Design UA 🇺🇦
前往频道在 Telegram
UX/UI без прикрас. Канал Андрія Мамонтова – Senior Product Designer з 10+ роками досвіду. Натхнення та практичні штуки для дизайнерів. 🇺🇦 Корисні відео про дизайн: dsgn.academy 😉 По всім питанням: @andrew_mamontov 🎥 Youtube: youtube.com/@dsgnua
显示更多5 371
订阅者
+624 小时
+617 天
+7930 天
帖子存档
5 371
Figma Motion, Generative plugins, Shaders і Weave tools уже доступні в Figma beta.
А Code Layers, FigJam agent і Slides agent будуть "скоро".
На цьому сьогодні все, дякую за увагу 🤗
5 371
Пʼята новина з Figma Config:
Figma показала Code Layers – можливість працювати з кодом прямо на дизайн-канві🤯
Тож тепер у Figma можна додавати кодові елементи прямо в макет, щоб створювати реальні інтерактивні прототипи.
Звучить дуже круто! Короче це ще один крок до зближення дизайну й розробки всередині одного інструменту.
Читай усі інші новинки у моєму Телеграмі: t.me/dsgnua
5 371
Четверта новина з Figma Config:
Figma Motion офіційно зʼявився у Figma.
Тепер анімації, переходи й рух елементів можна робити прямо всередині макету. Це цікаво!
5 371
Третя новина з Figma Config:
Figma додала shaders і нові visual effects.
Тепер можна робити складні візуальні ефекти, текстури, піксельні стилізації й більш експериментальні графічні штуки без окремих інструментів.
5 371
Друга новина з Figma Config:
Figma показала generative plugins – плагіни, які можна створювати за допомогою Figma agent.
Просто описуєш, який інструмент тобі потрібен, як він має працювати і які параметри мати, а Figma допомагає зібрати його під твій workflow.
5 371
Перша новина з Figma Config:
Figma додала 20+ Weave tools прямо в дизайн-канву.
Тож тепер можна генерувати брендовані іконки, концепти мокапів, додавати лого на продукти й робити інші AI-штуки одразу прямо у Figma.
5 371
Буквально кілька хвилин тому стартував Figma Config. Це щорічна конференція Figma, де вони показують головні новинки продукту🔥
Config триває з 23 по 25 червня, тож сьогодні й завтра нас чекає багато крутих анонсів про нові фічі, AI, код, motion і всяке цікаве.
Я вже стежу за всім цим і буду коротко ділитися найважливішим 👇
5 371
Перемагають не талановиті, а ті, в кого залізна дупа.
Колись я залишився без роботи.
Компанія різко збанкрутувала, і в один день звільнили пів команди (мене теж).
Спочатку я подумав:
“нарешті, можна трохи відпочити”.
І реально кілька місяців я відпочивав. Допоки не почала накочувати тривога. І саме в цей момент я знов вирішив використовувати свій безпрограшний метод залізної дупи.
Його суть проста:
сідаєш і працюєш, навіть якщо в тебе формально немає роботи.
Я вставав зранку, сідав за комп’ютер і робив собі повноцінний робочий день. Оновлював портфоліо, допилював кейси, розсилав резюме та працював над своїм проєктом.
Так, це було без зарплати та без гарантій, але з чітким розумінням, що шукати роботу – це теж робота.
Часто ми думаємо, що коли все розвалилось, треба чекати натхнення та правильного моменту.
Але зазвичай правильний момент виглядає не дуже красиво.
Через деякий час я знайшов хорошу роботу та зробив речі, які давно відкладав.
Тому так, талант, нетворк та досвід дуже важливі. Але іноді найбільше вирішує саме залізна дупа. 🪑
5 371
Тепер у Figma можна нормально жити з купою відкритих вкладок.
У мене завжди відкрито стільки вкладок, що не влізає навіть у видиму область, тому особисто я дуже задоволений 🙂
5 371
Figma похоронила ще пачку крутих плагінів.
Нове Chrome-розширення дозволяє імпортувати сайт прямо у Figma. Сторінка переноситься у файл і автоматично розкладається на шари 🔥
Посилання:
figma.bot/ChromeExt
5 371
Дизайн помер, а дизайнери більше не потрібні.
Ми чуємо ці тези стабільно кілька разів на місяць.
Виходить новий AI-інструмент, і все, Figma можна закривати, а професію потрібно змінювати .
І Фігма дуже прикольно це обіграла, зробивши з цих фраз повноцінний тезис своєї кампанії😁 “Design is dead” зараз у них в Instagram, в X, на мерчі. А кілька днів тому вони навіть провели івент у нью йорку у стилі похорону дизайну.
І це реально забавно.
Бо хто давно в професії, той прекрасно розуміє, наскільки абсурдно звучить "дизайн помер"
Але водночас це й чесно.
Бо професія справді змінюється.
Просто помирає не дизайн, а старий підхід.
А дизайн як мислення, логіка, смак, структура й турбота про досвід – живіший за багатьох 🤌
До посту додав перекладену картинку від Figma.
Підписуюсь під кожним словом.
5 371
Сьогодні мені прилетів новий функціонал від фігми – Check designs.
Схоже, його поступово розкидують, бо доступ поки не у всіх.
У цілому – досить практичний інструмент. Особливо для чеку відповідності дизайн-системі.
Наприклад, може знайти:
🔺захардкожені кольори замість variables
🔺text styles, які не привʼязані до системи
🔺spacing, padding і radius не з токенів
🔺компоненти з неправильних бібліотек
Ще може пропонувати автозаміну variables і styles. Але компоненти поки тільки підсвічує, міняти треба вручну.
До цього користувався рзними плагінами, тепер буде нативно, ну лайк)
5 371
Збережено 50 туторіалів по AI - але досі не знаєш, що з цим робити ❓
Я підписаний на канал UX/UI by Shain.
Його автор Дмитро - Senior Designer з 7+ роками у продукт. дизайні (американський фінтех + ukrzoloto ua).
Другий рік щодня працює з Claude та іншими AI в проді і показує як працює в реальних проєктах.
Що є цікавого:
⚡️ Детальний мануал як підключити Claude до Figma через MCP
⚡️ Claude Skills для дизайнерів - готові скіли, які економлять години
⚡️ Як шукати роботу на LinkedIn - ⭐️ щоб HR не ігнорили
⚡️ Сервіси для мікроанімацій (після яких макети виглядають дорожче)
⚡️ Безкоштовний опенсорс Skill для проектування дизайн систем
Досить сейвити туторіали. Час переходити до роботи🫰
🔥 Підпишись на канал 🔥
5 371
Figma додала нові налаштування для slots.
Тепер для них можна налаштувати дефолтну поведінку й обмеження:
➡️вказати мінімальну й максимальну кількість шарів;
➡️обмежити, які саме Preferred instances компоненти можна вставляти;
➡️empty slot by default – робить слот видимим на полотні, навіть якщо він порожній;
➡️автоматично розтягувати контент через fill as default.
Насправді слоти – це дуже зручно, і впевнений, ці мікро-апдейти зроблять роботу з ними ще приємнішою 👍
5 371
Figma нарешті викотила Figma Agent 🙌
Я вже кілька місяців був бета-тестером цієї функції, тож можу сказати, що це реально достойна штука.
По відео-презентації все виглядає дуже круто, але це маркетинг. Не чекайте, що він сам придумає нормальний UX, побудує логіку чи згенерує якийсь нормальний інтерфейс з нуля. У цьому він поки слабкий.
Але як "джун під рукою" для рутини – дуже ок.
Підчистити макети, розкласти елементи, замінити компоненти, зробити прості правки, короче просто зняти частину monkey job – тут він реально економить час.
Figma 100% буде це допилювати. AI все ще в центрі уваги, і цей напрямок вони точно не відпустять. Єдине питання – це кредити. Якщо користування стане занадто дорогим, рентабельність може швидко зникнути.
Але спробувати точно варто. І краще не відкладати, бо, зі свого досвіду, бачу, що такі інструменти вже потроху змінюють сам процес дизайну.
5 371
За останні дні сталося стільки всього, що не встигав сюди нормально відписувати. Я все глибше занурююсь у тему AI в контексті дизайну. І чим далі, тим більше відчуття, що з одного боку він нічого не змінює, а з іншого – змінює взагалі все.
❤️Нещодавно зловив себе на думці, що задач, ідей і думок стало настільки багато, що тримати це все в голові або в блокнотику вже просто неможливо. Перепробував десь із десяток застосунків для планування. Спойлер - нічого не зайшло.
У результаті психанув і за вихідні зібрав свій власний застосунок 😅
Прикрутив базу даних, щоб задачі не губилися, синхронізацію між телефоном і вебінтерфейсом, додав AI-помічника, який бачить усі мої задачі, допомагає їх сортувати, нагадувати, і розкладати по пріоритетах. Вийшов реально ту-ду-Джарвіс.
Додав купу функцій, яких я не бачив в інших планувальниках. І зараз отримую якийсь дикий кайф від того, що сам собі це зробив.
Працював через Codex, навіть купив тариф Pro за $100. Але відчуття від покупки поки неоднозначні порівнюючи с Plus-планом за 20$.
У публічний доступ застосунок виводити не планував, але знайомі, яким я його показую, в один голос кажуть, що їм це треба.
❤️Ще я закінчив викладати воркшоп по AI у Figma, про який писав вище. Вийшло прям дуже круто. Студенти, які пройшли всі уроки, вже отримали сертифікати, а я тепер майже щодня отримую повідомлення про "коли другий потік?".
Чесно – поки не знаю. Можливо найближчим часом, можливо – ні, тому хлопцям і дівчатам із першого потоку пощастило)
❤️Паралельно ми шукаємо квартиру для переїзду, бо у двох кімнатах із двома дітьми вже відчутно тісно. Думали навіть психанути не з орендою, а з покупкою трикімнатної. Але нормальний варіант, який повністю нас влаштує, поки не знайшли. Забирає все це купу сил і часу, трішки дратує вже.
❤️У Figma зараз невелике затишшя перед Config 2026, але вони продовжують активно розвивати AI всередині продукту. Нагадаю, що я бета-тестер, тому всі новинки маю змогу пробувати раніше. Потенціал дуже великий, але там ще багато чого треба допиляти.
Коротше, нижче поступово все розкажу.
Як у вас справи? Про що найбільше цікаво почитати було б?
5 371
Figma прокачала генерацію зображень 🙌
Тепер у Make Image та Edit Image простіше додавати референси. Можна взяти будь-який об’єкт (image, vector, frame і тд) та просто натиснути Add reference.
Ще тепер можна вставити картинку в промт через copy/paste або перетягнути файл у поле запиту.
@dsgnua
5 371
Хтось:
«Дизайнери більше не потрібні!!1 Claude їх замінив!!!»
Claude:
* відкриває нову вакансію, де шукає дизайнера у команду *
5 371
OpenAI сьогодні випустили нову модель для генерації зображень – ChatGPT Images 2.0.
І це, реально, повний розрив.
Можна довго розписувати про якість, деталізацію і те, як добре вона розуміє запит. Але краще просто подивіться відео і приклади в коментарях до цього поста.
До речі, модель уже додали у Figma, тож генерувати можна прямо там 🔥
现已上线!2025 年 Telegram 研究 — 年度关键洞察 
