Напиши мені інтерфейс
前往频道在 Telegram
UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka
显示更多1 629
订阅者
+124 小时
+17 天
+830 天
帖子存档
Дві книги для UX-райтерів
• Microcopy: The Complete Guide
Це перша книга на тему, яку я читала. І скажу чесно: на той момент я не достатньо добре знала англійську, щоб зрозуміти усе, що там написано.
Однак, саме вона привідкрила для мене завісу у те, що ж таке UX-райтинг і чим він відрізняється від копірайтингу, яким я займалась раніше.
В книжці багато прикладів та історій з життя авторки. Завдяки цьому читати цікаво - а теорія стає зрозумілішою, бо її тут-таки підкріплюють практикою.
Планую незабаром її перечитати💙
• Письмо - це дизайн
Ніжно люблю цю книгу і вважаю її біблією UX-райтингу. Принаймні, мене вона навчила багато чому і стала незамінним помічником, коли я працювала над системою тонів голосу для контент-гайду.
Подобається її структурованість та системність. Якщо щось забув, завжди можна відкрити потрібний розділ і перечитати.
Вона лежить на моєму столі і зараз, і час від часу я зазираю в неї, щоб переконатися, що усе роблю правильно.
Бонус:
• Графічний дизайн. Нові основи (серія книг)
Ви спитаєтет мене "До чого тут UX Writing?". А я відповім, що ця серія дуже класно розповідає про принципи групування інформації, вплив кольорів і форм на людське сприйняття, сітки, а також про дизайн загалом.
Скажімо так: після цих книг стає зрозуміліше, який шлях пройшов дизайн за останні кілька десятиліть, які існують підходи, а ще - на які правила варто звертати увагу при побудові дизайну як такого, будь це інтерфейс, банер чи онлайн/офлайн реклама.
Я обожнюю професійну літературу, хоч і не завжди маю час її читати. А ще - дуже люблю все, що робить видавництво ArtHuss: половина моїх книг саме звідти.
У планах зараз ще такі книги:
• Мапа історій користувача
• Ой, копірайтинг
• Фріланс здорової людини
А у вас що?)
Repost from APOLLO 🪐
Чекаємо на лекції «UX Writing допомогає знайти бренду слова, що працюють в інтерфейсах» ✍🏻
👉🏻 Про що поговоримо:
1. Різниця між Content Strategy, UX Writing та Microcopy
2. Як тон голосу бренду впливає на текст інтерфейсів
3. Практичні поради для тих, хто пише UX тексти
4. Як тестування тексту може дати розуміння, чи живете ви в одній реальності з користувачами інтерфейсів
👥 Для кого буде корисно:
- Дизайнерам, які хочуть розширити свої навички в написанні текстів для інтерфейсів (додатки, сайти, складні інженерні штуки)
- Продуктовим менеджерам, які хочуть краще розуміти, як текст впливає на досвід користувачів
- UX райтерам, які шукають нові підходи
👩🏻 Лектор:
Дарʼя Александрова, Lead UX Researcher and Designer @ AgileEngine. Створює складні B2B2C інтерфейси, якими легко користуватися.
🖇️ Купити квиток: https://bit.ly/44Xx2oU
Вартість: 199 грн
Запис буде
Пост знайомство
У каналі додається людей, тож давайте знайомитися🙂
Трохи фактів про мене:
• Мене звати Дарина і мені 25 років
• У UX-райтингу вже 3 з хвостиком роки
• Зараз працюю у ПриватБанку і відповідаю за UX-копі для бізнес-сегменту
• Вчилася у Projector на курсах Web Design Beginning, UX Design Beginning і Mobile Apps Design
• Пройшла курс UX Writing на Uxcel і продовжую тут навчання на інших курсах
• Працювала у Київстарі, 1+1 Media і трохи на FILM.UA (хоч і не увесь досвід пов'язаний з UX Writing)
• Мешкаю у Києві з коханим і кішкою, іноді збираю на ніштяки для приятелів у ЗСУ
• Малюю, іноді пишу вірші, займаюся спортом, іноді танцями, веду активний спосіб життя
У коментарях можете розповісти про себе:) Буде цікаво познайомитись! А ще - законектитись у соцмережах.
Мої ось тут:
• https://www.linkedin.com/in/darynakryvokhatko/
• https://www.instagram.com/kryvokhatko_daryna/
• https://www.facebook.com/cool.ventilytor
Вчора допроходила курс UX Witing від Uxcel
Сподобалося! Зокрема:
• Розділ про те, як і де саме краще писати підказки до полів
• Про даркпаттерни у райтингу
• Про content first
• Про голос і тон бренду
Ще цікаво було читати про те, що і так використовуєш у роботі - ніби валідація того, що робиш усе правильно. Ну і так, зважаючи на те, що я хочу підтягнути англійську, дуже корисно було пройти цей курс саме англійською.
А отриманий сертифікат можна додати у Linkedin (що я, власне, вже і зробила). І тепер почала проходити курс UX Design Foundation.
До речі, про тони голосу є ще класний окремий урок. Рекомендую:
https://app.uxcel.com/lessons/ux-writing-tones-590?utm_source=share-lesson
#корисне #offlinemeetup
Спілкування підвищує стресостійкість та імунітет. Цієї осені ми вирішили провести офлайн мітап. Обговорити цікаві теми за пляшечкою безалкогольного пива.
У програмі:
- Як підхід Jobs to be Done допомагає створити цінність – Анатолій Бондар
- Якісний текст неможливо написати, не розуміючи суті – Дарина Кривохатько
- Нетворкінг
Чекаємо на тебе у неділю 8 жовтня о 15:00. За адресою Велика Житомирська 20, 8 поверх в гостях у компанії YouScan.
Вартість квитка 360 грн. Реєстрація за посиланням https://bit.ly/kyivux-meetup32
Запис за кілька тижнів викладемо на нашому Youtube каналі.
Не можу повірити поки, що це пишу, але 8 жовтня говоритиму про UX Writing на публіку. Приходьте)
Якщо ви десь бачите проблемні тексти - сміливо кидайте мені у коментарі або в особисті.
Будемо дивитися, як можна покращити:)
Наші клієнти не дурні
Час від часу чую від людей, далеких від контенту, фрази по типу "Люди не дурні" - в контексті користувачів сервісів, для яких я пишу. І ті, хто так говорить - абсолютно мають рацію. Ми маємо поважати і любити наших юзерів усім серцем. Однак...
Я думаю, більшості з нас траплялися на очі дослідження про те, як стрімко зменшується час, який люди здатні фокусувати увагу. Так зване кліпове мислення і звичка скролити контент бездумно - головний супротивник UX-райтера в боротьбі за людську увагу.
Тому так. Ми не маємо говорити з клієнтами, як з дітьми. Але завжди маємо пам'ятати: щодня наші юзери опрацьовують сотні рядків тексту/десятки відео та аудіо/купу соцмереж. Когнітивне навантаження виходить їбєйше, ви вже вибачте мені мою французьку.
Тож тексти мають бути:
• Прості
• Короткі
• Прямолінійні
• Структуровані
• З суттю, яка зчитується з самого початку
• Не перенасичені специфічним сленгом
Щоб люди могли одразу визначити - чи буде їм корисно і цінне те, що ми їм пропонуємо прочитати.
Less is more, як то кажуть. Завжди намагаюсь тримати це в голові, коли пишу: дуже допомагає сфокусуватися на суті і виділити основне, щоб успішно боротися за людську увагу і надалі❤️
Ділюся скарбом, який знайшла
Натрапила на платформу Uxcel - і там є крус з UX-райтингу!
Я вже прошла перший модуль і проходжу другий: оформила підписку, бо платформа настільки крута, що рука сама тягнеться одразу оплатити повний доступ 🙂
Про курс:
4 модулі, кожен модуль розбито на теми. Після теорії - складаєш тест, після рівня - ще один, більш загальний. Мова - англійська.
Класний варіант для початківців, але для себе теж знайшла багато корисного:
• По-новому подивилася на підхід до написання текстів помилок - можливо, теж трохи зміню свій підхід.
• Дізналася цікаві штуки про англомовний UX-райтинг. Для мене це дуже актуальна тема і зайва інфа про використання слів ніколи не завадить.
• Структурувала деяку інформацію в голові, повторила і закріпила знання.
І це я лише на початку другого модуля!
Там ще є багато курсів, які планую пройти: воно ніколи не зайве. Для роботи UX-райтером потрібно чимало знань про дизайн, підходи, дослідження, людську психологію тощо. Тому планую витиснути з заплачених 48 баксів усе, що зможу😁
Дуже сподобалися елементи гейміфікації на платформі, а ще СПРАВДІ добре продуманий UX. Там навіть є розділ з вакансіями і можливість отримати сертифікацію як профі. Коротше, так вчитися - одне задоволення.
А посилання на курс ловіть: https://app.uxcel.com/courses/ux-writing
Чи потрібен UX-райтеру беклог?
Якщо коротко — так, авжеж.
Якщо трохи довше…
Неодноразово у практиці роботи з текстами стикалася з тим, що люди не знають, як працювати з райтерами. І, що було найскладніше, не звикли, що на написання/редагування/покращення текстів також потрібно планувати час.
До чого це призводило?
До того, що райтера підганяють, часто не дають йому при цьому якісно сформоване ТЗ і на кожному кроці питають, чи не можна трохи швидше — бо терміни горять. І це не тому, що замовникі якісь не такі. Це тому, що вони поки просто не звикли інакше.
Тому тепер, коли я беруся за новий проєкт, я починаю з азів: пояснюю, в чому полягають мої обов’язки, прошу ставити задачки завчасно і розповідаю, що мені потрібно їх побачити ДО того, як вони заведені у Jira (або ще кудись), щоб я могла сказати свій дедлайн і проставити коректний естімейт.
Так, на тексти можна і треба ставити естімейти:)
Я не так давно навчилась цьому сама, але це насправді дуже зручно. Особливо коли ти трохи вже знайомий з проєктом і його підводними каменями, можна запланувати час релевантно і не робити потім усе і одразу.
Як формувати беклог?
В ідеальному світі, всі замовники знають, які у них плануються проєкти, коли релізи, де будуть потрібні тексти і на який час. У цьому ідеальному світі планувати роботу — одне задоволення. Там можна складати усі таски — термінові і нетермінові, і повертатися до них поступово і вчасно.
Але на практиці зазвичай усе не так просто. І про райтерів усе ще згадують в останній момент. І задачі “на зараз” можуть бути досить великі.
Тому залишається не так багато опцій. Наприклад, сформувати систему пріоритетів і визначити, які проєкти головні, а які можуть почекати, навіть коли таска термінова. І про цю систему пріоритетів мають знати усі замовники і проєкти.
Потім — виховувати тих, з ким працюєш.
Не брати таски “сьогодні на сьогодні” і не поступатися цьому правилу. Бо інакше робота перетвориться на хаос, а хаос веде за собою неякісний текст. Кому це треба? Точно не вам з вами і точно не продукту, якому потім з цими текстами жити.
А ще завжди можна показувати замовникам беклог + систему пріоритетів і казати: ось цю таску я можу взяти завтра о 15 і ніяк раніше, бо у мене є ось ця таска, яку я маю здати завтра о 14:30 і вона стоїть вищим пріоритетом, бо і проєкт більш пріоритетний.
І у кожному дні лишати годину-дві на ось ці термінові задачі, якщо раптом проєкт справді не може почекати до завтра. Бо буває і таке — і це, в принципі, нормально і зрозуміло.
Ну і так: просити дуже якісно описані задачі. Бо як показує практика, це дуже класно заощаджує час на роботу над самою таскою.
Я щиро вірю, що райтеру важливо вміти домовлятися і доносити свою думку. Культивувати не лише любов до якісного контенту, але і принципи якісної роботи з цим контентом. Бо системність — це те, що може врятувати майже будь-яку мало не безнадійну ситуацію. І беклог — якраз ця частинка системності, яка потрібна нам у роботі.
Що я все про погане та про погане.
На днях вперше скористалася застосунком Укрзалізниці. І мені дуже зайшло! Особливо нагадування у день поїздки, а потім сповіщення про те, на якій колії буде поїзд і скільки хвилин лишилося до відбуття.
Дуже люблю такі, здавалося б, прості, але дуже людяні штуки в інтерфейсах. Як, наприклад, Uklon незадовго до кінцевої точки поїздки нагадує перевірити, чи не забули ви речі в авто.
І мене тішить, що там прості тексти. Їх можна прочитати за пару секунд і одразу все зрозуміти, а не перечитувати знову, щоб розібратися.
(скрінів немає поки, але як знову кудись їхатиму - покажу)
Як вам такий копірайт?)
Відчуваю закос під Йоду, але не зовсім ясно, чого там тоді "Володарю")) Начебто Йода не підпорядковувався Дарту Вейдеру/Палпатіну, щоб когось володарями називати🤔
Розумію, що це звертання до юзера, але справжнім задротам Зоряних війн (мені, наприклад😅) ріже око - ну бо Йода головний джедай, він ні до кого "Володарю" не звертався.
І взагалі, одразу стійка асоціація ще й з Волдемортом - до нього дуже любили Смертежери звертатися саме так.
Що думаєте?
Текст - це не лише слова
Я щиро переконана, що якісний текст неможливо написати, не розуміючи суті того, про що ти говориш. І хоч би скільки це моє переконання не піддавалося сумнівам - мало не щодня! - я все одно стою на своєму.
Для мене не існує підходу "просто підправити текст". Бо за кожним "просто" має стояти моє "я розумію, як це працює".
Узяти ті ж тексти помилок: здавалося б, яка різниця, що написати користувачу, якщо кінцева суть одна - шось не робе. Але якщо подумати трохи глибше: вас самих не дратує, коли вам просто віддають помилку "Сталася помилка" з двома кнопками: "Повторити" і "Скасувати"? (І добре, якщо друга кнопка не називається, прости господи, "Відмінити").
З точки зору досвіду користувача набагато краще буде розібратися:
• Що це за помилка?
• Коли вона виникає?
• Як її виправити?
• Як довго чекати?
Якщо знати відповідь на ці запитання, текст можна перетворити на:
Не вдалося завантажити файл
Будь ласка, спробуйте через 5 хвилин.
Кнопки:
Перезавантажити
Скасувати
...і людина одразу знає, де саме щось пішло не так, як вона може це змінити і скільки їй потрібно чекати. Відчуття контролю - важливий інструмент у боротьбі з роздратуванням юзера.
Так, авжеж, бувають випадки, коли доводиться писати просто абстрактне "Сталася помилка" - і це окей. Але якщо ми можемо вчинити інакше - чому б не полегшити нашим юзерам життя?
І таке правило стосується усіх текстів. Щоб написати зрозумілий контент, ти маєш сам його розуміти. Щоб назвати розділ, потрібно точно знати, що в цьому розділі побачить користувач. Щоб написати текст інструкції - розуміти, які кроки в неї потрібно додати. Щоб сформувати підказку - бути впевненим, що радиш людині саме те, що їй допоможе.
Тому вірю, що краще трохи дістати усіх запитаннями і таки розібратися на 100% у механіці, ніж дати юзеру незрозумілий/некоректний/складний контент.
Що я НЕ люблю у райтерській роботі
Як би сильно я не любила те, чим займаюсь, у кожній бочці навіть найсолодшого меду має бути хочаб однісінька ложка дьогтю)
У мене їх навіть кілька:
• SEO-оптимізація продуктових текстів
Як на мене, компанії треба визначитись, якої цілі конкретно цим текстом вона хоче досягти: змусити клієнтів придбати у неї послугу чи просунути сторінку в пошуковику. "І те, і те - важливо" - скажете ви. І будете мати рацію!
Однак на практиці, SEO-текст навіть приблизно не може дорівнювати продуктовому. Бо в продуктовому цінність у тому, щоб донести інформацію коротко, зрозуміло і смачно. А от SEO-тексти мають бути довгими. А ще ж прямі входження ключовиків - ммм, як вам посеред продаючої сторінки "туфлі покупка дешево" і усіляке таке?)
• Коректура
Часом на мене падають задачі, в яких потрібно монотонно і довго вичитувати гугл-таблицю на 1000 рядків - десь лапки змінити, десь пробіл доставити. І тільки якщо пощастить - спростити текст і зробити його більш зрозумілим. По-хорошому, це задача саме коректорів. А мене ці таски вганяють у непозбувну бентегу. Але шо робить)
Btw, захоплююсь людьми, які люблять і можуть в коректуру на постійній основі. Мені ніколи не вистачає на неї терпіння у довготривалій перспективі.
• Хаос/відсутність ТЗ/нерозуміння продукту самим замовником
Це стандартна справа, мабуть, для всієї IT-галузі. Але так, працювати стає складно, коли немає конкретно поставленої задачі, замовник не знає, у чому переваги продукту, а задачі сипляться по 100 штук на годину. Почуваюся в такі моменти так, наче мене придавило шафою - і ще й зверху на голову книжки сипляться.
Але загалом - я люблю свою роботу)
Просто ті, хто хотів би стати райтером, мають розуміти, що це не лише про креатив. Це ще й про витримку, терплячість, системність і купу-купу інших софт- і хард- скілів, які мають уживатися в тобі постійно.
А у вас як? За що ви НЕ любите свою роботу?)
Що з текстом не так?
Не тільки лиш усе😂 Але давайте по черзі:
- 7 знаків оклику. 7, Карл!
- Капс.
- 5 разів вжито слово Акція - і при тому поряд.
- Трикрапка в абзаці. Просто що??🤯
- Обирай (нагадую - обирати можна покликання, політиків на виборах і чоловіка/дружину, все інше ми вибираємо).
- Криве форматування списку.
- "Телефонуєш нам по телефону" - певно, коли телефонуєш не по телефону, акція не діє😂
- "назви назву"🤡
Як можна було написати?
Все для вашого піцанастрою: повертаємо знижки у Києві!
Замовляйте:
- 2 піци та отримуйте -25% на другу
- 3 піци та отримуйте -25% на другу та -30% на третю
- 4 піци та отримуйте -25% на другу, -30% на третю та - 35% на четверту
Акція діє щодня і розповсюджується на всі піци🍕
Щоб скористатися, замовляйте доставку у закладі або з собою: ви отримаєте знижку на найдешевший товар у чеку. Замовити можна будь-яку кількість піц.
Все просто:
- Замовляючи на сайті, виберіть потрібний купон у кошику.
- Якщо замовляєте телефоном, просто скажіть нам назву акції.
- В піцерії повідомте назву пропозиції касиру.
Акція не сумується з іншими акційними пропозиціями.
__________
І це я зробила на колінці за 5 хвилин. Якби мала більше натхнення - було б краще і креативніше. Було б більше емоджі. Ну і та, список був би не з дефісами, а з нормальними булітами - але у телеграмі їх не можна ставити, на жаль)
А потім мене питають, чому я іноді фейспалмлю від вивісок/розсилок/акцій😅
现已上线!2025 年 Telegram 研究 — 年度关键洞察 
