ch
Feedback
📊 Інститут досліджень авторинку

📊 Інститут досліджень авторинку

前往频道在 Telegram

Аналітика та прогнозування автомобільного ринку України. Останні автомобільні новини. Професійно, коротко, без реклами та спаму.

显示更多
902
订阅者
无数据24 小时
+47
+830
帖子存档
Трохи більше двох годин залишилось до часу, коли період «нульового розмитнення» в Україні стане історією. ❓А що чекає імпорт та авторинок загалом далі? Як завжди, оперативно підготували аналітику 🤓 ▫️ Які категорії вживаних авто ввозитимуть надалі? ▫️ Які місяці будуть найбільш застійними? ▫️ На скільки зрозтуть ціни на ринку, і коли? ▫️ Що може змінити ситуацію? ❗️А також бонус: що робити з автомобілем, який ви не встигли оформити «під нуль», а за повними ставками розмитнювати невигідно. Посилання в першому коментарі ⤵️

Закон про скасування нульового розмитнення опублікований 📄 Це означає, що вже від 00:01 завтрашнього дня діють повні ставки на імпорт вживаних авто. ❗️Розмитненням слід вважати оформлення митної декларації МД1, тобто виїзду із зони минтого контролю на внутрішньому терміналі. ‼️Перетин кордону – це не розмитнення! Тобто, навіть якщо ви встигнете заїхати в Україну сьогодні до опівночі, це не дає права оформити авто без податків. Наслідки такого рішення побачимо вже найближчим часом. Прогнозуємо різке падіння кількості імпорту вживаних авто до кількох тисяч в місяць. Замість надходжень до бюджету, про які так багато говорили, отримаємо лише втрати 😕

В ефірі 1+1 поговорили про скасування нульового розмитнення та можливі наслідки 📺 ▫️ Які все ж авто завозили? ▫️ Чи дійсно в
В ефірі 1+1 поговорили про скасування нульового розмитнення та можливі наслідки 📺 ▫️ Які все ж авто завозили? ▫️ Чи дійсно втратив бюджет? ▫️ Чи повинен існувати акциз на імпорт авто? ▫️ Яким міг би бути компроміс? Посилання в коментарі 👇

🔥 Скасування нульового розмитнення підписав Президент Щойно з‘явилася інформація на офіційному сайті. ▫️В дію закон вступить
🔥 Скасування нульового розмитнення підписав Президент Щойно з‘явилася інформація на офіційному сайті. ▫️В дію закон вступить одразу після публікації, яка відбудеться найімовірніше сьогодні. Тобто останній шанс оформити авто – сьогодні до вечора. ❗️Від завтра діятимуть уже повні ставки зразка 2018 року, у тому числі – акциз, що залежить від віку авто. ‼️ Прогнозуємо призупинку імпорту вживаних авто з-за кордону як мінімум на кілька місяців. Ввозити авто за повними ставками буде невигідно. 👉 Ситуацію може змінити, наприклад, запровадження розмитнення в «Дії».

🏛 Сьогодні вже 30 червня, а закон про скасування нульового розмитнення ще не підписав Президент. Що це означає? ▫️У документі вказана дата - 1 липня. Проте закон набуває чинності з моменту публікації в офіційній пресі. ▫️ Якщо немає публікації – закон не діє. Тому нульове розмитнення працюватиме до 23:59 дня, в якому підписаний Президнтом закон буде офіційно оприлюднений. ▫️На підпис документ передали 27 червня – так вказано на офіційному сайті. Часових рамок при цьому не передбачено. А як показує практика, Президент підписує закони не миттєво. 👉 У підсумку, якщо це не трапиться сьогодні, то з‘явиться кілька «бонусних» днів для оформлення авто тими, хто не встиг. ❗️Звісно, не варто забувати, що Президент має право повернути закон на доопрацювання або заветувати. 🗳В опитуванні нашого каналу 55% впевнені, що закон таки буде підписаний; 37% вірить в те, що відправить на доопрацювання; ще 8% надіється на вето. Як буде насправді, покаже час. Слідкуємо за розвитком подій 🤓

🏛В Раді появився законопроєкт про відновлення «нульового» розмитнення, але не для всіх. Цього разу група депутатів пропонує скасувати мито, ПДВ та акциз для двох категорій українців: 1️⃣ Військовослужбовців 2️⃣ Тих, хто втратив авто внаслідок війни Пільгу пропонують на час воєнного стану та рік після закінчення. Додатково пропонують заборону продажу і нотаріального передоручення авто протягом трьох років. Щоб ці правила почали діяти, потрібно пройти повну процедуру ухвалення закону: розгляд в комітетах, голосування в залі, та підпис Президента. ❗️ Ініціатива непогана, але про інших українців теж не варто забувати. Система розмитнення потребує комплексної реформи. Тимчасовими рішеннями цивілізований авторинок не сформувати 🧐

🏛 Сьогодні законопроект про скасування «нульового» розмитнення підписав Голова Верховної Ради. Щоб закон почав діяти, документ має підписати Президент. Які ваші ставки?
Anonymous voting

Скасування нульового розмитнення негативно вплине на авторинок⛔️ ▫️українці з початком війни не стали багатші; ▫️авто за кордоном подорожчали; ▫️ускладнилась та подорожчала доставка, особливо для авто з Америки і Кореї; ▫️знецінилась гривня. 📉Ввозити авто з-за кордону за повними ставками податків буде просто невигідно. Імпорт знову призупиниться, так як це було у березні 2022 року. 💰Авто на внутрішнтому ринку подорожчають на 20-30%. На митницю повернеться корупція. Податки знову залежатимуть від митної вартості, якою можна буде «торгувати». ❗️Компромісом могло б бути скасування акцизу зараз, та розмитнення в «Дії» згодом. А так – маємо рух від крайнощів до крайнощів. Більше читайте в розгорнутій аналітиці, посилання в першому коментарі ⤵️

🏛 Нульове розмитнення все. Верховна Рада повернула податки на імпорт товарів. З 1 липня формула розмитнення буде такою, як раніше - з митом, ПДВ і акцизом, що враховує вік авто. На фоні подорожчання машин за кордоном об‘єми імпорту знизяться до кількох тисяч авто в місяць. Чекаємо черг на кордонах з тих, хто схоче встигнути пригнати авто ще без податків. ❗️Не забуваємо, що закон набуде чинності лише після підпису Президента та публікації в офіційній пресі.

🏛Сьогодні податковий комітет підтримав законопроект #7420 про спільний транзит NCTS у першому читанні. ❓Що це, чому важливо і як вплине на авторинок? 👉 Система NCTS – це так званий «митний безвіз». ▫️На практиці це означає обмін митною інформацією між країнами ЄС, та можливість оформити ОДНУ електронну декларацію як для вивезення товарів, так і для імпорту. ▫️Тобто, оформивши експортну декларацію десь в Німеччині чи Польщі, вам не потрібно буде додатково оформлювати щось в Україні. Документ автоматично підтягне система NCTS. ❗️А це запобігатиме поширеній схемі «підміни документів», коли кордон ЄС авто проїжджало з одним комплектом документів, а в Україну завозилось уже з іншим, з меншою митною вартістю. 🔥 У поєднанні з розмитненням в Дії – це буде просто революцією в сфері імпорту і новим етапом розвитку ринку. ✅ Бо дозволить конкурувати якістю, швидкістю, сервісом, а не можливістю «порішати» низьку митну вартість. ‼️Для того, щоб система запрацювала, потрібно, щоб Парламент ухвалив законопроєкт за основу (перше читання), допрацював в комітетах, та виніс на повторне голосування в цілому. Це може зайняти ще багато часу, але загалом це рух в правильному напрямку 🇪🇺

🏛Кабмін розширив перелік пунктів пропуску, через які можна ввозити авто під розмитнення. Ні, перелік наземних КПП не змінився. Все ті ж Грушів, Устилуг і Малий Березний. Хоча фактично автовози їдуть і на інші. 🛳 Зате додали морські порти. Тепер не буде підстав для відмови в оформленні «американців», які зависли там. 👉 Розпорядження набирає чинності з моменту публікації, тобто від сьогодні.

🏦 Вчора профільний комітет розглядав законопроект 7418-4. Це був п‘ятий за рахунком альтернативний проект до скасування нульового розмитнення. Комітет очікувано його не підтримав. Редакція, що потрапить в зал на голосування, залишилася незмінною: повернення усіх податків на імпорт авто. Тепер перешкод до розгляду в залі більше немає. Коли саме будуть голосувати, ще невідомо. Слідкуємо за подіями тут 🤓

Ще одна інфографіка на основі наших даних 📊 Цього разу від ТСН. Ділимось 🤓
Ще одна інфографіка на основі наших даних 📊 Цього разу від ТСН. Ділимось 🤓

🔥 Зранку проєкт – ввечері аналітика 🤓 👉Як працюватиме розмитнення в Дії? Вводите VIN-код, решта система зробить сама. Розр
+5
🔥 Зранку проєкт – ввечері аналітика 🤓 👉Як працюватиме розмитнення в Дії? Вводите VIN-код, решта система зробить сама. Розрахує податки, дасть можливість оплатити. Ніяких брокерів і митних вартостей. Сертифікація і огляд експерта не обов‘язкові. Зареєструвати авто теж можна буде онлайн. 👉 Кого стосуватиметься? Працюватиме як для фізичних, так і юридичних осіб. Останні за бажанням зможуть скористатися класичним способом декларування при ввезенні авто віком понад 3 роки. 👉Якою буде вартість розмитнення? Формула не дуже вдала, дивіться приклади. Кабмін пропонує перехідний період до 2027 року. Найвигідніше буде розмитнювати авто віком до 5 років. 👉Коли може запрацювати? Наші експерти вважають, що не раніше осені. 👉 Які переваги і недоліки? Боротьба з корупцією на митниці. Більше не треба буде «домовлятися» та використовувати різні «схеми». Це великий плюс. Таки дорого, і є певні неузгодженості із законодавством ЄС. Це з недоліків. Більше читайте в повній версії. Лінк в першому коментарі ⤵️

1️⃣ Завтра на профільному «податковому» комітеті розглядатимуть альтернативний законопроєкт 7418-4. Вже п‘ятий по рахунку. Ним пропонують скасувати віковий коефіцієнт під час розмитнення авто назавжди. А також залишити «нульове» розмитнення для усіх авто вартістю до 5 тисяч євро, і додатково універсалів та пікапів. 2️⃣ Уряд зареєстрував законопроєкт про розмитнення авто в «Дії» - 7466. Чекаємо публікації офіційного тексту. Дуже цікаво, як прописана механіка процедури і головне - яку пропонують формулу нарахування митних платежів. Слідкуємо за подіями разом 🤓

Дослідили, які автомобілі продають українці в інтернеті на популярних маркетплейсах. Виявили цікаві тренди 🤓 ▫️Більшу кількі
+3
Дослідили, які автомобілі продають українці в інтернеті на популярних маркетплейсах. Виявили цікаві тренди 🤓 ▫️Більшу кількість «молодших» та дорожчих авто можна знайти на AUTO.RIA. Це може бути завдяки великій кількості перевірок продавців і автомобілів на ресурсі. ▫️Сенсу перевіряти автомобілі, випущені до 2000 року значно менше, як і можливостей для перевірки такого транспорту. Ймовірно тому продавці таких машин пропонують їх до продажу на ресурсах з меншими можливостями щодо просування оголошень: на OLX та RST. ▫️На AUTO.RIA більше оголошень із західних регіонів, на OLX — із центральних, а найбільша кількість пропозицій продажу в східних регіонах України знаходиться на RST. Це може бути наслідком позиціювання на ринку та маркетингу: люди використовують ті ресурси, які їм найбільш знайомі, та до яких вони звикли. ❕Загальним для усіх маркетплейсів є тенденція до масових скруток пробігу. Ціль боротися із цим є лише у AUTO.RIA. 🤝 Дослідження виконане в партнерстві та на основі даних Automoto.ua

Сьогодні в Україну можна ввозити вживані легкові авто не нижче екологічного стандарту «Євро 2». Тобто від 1996 року. ❕Але нав
Сьогодні в Україну можна ввозити вживані легкові авто не нижче екологічного стандарту «Євро 2». Тобто від 1996 року. ❕Але навіть при «нульовому» розмитненні українці в більшості привозили авто 2004-2008 років випуску. Так відбувається тому, що знайти автомобіль таких років за кордоном складно. Збережені екземпляри коштують дорого, а разом із доставкою і супутніми витратами, їх фінальна вартість в Україні виходить дорожчою, ніж на таке ж авто тут. Так спростували ще один міф. Навали старих авто з-за кордону боятися не варто. Доведено на практиці ✅

Тут колеги з finance.ua зробили красиву інфографіку на основі наших даних 📊 Ділимось 👐
Тут колеги з finance.ua зробили красиву інфографіку на основі наших даних 📊 Ділимось 👐

Кілька фактів про те, звідки та які авто привозили під «нульове» розмитнення. 1️⃣ 91% привезли з ЄС 🇪🇺. Більшість – із Поль
Кілька фактів про те, звідки та які авто привозили під «нульове» розмитнення. 1️⃣ 91% привезли з ЄС 🇪🇺. Більшість – із Польщі 🇵🇱 Частка авто з Америки різко скоротилася. 2️⃣ Майже 48% – це авто вартістю $2-4 тисячі. Частка машин вартістю до $1 тисячі скоротилася втричі. 3️⃣ Середній вік легковиків – 14 років. Незважаючи на можливість привезти авто від 1996 року випуску, найбільше українці купують машини 2004-2009 років випуску. 4️⃣ Лідером рейтингу залишається Volkswagen Passat. Загалом в топ-30 аж 11 моделей концерну VAG. Більше читайте в свіжій аналітиці 🚗

Щодо розмитнення в Дії, новина про яке сьогодні з‘явилася (так, вкотре 🤭) Якщо коротко: за ініціативу - великий 👍, але чекаємо практичного початку роботи. Пояснюємо: схвалення Кабміном – це лише один з багатьох кроків, які потрібно пройти, аби система запрацювала. 👉 Спочатку законопроєкт повинні розглянути депутати Верховної Ради в профільних комітетах 👉 Потім винести на голосування в зал, і ухвалити за основу та в цілому 👉 Документ має підписати Президент І лише після публікації в офіційній пресі він стане законом. 📑 Згодом Кабмін повинен розробити та затвердити необхідні документи, щоб процедура митного оформлення “по-новому” запрацювала. Як показує практика, ці процедури займають багато часу. Практично на це може знадобитися ще кілька місяців. Чекаємо текст законопроєкту та слідкуємо за новинами 🤓