de Biroul Național de Statistică (BNS) și nu includ teritoriul din stânga Nistrului și municipiul Bender. Mulțumim, Maia Sandu! Mulțumim partidului!

Săptămâna trecută au criticat opoziția pentru protest la tribuna parlamentului. Astăzi, PAS, în CMC. Но это другое. Понимать надо.

Vă amintiți de situația cu tânărul care a slujit în Armata Națională a Moldovei, a votat la alegerile din Republica Moldova, apoi a aflat că nu are cetățenie moldovenească și i s-a oferit șansa de a trece de două ori prin cele șapte cercuri ale iadului pentru a-și recâștiga cetățenia? Și vă amintiți ce au spus despre 6.000 de cetățeni din Republica Moldova care și-au pierdut cetățenia din cauza, să-i spunem cum o facem, obsesiei Maiei Sandu și a prostiei birocratice a țării, unde concentrația de români basarabeni este prohibitiv de mare? Așadar, Mircea Eșanu, șeful Agenției Servicii Publice din Republica Moldova, ne informează - fie cu mândrie, fie cu entuziasm - că numărul real al persoanelor născute din cetățeni moldoveni și care au dreptul la cetățenie moldovenească prin naștere, dar care nu o au de fapt, este de 27.000! Aceasta este populația unui oraș mediu din Republica Moldova. Și statul nu a arătat nicio remușcare - și cui îi pasă? Este mai bine să aducem indieni. https://t.me/romania_ru/65401

Aici cine e dușmanul?

Apoi totusi ce e cu edificiul Filarmonicii Naționale, iubită guvernare? Nu vreți să alergați, cum ați început ultima vreme?
Apoi totusi ce e cu edificiul Filarmonicii Naționale, iubită guvernare? Nu vreți să alergați, cum ați început ultima vreme?

Radu, când faci asa propuneri битые, nu uita de asta. ☝️
+1
Radu, când faci asa propuneri битые, nu uita de asta. ☝️