Історія вегетаріанства
🥦 Вегетаріанство - модна система харчування, яка, за оцінками фахівців, тільки набирає популярність.
Коли і чому люди вперше відмовилися від м'яса?
Всупереч поширеній думці про те, що витоки вегетаріанства беруть свій початок в Англії, коли і був введений однойменний термін, про нього знали ще в давнину. Перші підтверджені згадки про людей, які усвідомлено відмовилися від м'яса, припадають на V - IV тисячоліття до нашої ери. У той час це допомагало їм в процесі спілкування з богами, а також при здійсненні магічних обрядів. Зрозуміло, в першу чергу, до вегетаріанства зверталися саме жерці. І жили вони в Стародавньому Єгипті.
Сучасні вчені припускають, що на подібні думки їх наштовхнув звірину зовнішність більшості єгипетських богів. Правда, вони не виключають і того факту, що єгиптяни вірили в духів убитих тварин, які можуть перешкодити розмов з вищими силами. Але, як би там не було насправді, вегетаріанство існувало як мінімум у кількох народів, а потім успішно наследовалось іншими.
Новий етап у розвитку вегетаріанства
Саме в цей період модна система харчування почала набирати свою популярність. Не останню роль в цьому зіграли англійці. Подейкують, що вони привезли її з Індії, своєї колонії, разом з ведичної релігією. Як і все східне вона швидко стала набувати масового характеру. Тим більше що сприяли цьому і інші фактори.
У 1842 році з'явився термін «вегетаріанство» завдяки старанням засновників «Британського вегетаріанського суспільства» в Манчестері. Народився він з уже існуючого латинського слова «vegetus», яке в перекладі означало «свіжий, бадьорий, здоровий». До того ж, воно було досить символічним, адже за своїм звучанням нагадувало «vegetable» - «овоч». А до цього відому систему харчування називали просто «індійської».
З Англії вона поширилася по всій Європі та Америці. Багато в чому цьому сприяло бажання відмовитися від вбивства заради їжі. Однак, за словами деяких політологів, не останню роль тут зіграв і економічна криза, яка спричинила за собою подорожчання м'ясної продукції. У той же час на користь вегетаріанства висловлювалися відомі люди свого часу. Шопенгауер говорив, що люди, які навмисно переходять на рослинну їжу, відрізняються більш високими моральними засадами. А Бернард Шоу вважав, що він веде себе як порядна людина, відмовляючись їсти м'ясо невинних тварин