ch
Feedback
Expres European

Expres European

前往频道在 Telegram

Despre tot și despre toate. Hibrid, cognitiv, neautentic.

显示更多
未指定国家未指定类别
838
订阅者
+524 小时
+357
+3530
帖子存档
De-ale unora din Nisporeni. Faci valuri în tazik pe rețele, apoi la alegeri începi.... să-i mai dăm o șansă... unicul politic
De-ale unora din Nisporeni. Faci valuri în tazik pe rețele, apoi la alegeri începi.... să-i mai dăm o șansă... unicul politician respectat în țară. Cu șiocleji din ăștia e plină țara, Vitalie. Care în ultima zi salvează parcursul. Și îsi uită propriile niorlărlieli. Nădejde-n ei - ca într-un cui de tei. Nu-i mai idolatrizați. Ei sunt mai periculoși ca pasiștii. Trăim precum votăm. La cine sunt pretențiile, nu prea înțeleg.

Repost from Gonța Media
Anatomia unui jaf Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 13.V.2026. Vă mulțumesc! https://youtu.be/N-gASqAxYIg?si=HJ2CwhV2jX695cLp

În contextul anulării plafonului la adaosul comercial pentru produsele social importante (pâine, ulei, ș.a.). Răducu zice că nu are nevoie de pâine cu adaos comercial redus. Corect, Radu, dacă tu nu ai nevoie, inseamnă că nimeni nu are nevoie. Если у них нет хлеба, пускай едят пирожные.

Pasha Parfeni, cer scuze că ți-am criticat melodia cu care ai mers la Eurovision atunci. În comparație cu bătaia de joc de an
Pasha Parfeni, cer scuze că ți-am criticat melodia cu care ai mers la Eurovision atunci. În comparație cu bătaia de joc de anul acesta, tu chiar ai avut un cântec bun.

Парень пошел по наклонной - я один из вас, я такой как вы.

Din comentarii. Танцуют все!

Grișa s-a enervat și are întrebări. Lasă, Grișulică, nu te scîrghi, că ai votat-o. Și la următoarele alegeri iar vei ieși cu
Grișa s-a enervat și are întrebări. Lasă, Grișulică, nu te scîrghi, că ai votat-o. Și la următoarele alegeri iar vei ieși cu îndemnul "să-i mai dăm o șansă".

Nu vrea nimeni să depună cv-ul? 👆
Nu vrea nimeni să depună cv-ul? 👆

D-apoi asta-i ploaie, nu jiucărică. Pasiștii, să nu ratați momentul să ne arătați toate consecințele acestei ploi - băltoace,
D-apoi asta-i ploaie, nu jiucărică. Pasiștii, să nu ratați momentul să ne arătați toate consecințele acestei ploi - băltoace, ramuri cazute, străzi inundate, și să tot repetați că Ion Ceban e de vină. Or, dacă era primarul de la voi din sectă, apoi străzile aveau să fie uscate chiar si in timpul ploilor si precipitatiile aveau sa cada exclusiv doar în parcuri, disciplinat.

Таки, кто бы сомневался. Logic. Mâna Moscovei, dușmanul Patriei. 👆
Таки, кто бы сомневался. Logic. Mâna Moscovei, dușmanul Patriei. 👆

Gheorghe Gonța - magistral. Ca de fiecare dată, de altfel. Foarte triste cifre.

⚡️ Yermak a ajuns în instanță Pentru fostul șef al Administrației Prezidențiale se va opta pentru măsura arestării preventive.

Apropo, a scris vreun codruț ceva despre solicitarea de arest a lui Yermak in invinuirea de delapidare de fonduri de juma de miliard de hrivne si acest interviu?

Deci, am privit acest interviu cap coadă. Este tradus în rusă, ușor de perceput tot ce se spune. Plus - fără declaratii cu ambiguitate. Se spune scurt, clar, cu subiect si predicat despre realitătile oficiului presedintelui de la Kiev și nu numai. Mai punem si scandalurile de corupție și e фуллпакет. Ipocrizie, minciună, tâlhărie, propagandă, corupție. În timp ce mor tineri pe front, care îi apără pe acesti dobitoci. P.S. eu îmi asum fiecare cuvânt scris. Mai ales mă simt aiurea când conștientizez cât am aparat aceasta conducere de la Kiev și cât de tare i-am justificat. Омерзительно.

Interesant, el chiar crede că decide ceva?))

Repost from Gonța Media
Radare și tineri morți pe timp de pace Asta-i ediția emisiunii Gonța Media, Editorial, 12.V.2026. Vă mulțumesc!

⚡️ NABU și SAP au desfășurat astăzi acțiuni procesuale (percheziții și interogări), care sunt legate de fostul șef al Cabinet
⚡️ NABU și SAP au desfășurat astăzi acțiuni procesuale (percheziții și interogări), care sunt legate de fostul șef al Cabinetului Președintelui Ucrainei, Andriy Yermak. Ulterior, SAP a făcut publice interceptările pe caz și a arătat casa de lux planificată pentru Yermak, înaintându-i notificare de suspiciune de delapidare de fonduri in sumă de jumătate miliard de hrivne. Ибо, кому война, а кому - мать родна.

Cultura pe care o merităm.
Cultura pe care o merităm.

О, спорт! Ты - жизнь! Найроби. 11.05.2026.