es
Feedback
Expres European

Expres European

Ir al canal en Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

Mostrar más
El país no está especificadoLa categoría no está especificada
829
Suscriptores
+1024 horas
+237 días
+2330 días
Archivo de publicaciones
Eu nu cred că nireasa asta va restitui vreun leu la stat. Precum nu am crezut nicio secundă că verișoara globală va dona banii primiti pe lângă premii. Așa și nu am mai văzut confirmări de la președinție unde au fost donate acele zeci de mii euro. Я как бы ни на что не намекаю, dar la Risipeni nu-i sistem centralizat de apă. Pozor, duamna. Pozor.

Да да. Не будите в Виталика зверя. Особенно зайца. Codruții fac șfîrleață, de parcă nu ei au contribuit la instaurarea acestu
Да да. Не будите в Виталика зверя. Особенно зайца. Codruții fac șfîrleață, de parcă nu ei au contribuit la instaurarea acestui dezastru în țară. Sunteți complici, toată șatra. Asumați-vă.

Și vsio? Demisie și bani restituiți și gata? Pe Stoianoglo îl poartă prin judecăti din cauza unui rahat de dosar desenat din
Și vsio? Demisie și bani restituiți și gata? Pe Stoianoglo îl poartă prin judecăti din cauza unui rahat de dosar desenat din cauza unei cotizatii acordate la concedierea unui angajat, care a fost restituită, acțiuni prin care nici nu a fost prejudiciat statul.

Și ca să nu ziceți că eu inventez, Ambasada Rusiei a scris inca pe 19 iunie despre pretinsul spion de azi. ☝️
Și ca să nu ziceți că eu inventez, Ambasada Rusiei a scris inca pe 19 iunie despre pretinsul spion de azi. ☝️

Repost from N/a
Eu doar reamintesc.. https://t.me/patriot137/8895

А в остальном, прекрасная маркиза, всё хорошо, всё хорошо...
А в остальном, прекрасная маркиза, всё хорошо, всё хорошо...

Spionul potrivit la timpul potrivit.

Nu-i dronă, dar ma rog, incearcă si ei cum pot. ☝️ Maladeț!
Nu-i dronă, dar ma rog, incearcă si ei cum pot. ☝️ Maladeț!

Ну всё. Putem dormi liniștiți. Se vor controla ei între ei. Un fel de междусобойчик. Ибо Рафик ниущом не виноват.
Ну всё. Putem dormi liniștiți. Se vor controla ei între ei. Un fel de междусобойчик. Ибо Рафик ниущом не виноват.

Urjănt trebuie depistată vreo dronă pe șifer. Urjănt!

Эта фсё инчидент
Эта фсё инчидент

Când propagandiștii plătiți ai pas-ului luptă cu morile de vânt și văd putinisti și dușmani ai parcursului european peste tot, eu zic să înceapă cu grupul criminal organizat pas în frunte cu lidera globală cea premiată. PAS-iștii se descurcă de minune singuri cu compromiterea parcursului european, fiind ipocriți, minciunoși, corupți, incompetenți, tâlhari și lipsiți de integritate. Putin nici nu trebuie să se implice, elementar. De ce ar trebui să cheltuie resurse si efort, când cu distrugerea se isprăvește de minune lidera cu șatra ei de corupți? Am spus și o mai spun. Pe mine nu propagandiștii ruși m-au făcut eurosceptică, dar dușmanii țării de la pas, această guvernare de nesimțiți. Mie nu-mi place de acest Putin de prin 2013, îl critic dintotdeauna, mult înainte de a se pupa Maia cu Kozak pe la președinție. Reiterez, nu el, si nu propaganda lui m-a adus la dezamăgire, (că eu nu-i privesc si nu-i ascult) ci tălharii nesimțiti din PAS. Asa că să fie buni să-și asume decepția lumii, și când caută dușmanii integrării - să se uite în oglindă.

Așa va fi după investigație. ☝️
Așa va fi după investigație. ☝️

Asta eu aștept ca procurorul general cu 75 mii lei găsiți printre murături, să pornească anchetă penală pe cei de la MoldatSA
Asta eu aștept ca procurorul general cu 75 mii lei găsiți printre murături, să pornească anchetă penală pe cei de la MoldatSA.

Felicitări, dragi colegi!
Felicitări, dragi colegi!

photo content

Între timp, verișoara globală. ☝️ Nu trevojiț'.

RISE Moldova: Anastasia Taburceanu a încasat peste un milion de lei de la MoldATSA în mai puțin de un an Purtătoarea de cuvânt a Î.S. „MoldATSA”, Anastasia Taburceanu, a fost remunerată cu peste un milion de lei în mai puțin de un an de activitate în cadrul întreprinderii, potrivit unei investigații RISE Moldova. Conform sursei, după angajarea sa în iunie 2025, Taburceanu a obținut venituri de peste 500 de mii de lei în acel an, iar în 2026 remunerarea sa ar fi depășit 120 de mii de lei lunar. Taburceanu a declarat pentru RISE că salariul de bază este de 25.700 de lei, iar diferența ar include sporuri, diurne și alte plăți prevăzute de regulamentele interne. Investigația mai arată că aceasta a obținut venituri și din activități de consultanță și comunicare desfășurate în cadrul unor proiecte finanțate extern.

Solicităm sprijinul cetățenilor pentru localizarea unei minore dispărute. Fata de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, raio
Solicităm sprijinul cetățenilor pentru localizarea unei minore dispărute. Fata de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, raionul Cahul, a plecat de la domiciliu în dimineața zilei de astăzi și, până în prezent, nu a revenit. Potrivit informațiilor preliminare, minora s-ar fi deplasat cu un microbuz și ar fi coborât în Chișinău, în zona Gării de Sud. Semnalmente👇🏻 Înălțime: aproximativ 1,65- 1,70 m Constituție: medie Păr: blond Ochi: căprui În momentul dispariției era îmbrăcată cu blugi albaștri și încǎlțatǎ cu adidași albi. 📞 Dacă ați văzut-o sau dețineți orice informație care poate ajuta la localizarea acesteia, vă rugăm să apelați imediat la numărul 079 984 076 sau la 112. Orice distribuire a acestui anunț poate contribui la găsirea minorei. Vă mulțumim pentru sprijin!

Vitălikă, d-ap ci s-o întâmplat? Nu tu erai acela care rupeai buca pentru Nicușor cu "salvați România"? Nică stabilitate în s
Vitălikă, d-ap ci s-o întâmplat? Nu tu erai acela care rupeai buca pentru Nicușor cu "salvați România"? Nică stabilitate în sîngur.